X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Monitoring cyklu
Odpowiedz

Monitoring cyklu

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2015, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha te wykresy :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2015, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój o dziwo pokazuje prawdę chyba pierwszy raz jestem zaskoczona ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2015, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trudno coś stwierdzić, zwłaszcza, że byłaś na wizycie i lekarz potwierdził obecność pęcherzyka. Jeśli śluz Ci zniknął to najprawdopodobniej byłaś już po ovu a pęcherzyk widoczny na usg mógł pozostać. Czasem zdarza się, że nie pękają.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2015, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia89 byłaś na kolejnej wizycie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2015, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meg0809 nie bylam gin kazala czekac albo na ciaze albo na @ i potem przyjsc. dzis 30dc

    Meg0809 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2015, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia89 wrote:
    Meg0809 nie bylam gin kazala czekac albo na ciaze albo na @ i potem przyjsc. dzis 30dc
    No to będę trzymać kciuki, żeby się udało :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2015, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczęłam nowy cykl :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2015, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie martw się gosia89 na pewno w końcu zaskoczy. Nie załamuj się i nie nakręcaj. Wiem, że to ciężko ale nic innego nie pozostaje jak czekać cierpliwie.

  • gwiazdeczka88 Ekspertka
    Postów: 435 57

    Wysłany: 26 października 2015, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W czwartek w 14 dc byłam na monitoringu, lekarz powiedział że mam pęcherzyk na lewym jajniku wielkości 2,34 cm, kazał się starać, tylko że wszystkie objawy owu miałam w około 6dc, szyjka nisko, śluz itd, piątek, sobota, niedziela robiłam testy owu były negatywne zdecydowanie, w piątek zrobiłam LH z krwi, wynik 7,82. A dziś rano na monitoringu lekarz mówi że była owulacja, wczoraj potwornie kłuły mnie jajniki - oba.... co myślicie ? A i wczoraj szyjka macicy też zeszła na dół, może nie całkiem ale była niżej niż we wczesniejsze dni, a śluz był bialy - mleczny ale wodnisty. Mam masywną endometrioze, jestem po dwóch laparoskopiach w tym roku .

    Endometrioza IV stopnia, LUF, laparo 04-2015 i 07-2015,
    HSG w grudniu 2015 - oba drożne, histeroskopia - macica dwurożna, niedoczynność tarczycy, adenomioza.
    AMH 1,98
    06-2016 - I procedura in vitro nieudana bez mrozaków :-(
    13-09-2016 - II procedura, 29 trans. 2 zarodków :-(, brak mrozaków
  • MiMK Autorytet
    Postów: 274 164

    Wysłany: 26 października 2015, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey, przyszłam do Was z październikowych rewolucji, niestety jedyna rewolucja w moim pierwszym cyklu starań było 7 dniowe spoznie @ co jest dla mnie nowością...

    Podpowiedzcie proszę, jak liczyć nowy cykl. 1 dzień to 19. 10 i kiedy mogę spodziewać się owu, czy (prawdopodobnie) wystąpi normalnie ok 14 dnia czy może ulec przesunięciu w związku z opóźnieniem? Jak to u Was bywa? Dodam, że nie mierze temperatury i, że zawsze polegalam raczej na obserwacji.
    Ogólnie cykle mam 29-30 dniowe i zastanawiam się na kiedy się wpisać na testowanie :)
    Pozdrawiam i powodzenia!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2015, 17:21

    MiMK

    5djy43r8q08hakby.png

    Już nie możemy się doczekać !
  • powerglide Koleżanka
    Postów: 47 71

    Wysłany: 26 października 2015, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, też jestem początkująca, w 13 dc miałam wizytę ginekologiczną i pęcherzyk 21 mm. Gin powiedziała, że owulacja będzie w 14 lub w 15 dc. Z tego co widzę na wykresie, i z testów owulacyjnych mam wrażenie, że owu pojawiła się w sobotę.
    Natomiast OF widzę, że wyznacza mi na czwartek (niemożliwe bo wieczorem byłam u gina i miałam zobrazowany pęcherzyk). Co o tym sądzicie i czy dobrze rozszyfrowałam, że OF zaznacza przerywaną liną z powodu tego, że w 8 i 9 dc mierzyłam temperaturę o niewłaściwej porze?

    27 października OF wyznaczył mi owu zgodnie z moimi podejrzeniami, więc w zasadzie post nieaktualny ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2015, 16:33

    uhFcp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2015, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny co tu taka cisza gdzie się podziałyście?

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 27 października 2015, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Detektor owu często się myli. Słuchaj lekarza

    powerglide lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Bratek Autorytet
    Postów: 1744 2331

    Wysłany: 27 października 2015, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)
    Mam pytanie - przy okazji wizyty w szpitalu miałam dziś USG i w 10dc stwierdzono pęcherzyk 27mm - lekarz powiedział, że to pęcherzyk przetrwały z poprzedniego cyklu i trzeba się go pozbyć, bo blokuje jajnik, a cykl możemy spisać na straty. Czy faktycznie nie ma szans? Cykle zazwyczaj mam ok.28-dniowe, w zeszłym przyjęłam iniekcję 10.000j Pregnylu. Szukam informacji, ponieważ moja lekarka prowadząca jest na urlopie i chwilowo mam problem ze skontaktowaniem się z nią :(

    W 12 cs... <3 :) SYN <3 :-D
    3jvz2n0asudxzqnn.png
  • makota Autorytet
    Postów: 647 466

    Wysłany: 28 października 2015, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia89 wrote:

    A nie wiesz czy mozna to rozpuszczac w herbacie?


    Gosiu, Inofolic zawiera kwas foliowy, a herbata ogranicza/uniemożliwia jego przyswajanie, więc to chyba nie jest najlepszy pomysł. Przy 50 saszetce będziesz już przyzwyczajona do smaku ;)

    Dziewczyny powiedzcie mi proszę jak to jest; który hormon (jego ilość itp) świadczy o tym, że owulacja się odbyła? Coś takiego kiedyś słyszałam, ale teraz nie jestem pewno co i jak...

    Miałam w poniedziałek monitoring - to był 17 dc - powinno tuż być przed owulacją - tak było w dwóch poprzednich cyklach (testy owulacyjne mi to pokazywały), a było dużo malutkich pęcherzyków. Mam lekkie pcos. Dlatego przypisano mi Gonal F i we wtorek na kontrolę. Pobrano mi też krew na hormony. Dzisiaj babka zadzwoniła, że mam nie robić tych zastrzyków - miałam dziś zacząć. Czy to możliwe, że owulacja już była i tak pokazały wyniki krwi? Czy bardziej obstawiacie cykl bezowulacyjny.

    Jak taki cykl wygląda na monitoringu? Pęcherzyki nie rosną, czy ich nie ma?


    relgwn15uyzm1mjb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2015, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy cyklu bezowulacyjnym pęcherzyka nie ma w ogóle. Zdarzają się takie cykle zdrowa kobieta ma od 8 do 14 ovu w ciągu roku, także może się zdarzyć.

  • makota Autorytet
    Postów: 647 466

    Wysłany: 28 października 2015, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no tak, ale przy pco chyba zawsze są jakieś pęcherzyki, nie ma opcji żeby nie było - dobrze mówię, czy herezję prawię? Uświadomcie mnie dziewczyny. Meg, mój opis pasuje Ci na bezowulacyjny, czy jak?

    relgwn15uyzm1mjb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2015, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli masz PCOS to znaczy , że masz zaburzona gospodarkę hormonalną i dlatego tworzą się drobne i niedojrzałe pęcherzyki, ale ovu nie ma bo pęcherzyki nie rosną i nie pękają. A z nich robią się torbiele albo cysty.
    A robiłaś testy ovu? Teraz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2015, 18:26

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2015, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hormony odpowiedzialne za ovu i zagnieżdzaniu to FSH I LH

  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 29 października 2015, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meg, nie jest tak, za zagnieżdżanie odpowiada progesteron. progesteron odpowiada też za utrzymanie ciąży. Dlatego kobietom w ciąży nawet do trzeciego miesiąca podaje się sztuczny progesteron: Duphaston.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Progesteron

    makota, badanie miałaś w drugiej fazie cyklu? wtedy bada się właśnie progesteron, ew. estradiol, żeby zobaczyć czy i jaka była ovu. czasami (chyba, nie jestem pewna) także prolaktynę. LH i FSH bada się na samym początku cyklu. wtedy wynik jest najbardziej miarodajny. wiesz, jakie hormony Ci badali, pod jakim kątem?
    o ile wiem, po ovu proga bada się trzy razy co dwa dni (tak mi dzisiaj zaleciła endokrynolożka, żeby sprawdzić jakość owulacji). badanie mam zrobić w tym cyklu i wyniki pokazać za miesiąc. do tego, oczywiście, monitoring u gina (także, witam w klubie ;))

    przy PCOS używanie testów ovu bywa dyskusyjne. mam policystyczny obraz prawego jajnika. Przy mocnym PCOS nie ma sensu używać testów LH. Mnie wyszły, ale te testy informują tylko o wyrzucie LH, a nie o tym, czy ovu faktycznie nastąpi (czyli mogłam nie mieć ovu albo mieć słabą).

    mam nadzieję, że pomogłam, pozdrawiam :)

    makota lubi tę wiadomość

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

‹‹ 1088 1089 1090 1091 1092 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ