X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 9 lipca, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi wrote:
    O dla siebie na wyjście to ja wogle nie wiem co. Chodzę w tshirtach i ktorkich spodenkach. Czyli jak przed ciążą, z tym że w wersji ciazowej😉 ale jakoś z tą wielka podpaska między nogami i rana ba brzuchu po cc nie wodze tych spodenek. Nie mam sukienek, bo ich nie noszę..

    Ja po operacji (cięcie takie jak CC) w sierpniu wychodziłam ze szpitala w legginsach, ale takich ciut luźniejszych z wysokim stanem. Majtki tak samo wysoki stan. Było mi dość wygodnie. Do tego dłuższa koszulka i mega komfortowo się czułam🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca, 14:36

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 9 lipca, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola_b ja mam jedną koszulę porodową i dwie poporodowe i innych nie zamierzam brać bo nie mam 🙈. Mam jedną sukienkę rozpinaną na ramiączkach. Myślę żeby też ją spakować. Nie wiem czy nie będzie wygodnie mieć spodenki i jakąś koszulę luźną rozpinaną.
    W sumie coś na zasadzie jak Kleo wrzucała z lidla piżamkę ostatnio. Ja takiej akurat nie mam, wszystko przez głowę i nie do kompletu 🙈.

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 9 lipca, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_in_black wrote:
    Ja po operacji (cięcie takie jak CC) w sierpniu wychodziłam ze szpitala w legginsach, ale takich ciut luźniejszych z wysokim stanem. Majtki tak samo wysoki stan. Było mi dość wygodnie. Do tego dłuższa koszulka i mega komfortowo się czułam🙂
    Też biorę leginy i koszulę/bluzkę na wyjście.

    Półśpiochów i śpiochów to w ogóle nie mam bo mi się nie podobają 🫣
    Pajace do spania, na codzień body plus spodenki. Na wyjście do tego jakiś komplecik dresowy w razie chłodu.

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 9 lipca, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola ja mam 5 koszul, 1 piżamę ciążową i planuję zabrać ze 2 zestawy leginsy i koszulka. No ale mi wtedy już w szpitalu strasznie hormony buzowały i w sekundzie byłam mokra. Dodatkowo do szpitala mam ponad 40 km, niby żaden problem dowieźć, ale wolę żeby mąż zajął się synem albo był ze mną, a nie ganiał bo trzeba coś na szybko przywieźć.

    Klarara przy synu nie kupowałam kaftaników i śpiochów bo mi się nie podobały, tylko te które dostałam, a potem było mi najwygodniej w nich zmieniać pieluchę😉 ale teraz też nie mam śpiochów, półspiochy mam komplety z hm, bo nie lubię jak dół w paski a góra np. W kwiatki🫣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca, 15:03

    Klarara lubi tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 9 lipca, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, też Wam tak twardnieją brzuchy? Zauważyłam od kilku dni, że mój brzuch robi się twardy na wysokości pępka. Trochę to boli, trochę takie nieprzyjemne, jakby go ktoś pompował od środka. Od niedzieli miałam aktywniejszy czas i dziś właściwie tylko w domu zrobiłam 4 tys kroków. Zastanawiam się czy to od tego? Wczoraj na wizycie lekarz mówił że wszystko ok, a ja zapomniałam spytać czy to normalne 🙄.
    Okropnie mnie męczy leżenie, no i wtedy też ten bebech czuć mocno 😞.


    Czy macie do polecenia jakąś poduszkę do karmienia ☺️?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca, 15:39

    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 9 lipca, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyszło mi na myśl - gbs a seks przed porodem.
    Paciorkowca przenosi się także płciowo i zastanawiam się jak często płciowo zarażamy się uprawiając seks na wywołanie porodu… macie jakieś spostrzeżenia? W wymazie na 2 tyg przed porodem np nic nie wyjdzie, a po seksie coś by się pojawiło jeszcze przed kolejnym wymazem. Poród się odbywa i w sumie nie wiadomo.

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 9 lipca, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna mi odpukać nic nie twardnieje i się nie spina. Przed ruchami bardzo spinała mi się macica, a potem w okolicach połówkowych jak tylko wyszłam na dwór to bardzo ciągnął mnie brzuch. Teraz poza tym, że jak wyjdę to mam więcej wydzieliny to nic mi nie jest.

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 9 lipca, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę sobie też zrobić przerwę od forum, bo nie mam na to po prostu miejsca w głowie. Także odezwę się za jakiś czas.
    Jestem dość rozemocjonowana tymi upływającymi dniami. 30 tydzień wchodzi i jest wielkie odliczanie od 10. Może być 7, może być 12.
    Mamy w planach swobodne sprzątanie, bociankowe w przyszłym tygodniu, później wyjazd na kajaki, przygotowanie mrożonych posiłków na połóg, zalanolinowanie wełniaków, kolejny kurs pierwszej pomocy, zakup laktatora, a w międzyczasie wykończenie tego pokoju, ćwiczenia i przygotowanie krocza… zaczęłam się stresować, że tak niewiele zostało… z jednej strony super i jesteśmy gotowi, mamy to co najważniejsze od bardzo dawna! a z drugiej nie wiem czy zdążę, bo nie umiem się zabrać za nic ostatnio. Pół dnia się zbieram, tak jakbym odkładała przyjście maleństwa. Matko! A jeszcze przeczytać książki😵‍💫 na spokojnie to wszystko bym zrobiła w miesiąc, ale trochę nie chce mi się. Wiecie na pewno o co chodzi.
    Do usłyszenia, trzymajcie się👋🏼

    Puszek♡, marti lubią tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 9 lipca, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleo wielkie dzięki za info o tetrze i muślinie, przepiorę zatem kilka razy.

    Dzięki dziewczyny za wytłumaczenie odnośnie nazw, mi też śpiochy czy pajace jakoś za specjalnie się nie podobają no ale coś tam mam.

    Nowanna myślę że to normalne, zwłaszcza teraz już. weź sobie ciepłą kąpiel i odpocznij. Mi lekarz mój już na poprzedniej wizycie mówił że teraz twardnienia, kłucie w kroczu, pochwie, pachwinach są normalne. Nawet dziś to powtarzał.

    Swoją drogą dostałam zielone światło na jakieś tam lekkie ćwiczenia, no i mała waży 1740g 😍🥳 przyszedł materac fizjomax także łoże dla Królewny skompletowane.

    Nowanna, blador2, Aaga, marti lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 9 lipca, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kleopatr4 wrote:
    Przyszło mi na myśl - gbs a seks przed porodem.
    Paciorkowca przenosi się także płciowo i zastanawiam się jak często płciowo zarażamy się uprawiając seks na wywołanie porodu… macie jakieś spostrzeżenia? W wymazie na 2 tyg przed porodem np nic nie wyjdzie, a po seksie coś by się pojawiło jeszcze przed kolejnym wymazem. Poród się odbywa i w sumie nie wiadomo.
    Może dobrze by było wtedy stosować prezerwatywy?

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 9 lipca, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojejku wrote:
    Ile macie pieluch?
    Czy myślicie że 10 tetrowych, 6 muslinowych i 3 takie małe ulewajki wystarczą? Tak, żeby nie trzeba było prać codziennie a co 2 dni?

    Ja mam 10 szt tetrowych, 140g, takie bardziej mięsiste.
    I 3 bambusowe bardziej do przykrycia dziecka jak będzie gorąco. Więcej nie kupuje. No chyba że się okaże, że mam okaz mocno ulewajacy czy coś to dokupię. Przy córce może że 4 sztuki używałam.

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 9 lipca, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna, twardnieje i to często ale ja jestem mega aktywna. Dzisiaj miałam maraton po sklepach, to musiałam ustać chwilę bo kłucie w kroczu okropne.

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 9 lipca, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola_b wrote:
    Jeżeli któraś jeszcze nie kupiła to bardzo polecam pieluszki bambusowe z polskiej firmy TEXPOL, no są mega mięciutkie, mają ładne kolory, po praniu nic się z nimi nie dzieje!
    @Ojejku myślę, że starczy Ci tyle ile masz 😊
    Co do polecajek jeszcze, to polecam na salę porodową zabrać ze sobą ręcznik szybkoschnący. Podczas porodu położne zapraszają nawet kilka razy pod prysznic.
    A ile pakujecie koszul / piżam dla siebie do szpitala? Pytałam wcześniej, ale chyba nie było odzewu 😁
    Ja ubranek jeszcze nie piorę. Planuję za ok. tydzień-dwa.

    Ja mam 2 piżamy, w sensie te sukienki. Być może jeszcze dokupię 1szt. Bo jedna na sobie, jaledna dam mężowi do prania a jedną niech czeka na nast dzień żeby założyć zanim mąż przyjedzie. Ale też chcę kupić jeszcze leginsy z niskim stanem i tshirty w większym rozmiarze, bo brzuszka już mi nie zakrywają te co mam. To na czas zanim zrobią mi cc.

    Mam w koszyku te pieluszki z texpolu i ostatnio się nad nimi zastanawiałam czy nie kupić, ale rozsądek podpowiedział, żeby się wstrzymać.

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 9 lipca, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Zenka ja mam 90% takich ze stopami, ale właśnie rozpinanych na dwie nogi. Półśpiochy to spodenki ze stopami, śpiochy to takie ogrodniczki ze stopami, kaftaniki to bluzeczki tyle, że zapisane albo na środku, albo kopertowo a rampersy to chyba pajac na krótki rękaw i krótkie nogawki
    Jeszcze polspiochy są. To takie spodenki że stopkami. One mi się najbardziej przy córce sprawdzały, do tego bodziak i po sprawie. Ewentualnie pajace. Teraz mam rażenie, że polspiochow mało w sklepach. I pajace często bez stopek.

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 9 lipca, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi wrote:
    Jeszcze polspiochy są. To takie spodenki że stopkami. One mi się najbardziej przy córce sprawdzały, do tego bodziak i po sprawie. Ewentualnie pajace. Teraz mam rażenie, że polspiochow mało w sklepach. I pajace często bez stopek.
    Półśpiochy opisałam jako pierwsze, dokładnie tak samo😉 półśpiochy to jeszcze widziałam ale śpiochy to tylko pojedyncze w c&a i smyku

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 9 lipca, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi wrote:
    Jeszcze polspiochy są. To takie spodenki że stopkami. One mi się najbardziej przy córce sprawdzały, do tego bodziak i po sprawie. Ewentualnie pajace. Teraz mam rażenie, że polspiochow mało w sklepach. I pajace często bez stopek.
    Bo te bez stópek są wygodniejsze dla dziecka ☺️

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 9 lipca, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Półśpiochy opisałam jako pierwsze, dokładnie tak samo😉 półśpiochy to jeszcze widziałam ale śpiochy to tylko pojedyncze w c&a i smyku

    Ojej faktycznie 🤭

    preg.png
  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 9 lipca, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akczi wrote:
    Może dobrze by było wtedy stosować prezerwatywy?
    W tym współżyciu na wywołanie chodzi przede wszystkim o nasienie, które zawiera prostaglandyny, które mogą realnie przyspieszyć poród :)

    lady_in_black lubi tę wiadomość

    preg.png
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 9 lipca, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna wrote:
    Dziewczyny, też Wam tak twardnieją brzuchy? Zauważyłam od kilku dni, że mój brzuch robi się twardy na wysokości pępka. Trochę to boli, trochę takie nieprzyjemne, jakby go ktoś pompował od środka. Od niedzieli miałam aktywniejszy czas i dziś właściwie tylko w domu zrobiłam 4 tys kroków. Zastanawiam się czy to od tego? Wczoraj na wizycie lekarz mówił że wszystko ok, a ja zapomniałam spytać czy to normalne 🙄.
    Okropnie mnie męczy leżenie, no i wtedy też ten bebech czuć mocno 😞.


    Czy macie do polecenia jakąś poduszkę do karmienia ☺️?

    To skurcze przepowiadające. W III trymestrze mogą trochę boleć. Jeśli nic innego się nie dzieje (objawy infekcji, plamienia) i nie są systematyczne, to fizjologia :) niektórym pomaga więcej odpoczynku, u mnie lepiej działają spokojne spacery :) możesz łykać magnez, jeśli dokuczają za bardzo, ale niekoniecznie pomoże

    Nowanna lubi tę wiadomość

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 9 lipca, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojejku wrote:
    W tym współżyciu na wywołanie chodzi przede wszystkim o nasienie, które zawiera prostaglandyny, które mogą realnie przyspieszyć poród :)
    A to nie wiedziałam, myślałam że chodzi o sam ten ruch, jakoś zmiękczenie szyjki czy coś takiego😅

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
‹‹ 452 453 454 455 456 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kluczowe składniki dla przyszłej Mamy, czyli co warto suplementować w ciąży

Ciąża to odmienny i wyjątkowy stan, który jest jednocześnie dużym wyzwaniem dla organizmu kobiety. To czas, kiedy zmienia się zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Które z nich są szczególnie istotne dla przyszłej mamy i dla rozwijającego się dziecka? Co warto suplementować w ciąży, aby zadbać o zdrowie i rozwój maluszka? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ