X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Monitoring cyklu
Odpowiedz

Monitoring cyklu

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2015, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daktylek- moim zdaniem dobry lekarz odróżni pęcherzyk od ciałka żółtego, potrafi dostrzec torbiele, itd. Przynajmniej ja do takiego chodzę, który zawsze bezbłędnie wskazuje mi wszystko co tam widzi podczas USG.
    Może zmień lekarza? Żeby dał Ci jakieś skierowania na badania hormonów? Będzie jakiś zarys tego, czy organizm szykuje się w ogóle do owulacji, czy ona występuje, czy są jakieś hormony zawyżone/zaniżone, które zaburzają cykl. Bo coś Ci się pogmatwało ewidentnie z tymi plamieniami...

    Ja pierwszy raz w życiu mam monitoring. W poniedziałek 10dc pęcherzyk 16mm, endometrium 9mm.
    Wczoraj w czwartek 13dc pęcherzyk 25mm, endometrium 13mm. Obraz wskazuje na fazę przejściową między 1 a 2 fazą. Pytałam lekarza, czy pęcherzyk 25mm nie jest zbyt duży i czy ma szanse pęknąć to powiedział, że owszem. Że każda kobieta jest inna i u jednej pękają 18mm a u innych 26mm.
    Pęcherzyk przez 3 dni urósł 9mm. To sporo, lekarz twierdzi, że to dobry znak, że pęcherzyk prawidłowo dojrzewa i że pęknie lada chwila.
    Niestety wczoraj nie było szansy na starania :P Ale dziś nadrobimy, oby nie za późno.
    Ciekawa jestem czy pęcherzyk pęknie czy znowu szykują mi się cyrki z torbielami.
    Miała któras takie giganty?

  • Caroline Ekspertka
    Postów: 132 50

    Wysłany: 27 lutego 2015, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    daktylek Twój gin ma chyba kiepskie USG skoro nie może odróżnić pęcherzyka od ciałka żółtego. U mojej GIN nawet ja widziałam różnice między jednym a drugim. Ciężko coś doradzić bo Twoja sytuacja jest dość skąplikowana. może po prostu nie brać żadnych leków aż się wszystko samo nie unormuje?

    34bw6vgct4x5p7xj.png

    f2wlanli70ba512s.png

    05.2013 [*]
  • Caroline Ekspertka
    Postów: 132 50

    Wysłany: 27 lutego 2015, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klara_bella wrote:
    Daktylek- moim zdaniem dobry lekarz odróżni pęcherzyk od ciałka żółtego, potrafi dostrzec torbiele, itd. Przynajmniej ja do takiego chodzę, który zawsze bezbłędnie wskazuje mi wszystko co tam widzi podczas USG.
    Może zmień lekarza? Żeby dał Ci jakieś skierowania na badania hormonów? Będzie jakiś zarys tego, czy organizm szykuje się w ogóle do owulacji, czy ona występuje, czy są jakieś hormony zawyżone/zaniżone, które zaburzają cykl. Bo coś Ci się pogmatwało ewidentnie z tymi plamieniami...

    Ja pierwszy raz w życiu mam monitoring. W poniedziałek 10dc pęcherzyk 16mm, endometrium 9mm.
    Wczoraj w czwartek 13dc pęcherzyk 25mm, endometrium 13mm. Obraz wskazuje na fazę przejściową między 1 a 2 fazą. Pytałam lekarza, czy pęcherzyk 25mm nie jest zbyt duży i czy ma szanse pęknąć to powiedział, że owszem. Że każda kobieta jest inna i u jednej pękają 18mm a u innych 26mm.
    Pęcherzyk przez 3 dni urósł 9mm. To sporo, lekarz twierdzi, że to dobry znak, że pęcherzyk prawidłowo dojrzewa i że pęknie lada chwila.
    Niestety wczoraj nie było szansy na starania :P Ale dziś nadrobimy, oby nie za późno.
    Ciekawa jestem czy pęcherzyk pęknie czy znowu szykują mi się cyrki z torbielami.
    Miała któras takie giganty?
    mi w poprzednim cyklu pękł też duży - w 14 dc rano miałam 23mm a pękł wieczorem w 15dc - tak myślę, więc na moje oko też mógł być ok 26mm. Ciąży nie ma.

    Dziś jestem w 11 dc i pęcherzyki mam 2 na prawym jajniku po 15 mm, endometrium 6,5. Ciekawe czy coś z tego będzie

    34bw6vgct4x5p7xj.png

    f2wlanli70ba512s.png

    05.2013 [*]
  • daktylek Autorytet
    Postów: 676 211

    Wysłany: 27 lutego 2015, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    generalnie też chyba dochodzę do wniosku, że pora na zmianę lekarza...

    wyczytałam, że pęcherzyk rosnie 1-2 mm na dobę. a jak jest z edno? jaki powinien byc sredni przyrost na dobe?

    a u Was sam fakt owulacji jest wyczuwalny? Caroline pisałas, że pecherzyk pękł wieczorem... sama to czułas czy to na podstawie monitoringu ustaliłaś?

    dzięki za odpowiedzi

    Mama Aniołka [*] 15.12.2015r.
    w57v3e3k7yxei1cq.png
  • Caroline Ekspertka
    Postów: 132 50

    Wysłany: 27 lutego 2015, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czułam dość mocny ból w podbrzuszu wieczorem a następnego dnia był skok temp. Monitoring potwierdził że owulacja była ale kiedy dokładnie to nigdy nie powiedzą bo monitoring tylko pokaże czy była a nie kiedy.

    34bw6vgct4x5p7xj.png

    f2wlanli70ba512s.png

    05.2013 [*]
  • TakaSobie Koleżanka
    Postów: 63 14

    Wysłany: 27 lutego 2015, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prolaktyna w normie. W poniedziałek 11dc pęcherzyk 16mm skoku jeszcze nie było a za 12 dni okres dwa dni jajnik boli a owulacji na wykresie jak nie ma tak nie ma

    TakaSobie
  • Caroline Ekspertka
    Postów: 132 50

    Wysłany: 27 lutego 2015, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny mam pytanie, czy jak się weźmie pregnyl albo ovitrelle po owulacji to ten lek zaszkodzi czy pomoże czy po prostu nie będzie to miało żadnego wpływu?

    34bw6vgct4x5p7xj.png

    f2wlanli70ba512s.png

    05.2013 [*]
  • daktylek Autorytet
    Postów: 676 211

    Wysłany: 27 lutego 2015, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jak jest ze stroną formalną monitoringu cyklu? chodząc prywatnie na wizyty do gina za każde usg gin liczy jak za zwyklą wizyte? czy np. jezdzicie do szpitala w czasie dyzuru gina? zamierzam isc do innego gina (problem w tym ze nie mam pojecia do jakiego) który bez grymasów podejmie sie monitoringu - tylko nei wiem jak to wygląda z wizytami...

    Mama Aniołka [*] 15.12.2015r.
    w57v3e3k7yxei1cq.png
  • Caroline Ekspertka
    Postów: 132 50

    Wysłany: 28 lutego 2015, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie gin liczy sobie inaczej za monitoring. Wizyta normalna kosztuje 140 zł, a monitoring 50 zł

    34bw6vgct4x5p7xj.png

    f2wlanli70ba512s.png

    05.2013 [*]
  • krisi Ekspertka
    Postów: 403 91

    Wysłany: 2 marca 2015, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja chyba miałam pęcherzyk gigant bo miało 35mm i pękł.

    Córka 08.05.2009
    Syn 25.03.2012
    k0kdgu9r9ot69ark.png
    km5sk6nlfrr866kp.png
  • A&A Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 2 marca 2015, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny,
    Mam takie pytanie, moze ktora z Was miala podobna sytuacje.
    W 15dc mialam wizyte u gin i stwierdzila ze nie widzi pecherzyka. Powiedziala ze endometrium jest prawidlowe i pokazala mi 3 pasa sluzu (?) na usg. Natomiast nie widziala pecherzyka.
    Zapytala mnie o testy ovu wiec powiedzialam jej ze wyszly pozytywne(?) i wedlug mnie ovu byla 14dc. Wiec stwierdzila ze pecherzyk musial niedawno peknac.
    Wiem ze mogl byc to cykl bezowulacyjny i moze te testy nie sa wiarygodne (chociaz gin do ktorej chodze bardzo popiera robienie testow i nic mi nie wspomina o mierzeniu temperatury).
    Wiem tez ze wielu dziewczynom udalo sie zajsc w ciaze mimo tego ze prognoza byla na cykl bezowulacyjny.
    Bardziej sie martwie czy ja wogole ovu mam bo jaki to przypadek ze akurat poszlam w tym dniu do gina i nie bylo pecherzyka...
    Ktora z Was miala podobnie?
    Dodam ze cykle mam zazwyczaj 30 dniowe. A moja gin mowi ze u mnie wyglado wszystko ksiazkowo...cos mi ciezko w to uwierzyc skoro od 7 miesiecy nie mozemy zaciazyc :(

    f2w3gzu3nynvrndi.png
  • Elfik Autorytet
    Postów: 3861 17209

    Wysłany: 5 marca 2015, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hello!!!

    Kinia, Zagubiona, gratki!!!!

    napiszcie coś więcej o porodzie, może być długo i ze szczegółami...
    takie jesteście twardzielki, pyk "urodziłam tydzien temu jest ok"
    !!!!
    a gdzie pot, krew i łzy?
    wyjdzie na to, że tylko ja będę siać panikę przed porodem i jestem cienki bolek, no weźcie..

    zagubiona, napisz jakie witaminy ciązowe brałaś, wpiszę je na czarną listę..;)
    chyba bym zemdlała na wieść, że mam rodzić 5 kilo!! :)

    Malenka, jak u was - w jakim gangu ty jesteś?
    wróciłaś do diety bezmięsnej sprzed ciąży?

    Robotka, żyjesz w ogóle, czy znowu gdzieś fikłaś kochana?
    Ty wygladałas na twardą dziołchę, a tu co chwilę padasz na ziemię jak scięta lilia, normalnie delikatna jak hrabianka Potocka...;)
    uważaj na siebie.
    Z twojego pamiętnika tyle optymizmu bije, że aż wstyd zamarudzić, że bym sobie pospała i ledwo żyje:))))))

    Kinia, super że Ksawery przez ks nie x
    jakoś to dla mnie zawsze się wydawało przesadzone
    a jak zdrobniale?

    i nowe koleżanki witam.
    jakby co - wnoszę trochę nadziei.
    mnie się udało w 27 cs, czyli póki życia....
    ale nikomu tyle nie życzę :)

    zagubiona_82, Robotka1 lubią tę wiadomość

  • Elfik Autorytet
    Postów: 3861 17209

    Wysłany: 5 marca 2015, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AA, ja we wszytsko uwierzę, byłam u dobrych niby ginów, i wygladało, że w nocy owu, a oni nie widzieli pęchęrzyka, ani śladu po nim, ani płynu w zatoce..
    sama nie wiedziałam co jest grane

    jak doczytasz, to testy mówią ci tylko, że organizm się przygotowywał do owulacji..
    Zrób badanie progesteronu ok 21, 22 dc i to ci powie czy owu była..
    to jednyny pewny sposób

    I wiem, że tak nie uważasz, ale przez 7 mcy może się nie udać bez problemów zdrowotnych, ot pech.. :)
    ale wiadomo, że nie ma co czekać, może jednak pomierzysz temp?
    może ci to pokazać, że masz np. problemy z prolaktyną?

  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 6 marca 2015, 03:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elfik, gdzie żeś zaginęła przez ten czas? Co u Ciebie? Jak się czujesz i jak maluda? Jak córka zareagowała na rodzeństwo?

    Dziewczyny ze starej ekipy, co tam u Was? Tak ostatnio myślałam, że w końcu tak jak wszystkie się starałyśmy, tak wszystkie jesteśmy już po lub w trakcie ciąży. Fajnie, że nam się udało :)

    A czy macie wieści co u Asi? Bo ona chyba jakoś teraz powinna rodzić albo już rodziła?

    Malenq lubi tę wiadomość

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • Elfik Autorytet
    Postów: 3861 17209

    Wysłany: 6 marca 2015, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie czuje się w ciąży bo nic mi nie dolega ale codziennie muszę brać clexane na rozrzedzenie krwi.
    Córka choruje non stop,niedugo ma operacje uszu i migdala,to może się poprawi.
    u nas prawie nikt nie wie o ciąży. Ale zrobiłam test nifty,jak będą wyniki to powiemy i corce też. Wtedy będziemy mogli powiedzieć konkretnie,ze będzie miała siostrę :D
    A jak u was,nocki dobre? Czytałam,ze mala ładnie przybiera:D

    Milcia,ty miałaś detektor tetna co o nim sądzisz? Warto? Jestem ciekawa :)

  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 6 marca 2015, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to witaj w klubie z tymi zastrzykami. Ja je robiła codziennie przez prawie 4 miesiące ciąży.
    Ola ładnie już śpi, chociaż od wczoraj jest jakaś marudna jest. Stwierdziłam, że to chyba wpływ pełni. W środę ważyła 6125 g i tym samym od swojej najniższej wagi przybrała 2440 g.
    Ja miałam detektor. Mi bardzo pomógł na psychikę, bo po moich początkowych przejściach, uspokajałam się jak tylko usłyszałam bicie serca. Oczywiście używałam tylko do momentu gdy zaczęłam czuć ruchy, bo wiedziałam, że wszystko jest ok.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2015, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej hej laseczki......

    wszystkiego naj naj z okazji naszego swięta:)

    ewik ja na diecie bezmlecznej teraz jestem z minimalnym udziałem glutenu.... karmienie piersią i musiałam zapomnieć o moim ulubionym twarożku buuuuuuuuu

    jejku u mnie brak czasu na wszystko....mała prawie w dzień nie śpi, chyba że na spacerze....a w nocy to i ja śpię........córa budzi się równo co 3h ... u niej ważniejsze jedzenie niż spanie...hehehe
    waży już 5100gr :) i ma 60cm:) czyli urosła już 7cm, i przybrała na wadze (od najniższej) 1760gr heheheheh mała kluseczka:)

    ja też miałam detektor........kilka razy był w użyciu.....potem wiercipiętka (i tak jej zostało do dzisiaj) dawała znać już sama:)

    buziaczki skarby
    a to moja córa:
    1aeb1da46edd0af8m.jpg

    kapturnica, zagubiona_82 lubią tę wiadomość

  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 8 marca 2015, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super mała :) A jak tam z jej serduszkiem?

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2015, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milcia wrote:
    Super mała :) A jak tam z jej serduszkiem?
    02.04 mamy kolejny holter i wtedy juz cos będę wiedziała..... Mam nadzieje, ze wszystko będzie dobrze....

  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 9 marca 2015, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w kwietniu też mamy kolejną wizytę u kardiologa. Mam nadzieję, że dziurka w sercu się zrosła.

    kapturnica lubi tę wiadomość

    ltCGp1.png HZoWp2.png
‹‹ 1064 1065 1066 1067 1068 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ