X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrześniówki 2015
Odpowiedz

Wrześniówki 2015

Oceń ten wątek:
  • 4me Autorytet
    Postów: 6123 3687

    Wysłany: 13 lipca 2018, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta ja tez nie moge śpiewać :) najpierw mama mi cale zycie mowila, zebym lepiej nie spiewala, teraz wlasny rodzony syn ;)

    la_lenka, Anitka201, Carolline lubią tę wiadomość

    mhsvj48aqvgzp38a.png

    l22nhdgestw22l2o.png
  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 14 lipca 2018, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha czyli to normalne z tym śpiewaniem :-) co do malowania to mój potrafi namalować auto i balon na sznurku :-) nic więcej :-) reszta to typowa ekspresja :-)

    4me lubi tę wiadomość

  • chabasse Autorytet
    Postów: 1440 1001

    Wysłany: 15 lipca 2018, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo... To czyli sie wszystko zgadza ;) moje dziecko tez nie jest fanem mojego śpiewania. Zawsze slysze: mamo, nie śpiewaj . juz Myślałam, że tak fatalnie mi idzie ale to chyba nie jedyny powód hehe. Dzieci po prostu nie lubią mam w rej roli. Ale... Czasem hak śpiewam piosenki typowo dziecięce to nie zawsze oponuje. Jest więc nadzeja. Z rysowanie to u nas tez Picasso z niego nie jest. Jakies tam kształty Koła itp mu sie czasem uda. Ale żeby jakies kobkretne ilustracje to nie bardzo. Traktor próbuje ale z marnym skutkiem.

    Synek Antoś
    1usaanli6w2njq4a.png
    wniddf9h5gbbmtsy.png
    Emilia
  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 15 lipca 2018, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak u Was temat fotelików samochodowych?
    Mu się przymierzamy do kupna, po rozmowie z ekspedientem w sklepie osiemgwiazdek daliśmy sobie czas do 3 urodzin. Teraz młody mieści się jeszcze w 2 fotelu ale wagowo ma ponad 18 kg. Ostatnio mąż zajechał do tego samego sklepu i nakreślił jaknwyglada sprawa (ciagle przekładamy ten fotel pomiędzy dwoma autami). Zaproponowano jemu ten fotel o którym myśleliśmy (takata maxi) z tym ze jako główny fotel nadal mamy jeszcze używać tej dwójki.

  • la_lenka Autorytet
    Postów: 4802 2697

    Wysłany: 15 lipca 2018, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas to jakby brak tematu. Łucja ma może ze 13,5-14kg, wzrostowo też spoko. Myślę, że do co najmniej 4 urodzin do 18kg nie dojedzie, więc jeździ w Joie tyłem. Dopiero wtedy się zobaczy czy wymienimy na rwf do 25kg czy już będzie gotowa na coś przodem z samochodowym pasem.

    Córeczka <3
    kYd4p2.png
  • Carolline Autorytet
    Postów: 824 678

    Wysłany: 16 lipca 2018, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja lubi jak spiewam, choc wiem ze falszuje niemilosiernie, bo mnie bozia glosem i sluchem muzycznym nie obdarzyla ;) co do rysowania, ja moze nie widze, co moje dziecko narysowalo, ale jak ja zapytam to zawsze powie co jest na obrazku, takze wizje swoje wciela w zycie. A najbardziej precyzyjnym zajeciem jakie wykonuje jest wyjmowanie i wkladanie mojego piercingu do nosa ;) Chyba zostanie chirurgiem ;)
    Foteliki u nas tez sa tematem odleglym sara oscyluje gdzies miedzy 12,5 i 13 kilo i ma 92 cm. Myslalam, ze sie przesiadzie w nastepny jak druga malutka przestanie korzystac z pierwszego fotelika, ale sie na to nie zanosi. Poza tym jeszcze minimum 1,5 roku chhce ja tylem wozic.

    28wh3e3k2h4xyjiq.png
    1usadf9h7i1th0n1.png
  • 4me Autorytet
    Postów: 6123 3687

    Wysłany: 16 lipca 2018, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anitka201 wrote:
    Dziewczyny a jak u Was temat fotelików samochodowych?
    Mu się przymierzamy do kupna, po rozmowie z ekspedientem w sklepie osiemgwiazdek daliśmy sobie czas do 3 urodzin. Teraz młody mieści się jeszcze w 2 fotelu ale wagowo ma ponad 18 kg. Ostatnio mąż zajechał do tego samego sklepu i nakreślił jaknwyglada sprawa (ciagle przekładamy ten fotel pomiędzy dwoma autami). Zaproponowano jemu ten fotel o którym myśleliśmy (takata maxi) z tym ze jako główny fotel nadal mamy jeszcze używać tej dwójki.
    Wiesz, ze my mielismy mega problem bo nasz mlody wysoki? A nie mamy tych ekspertow z 8 gwiazdek w 3city.ostatecznie za ich namowa przez facebooka kupilismy axkid minikid z mysla, ze pewnie go kupujemy na pol roku ale kij z tym. Bezpieczeństwo najwazniejsze. Mam jeszcze pol roku spokoju. Mysle, ze do jesieni pojezdzi, bez kurtki licze po cichu na dluzej. Pozniej juz nam zostają tylko przodem a na thm etapie nam na maksa to odradzali. Te pasy nie trzymaja takich maluszkow porzadnie, pomijając, ze podobno dzieci potrafia sobie z nich wychodzic...

    Aaa ale Twoj chyba nie moze jezdzic tylem?

    P.S.Jako następny moj faworyt to tez taka maxi. Jednak wszystko zalezy od tego kiedy nastapi zmiana-jesli szybko, maly nie bedzie jeszcze ogarniety to myślę jeszcze nad takim co pas przechodzi w kroku przez dodatkowu uchwyt, ze dziecko w razie W sie nie wyslizgnie dolem. Tutaj nie mam konkretnego modelu wybranego

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2018, 21:47

    mhsvj48aqvgzp38a.png

    l22nhdgestw22l2o.png
  • la_lenka Autorytet
    Postów: 4802 2697

    Wysłany: 16 lipca 2018, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4me wrote:
    Te pasy nie trzymaja takich maluszkow porzadnie, pomijając, ze podobno dzieci potrafia sobie z nich wychodzic...
    Jest jeszcze Joie Bold (przodem) z własnymi pasami do 25kg (a potem samochodowy do 36kg). Ale wymaga iso i TT.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2018, 22:08

    4me lubi tę wiadomość

    Córeczka <3
    kYd4p2.png
  • Alicja83 Autorytet
    Postów: 292 151

    Wysłany: 17 lipca 2018, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o jej jak ja tu dawno nie zagladalam, fajnie ze jeszcze jestescie . u nas wszytsko dobrze . Ariana urosla, stala sie samodzielna, prubuje jazdy na rowerze. Ja po wielu miesiacach wrocilam do swojej wagi z przed ciazy, zmienilam prace, wprowadzilismy nowy rytm dnia - ktory nam odpowiada i jeszcze tydzien i pierwszy rok przedszkola bedzie zakonczony .

    postaram sie czesciej do was zagladac i powymieniac pogladami na to i owo

    pozdrowionka

    Alicja i Ariana

    la_lenka, Carolline, chabasse, 4me lubią tę wiadomość

    ug37p07wjuiy1hl1.png
  • Kassie Autorytet
    Postów: 1010 517

    Wysłany: 26 lipca 2018, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :-) u nas w koncu do przodu. Od piatku starszak bez pampersa :-) myslalam ze ten dzirn nigdy nie nadejdzie a tu sam stwierdzil ze nie chce pampersa :-) nawet na placu zabaw ladnie robi siku

    chabasse, la_lenka lubią tę wiadomość

    ug373e5esgfin09c.png
    rg50gox1ycplbhk5.png
  • chabasse Autorytet
    Postów: 1440 1001

    Wysłany: 26 lipca 2018, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kassie, brawo. A właściwie dla brawa dla młodego. Jednak dzieciaczki czasem same czują kiedy ma nastąpić zmiana w życiu.
    A ja nadal na noc zakładam młodemu. Za Chiny nie wiem co zrobić żeby to oduczyc siknia w nocy albo chociaż budzenia się na siku. W dzien na drzemki już nie zakładam, ale to tez różnie bywa. Najczesviej budzi się zasikany. Chyba przegapiłem ten odpowiedni moment i teraz się juz przyzwyczaił, że przez sen można robić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2018, 14:55

    Synek Antoś
    1usaanli6w2njq4a.png
    wniddf9h5gbbmtsy.png
    Emilia
  • la_lenka Autorytet
    Postów: 4802 2697

    Wysłany: 4 sierpnia 2018, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chabasse, nocne odpieluchowanie zależny od gotowości organizmu do nocnego zagęszczania moczu. I może nie działać właściwie nawet do 5 lat. Spokojnie. U was też nowy członek rodziny może spowodować dodatkowy regres.
    Ale przyjdzie pora to synek zaskoczy.

    ===================================

    My wróciłyśmy z wakacji u dziadków, ogólnie było super, ale też Łucja jest łobuz straszny. Kładzenie się na chodniku mamy po kilkadziesiąt razy na wyjście. Im więcej atrakcji tym gorzej. Czasem nie mam już siły. :( Za 1,5 tygodnia kolejny urlop, tym razem już w naszym najbliższym gronie. No i szykujemy się do imprezy, lada moment 3 urodziny. Co wasze dzieciaki dostaną, bo u mnie pomysłów coraz mniej :/

    No i co tam ogólnie u was?

    Córeczka <3
    kYd4p2.png
  • la_lenka Autorytet
    Postów: 4802 2697

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chabasse, a Ty już w terminie! Trzymam kciuki, daj nam znać czyś jeszcze w dwupaku!

    chabasse lubi tę wiadomość

    Córeczka <3
    kYd4p2.png
  • chabasse Autorytet
    Postów: 1440 1001

    Wysłany: 11 sierpnia 2018, 05:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka. Dziękuję. Ja jeszcze w dwupaku. W poniedziałek jadę do szpitala. ;) Jesli nie będzie natłoku pacjentów to będę miała cc jeszcze tego samego dnia. A najdalej pewnie we wtorek. Także to już ostatni weekend we troje z synkiem i musimy to jakoś fajnie spędzić. Smutno mi troszkę, że już ostatni raz w ciąży jestem. Czuję się swietnie I dobrze mi w tym stanie. Może to głupie, ale będę tęsknić do tych chwil.;)

    la_lenka, 4me lubią tę wiadomość

    Synek Antoś
    1usaanli6w2njq4a.png
    wniddf9h5gbbmtsy.png
    Emilia
  • chabasse Autorytet
    Postów: 1440 1001

    Wysłany: 11 sierpnia 2018, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ciekawe co z Carolline? Ktos coś wie? Na sierpniowkach jakoś jej nie widzę. A termin juz jej minął.

    Synek Antoś
    1usaanli6w2njq4a.png
    wniddf9h5gbbmtsy.png
    Emilia
  • Carolline Autorytet
    Postów: 824 678

    Wysłany: 11 sierpnia 2018, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czuje się wywołana, właśnie jestem w szpitalu od wieczora się coś rozkręca i jakoś do końca nie może rozkręcić, ale chyba pójdzie z górki zobaczymy. Zaraz będę miała kontrole czy rozwarcie cokolwiek postępuje, przedtem było maciupkie, a skurcze mocne i regularne, także impreza się rozkręca i mam nadzieje jeszcze dziś może uda mi się spotkać malutka a czy tak będzie to czas pokaże zobaczymy.

    la_lenka, chabasse, 4me lubią tę wiadomość

    28wh3e3k2h4xyjiq.png
    1usadf9h7i1th0n1.png
  • la_lenka Autorytet
    Postów: 4802 2697

    Wysłany: 11 sierpnia 2018, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, trzymam kciuki!

    Córeczka <3
    kYd4p2.png
  • chabasse Autorytet
    Postów: 1440 1001

    Wysłany: 11 sierpnia 2018, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo.. To powodzenia. Nie wiem czemu ale myślałam, ze Ty bedziesz miala cc. W takim razie życze szybkiej i bezbolesnej akcji.
    Ja się zaczynam coraz bardziej bac i nie wiem czy dobrze ze sie nie zdecydowałam na sn. Ehh.

    Synek Antoś
    1usaanli6w2njq4a.png
    wniddf9h5gbbmtsy.png
    Emilia
  • la_lenka Autorytet
    Postów: 4802 2697

    Wysłany: 11 sierpnia 2018, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chabasse, a czemu cc? Masz wskazania? Pierwszy poród jak miałaś?

    Córeczka <3
    kYd4p2.png
  • chabasse Autorytet
    Postów: 1440 1001

    Wysłany: 11 sierpnia 2018, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No głównie to z powodu pierwszego cc. Ginka odradziła mi naturalny. Nie wiem czy ze względu na wiek ( prawie 39) czy ona widzi ze nie dam rady. Nue wiem. Ale ufam jej. Pytałam czy chociaż moge probowac, ale nie zalecila. A nie mam żadnego lekarza w szpitalu, w ktorym bede rodzic , żeby z nim coś ustalić. Bo ja bym moze i próbowała gdybym wiedziała, ze w każdym monencie mogę zrezygnować i iść pod noz.

    Synek Antoś
    1usaanli6w2njq4a.png
    wniddf9h5gbbmtsy.png
    Emilia
‹‹ 3398 3399 3400 3401 3402 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ