X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 29 lipca, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Ojejku - końcówka tak często jest, że waga nic, minimum albo wręcz kosmetycznie spada, a brzuch się zmienia tak wypełnia


    Ja odpuściła właśnie wyjazd na Słowenię, mąż sam pojechał z dziećmi i odpadnie mi gotowanie i zakupy ;-)
    Wiec w końcu mam wakacje! A tak to ja dalej pracuje i jeszcze minimum przyszły tydzień muszę być dostępna żeby domknąć duży projekt - po skończonym 37tc będę gotowa na rodzenie w 100%.
    A tak to nie mam na nic czasu, miedzy czasie na szczęście już ogarnęłam cała wyprawkę, pokój małego, no i torba w 99% cała spakowana, nawet tras urządziłam, kuchnie przeroszadowałam, starszemu szmaty wymieniłam na wyprzedażach.
    Następny tydzień - mam dodatkowo 2 dzieci 8 i 10 plus mój 10 lat więc tym bardziej muszę być na chodzie.

    Aaga, blador2, Ojejku, lady_in_black, marti lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 29 lipca, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi_m jesteś moją bohaterką 😱
    Ja się zastanawiam czy dam radę wstać i puścić frytki w piekarniku do obiadu 😅

    Poduszki motylka nie kupuje, pakuje się w średnią walizkę i do środka torba z rzeczami do porodu :)

    Oela91, Nowanna lubią tę wiadomość

  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 29 lipca, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojejku wrote:
    Dzisiaj w nocy to chyba mój mąż powinien dostać order za anielską cierpliwość, bo tak stękałam próbując obrócić się z boku na bok, że go aż 3 razy obudziłam 🙈
    Ogólnie tak dzisiaj popatrzyłam w lustro i mam wrażenie, że przez ostatnie kilka dni mi strasznie brzuch urósł, wygląda jakby go ktoś dopompował, tak wysoko jest i sterczy do przodu 😅 aż też sobie zmierzyłam obwód - 107cm 🙈 waga za to jakby się zatrzymała, a młody wczoraj już ok. 2400g ważył.
    Pozazdrościłam Nowannie planów lumpeksowych i też się zebrałam po dłuższej przerwie, z dziecięcych rzeczy szału nie było, ale kilka rzeczy dla siebie na po ciąży złapałam :D
    Ogólnie dzisiaj u mnie biometr zdecydowanie korzystny, pomimo nocnych pobudek, wstaniu o 6 i całym dniu na mieście mam dalej dużo energii i czuję się bardzo dobrze (obym tylko nie zapeszyła 😅)
    O to ja dzisiaj tak samo. Normalnie to już bym miała drzemkę. Dzisiaj wypad do miasta. Zeszło mi z córką tam 4 godziny. Wróciłyśmy, ogarnęłam obiad i jeszcze nie śpię 😁

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 29 lipca, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Zazuzi a duże masz to rozwarcie? Bo myślę, że na tym etapie jeśli jest tak 2/3 cm to może Cię puszczą

    Na palec, ale od czwartku nic się nie zmieniło. A jak rozmawiałam z jedną położna to mi powiedziała, że na tym etapie ciąży i zważywszy że to moja 2 ciąża to jest to fizjologiczne i że szansa jest. Ale nie nastawiam się. Profesor jest bardzo zapobiegawcza, więc może mnie przetrzymać.

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 29 lipca, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o pakowanie to ja mam w małej walizce 40l wszystko dla siebie, ale to takie typowe do szpitala rzeczy. Na każdy oddział bym to że sobą zabrała.
    Rzeczy dla dzidziusia i dla siebie mam w pudle podpisanym porod😂 co będzie trzeba to mąż mi dowiezie. Ale.. mój szpital zapewnia dosłownie wszystko. Jedyne co muszę mieć poza właśnie takim szpitalnym standardem to majtki siateczkowe. Dlatego też trzeba wziąć pod uwagę co szpital wymaga od nas a co sam oferuje.

    preg.png
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 29 lipca, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga - no powie CI magia , najlepsze jest to ze 1 i 2 ciąża (15 i 10 lat temu) były "normalne" było zmęczenie, sapanie, duży brzuch.
    Teraz jedynie co robię inaczej to suplementuje żelazo od początku, B12 pilnuje żeby było na poziomie 400 no i dużo się ruszam, nawet jak mi się nie chce, choć teraz ostatnie 2 tyg już odpuszczam i więcej siedzę na dupie.

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 29 lipca, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to Wam powiem, że jeszcze ze 3 miesiące mogłabym chodzić w tej ciąży. 😁

    preg.png
  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 29 lipca, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z cukrzycą-co ile macie posiłki i czy przed kolejnym spada Wam poniżej 90? U mnie godzina po obiedzie 112, poszłam na spacer i sprawdziłam po prawie 3h a tam 108, a na obiad jadłam mięso pieczone, kalafiora i kaszę😱

  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 29 lipca, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleopatra ja chętnie rzucę okiem na Twoją listę, bo ja nie mam głowy do wymyślania co mi jeszcze potrzebne. To moje trzecie dziecko i gdzieś tam w środku wiem, że nie trzeba dużo dla takiego maluszka serio ale z drugiej strony chce mieć wszystko 😁 a nie chce kupować pierdół niepotrzebnych.

    Poduszki motylka nie kupuje, jakoś mi się one nie podobają i nie widzę potrzeby.


    Mimi... Jak Ty to robisz to ja nie wiem. Ja robię codziennie pranie i myje podłogi, to takie maksimum moje. Bo mama ogarnia obiady, a mąż zakupy 😁

    Klarara ja odliczam dni do porodu a Ty piszesz, że mogłabyś jeszcze 3 miesiace chodzić... Jak??? 😉

    Mam mały problem a nie chce mi się nawet do lekarza pójść. Pojawiły mi się hemoroidy😥 nie bolą ani nic ale no przy wypróżnianiu są... Czy mogę jakąś maść stosować czy może czopki? Nie wiem czy to pomoże żeby nie wychodziły. O dziwo nie mam zaparć bo u mnie żelazo powoduje raczej rozwolnienie ale w poprzedniej ciąży też się na chwilę pojawiły a potem same zniknęły bez bólu i bez leczenia. Teraz są bardziej odczuwalne dlatego wkurza mnie to.

    Dziewczyny z dużym biustem!!!!!! (Ja mam 80G/H ) gdzie wy kupujecie biustonosze do karmienia? Ja szukam bawełniany na noc bez fiszbin i z fiszbinami na dzień - ten już nie musi być z bawełny. Chciałabym aby nie zrujnowaly mojego budżetu bo jeden znalazłam fajny ale coś około 300 zł 🤦

    Oela91 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 29 lipca, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyszedł mi dodatni gbs..
    Czy któraś miała? Jakie jest wtedy postępowanie?

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 29 lipca, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akczi wrote:
    Wyszedł mi dodatni gbs..
    Czy któraś miała? Jakie jest wtedy postępowanie?

    Akczi u mnie w pierwszej ciąży nie zdążyli zrobić więc byłam traktowana jako dodatni. Jedynie postępowanie to podanie przed samym porodem antybiotyku i tyle. Z tego co wiem nic więcej się z tym nie robi.

    Puszek jakaś super maść jest polecana, ale nie pamiętam nazwy - Pani w aptece powinna coś dobrać ;)

    Akczi, Puszek♡ lubią tę wiadomość

  • MariMari Autorytet
    Postów: 656 914

    Wysłany: 29 lipca, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mimi_m wrote:
    Aaga - no powie CI magia , najlepsze jest to ze 1 i 2 ciąża (15 i 10 lat temu) były "normalne" było zmęczenie, sapanie, duży brzuch.
    Teraz jedynie co robię inaczej to suplementuje żelazo od początku, B12 pilnuje żeby było na poziomie 400 no i dużo się ruszam, nawet jak mi się nie chce, choć teraz ostatnie 2 tyg już odpuszczam i więcej siedzę na dupie.

    To mam takie same doświadczenia.
    Ostatnia ciąża 16lat temu i bałam się, że teraz jestem "stara" i będzie mi w tej ciąży wszystko dolegać...wszelkie złe objawy.
    A nie ma nic. Czuje się lepiej niż 16lat temu i też nadal pracuję, dużo mniej niż wcześniej, ale nadal.

    mimi_m lubi tę wiadomość

    Ona 37 -On 43
    2008- naturals 👶 syn 15l
    2011- 12tc 👼
    Starania od 2015 i nic:( 2021- 1 IVF- ICSI
    1 FET 5.06.21-cb 2 FET-cb 3 FET 14.12-beta 0
    2 IVF Kolejne ICSI 3.2022
    Stymulacja. 24🥚,20 zarodków, padły do 5doby..klapa:( 4FET-beta 0...przerwa i deprecha:(
    9.01.2024- naturalny cud🤰
    || kreski i beta 1751, po 48h 3266
    19.01.2024- 6tc2d🐻5,75mm💓111bpm
    Nifty pro -Synek, ryzyka niskie🩵🩵🩵
    27.02- 1 prenatalne , wszystko ok, NT 1,8 👶 5,8cm
    30.04- połówkowe, 472g malucha🩵
    2.07- usg 3trym, 1600g🩵
    preg.png
  • MariMari Autorytet
    Postów: 656 914

    Wysłany: 29 lipca, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akczi wrote:
    Wyszedł mi dodatni gbs..
    Czy któraś miała? Jakie jest wtedy postępowanie?

    Będzie antybiotyk podany podczas porodu i tyle.
    Spokojnie😘

    Akczi lubi tę wiadomość

    Ona 37 -On 43
    2008- naturals 👶 syn 15l
    2011- 12tc 👼
    Starania od 2015 i nic:( 2021- 1 IVF- ICSI
    1 FET 5.06.21-cb 2 FET-cb 3 FET 14.12-beta 0
    2 IVF Kolejne ICSI 3.2022
    Stymulacja. 24🥚,20 zarodków, padły do 5doby..klapa:( 4FET-beta 0...przerwa i deprecha:(
    9.01.2024- naturalny cud🤰
    || kreski i beta 1751, po 48h 3266
    19.01.2024- 6tc2d🐻5,75mm💓111bpm
    Nifty pro -Synek, ryzyka niskie🩵🩵🩵
    27.02- 1 prenatalne , wszystko ok, NT 1,8 👶 5,8cm
    30.04- połówkowe, 472g malucha🩵
    2.07- usg 3trym, 1600g🩵
    preg.png
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 29 lipca, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mami36 wrote:
    Dziewczyny z cukrzycą-co ile macie posiłki i czy przed kolejnym spada Wam poniżej 90? U mnie godzina po obiedzie 112, poszłam na spacer i sprawdziłam po prawie 3h a tam 108, a na obiad jadłam mięso pieczone, kalafiora i kaszę😱

    Ja mam wrażenie, że ostatnio to jem na okrągło 🙄 wchodzą tylko małe porcje, więc po 2-2,5 h jestem głodna, chyba że zjem coś tłustego. Wtedy trzyma mnie dłużej. Patrzę na cukier czy w miarę zdążył spaść. Niekoniecznie poniżej 90, ale jak jest powyżej 100 staram się nie jeść.

    Cukier może wybijać też z głodu. Wtedy trzustka uwalnia glukagon i kwasy tłuszczowe, a z wątroba metabolizuje glikogen (taki zapas cukru w organizmie) do glukozy. Generalnie to proces dość obciążający trzustkę i wątrobę, więc przerwy w jedzeniu przy CC nie powinny być zbyt długie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca, 19:23

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 29 lipca, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_in_black wrote:
    Ja mam wrażenie, że ostatnio to jem na okrągło 🙄 wchodzą tylko małe porcje, więc po 2-2,5 h jestem głodna, chyba że zjem coś tłustego. Wtedy trzyma mnie dłużej. Patrzę na cukier czy w miarę zdążył spaść. Niekoniecznie poniżej 90, ale jak jest powyżej 100 staram się nie jeść.

    Cukier może wybijać też z głodu. Wtedy trzustka uwalnia glukagon i kwasy tłuszczowe, a z wątroba metabolizuje glikogen (taki zapas cukru w organizmie) do glukozy. Generalnie to proces dość obciążający trzustkę i wątrobę, więc przerwy w jedzeniu przy CC nie powinny być zbyt długie
    Oszaleć można z tą cukrzycą: jesz-cukier wysoki, nie jesz-cukier wysoki😵

    lady_in_black lubi tę wiadomość

  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 29 lipca, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    Ja to Wam powiem, że jeszcze ze 3 miesiące mogłabym chodzić w tej ciąży. 😁
    A w życiu!! 21 sierpnia jestem zapisana na pedi i po wizycie lokator może się od razu eksmitować 😅😅

    Aaga, lady_in_black, Nowanna lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 29 lipca, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akczi wrote:
    Wyszedł mi dodatni gbs..
    Czy któraś miała? Jakie jest wtedy postępowanie?
    Położna mówiła że jak mi wyjdzie dodatni GBS to różnica jest taka, że nie czekam z jazdą do szputala:
    - po odejściu wód 4h
    - aż skurcze będą regularne co 5 minut,
    tylko jadę od razu po odejściu wód i jak skurcze będą regularne co 10 minut, bo muszą podać antybiotyk i fajnie jakby zaczął działać do porodu :)

    Akczi, Nowanna lubią tę wiadomość

    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 29 lipca, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek, zaprosiłam ciebie do przyjaciółek. Zaakceptuj to będę mogła wysłać wiadomość:)

    Puszek♡ lubi tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 29 lipca, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    MariMari - no właśnie może to przez starość ;-) mi az głupio bo teraz upały wszyscy na około sapią narzekają, a mi głupio i się ciesz ze w końcu normalne lato dawno takiego nie było, można posiedzieć wieczorami. No normalnie mogłaby w tej ciąży jeszcze 3 miesiące pochodzić. A ile kg masz na plusie?

    preg.png
  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 29 lipca, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mimi_m wrote:
    MariMari - no właśnie może to przez starość ;-) mi az głupio bo teraz upały wszyscy na około sapią narzekają, a mi głupio i się ciesz ze w końcu normalne lato dawno takiego nie było, można posiedzieć wieczorami. No normalnie mogłaby w tej ciąży jeszcze 3 miesiące pochodzić. A ile kg masz na plusie?
    To może po porodzie zafundujesz sobie kolejne 9 miesięcy?😀

‹‹ 501 502 503 504 505 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ