X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Monitoring cyklu
Odpowiedz

Monitoring cyklu

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2015, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się ze dzieciaczki rosną...
    Mnie czasami ta szara rzeczywistość dopada i dobija, ale zaraz mała się uśmiechnięty i przygnębienie mija:-D
    Kasiek oj rosły chłopak rośnie...
    Ja zakupiłam chustę coby młoda mogąc, bo mi kręgosłup odmawia posłuszeństwa, kocham ja nosić i tulić, a minus to ciężar...

    Nie pamiętam jakie miałam endo..pewnie ubogie..pij czerwone winko, jedz migdały

  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 20 maja 2015, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malenq, właśnie piję winko i zagryzam migdałami, haha :D W piątek się okaże czy urosło. Jak nie ten cykl to następny, grunt że clo na mnie działa i te pęcherzyki ruszyły z kopyta :) Ale super musi być taka 4-miesięczna dzidzia jak Twoja!

    Malenq lubi tę wiadomość

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 21 maja 2015, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CLO niestety źle wpływa na endo. Ja w cyklu, w którym zaszłam w ciążę i był zupełnie naturalny, bez wspomagaczy, miałam 9.6 mm, a wcześniej marne 5-6 mm. W dodatku śluzu brak przy CLO.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie clo spowodowało torbiel, a zaszłam w cyklu po clo i torbieli...

  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 21 maja 2015, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie, i endo mam kiepskie i śluz marny - chociaż nie obserwowałam go nigdy, ale jest wodnisty, a powinien być chyba ciągnący. Boję się torbieli na clo, bo bez niego miałam często. Dlatego na pewno przypilnuję u lekarza żeby mi ten pęcherzyk pękł.
    Malenq, w którym cyklu na clo zaszłaś?

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dwa razy byłam stymulowana....raz nic nie urosło, a drugi raz mega torbiel...
    zaszłam w cyklu "straconym przez gina", tak powiedział, żebym się nie nastawiała, a teraz moja "niespodzianka" guga sobie obok:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylam dzis na monitoringu 16dc i nie ma pecherzyka dominujacego,zobaczymy w niedziele nast moniyoring a jak sie nie uda to nadtepny cykl z clo;) ;)

  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 21 maja 2015, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nataliano, też tak miałam - w 16dc nie było pęcherzyka. Dwa cykle takie miałam, więc teraz mam mój pierwszy cykl z clo i pęcherzyki super rosną. Bądź więc dobrej myśli ;)

    nataliano lubi tę wiadomość

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2015, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Peggy no.dobrze ze jest takie cos co nam pomoze;) ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2015, 07:58

  • natalica06 Autorytet
    Postów: 1445 504

    Wysłany: 22 maja 2015, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PeggyOlsen wrote:
    nataliano, też tak miałam - w 16dc nie było pęcherzyka. Dwa cykle takie miałam, więc teraz mam mój pierwszy cykl z clo i pęcherzyki super rosną. Bądź więc dobrej myśli ;)
    a jaką dawkę bierzesz, bo nie mogę się doszukać :)

    201602111680.png
  • szara myszka Autorytet
    Postów: 2339 715

    Wysłany: 22 maja 2015, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idę dziś pierwszy raz na monitoring - jakich info powinien mi udzielić lekarz? o co powinnam dopytywać? mam 10dc

    Ostatni cykl miałam bardzo dlugi ponad 50 dni i teraz mamy sprawdzić czy w ogole mam cykle owulacyjne, choć progesteron w tamtym cyklu był niziutki wiec spodziewam się ze dziś mi powie ze się nie zanosi na owu ale mam nadzieje ze odpowiednio mi dobierze leki żeby było ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2015, 11:31

    szczęśliwa mama :)
    www.babelu.pl polecam - ubranka i akcesoria dla maluszków ;)

    f2wlj48apsehglf6.png
  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 22 maja 2015, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalica06, brałam od razu w pierwszym cyku dwie tabletki dziennie, jedna rano druga wieczorem.

    szara_myszka, lekarz powinien powiedzieć Ci jakiej wielkości masz pęcherzyki, czy jest dominujący, kiedy powinna wypaść Ci owulacja (licząc, że pęcherzyki rosną po 2 mm na dobę), jakiej grubości masz endometrium. Powinien tez umówić się z Tobą na kolejną wizytę żeby skontrolować czy rosną i ewentualnie pękają. Wtedy się okaże czy clo jest potrzebne czy nie :)

    szara myszka lubi tę wiadomość

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

  • szara myszka Autorytet
    Postów: 2339 715

    Wysłany: 22 maja 2015, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PeggyOlsen wrote:

    szara_myszka, lekarz powinien powiedzieć Ci jakiej wielkości masz pęcherzyki, czy jest dominujący, kiedy powinna wypaść Ci owulacja (licząc, że pęcherzyki rosną po 2 mm na dobę), jakiej grubości masz endometrium. Powinien tez umówić się z Tobą na kolejną wizytę żeby skontrolować czy rosną i ewentualnie pękają. Wtedy się okaże czy clo jest potrzebne czy nie :)

    Dzięki za odpowiedź ;)
    Niestety pocałowałam dziś klamkę, akurat "gabinet w dniu dzisiejszym nieczynny" :(:(:( czy pierwszy monitoring musi być w 10dni czy mogę isc w poniedziałek kiedy będzie 13dc? straszny pech ze go dziś nie było :(

    szczęśliwa mama :)
    www.babelu.pl polecam - ubranka i akcesoria dla maluszków ;)

    f2wlj48apsehglf6.png
  • Paolala Autorytet
    Postów: 898 872

    Wysłany: 24 maja 2015, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    babaczki czy któraś z Was miała sytuacje na monitoringu że w dniu usg pecherzyk wlasnie byl w trakcie pekania? ja w 15dc bylam na pierwszym usg sprawdzic czy cos uroslo, nie spodziewalam sie ze cokolwiek jest, a byl pecherzyk 13mm z pofaldowanymi i zapadnietymi juz scianami w pecherzyku byl widoczny wzgorek jajonosny, i bylo malo plynu w zatoce douglasa, lekarz stwierdzil ze pecherzyk moze wlasnei pekac, ale na 100% nie powie bo nie wiadomo jak to wygladalo pare dni wczesniej...ale skoro juz bylo troche plynu to musial chyba juz pekac...

    Aniołek 6tc 14.02.16 [*] Córcia 10tc 13.06.16 [*]

    ...kiedyś będzie jeszcze pięknie...
  • JennyXS Autorytet
    Postów: 436 333

    Wysłany: 24 maja 2015, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PeggyOlsen wrote:
    Niedobrze :/ clo chyba zle wplywa na endometrium, prawda? Ciekawe czy moje podrosnie do piatku.
    CLO podobno źle wpływa na endometrium, ale nie u wszystkich. Moja gin się bała że się pogorszy, ale w pierwszym cyklu było ładne - 10 mm i pęcherzyk 24 mm ( w 15 dc) a w tym cyklu w 13 dc był pęcherzyk 17 mm endo 7 mm. Siódemki mnie prześladują. Cykl zaczął się 7 maja i jest siódmym :)

    200909182441.png
    f2wli09kseu15yxf.png
    3jgxvfxmbborrgjh.png
  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 24 maja 2015, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jenny, też miałam pęcherzyk 24 mm w 15dc :) I testujemy jakoś razem w czerwcu - obyśmy obie miały farta :D

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

  • JennyXS Autorytet
    Postów: 436 333

    Wysłany: 24 maja 2015, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PeggyOlsen wrote:
    Jenny, też miałam pęcherzyk 24 mm w 15dc :) I testujemy jakoś razem w czerwcu - obyśmy obie miały farta :D
    Ja o ile nie przyjdzie @ wcześniej to 6 czerwca :) Byłoby super jakby się udało :)

    200909182441.png
    f2wli09kseu15yxf.png
    3jgxvfxmbborrgjh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2015, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2monitoring 19dc i nadal brak pecherzyka

  • szara myszka Autorytet
    Postów: 2339 715

    Wysłany: 25 maja 2015, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po monitoringu i sprawa wygląda... dziwnie. Gin powiedział ze jajniki mam czyste, ze wygląda mu to tak jakby pęcherzyk już pekl - a brzuch mnie faktycznie bolał ostatnio - ale dla mnie to by było nieprawdopdobne żeby tak szybko mieć owu - zawsze miałam ok 18-19 dnia i długie cykle. Tempka nie wzrosla ale jestem na 90% pewna ze mam zepsuty termometr <hahaha> od 19 dnia mam wziąć dupka, a jak okres przyjdzie normalnie to nast. monitoring 17czerwca. Także nie wiem co mam o tym myslec, czy możliwe ze on w ogole nie urosl?

    szczęśliwa mama :)
    www.babelu.pl polecam - ubranka i akcesoria dla maluszków ;)

    f2wlj48apsehglf6.png
  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 26 maja 2015, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyste jajniki, tzn. z malutkimi pęcherzykami czy nic a nic? Mi się tak zdarzało, miałam największe pęcherzyki po 5-6mm w 16dc... Tak więc możliwe, że nie rosną bez stymulacji albo masz po prostu cykl bezowulacyjny.

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

‹‹ 1079 1080 1081 1082 1083 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ