X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację mity na temat duphastonu i innych "wspomagaczy"
Odpowiedz

mity na temat duphastonu i innych "wspomagaczy"

Oceń ten wątek:
  • Daphne Przyjaciółka
    Postów: 132 35

    Wysłany: 5 września 2016, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 11dc lekarz stwierdził ciążę obumarła. Organizm potraktował ją jako ciało obce, coś złego jak wirus i ją zwalczył (tak w skrócie opisał to gin)
    Mi lekarze nie chcą odpowiedzieć jednoznacznie jak to może być w moim przypadku, twierdzą że na zapas się martwię ale wolałabym być przygotowana na każdą ewentualność.
    Wybacz, nie chciałam Cię nastraszyć :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września 2016, 22:48

  • Break Koleżanka
    Postów: 67 16

    Wysłany: 8 września 2016, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie dziś 16 dc i znowu zaczęły mi się te plamienia ;( Czyli i w tym miesiącu z ciąży nici ;((((

    9f7jj44jffifx8r6.png
    Aniołek [*]
    Nasza Księżniczka [*]
    Kocham Was moje Dzieciaczki całym sercem :*
  • Daphne Przyjaciółka
    Postów: 132 35

    Wysłany: 8 września 2016, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może to plamienie owulacyjne? Jak tam inne objawy?
    Ja 18dc, trzeci dzień z duphastonem ale raczej nic się nie dzieje...:( mimo że jajnik pobolewał (bardziej takie kłócie) i już myślałam że dziś będzie skok. wydaje mi się że to torbiel a nie owulacja :D zobaczymy co będzie dalej.

  • msmarmify Autorytet
    Postów: 296 185

    Wysłany: 9 września 2016, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2020, 21:32

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2016, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Ja dostałam wczoraj dupka na przyspieszenie pojawienia się @, bo mój pęcherzyk w tym miesiącu postanowił nie pękać i przerodzić się w torbiel. U mnie dziś 40 dc :/

    c386cf43642a795252ad2bed606100e1.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 września 2016, 16:35

  • Daphne Przyjaciółka
    Postów: 132 35

    Wysłany: 9 września 2016, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    msmarmify wrote:
    Ja też dzisiaj 3 dzień z duphastonem tylko, że u mnie 20dc
    I też nie miałam owulki chociaż jajnik szalał strasznie, aż się zwijałam z bólu:(
    Teraz czekanie na @ i wszystko od nowa..:(
    U mnie w każdym cyklu (nawet w tym ponad 100dniowym) temperatura skakała mimo braku owulacji.
    W tym cyklu również liczę na skok, może trochę szybciej, no i ciekawa jestem czy duphaston pomógł by w owulacji.
    Jak skoku nie będzie to się chyba załamię: D

  • msmarmify Autorytet
    Postów: 296 185

    Wysłany: 10 września 2016, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2020, 21:32

  • Daphne Przyjaciółka
    Postów: 132 35

    Wysłany: 11 września 2016, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś of wyznaczyło owulację:D boję się jednak że na temperaturę miał wpływ pieczenia ciasta do 2 w nocy i krótszy sen. Chociaż po dospaniu po 2 godz była identyczna...zobaczymy jak jutro.
    Jestem ciekawa czy duphaston miał na to jakiś wpływ...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2016, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    msmarmify wrote:
    Ja już się załamałam, bo do cierpliwych nie należę, a efektów brak :P

    Mediana aż dziwne, tempka tak ładnie Ci się utrzymuje wyższa...

    Usłyszałam, że pęcherzyk nie pękł, ale wytwarza hormony - stąd temperatura. Wczoraj kolejny negatywny test, więc ciąży na 100% nie ma... najgorsze, że nie wiem kiedy dostanę @. Też do cierpliwych nie należę ;)

  • Daphne Przyjaciółka
    Postów: 132 35

    Wysłany: 11 września 2016, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mediana wrote:
    Usłyszałam, że pęcherzyk nie pękł, ale wytwarza hormony - stąd temperatura. Wczoraj kolejny negatywny test, więc ciąży na 100% nie ma... najgorsze, że nie wiem kiedy dostanę @. Też do cierpliwych nie należę ;)
    U mnie było to samo. Wyższe temperatury utrzymują się aż do końca @ a ta przychodzi po 12 dniach od skoku. U ciebie druga faza ile trwa zazwyczaj?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2016, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daphne wrote:
    U mnie było to samo. Wyższe temperatury utrzymują się aż do końca @ a ta przychodzi po 12 dniach od skoku. U ciebie druga faza ile trwa zazwyczaj?
    Zazwyczaj 12 dni. W tym cyklu poddałam się i przestałam mierzyć temperaturę, więc nie wiem do końca kiedy był skok. Ale licząc, że od 1.09, to dziś mam 11d drugiej fazy. Daphne, a w następnym cyklu miałaś normalnie owu?

  • Break Koleżanka
    Postów: 67 16

    Wysłany: 12 września 2016, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 20 dc i od 2 dni jestem na luteinie i dupku. Plamienie się zatrzymało zapewne przez leki. 27 dc mam zrobić badania i do lekarza, zobaczymy co powie. Boli mnie podbrzusze jakoś dziwnie, mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Jeśli owu nie było przed lekami ( a z tego co mi wiadomo nie było) to teraz już na bank jej nie będzie bo duphaston zatrzymuje także w tym miesiącu znowu nic :/

    9f7jj44jffifx8r6.png
    Aniołek [*]
    Nasza Księżniczka [*]
    Kocham Was moje Dzieciaczki całym sercem :*
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2016, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Break wrote:
    U mnie 20 dc i od 2 dni jestem na luteinie i dupku. Plamienie się zatrzymało zapewne przez leki. 27 dc mam zrobić badania i do lekarza, zobaczymy co powie. Boli mnie podbrzusze jakoś dziwnie, mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Jeśli owu nie było przed lekami ( a z tego co mi wiadomo nie było) to teraz już na bank jej nie będzie bo duphaston zatrzymuje także w tym miesiącu znowu nic :/

    Doskonale cię rozumiem :/ Najgorsze jest to czekanie na nowy cykl ze świadomością, że ten jest stracony. Ale jak to mówią - co ma wisieć, nie utonie ;) Najważniejsze, żeby wszystko się unormowało.

  • Break Koleżanka
    Postów: 67 16

    Wysłany: 12 września 2016, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mediana wrote:
    Ale jak to mówią - co ma wisieć, nie utonie ;) Najważniejsze, żeby wszystko się unormowało.
    Dzięki kochana za pocieszenie :) :*

    9f7jj44jffifx8r6.png
    Aniołek [*]
    Nasza Księżniczka [*]
    Kocham Was moje Dzieciaczki całym sercem :*
  • Daphne Przyjaciółka
    Postów: 132 35

    Wysłany: 12 września 2016, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mediana dopiero przechodzę kolejny cykl. Wg of owulacja była, nie mam jak tego potwierdzić u lekarza :(
    Break ja czytałam że duphaston powyżej 30mg na dobę hamuje owulację. Biorę 20mg od 16dc i tu nagle skok temperatury.

  • Break Koleżanka
    Postów: 67 16

    Wysłany: 13 września 2016, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daphne ja biorę 2 x 10mg dupka i 2 x luteine.

    9f7jj44jffifx8r6.png
    Aniołek [*]
    Nasza Księżniczka [*]
    Kocham Was moje Dzieciaczki całym sercem :*
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2016, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz biorę 3x dziennie po 1 tabl, czyli w sumie 30mg na dobę.
    Potem mam brać w okolicach owu po 2 tabl.

    Póki co, jestem zmęczona już tym czekaniem na @ i nowy cykl... Totalna beznadzieja :(
    A najbardziej mnie dobijają pocieszenia w stylu "No zazwyczaj pary starają się po parę lat o dziecko, więc nie przejmuj się jeszcze". Wiem, że chcą dobrze, ale mnie to jakoś nie pociesza. Szczególnie, że wszystkie moje przyjaciółki są w ciąży albo zaraz rodzą...

    c386cf43642a795252ad2bed606100e1.png

  • Daphne Przyjaciółka
    Postów: 132 35

    Wysłany: 13 września 2016, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Break co do luteiny to się nie wypowiem...może badania pomogą ustalić co się dzieje...oczywiście jestem ciekawa jaki będzie Twój finał.
    Dziewczyny, jak się za bardzo chce zajść w ciążę to zazwyczaj się nie udaje:( ja mam jakieś luźne podejście...bardziej martwię się tym czy w ogóle uda mi się zajść:( chciałabym już porostu być w tej ciąży, wiedzieć że wszystko ze mną ok skoro się udało i już bym tak sobie mogła w tej ciąży być. Po prostu. Presja teściowej - bolesna ("jak TA nie będzie mogła mieć dzieci, to znajdziesz sobie inną "). Ale co tam. :D
    Poza gorzkimi żalami, u mnie dziś spadek temp poniżej linii :D także robi się ciekawie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2016, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś w tym jest Daphne - im bardziej się chce, tym jest gorzej ;)
    Ja to bym już tylko chciała, żeby mi się wszystko unormowało. I tak żeby wiedzieć czy mamy w ogóle szanse na dziecko, to mąż musi zrobić badania, bo możliwe, że ma żylaki i póki co to nic z tego ;) Jak się dowiem, ze torbiel się wchłonęła i jest owu, to już będę spokojniejsza i kończę z mierzeniem temperatur i tym całym "staraniem" się ;) Przynajmniej na jakiś czas.
    Ja za miesiąc idę do kontroli tej torbieli, a ty Daphne, kiedy się wybierasz do lekarza?

  • Daphne Przyjaciółka
    Postów: 132 35

    Wysłany: 13 września 2016, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam się zgłosić po dwóch cyklach z duphastonem. Lekarz chyba liczy na wyregulowanie cykli:D ale czuję że bez leków to powrócą stare cyrki. U mnie torbieli jest dużo. Jednak za mało jak na PCOS.
    Ja mierzę wytrwale. Przynajmniej wiem kiedy spodziewać się miesiączki. Wcześniej przy tych dziwnych cyklach wydałabym fortunę na testy ciążowe:D teraz będę robić tylko kiedy @ będzie się spóźniać.

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ