X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 9 lipca, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowaanna ja zamówiłam 4 szt. Z horizona i 2 szt. Jakieś innej firmy. Więcej nie zamierzam, za to pakuję normalne bawełniane bo po synu już w szpitalu w takich było mi wygodniej.
    Ja mam awaryjnie chyba 6 pajacyków roz. 50 z nexta i kilka zestawów body plus spodenki. Mój miał 2800 i 52 cm, a na dodatek był pokurczony, za to kuzynka po mnie urodziła tyle samo wzrostu, 200 czy 300 g więcej ale jej syn był prosty jak struna i 56 były na styk

    Nowanna lubi tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 9 lipca, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola_b wrote:
    Ja smoczek planuje kupić z Luu Kids i Nuk. Przy córce z tej drugiej firmy się sprawdziły, nawet logopeda dziecięcy pochwalił wybór 😊
    Na wyjście ze szpitala planuje bodziaka na długi rękaw + dzianinowy dresik i czapeczka. Mam do fotelika śpiworek cienki, chyba że będzie mega upał to może otulacz bambusowy wystarczy zamiast spiworka. A dla siebie na wyjście przygotuję jakąś luźną sukienkę, żeby było wygodnie.

    O dla siebie na wyjście to ja wogle nie wiem co. Chodzę w tshirtach i ktorkich spodenkach. Czyli jak przed ciążą, z tym że w wersji ciazowej😉 ale jakoś z tą wielka podpaska między nogami i rana ba brzuchu po cc nie wodze tych spodenek. Nie mam sukienek, bo ich nie noszę..

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 9 lipca, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ukrywam, że często myślę o Fomyart i mam złe przeczucia.. obym się mylila

    lady_in_black lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 9 lipca, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na wyjście przygotuję w domu 3 zestawy - 50, 56 i 62. Wszystkie będą "na cebulkę", więc czy będzie 15 stopni czy 30 to powinniśmy dać radę. Tak czy siak biorę kocyk, więc się po prostu okryje dodatkowo dzidziora jakby wiało albo było jednak za zimno.
    Do szpitala nie biorę żadnych ubranek :)

    Kurcze, też planowałam poprać ubranka i okołodzieciowe rzeczy w tym tygodniu, ale jakaś blokada mi się zrobiła, mam wrażenie że to za wcześnie, że jeszcze jest czas... a jak czytam, że Wy już poprane i prasujecie, to znowu dopadł mnie stres, że co jeśli na jutrzejszej wizycie okaże się że już tego czasu nie mam? 😅 szczególnie że mam trochę bzika na punkcie prania (milion różnych płynów, odpowiednie segregowanie rzeczy), w przeciwieństwie do mojego męża, dla którego wypranie czerwonego z czarnym i kremowym w pierwszym lepszym płynie który ma napisane "do prania" nie jest problemem 😅

    preg.png
  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 9 lipca, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeśli chodzi o smoczki to ja zamówiłam dwa różne z Suavinexa, ale mam nadzieję że na początku nie będzie potrzeby żeby ich używać 😊 mimo wszystko wolę być przygotowana.
    20240704-145253.jpg

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 9 lipca, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile macie pieluch?
    Czy myślicie że 10 tetrowych, 6 muslinowych i 3 takie małe ulewajki wystarczą? Tak, żeby nie trzeba było prać codziennie a co 2 dni?

    preg.png
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 9 lipca, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojejku wrote:
    Ile macie pieluch?
    Czy myślicie że 10 tetrowych, 6 muslinowych i 3 takie małe ulewajki wystarczą? Tak, żeby nie trzeba było prać codziennie a co 2 dni?

    Kurczę, ja mam mniej. Myślałam że tyle starczy, ale dziś jak pakowałam z listą do szpitala to wyszło, że w domu mi prawie nic nie zostanie i wrócimy do domu importerze co to pranie nas będzie czekało, więc może dokupię. Poczekam aż doświadczone mamy się wypowiedzą 🙈. Na sama salę porodowa mam zapisane 2 sztuki 🤷🏼‍♀️.

    Blador, ja nie będę pisać ile mam w rozmiarze 50 bo zdecydowanie za dużo (chyba) 🫣. Ogólnie wszystkich ciuszków w tym rozmiarze mam jedna cała szufladę 50x35🤡.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca, 12:54

    preg.png
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 9 lipca, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pieluch mam narazie łącznie 10 sztuk, najwyżej sobie po porodzie więcej dokupię.
    Zaczęłam dziś pakować walizkę, majtek po porodowych mam 6 par i biorę też bawełniane czarne zwykle majtki. Na wyjście chyba też wezmę dla siebie luźna sukienkę co by tylko narzucić

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 9 lipca, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też często myślę Fomyart... mam nadzieję, że mimo ciąsy podwyższonego ryzyka wszystko u niej w porządku.

    Kleo piękny dziubek :) zazdroszcze trochę, że nie znacie płci :) obstawiacie coś? Co do porodów to ostatnio dowiedziałam się, że można wypożyczyć sobie basen do porodu domowego, ale kompletnie nie umiem ogarnąć jak to działa. Kiedy go przywożą, jak napełniają, gdzie opróżniają 🤔🤔🤔 chyba z takiej opcji skorzystała jedna z mam na innym wątku.

    Co do pieluch ja też mam około 12 sztuk trochę tetrowych i kilka muślinowych. W razie w zawsze można dokupić nawet w Rossmanie albo Pepco.

    Majtki mam z Horizona jednorazowe 7szt i wielorazowe 2 szt, ale też raczej szybko przejdę na zwykłe. Dla mnie to też było wygodniejsze. Muszę dokupić tantum rose i tą piankę bo ponoć działa cuda na krocze po porodzie.

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 9 lipca, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojejku wrote:
    A jeśli chodzi o smoczki to ja zamówiłam dwa różne z Suavinexa, ale mam nadzieję że na początku nie będzie potrzeby żeby ich używać 😊 mimo wszystko wolę być przygotowana.
    20240704-145253.jpg

    Mam ten sam zielony smoczek tylko w kolorze niebieskim :D

  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 9 lipca, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna ja przestałam kupować 50 jak na usg mała była duża😉 zobaczymy teraz 22 na wizycie, wtedy jak coś będzie okazja kupić jeszcze😁

    Ojejku nie mam zamiaru prać przed 34 tc, ja nie lubię jak długo leżą w szafie, tym bardziej żę teraz nawet jak jest gorsza pogoda to i tak schnie szybko, nie to co zgniłą jesienią.

    Pieluch mam 11 szt. Plus 9 ulewajek

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 9 lipca, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 10 tetrowych i 3 bambusowe. ☺️
    Jak urodzę, to po jakimś czasie będę musiała ponownie zamówić kilka rzeczy z gemini, np butelki więc wezmę też kolejne tetry. :)

    preg.png
  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 9 lipca, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleo ale super buziak 🥹😍

    Majtki: Ja mam 4 szt z canpol babies, o ile dobrze kojarzę je można prać.

    Pieluszek mam 5szt muslinowych 65x65 i 8 szt tetry 60x80, kupię jeszcze z 5 ulewajek 30x30 . Nie wiem czy to dobra ilość.

    Ja mam pytanie o śpiochy/pajace. (Jezu czym się to różni, te nazwy mnie wykańczają 😂 rampersy to są te z krótkimi nogawkami jak dobrze rozumiem?) . Czy kupujecie pajace ze stopami czy bez? Ida mi paczki po 3 szt bez stopek, mam jeszcze chyba po 1czy z2 szt ze stopkami w domu. Większość jakie mam są na dwustronny zamek. Czy tyle mi wystarczy? 😵‍💫

    Dla siebie na wyjście chyba przygotuję wygodny oversizowy dres a jak będzie ciepło to jakąś sukienkę i tyle.

    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 9 lipca, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna wrote:
    Kleo a wy jaki szpital? Zaspa czy jakiś inny?
    Tak Zaspa. Wszystkie dzieci od mojego męża są z Zaspy i mój brat też:) Nasza położna też tam pracowała kilka lat i jak już to tam.

    Nowanna lubi tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • karola_b Autorytet
    Postów: 1768 3247

    Wysłany: 9 lipca, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli któraś jeszcze nie kupiła to bardzo polecam pieluszki bambusowe z polskiej firmy TEXPOL, no są mega mięciutkie, mają ładne kolory, po praniu nic się z nimi nie dzieje!
    @Ojejku myślę, że starczy Ci tyle ile masz 😊
    Co do polecajek jeszcze, to polecam na salę porodową zabrać ze sobą ręcznik szybkoschnący. Podczas porodu położne zapraszają nawet kilka razy pod prysznic.
    A ile pakujecie koszul / piżam dla siebie do szpitala? Pytałam wcześniej, ale chyba nie było odzewu 😁
    Ja ubranek jeszcze nie piorę. Planuję za ok. tydzień-dwa.

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    👩 30l.
    👦 38l.
    👶 2l.

    04.2023 💔 cp, usunięty lewy jajowód
    10.2023 💔 cb

    30.12.2023 ⏸️
    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 9 lipca, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga wrote:
    Kleo piękny dziubek :) zazdroszcze trochę, że nie znacie płci :) obstawiacie coś?
    Co do porodów to ostatnio dowiedziałam się, że można wypożyczyć sobie basen do porodu domowego, ale kompletnie nie umiem ogarnąć jak to działa. Kiedy go przywożą, jak napełniają, gdzie opróżniają 🤔🤔🤔 chyba z takiej opcji skorzystała jedna z mam na innym wątku.
    Jak śni nam się dzidziuś to przeważnie obojgu dziewczynka:)
    Kwalifikacja do porodu domowego odbywa się najszybciej 37+0, kiedy jest ciąża donoszona, więc pewnie w 36tc około wysyłają. Do tych profesjonalnych basenów są pompki lub wężyki, które wypuszczają wodę. Nam taką pożycza położna i całe szczęście, bo trzeba by było garnkiem wydobywać.
    Położna opowiedziała nam, że przy jednym zimowym porodzie mężu spanikował trochę bo chciał bardzo szybko ogarnąć chatę i wylewał wodę (z krwią itd) przez balkon… na śnieg😭
    A napełnia się przeważnie na 3-4 cm rozwarcia. Temp najlepiej 37.
    Ciekawostka co do pieluch tetrowych, a szczególnie muślinowych - one potrzebują kilku prań (4-6), aby stać się odpowiednio chłonne.

    Zenka1 lubi tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • Morena Koleżanka
    Postów: 55 42

    Wysłany: 9 lipca, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tantum Rosa w której wersji kupujecie - saszetki czy gotowe buteleczki? Te buteleczki są chyba jednorazowe, więc gorzej się opłaca, ale w sumie nie wiem do czego rozpuszczać saszetki żeby było higienicznie?

    preg.png

    👩👨32
    Starania od 03.2023

    👩
    Nieregularne cykle, PCOS

    30.08.2023 ⏸️
    💔 6/8tc - poronienie zatrzymane, trisomia 15
    12.2023 - aromek + ovitrelle + glucophage
    01.2024 ⏸️
    Veragene niskie ryzyka, chłopiec 💙
  • karola_b Autorytet
    Postów: 1768 3247

    Wysłany: 9 lipca, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morena wrote:
    Tantum Rosa w której wersji kupujecie - saszetki czy gotowe buteleczki? Te buteleczki są chyba jednorazowe, więc gorzej się opłaca, ale w sumie nie wiem do czego rozpuszczać saszetki żeby było higienicznie?
    Podobno dziewczyny rozpuszczają w butelkach po wodzie, takich z dziubkiem. Nie mam doświadczenia w tej kwestii.

    👩 30l.
    👦 38l.
    👶 2l.

    04.2023 💔 cp, usunięty lewy jajowód
    10.2023 💔 cb

    30.12.2023 ⏸️
    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 9 lipca, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenka ja mam 90% takich ze stopami, ale właśnie rozpinanych na dwie nogi. Półśpiochy to spodenki ze stopami, śpiochy to takie ogrodniczki ze stopami, kaftaniki to bluzeczki tyle, że zapisane albo na środku, albo kopertowo a rampersy to chyba pajac na krótki rękaw i krótkie nogawki

    Zenka1, Puszek♡ lubią tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 9 lipca, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak samo opisałabym te ciuszki jak Blador 😁 pajacyki to takie cienkie kombinezony ze stopkami lub bez 😉 często w sklepach opisywane jako piżamki.
    Ja na rozmiar 50 mam bardzo mało ciuszków, moje dzieci starsze przez pierwszy miesiąc nosiły rozmiar 56 a później już 62 no ale to też wiadomo z każdej firmy inne wymiary. Ja czapeczki nie mam jeszcze ani jednej 🤦😅 do szpitala na wyjście biorę, Body, pajacyk, kocyk i otulacz do fotelika w razie zimna, jeśli będzie ciepło to te body z pajacykiem w zupełności wystarczą, jeśli gorąco to sam pajacyk. My szpital mamy 15 km od domu to też nie ma problemu z dowiezieniem ciuszków jedynie mąż może mieć problem co wziąć 😅 ale cieszę się że do szpitala nie będę musiała nic brać lecz gdybym musiała to pakowałabym zestawy body, pajace, Półśpiochy. Pieluszki tetrowe dopiero będę kupować a tych ulewajek nigdy nawet nie widziałam, ale brzmi to fajnie 👍


    blador2 lubi tę wiadomość

    preg.png
‹‹ 451 452 453 454 455 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ