X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNNIOWE mamy - Wrzesień 2023
Odpowiedz

WRZEŚNNIOWE mamy - Wrzesień 2023

Oceń ten wątek:
  • LILA_33 Autorytet
    Postów: 806 589

    Wysłany: 17 stycznia 2023, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola1688 wrote:
    Hej dziewczyny a pobolewa was podbrzusze i plecy ?

    Tak ja też mam takie uczucie co jakiś czas, jakbym zaraz miała okres dostać i plecy wtedy tez mnie bolą

    age.png

    Od 2020 r. Starania o pierwsze👶
    09/2020 💔

    Maj 2022 - pierwsza IUI ...❌
    Czerwiec 2022 - druga IUI...❌
    09/2022 - histeroskopia - usunięcie polipa

    09/2023 nasze największe szczescie jest już na świecie 💖
  • Karola1688 Autorytet
    Postów: 254 146

    Wysłany: 17 stycznia 2023, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie tez tak mam i się troszkę martwię czy nie dzieje się coś złego 😔

    preg.png
  • Magda603 Ekspertka
    Postów: 244 104

    Wysłany: 17 stycznia 2023, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam dzisiaj kolejna betę. Tydzień temu we wtorek była 935, później w czwartek 2036 i dzisiaj 11182. Progesteron 28,4. Dzisiaj 5+5 z OM.pierwsza Wizyta 27.01 więc umrę że stresu do tego czasu chyba.Objawów nadal brak.

  • Muszka1 Autorytet
    Postów: 945 668

    Wysłany: 17 stycznia 2023, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mnie dzisiaj od rana boli głowa :( nie wiem jak ja to zniosę bez leków bo coraz mocniej :( jeszcze do 17 jestem w pracy:(

    age.png
  • Muszka1 Autorytet
    Postów: 945 668

    Wysłany: 17 stycznia 2023, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spuromix wrote:
    :D grono wrześniowych mamusiek się powiększa :D Super :D

    a ja zaczynam panikować i to bardzo.... czuję się jakbym szła dzisiaj na wyrok a do 15:30 jeszcze masa czasu który niemiłosiernie się dłuży....

    a jeszcze mąż mnie w kulki zrobił i nie dotrze na wizytę więc idę sama ehhhh


    Trzymam kciuki! Dawaj znać !

    age.png
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 951 723

    Wysłany: 17 stycznia 2023, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wszystko w porządku :) Groszkowego serduszka jeszcze nie widziałam ale ciąża jest ciut młodsza niż z terminu miesiączki więc tak może być pęcherzyk ma 0,53cm :D za 2 tygodnie słuchamy serduszka a do tego czasu bierzemy duphaston :)

    Winnica, Magda603, Muszka1 lubią tę wiadomość

    age.png
  • LILA_33 Autorytet
    Postów: 806 589

    Wysłany: 17 stycznia 2023, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola1688 wrote:
    No właśnie tez tak mam i się troszkę martwię czy nie dzieje się coś złego 😔

    A czy boli Cie to ciągle? Wiesz mowia że gdy nie ma krwawienia ani plamienia, to może są to bole poprostu związane z rozciąganie macicy. Ale jeżeli Cie to nie pokoi to skontaktuj się z lekarzem

    age.png

    Od 2020 r. Starania o pierwsze👶
    09/2020 💔

    Maj 2022 - pierwsza IUI ...❌
    Czerwiec 2022 - druga IUI...❌
    09/2022 - histeroskopia - usunięcie polipa

    09/2023 nasze największe szczescie jest już na świecie 💖
  • Magda603 Ekspertka
    Postów: 244 104

    Wysłany: 17 stycznia 2023, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy są tu jakieś dziewczyny z wysokim BMI? Ja przy 158 cm wzrostu ważę obecnie 64-65 kg i moje BMI to 25 czyli lekka nadwaga. Stresuje mnie to. W poprzedniej ciąży ważyłam ok 59 kg, gdzie na początku ciąży schudłam do 57 i przy porodzie ważyłam 64 czyli przytyłam nie dużo. Teraz się martwię żeby za dużo nie przytyć bo wiadomo, że to i szkodzi dziecku, trudniej się poruszamy i poród jest cięższy. Nie mam jakiegoś wielkiego apetytu i jeszcze się pilnuje żeby nie jeść kolacji. A Wy jak podchodzicie do tematu przybierania na wadze w ciąży? Pilnujcie się czy raczej jecie to na co macie ochotę?

  • LILA_33 Autorytet
    Postów: 806 589

    Wysłany: 17 stycznia 2023, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spuromix wrote:
    U mnie wszystko w porządku :) Groszkowego serduszka jeszcze nie widziałam ale ciąża jest ciut młodsza niż z terminu miesiączki więc tak może być pęcherzyk ma 0,53cm :D za 2 tygodnie słuchamy serduszka a do tego czasu bierzemy duphaston :)

    Bardzo sie cieszę że wszystko jest w porządku ❤

    age.png

    Od 2020 r. Starania o pierwsze👶
    09/2020 💔

    Maj 2022 - pierwsza IUI ...❌
    Czerwiec 2022 - druga IUI...❌
    09/2022 - histeroskopia - usunięcie polipa

    09/2023 nasze największe szczescie jest już na świecie 💖
  • Muszka1 Autorytet
    Postów: 945 668

    Wysłany: 17 stycznia 2023, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spuromix wrote:
    U mnie wszystko w porządku :) Groszkowego serduszka jeszcze nie widziałam ale ciąża jest ciut młodsza niż z terminu miesiączki więc tak może być pęcherzyk ma 0,53cm :D za 2 tygodnie słuchamy serduszka a do tego czasu bierzemy duphaston :)

    Super ❤️ ja jutro mam USG i z terminu miesiączki 6+2 i strasznie strasznie liczę na serduszko...

    Plus muszę się pochwalić dziewczyny: od wczoraj po fundamentach (powstały w 2022 wiosną) zaczęła się dalsza budowa naszego wymarzonego domu ❤️ byłam tam dzisiaj rano przed pracą, widać już część ścian, jest już dziura w miejscu gdzie będzie okno/drzwi tarasowe z naszej sypialni. Pokoje dla bąbelków też już mają po kawałku ściany ❤️ Nie wiem czy to te ciazowe hormony ale był wzrusz że hej!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2023, 21:37

    LILA_33, Fluderka lubią tę wiadomość

    age.png
  • Karola1688 Autorytet
    Postów: 254 146

    Wysłany: 17 stycznia 2023, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LILA_33 wrote:
    A czy boli Cie to ciągle? Wiesz mowia że gdy nie ma krwawienia ani plamienia, to może są to bole poprostu związane z rozciąganie macicy. Ale jeżeli Cie to nie pokoi to skontaktuj się z lekarzem
    W sumie ból czuje czasami przeważnie takie rozpychanie bardziej bolą plecy praktycznie za każdym razem jak się poloze. Wizytę mam w czwartek zreszta mam to od samego początku jak była u gina to o tym mówiłam dała dupfaston i powiedziała ze wszystko jest dobrze na tem moment .

    preg.png
  • LILA_33 Autorytet
    Postów: 806 589

    Wysłany: 17 stycznia 2023, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszka gratulacje, oj nie wątpię, też byłabym wzruszona ❤ my tez mamy w planach budowę domu, ale narazie zrezygnowaliśmy natomiast chyba będziemy musieli kupić albo wynająć większe mieszkanie bo jak pojawi sie dzidziuś to się nie pomieścimy 😅

    Karola1688 w takim razie może to naturalne, każde ciało reaguje inaczej.

    No i trzymam mocno kciuki za Wasze wizyty 🍀✊

    age.png

    Od 2020 r. Starania o pierwsze👶
    09/2020 💔

    Maj 2022 - pierwsza IUI ...❌
    Czerwiec 2022 - druga IUI...❌
    09/2022 - histeroskopia - usunięcie polipa

    09/2023 nasze największe szczescie jest już na świecie 💖
  • LILA_33 Autorytet
    Postów: 806 589

    Wysłany: 17 stycznia 2023, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda603 wrote:
    A czy są tu jakieś dziewczyny z wysokim BMI? Ja przy 158 cm wzrostu ważę obecnie 64-65 kg i moje BMI to 25 czyli lekka nadwaga. Stresuje mnie to. W poprzedniej ciąży ważyłam ok 59 kg, gdzie na początku ciąży schudłam do 57 i przy porodzie ważyłam 64 czyli przytyłam nie dużo. Teraz się martwię żeby za dużo nie przytyć bo wiadomo, że to i szkodzi dziecku, trudniej się poruszamy i poród jest cięższy. Nie mam jakiegoś wielkiego apetytu i jeszcze się pilnuje żeby nie jeść kolacji. A Wy jak podchodzicie do tematu przybierania na wadze w ciąży? Pilnujcie się czy raczej jecie to na co macie ochotę?

    W sumie to ostatnio się nad tym zastanawiałam, też nie chciałabym bardzo przytyć w ciazy, ale w sumie nie mam pojęcia jak zareaguje moje ciało. Narazie mam problem z jedzeniem przez mdłości i w sumie waga też mi spadła narazie

    age.png

    Od 2020 r. Starania o pierwsze👶
    09/2020 💔

    Maj 2022 - pierwsza IUI ...❌
    Czerwiec 2022 - druga IUI...❌
    09/2022 - histeroskopia - usunięcie polipa

    09/2023 nasze największe szczescie jest już na świecie 💖
  • Jeffcia Autorytet
    Postów: 310 287

    Wysłany: 17 stycznia 2023, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam takie rozpychanie w brzuchu, babelkowanie czasami. Miałam też tak w poprzedniej ciąży i pamiętam że mnie spodnie uwierały🙈 betę robiłam w sob i było 149 a w pon już 408, więc tylko czekać na wizytę, bo dopiero będę mieć 8 lutego... Więc trzymam kciuki za wasze wizyty:)

    Niedoczynność tarczycy od 2014r.
    Pierwsza ciąża-listopad 2018 - puste jajo
    3cs
    16.09.19 - pozytywny test:)
    Maksymilian 👶 28.05.2020
    Pozytywny test II 13.01.2023
    preg.png[/
  • zosiasamosia Autorytet
    Postów: 351 359

    Wysłany: 18 stycznia 2023, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny
    O której macie dziś swoje wizyty? Ja dopiero o 18, nie wiem jak dotrwam, mam nadzieję że w pracy szybko zleci dzień.
    U mnie dalej bez jakiś większych objawów. Wczoraj trochę brzuch pobolewal. Jakby ktoś wykałaczką mnie dziubał po brzuchu.
    Muszka super temat z budową. Życzę dużo cierpliwości. My też w trakcie budowy, mam nadzieję na koniec roku już się wprowadzić. I kolejne święta spędzić już w domu. Ale jeszcze daleka droga przed nami.

    age.png
  • Muszka1 Autorytet
    Postów: 945 668

    Wysłany: 18 stycznia 2023, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia ja też o 18 :)) do 15pracuje, potem zgarnia mnie mąż i jedziemy, mam adzieje ze ten dzień nie będzie aż tak się dłużyć 😅
    No niestety budowa domu kosztujee 🙈 Ale i tak się cieszę że jednak nie musieliśmy się interesować in vitro, bo wisiało to już nad nami jeśli dalej nie będę miała owulacji po zabiegu... wtedy wiadomo że byłoby przekierowanie gotówki w te stronę, dom by musiał poczekac 🙃
    Strasznie to wszystko kosztowne.
    Dziewczyny a wy wszystkie chodzicie prywatnie na wizyty, nie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2023, 10:38

    age.png
  • Fluderka Debiutantka
    Postów: 11 4

    Wysłany: 18 stycznia 2023, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zosiasamosia wrote:
    Cześć dziewczyny
    O której macie dziś swoje wizyty? Ja dopiero o 18, nie wiem jak dotrwam, mam nadzieję że w pracy szybko zleci dzień.
    U mnie dalej bez jakiś większych objawów. Wczoraj trochę brzuch pobolewal. Jakby ktoś wykałaczką mnie dziubał po brzuchu.
    Muszka super temat z budową. Życzę dużo cierpliwości. My też w trakcie budowy, mam nadzieję na koniec roku już się wprowadzić. I kolejne święta spędzić już w domu. Ale jeszcze daleka droga przed nami.
    Wizyte mam o 19. Nie wiem jak wysiedze dziś w pracy , nachodza mnie leki czy wszystko na pewno jest dobrze bo zabardzo to nie mam objawów, do tego bole w podbrzuszu jak na @.

    94'
    Staranie o pierwsze 👶 od 2020r.
    Badanie drożności jajowodów 12.2021r✅
    Pierwsza IUI (stymulowana) 09.2022r ❌
    Druga IUI (stymulowana) 10.2022r❌

    Diagnoza: Niepłodność idiopatyczna

    Moje pierwsze ⏸ 04.01.2023 (cykl naturalny)
    Widzałam ❤ 6w0d - 0.32cm 18.01.2023
    CRL 3.10 cm 10w0d - 15.02.2023
  • niezapominajk_aa Autorytet
    Postów: 853 589

    Wysłany: 18 stycznia 2023, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, obecnie 5+4 wczoraj na wieczór pojawiły mi się delikatne brązowe plamienia przy podcieraniu. Dziś rano po 6 tak samo. Po skorzystaniu z toalety ju w pracy, po 7 już ich na papierze nie widziałam. Nie czuję się gorzej, może jedynie trochę bardziej mnie mdli i dają o sobie znać jajniki- ciągną mnie do ud. Wizytę zaplanowaną mam na piątek, myślicie że mam się martwić i iść do lekarza szybciej?

    age.png
  • Karola1688 Autorytet
    Postów: 254 146

    Wysłany: 18 stycznia 2023, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajk_aa wrote:
    Hej, obecnie 5+4 wczoraj na wieczór pojawiły mi się delikatne brązowe plamienia przy podcieraniu. Dziś rano po 6 tak samo. Po skorzystaniu z toalety ju w pracy, po 7 już ich na papierze nie widziałam. Nie czuję się gorzej, może jedynie trochę bardziej mnie mdli i dają o sobie znać jajniki- ciągną mnie do ud. Wizytę zaplanowaną mam na piątek, myślicie że mam się martwić i iść do lekarza szybciej?
    Mi lekarz powiedział ze gdyby pojawiły się jakieś plamienia to przyjechać ze zawsze mnie przyjemnie , wiec może lepiej nie czekać , może zadzwoń do swojego lekarza to powie ci co robić

    preg.png
  • zosiasamosia Autorytet
    Postów: 351 359

    Wysłany: 18 stycznia 2023, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajk_aa wrote:
    Hej, obecnie 5+4 wczoraj na wieczór pojawiły mi się delikatne brązowe plamienia przy podcieraniu. Dziś rano po 6 tak samo. Po skorzystaniu z toalety ju w pracy, po 7 już ich na papierze nie widziałam. Nie czuję się gorzej, może jedynie trochę bardziej mnie mdli i dają o sobie znać jajniki- ciągną mnie do ud. Wizytę zaplanowaną mam na piątek, myślicie że mam się martwić i iść do lekarza szybciej?
    Ja też na Twoim miejscu bym podjechała od razu. Może wystarczy duphaston. Zawsze będziesz spokojniejsza jak zerknie na Ciebie lekarz.

    Leczyłam się długo prywatnie w klinice niepłodności, Teraz chodzę na razie na NFZ, jeśli wszystko będzie na tej wizycie dobrze to będę zastanawiać się nad pakietem z PZU bo mamy w pracy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2023, 09:38

    age.png
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ