X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 28 lipca, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna wrote:
    Ojejku, dobrze że pojechałaś, przynajmniej wiesz że wszystko jest dobrze.

    U mnie wszystko się uspokoiło dzisiaj 🫣. Podejrzewamy, że mógł się odbić na mnie stres z piątku.

    W każdym razie stres, nie stres, wpłynął pozytywnie bo sterylizator, ociekacz na butelki/smoczki, szczotka do mycia butelek i płyn zawitały do kuchni. Butelki rozpakowane czekają w szafce na sterylizację.
    Dokumenty opisane, przygotowane w teczce. Kosmetyczka do szpitala spakowana, poza drobnymi rzeczami. Dziś spakujemy torbę i opiszemy czego tam brakuje. Czuję mega ulgę. Do tego zamówiłam już absolutnie wszystko w gemini! Brakuje mi tylko pampersów, które zamierzam kupić w małych paczkach w biedronce i lidlu (nie wiem czy 1 czy 2?).

    Nie wiem czy też tak macie, ale ja wzbraniam się przed rozłożeniem łóżeczka w sypialni, przytarganiem przewijaka do sypialni itd. Zaburzy to nam ciąg komunikacyjny i chciałabym to zrobić jak najpóźniej z jednej strony, a z drugiej chciałabym mieć to z głowy. Na przewijaku obecnie mamy kosz na pieluchy, kosz Mojżesza, matę do ćwiczeń i roller męża xD więc nie mogę tam poukładać sobie pieluszek, kosmetyków itd.

    Została mi do kupienia czerwona żarówka, która Zenka tu polecała. Miałam kupić lampkę misia, ale nie wiem jaką wybrać więc spróbuję z tą żarówką. Ciekawe czy można gdzieś dostać stacjonarnie. No i materac do łóżeczka, ale to też w tym tygodniu ogarniemy. Plus staniki do karmienia. Jutro zaatakuje pepco, chociaż najbliższe mnie to bida z nędzą i nie wiem czy będzie ten stanik który któraś z Was ostatnio wrzucała na forum.
    Te staniki rzucili dopiero w ten czwartek co był, więc powinnaś jeszcze dostać.
    Też kupiłam tylko jeden żeby zobaczyć i jutro chcę jeszcze dokupić.

    Nowanna lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 28 lipca, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojejku wrote:
    Nowanna, ja też chyba przyspieszę z dograniem wyprawki na tip top 😅 wychodząc z domu miałam tylko w głowie że jakby tak mnie położyli do porodu to ja nie mam jeszcze ubranek na wyjście przygotowanych 😅

    Do mnie doszły wczoraj 🙈. Muszę uprać ostatnie rzeczy dla malucha, ale jeszcze zamówiłam kocyk. Planuje podskoczyć do lumpa jutro jeśli dobre samopoczucie się utrzyma.
    Zrobię też tour po pepco. Nie wiem czy u was też tak jest, że co lepsze produkty są w wybranych sklepach, a ja nie wiem które to są te wybrane-lepsze 😃.

    preg.png
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 28 lipca, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Zazuzi - a powiedz jak teraz wygląda rewia oddziałowa ;-)
    Koszule czy piżamy? jak piżamy to takie na krótki rękaw, na ramiączkach?

    preg.png
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 28 lipca, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakby ktoś był zainteresowany to podsyłam linki do Vinted do podobnych komplecików jak ja kupiłam:

    https://www.vinted.pl/items/3761571100-set-nr-50-papucei

    https://www.vinted.pl/items/4053353226-pleteny-set-hm

    https://www.vinted.pl/items/4265930656-zestaw-dzieciecy

    https://www.vinted.pl/items/4560139433-pulover-si-pantalon-hm

    https://www.vinted.pl/items/4778684664-zestaw-zara

    Hel, marti lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 28 lipca, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mimi_m wrote:
    Zazuzi - a powiedz jak teraz wygląda rewia oddziałowa ;-)
    Koszule czy piżamy? jak piżamy to takie na krótki rękaw, na ramiączkach?
    U mnie wyglądała tak: każda założyła to co miała, przekrój ogromny- od bawełny po SATYNĘ😂 oczywiście przeważały koszule bawełniane z krótkim rękawem. Zaskoczyło mnie to jak jedna laska śmigała w różowym satynowym szlafroczku, a inna w satynowej pidżamce różowej z krabami długi rękaw i długie spodnie.

    mimi_m, marti lubią tę wiadomość

  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 28 lipca, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My łóżeczko jak najpóźniej bo musimy poprzestawiać komode w sypialni i zajmie nam miejsce. Ja wszystko wyczyszcze i popiore w sierpniu i przechowam w przyszłej pralni, aż do narodzin.

    Dobrze dziewczyny, że u was wszystko w porządku :)

    A Zazuzi mówią coś o tym rozwarciu? Wiadomo ile będziesz w szpitalu?

    U mnie synek się przeniósł na środek brzucha i niestety wywaliło pępek - przeżywam katusze😬

  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 28 lipca, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenka, a wiesz może czy jakaś zwykła żarówka czerwona też jest ok? Czy to chodzi o jakieś dodatkowe parametry?
    Widziałam, że Philips ma też czerwone żarówki, ale nie znam się zupełnie na tym i nie wiem czy zamówić tą konkretną z Internetu czy poszukać czerwonej (obojętnie jakiej) stacjonarnie?

    blador2 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 28 lipca, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy Was też tak wnerwia jak chłop wieczorem zasypia w 5 sekund, a wy się męczycie, wszystko nawala, nie da się znaleźć sensownej pozycji, itd? Ja mam ochotę właśnie mojego zabić jak śpi sobie spokojnie, a ja tu cyrki odstawiam żeby przetrwać... 😤

  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 28 lipca, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna wrote:
    Zenka, a wiesz może czy jakaś zwykła żarówka czerwona też jest ok? Czy to chodzi o jakieś dodatkowe parametry?
    Widziałam, że Philips ma też czerwone żarówki, ale nie znam się zupełnie na tym i nie wiem czy zamówić tą konkretną z Internetu czy poszukać czerwonej (obojętnie jakiej) stacjonarnie?


    Hmmm nie mam pojęcia bo oni nie piszą dokładnie o tej technologii. Podejrzewam tajne dane, patenty itd. . Ale chodzi w tej żarówce o to że jej światło nie ma w ogóle pasma niebieskiego które pobudza i nie ma migotania jak zwykła żarówka. Nie mam pojęcia czy te żarówki philipsa o których piszesz też tak mają. Nie słyszałam żeby były stacjonarnie, trzeba przez neta raczej.

    Dawno nie byłam u nich ale akurat ostatnio widzę dodali rolkę o tym z dzieciaczkami właśnie. W komentarzach widzę że mamy zadowolone.

    https://www.instagram.com/reel/C9c1FcmomAd/?igsh=Z2Z3NmpqNDFiYWk=

    Aaga ja właśnie w tym momencie mam takie coś. Chłop zasnął a ja się męczę. Na boku żadnym nie mogę leżeć bo włączył mi się refluks i no nie da się. Na plecach z głową wyżej ciężko usnąć. Mała się wierci jak diabli i jeszcze zauważyłam że co wieczór bardzo swędzą mnie stopy zaraz koło palców. Dzieje mi się tak tylko wieczorem i jest to na maksa irytujące 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca, 23:35

    Nowanna lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 28 lipca, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha Zenka to jesteśmy razem. Mnie nie swędzą stopy, ale też tylko wieczorem uruchamia mi się zespół niespokojnycg nóg. Zgaga też mi dokucza, a synek hucznie świętuje 32 tydzień😅 prędzej umre niż dotrwam do 40 tygodnia 😅

  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 28 lipca, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to nie zgaga, mnie się treść z żołądka cofa do gardła i wymaga to wysiłku żeby nie zwrócić 😩 paskudne to jest

    preg.png
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 29 lipca, 03:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenka1 - to sie refluks nazywa ;-)
    Mi sie zdarzyło porzygać nie powstrzymywałam i było lepiej po....a raz to myślałam że zejdę po zjedzeniu śliwek z kruszonką...

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 29 lipca, 04:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukier na czczo 79 ✊
    Zostaję na 12j insuliny.

    MariMari, lady_in_black, Nowanna, nutella_ lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 29 lipca, 05:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a urlop ojcowski jak się załatwia? Jakiś wniosek trzeba pobrać? Jeśli rodzę w innym mieście to akt urodzenia będzie w moim Urzędzie czy w mieście którym rodzę?

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 29 lipca, 06:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak myślałam, że dobrze byłoby stawić się na cc przed weekendem we czwartek, to mąż miałby wolne sobota, niedziela jakby w piątek zrobili cc, ale znowu nic nie zalatwi np urlopu a wy jak myślicie? Jakbym był wybór, to w jaki dzień najlepiej rodzić? 😁
    Córkę pamiętam rodziłam w piątek, ale wtedy zaczęło się samo.

    preg.png
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 29 lipca, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara - pierwsze mam z soboty do południana na porodówce niecałe 3godz, drugie z niedzieli wieczorem tu sprezyłam się w godzien- oba sn , było bardzo spokojnie.
    Największy "ruch" i nerwowość chyba w poniedziałek.
    Teraz jakby miała wybierać to w nocy z piątku na sobotę, żeby ten weekendowy luz złapać ;-)
    Potem z obojgiem leżałam tydzień bo mieli żółtaczkę i chwale sobie ten pobyt, można było się skopić tylko na dziecku a w domu to wiadomo zawsze cos sie dzieje ;) .
    Ja Wam już pisałam teraz się boje żeby tylko w szpitalu zdążyć urodzić więc nawet w poniedziałek w południ byle nie w aucie

    Ojcowski na wniosek - wzór w necie, do roku dziecka można podzielic an 2x1tydzień kalendarzowy, 7 dni przed wniosek się daje. 100% płatny jak powyższej 20pracowników to normalne jak wypłata będzie, jak poniżej to przelew od ZUS. Ksero aktu dołącza się no i PESEL tez trzeba znać , a akt w każdy UW CI dadzą

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca, 08:22

    Oela91 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • MariMari Autorytet
    Postów: 656 914

    Wysłany: 29 lipca, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga wrote:
    Dziewczyny czy Was też tak wnerwia jak chłop wieczorem zasypia w 5 sekund, a wy się męczycie, wszystko nawala, nie da się znaleźć sensownej pozycji, itd? Ja mam ochotę właśnie mojego zabić jak śpi sobie spokojnie, a ja tu cyrki odstawiam żeby przetrwać... 😤

    To ja swojego tak nieświadomie wnerwiam całe wspólne życie.
    Ja zasypiam w minutę, w ciąży też.
    A mój biedak się przewraca, coś czyta, pije...I dopiero po jakimś czasie zaśnie. Jeśli coś go wybudzi w nocy to ten taniec zaczyna od nowa.
    Jestem idealna do opieki nad niemowlakiem- obudzona zasypiam w sekundę.

    Ona 37 -On 43
    2008- naturals 👶 syn 15l
    2011- 12tc 👼
    Starania od 2015 i nic:( 2021- 1 IVF- ICSI
    1 FET 5.06.21-cb 2 FET-cb 3 FET 14.12-beta 0
    2 IVF Kolejne ICSI 3.2022
    Stymulacja. 24🥚,20 zarodków, padły do 5doby..klapa:( 4FET-beta 0...przerwa i deprecha:(
    9.01.2024- naturalny cud🤰
    || kreski i beta 1751, po 48h 3266
    19.01.2024- 6tc2d🐻5,75mm💓111bpm
    Nifty pro -Synek, ryzyka niskie🩵🩵🩵
    27.02- 1 prenatalne , wszystko ok, NT 1,8 👶 5,8cm
    30.04- połówkowe, 472g malucha🩵
    2.07- usg 3trym, 1600g🩵
    preg.png
  • MariMari Autorytet
    Postów: 656 914

    Wysłany: 29 lipca, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenka1 wrote:
    Aaga ja właśnie w tym momencie mam takie coś. Chłop zasnął a ja się męczę. Na boku żadnym nie mogę leżeć bo włączył mi się refluks i no nie da się. Na plecach z głową wyżej ciężko usnąć. Mała się wierci jak diabli i jeszcze zauważyłam że co wieczór bardzo swędzą mnie stopy zaraz koło palców. Dzieje mi się tak tylko wieczorem i jest to na maksa irytujące 😅

    Zenka na bank jesteś przebadana, ale konsultowałaś z lekarzem to swędzenie stóp wieczorne?
    Badali Ci wątrobowe parametry?
    Wieczorne swędzenie stop to czerwona lampka, że może to być cholestaza

    lady_in_black lubi tę wiadomość

    Ona 37 -On 43
    2008- naturals 👶 syn 15l
    2011- 12tc 👼
    Starania od 2015 i nic:( 2021- 1 IVF- ICSI
    1 FET 5.06.21-cb 2 FET-cb 3 FET 14.12-beta 0
    2 IVF Kolejne ICSI 3.2022
    Stymulacja. 24🥚,20 zarodków, padły do 5doby..klapa:( 4FET-beta 0...przerwa i deprecha:(
    9.01.2024- naturalny cud🤰
    || kreski i beta 1751, po 48h 3266
    19.01.2024- 6tc2d🐻5,75mm💓111bpm
    Nifty pro -Synek, ryzyka niskie🩵🩵🩵
    27.02- 1 prenatalne , wszystko ok, NT 1,8 👶 5,8cm
    30.04- połówkowe, 472g malucha🩵
    2.07- usg 3trym, 1600g🩵
    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 29 lipca, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rodziłam w czwartek wieczorem i było ok. Teraz taka środa byłaby ok bo w piàtek do domu, a mąż od poniedziałku urlop i to zawsze więcej dni z nami :) wiem, że głupota i można sobie liczyć ale zależy mi żeby mąż był jak najdłużej z nami w domu.

    Mimi_m faktycznie u Ciebie te porody to ekspres. Daleko masz do szpitala??

    Zenka tak refluks też mam bardzo często muszę odczekać pare godzin po posiłku zanim się położe bo potem siedzę na łóżku i walcze żeby nie zwrócić. Jaki narząd obecnie znajduje się jakby przy złączeniu żeber u góry??

  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 29 lipca, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MariMari wrote:
    To ja swojego tak nieświadomie wnerwiam całe wspólne życie.
    Ja zasypiam w minutę, w ciąży też.
    A mój biedak się przewraca, coś czyta, pije...I dopiero po jakimś czasie zaśnie. Jeśli coś go wybudzi w nocy to ten taniec zaczyna od nowa.
    Jestem idealna do opieki nad niemowlakiem- obudzona zasypiam w sekundę.

    Hahhaa Mari mój to samo, wstanie w nocy do córki wróci przyłoży głowę do poduszki i go nie ma. Ja zanim zasne po każdym sikaniu czy wstaniu do dziecka to też proces musi minąć. Mega Ci zazdroszcze, a z mężem pącze się w bólu 😅

‹‹ 499 500 501 502 503 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czego nie jeść  w ciąży - 7 produktów zabronionych

Ciąża to okres wzrostu apetytu i wielu zachcianek kulinarnych. Czy oznacza to zatem, że możesz pozwolić sobie na wszystko i jeść do woli? Niestety nie. Zapoznaj się czego nie jeść w ciąży, aby zachować bezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu. 

CZYTAJ WIĘCEJ