X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Monitoring cyklu
Odpowiedz

Monitoring cyklu

Oceń ten wątek:
  • _sky_ Przyjaciółka
    Postów: 97 32

    Wysłany: 12 marca 2015, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana - zmień lekarza. Monitoring nie oznacza jednego USG w ciągu całego cyklu tylko 2-3 USG przed owulacją i USG potwierdzające owulacje.

    Bez USG można jedynie wróżyć z fusów czy owulację już miałaś czy nie.

    Monitor owulacji dotyczy badania śliny specjalnym mikroskopem i nie ma nic wspólnego z monitoringiem USG :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2015, 17:45

  • bunia211 Znajoma
    Postów: 30 0

    Wysłany: 12 marca 2015, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jeśli podskoczy np jutro to znaczy ze była?
    No u nas podobno to najlepszy lekarz heh. bylam juz u kilku i tylko on mi puki co pomogl i wykryl to PCO bo podobno mialam juz ja od dawna heh. dodam ze mam cykle bardzo nieregularne i dluge, w czerwcu tamtego roku odlozylam antykoncepcje i tak sie zaczelo walic :(... No on mi powiedział, że mamy sie teraz starac, i mam brac ten dupchaston przez 10 dni i potem jesli nie dostane okresu mam zrobic test i przyjsc a jesli dostane @ bo teraz niby powinnam bez niczego ją miec to znowu mam wziasc miedzy 4-8 dc clo i miedzy 13-15dc mam przyjsc na monitorowanie i zobaczymy. Nie wiem mam mnóstwo koleżanek co własnie pomogł im zajs w ciaze i chwalą sobie go. a moge prosic o porade w sprawie tego zaznaczania tu na wykresie tych monitorowac? kiedy co mam dac?

    bunia211
  • _sky_ Przyjaciółka
    Postów: 97 32

    Wysłany: 12 marca 2015, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedynym potwierdzeniem owulacji jest USG - nikt Ci nie powie, że na 100% była owulacja bez obrazu USG :)

    Ale co Ty chcesz zaznaczyć? Masz mikroskop owulacyjny? zakładam, że nie - więc nic nie zaznaczasz :) Na tym wykresie nie musisz zaznaczać wszystkiego co tam występuje - można zostawiać puste miejsca :)

  • bunia211 Znajoma
    Postów: 30 0

    Wysłany: 12 marca 2015, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tzn ja chciałam zaznaczyć tam gdzie pisze testy, zakladka monitorowanie czy jakos tak ze byłam monitorowana w 13 dc tylko nwm co tam sie daje bo tam pisze tylko szczyt ,wysoki, niski - skoro mialam niby na 3 cm i powinno peknac heh o to mi chodzi:) ale ok dzięki :).

    bunia211
  • bunia211 Znajoma
    Postów: 30 0

    Wysłany: 12 marca 2015, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiem, zerknijcie moze na wykres ;p
    https://ovufriend.pl/graph/6625086954f38218d7c9ab51f4b95a6d

    bunia211
  • karola387 Koleżanka
    Postów: 145 15

    Wysłany: 12 marca 2015, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milcia wrote:
    Karola pytanie nie do mnie tylko do Malenqu chyba mialo być ;)
    Do Malenq, tak ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2015, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola nie w Warszawie...

  • karola387 Koleżanka
    Postów: 145 15

    Wysłany: 15 marca 2015, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A szkoda ;/

  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 18 marca 2015, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o wy wieśniary :D gadacie sobie tu w najlepsze i nawet cynka nie dacie? no nie ładnie :P
    fajnie czytać że u was wszystko dobrze"D że dzieciaki i brzuchy rosną :D
    ahhh miód na moje uszy:D

    Elfik zamorduję Cię za tą paniusiowatość co do mnie:P
    nie wywalam się już nigdzie:P lekarzom się nie daję:P na oddziałach nie zostaję bo znam swoje ciało najlepiej, ostatnio chcieli mnie po upadku zatrzymać, ale po badaniu gin było wszystko okej wiec po co?? powiedziałam ze gdybym się gorzej czuła to przyjadę:) ale że jestem nie do zdarcia to nie pojechłam:D

    moje dziecię ważyło 13 marca 3200g :P
    a do terminu zostało 19 dni:P na szczęście w raie czego 5 dni po terminie u nas wywołują więc sie nie martwię
    w ogóle tak mi dobrze w tej ciąży że nawet do tego terminu mi nie spieszno:) mogę sobie chodzić z bębenkiem jeszcze hoho :)
    czuje się jak za gówniarza na wakacjach:D błogość :D

    robię w domu wszystko, z mężem charatamy krzaki:D ja podcinam ostrężyny a on pali :) tym sposobem oczyściliśmy sobie teraz drugą część działki:) jeszcze mam w planach przygotować ogród do wiosny i mogę spokojnie rodzić:)

    buziaki laseczki:)

    a nowym dziewczynom zyczę wytrwałości i abyście pamętały że trzeba walczyć, bo nie zawsze powiedzenie "Wszystko w rękach Boga" działa.....
    gdyby tak było do dziś pewnie bym o ciąży marzyła....

    kapturnica, kiniaczek84 lubią tę wiadomość

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • aleksandrazz Autorytet
    Postów: 1736 1899

    Wysłany: 18 marca 2015, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny , czytam wasze posty od jakiegoś czasu i naprawdę podziwiam was za wytrwałość , i wiarę w to że się uda ;) Mam takie pytanie , może ktoś miał podobną sytuację. W czwartek miałam monitoring 9dc lewy jajnik pęcherzyk 10 mm , prawy jajnik też 10 mm. W poniedziałek czyli 13 dc prawdopodobnie po owulacji bo widać na prawym jajniku zapadnięty pęcherzyk na 17 mm , płyn w zatoce , a na lewym jajniku pęcherzyk 15 mm. Owu mam różnie 13,14,15 dc , cykle 27-32 dniowe. To mój pierwszy monitoring , zwykle używam testów. Zastanawia mnie co się stanie z tym pęcherzykiem z lewego jajnika , wchłonie się ? Jakoś się nie zapytałam , lekarz też nic nie mówił , tylko tyle żeby za tydzień zrobić badanie progesteronu dla potwierdzenia owulki.

    f2w3skjoz38r27ux.png
    ug37p07wdm3008n6.png

    "Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni."
    J 15, 7
    Dziękuję za groszka ;)
  • _sky_ Przyjaciółka
    Postów: 97 32

    Wysłany: 19 marca 2015, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aleksandrazz - najprawdopodobniej jeden z pęcherzyków pęknie, a drugi zacznie się zapadać - wchłonie się - zazwyczaj dzieje się to w czasie najbliższej @.

  • aleksandrazz Autorytet
    Postów: 1736 1899

    Wysłany: 19 marca 2015, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie ten zapadnięty prawdopodobnie pękł ponieważ było widać płyn w zatoce i dlatego jest taki "sflaczały ", więc pewnie ten pęcherzyk który ma 15 mm się wchłonie... tak myślę :-)

    f2w3skjoz38r27ux.png
    ug37p07wdm3008n6.png

    "Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni."
    J 15, 7
    Dziękuję za groszka ;)
  • Vuko Autorytet
    Postów: 2016 1196

    Wysłany: 19 marca 2015, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w pon pecherzyk 16mm a w sr juz go nie bylo, czyli pekl... myslicie, ze mogl peknac we wtorek czy raczej w srode?

    0d1yflw1ktiwk49i.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 19 marca 2015, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandra, ja tak miałam w szczęśliwym cyklu. Jak byłam na monitoringu, to gin mówiła, że jestem przed owulacją, chociaż moje pomiary temperatury na to nie wskazywały, bo według nich byłam już po. Był wtedy pęcherzyk 14,5 mm. Na następnym monicie okazało się, że urósł tylko o 1 mm, czyli za mało. Na kolejnym w ogóle nie urósł i gin mówiła, że może było tak, że rosły sobie dwa i jak jeden pękł, to drugi zatrzymał się w rozwoju. Potem okazało się, że jestem w ciąży i o drugim pęcherzyku już nic nie mówiła, tak więc się wchłonął.

    Elfik lubi tę wiadomość

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 19 marca 2015, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia no w końcu żeś się odezwała. Widzę, że nie jesteś zniecierpliwiona porodem :) Ciążę masz już donoszoną, tak więc możesz już rodzić? A jak tam córka? Pewnie już się nie może doczekać?? :)

    Elfik, Robotka1 lubią tę wiadomość

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • aleksandrazz Autorytet
    Postów: 1736 1899

    Wysłany: 19 marca 2015, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heh, dzięki dziewczyny za odpowiedź :-) zobaczymy co to będzie, to mój naturalny cykl, bez wspomagaczy takich jak clo czy duphaston. Martwilam się też tym sflaczalym pecherzykiem, no ale jak jest płyn to znaczy się się nie wchłania tylko jednak pękł...

    f2w3skjoz38r27ux.png
    ug37p07wdm3008n6.png

    "Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni."
    J 15, 7
    Dziękuję za groszka ;)
  • zagubiona_82 Autorytet
    Postów: 669 233

    Wysłany: 20 marca 2015, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robotka1 wrote:
    moje dziecię ważyło 13 marca 3200g :P
    a do terminu zostało 19 dni:P na szczęście w raie czego 5 dni po terminie u nas wywołują więc sie nie martwię
    w ogóle tak mi dobrze w tej ciąży że nawet do tego terminu mi nie spieszno:) mogę sobie chodzić z bębenkiem jeszcze hoho :)
    czuje się jak za gówniarza na wakacjach:D błogość :D

    ale zleciało :-) powodzenia, lekkiego i szybkiego porodu :-)

    Elfik, Robotka1 lubią tę wiadomość

    iv09io4pihi3rplf.png
    relgj44j6yagzc9t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2015, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny wczoraj zaczęłam monitoring cyklu,wczoraj miałam 4dc wszystko piękne,drozne endometrium 3mm, następna wizyta za tydzień w czwartek w 11dc..
    jak książkowo to wszystko powinno wyglądać? Te rozmiary?

  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 20 marca 2015, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milcia:) taaaa u mnie już donoszona:) zleciało jak dziś!!! a dopiero testowałam!!!
    ja nie chcę jeszcze rodzić szczerze mówiąc, dobrze mi w tej ciąży i koniec:)
    u nas już wszystko zapięte na ostatni guzik, torby popakowane te na poród i te na wyście, mąż ma tylko dowieźć:)
    w piątek ostatnia wizyta a potem już szpital jakoś mi tak dziwnie:)

    Zagubiona to Ty takiego klocuszka urodziłaś?? szacun wielki kochana:D

    moja młoda nie może sie doczekać siostry:) kiedyś jak oglądałyśmy film o złotej rybce z serii braci Grimm i jak ją zapytałam o co by poprosiła jakby miała taką złotą rybkę to powiedziała że chciałaby aby się już dzidzia urodziła:) kochana moja:)
    planuję aktualnie wprowadzić herbatę z liści malin i może pół lampeczki wytrawnego winka, zalecenie położnej:) ale to zobaczę:)
    no i co zrobić jak mąż się do przytulanek przekonać nie może, a jeszcze jak czuje że młoda się rusza albo ma czkawkę to go cofa :)

    kapturnica lubi tę wiadomość

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 20 marca 2015, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ano Ty juz ciONża donoszona Kasiek.Ci dobrze.
    .Marze o tym by byc na podobnym etapie juzA gdzie tu jeszcze maj gad!!.Na razie wsłuchuje sie w brzucho bo zaczynam miec wrażenie ,że cos mnie obstukuje powolutku.Ale byc moze to nie to.Wiec cierpliwie czekam by młodzieży dało znaki 8)
    Co do sexa mojw 1szej ciazy nie dał sie do wyra zaciagnac..Teraz udalo mi sie go zbałamucić pare razy XD Ale jak dziecie bedzie juz duze to napewno odezwie sie impotencja na sam widok 8) Pozdrówko stara gwardia 8)

    Malenq, Elfik, Robotka1 lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
‹‹ 1066 1067 1068 1069 1070 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ