X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację my starające się
Odpowiedz

my starające się

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie staraczki a jednocześnie proszę o pomoc odnosnie mojego wykresu, gdyż jestem tu nowa :/ Jak myślicie czemu ovu nie zaznaczył mi na bieżącym wykresie owulki? Z góry dziękuję za odpowiedz :)

    676f8f765aeef846f20a2f0f96da4041.png

    martamarta lubi tę wiadomość

  • Nieska Koleżanka
    Postów: 71 16

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mnie, nie miałaś jeszcze owulacji, temperatura na to nie wskazuje. Miałaś jakieś objawy? Dobrze mierzysz temperaturę?
    Obejrzałam Twój poprzedni cykl, trochę mało tych serduszek. Może powinniście częściej serduszkować w okolicach potencjalnej owulki.

    Nieska, rocznik 82'
    rozpoczęcie starań 10.2015
  • martta Autorytet
    Postów: 1429 1022

    Wysłany: 20 grudnia 2015, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj kurcza Anusiek jakis mocno dziwny te wykres. Mierzysz temp zsawsze tak samo? O tej samej porze itd?
    U mnie temp wróciła póki co na właściwe tory, czy wczoraj to jednak przez alko bylo, ufff, bo juz myślałam, ze zwariowalam :-)

    o148p07w5riqasy7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 grudnia 2015, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewuszki, temp mierzę codziennie rano przed pójsciem do pracy wiec jeśli chodzi o to to myśle że robię to prawidłowo... Masakryczny mam ten wykres w tym miesiącu, boje sie, ze cos ze mną nie tak :(

  • kukumo Koleżanka
    Postów: 36 32

    Wysłany: 20 grudnia 2015, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny myślicie że przez alkohol możliwy jest skok temperatury? wczoraj trochę poszalałam i dziś rano jak zmierzyłam temp. to poszła w górę.

  • martta Autorytet
    Postów: 1429 1022

    Wysłany: 20 grudnia 2015, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kukomo ja tez tak mialam przedwczoraj. I tez sie zdziwilam, ale dzisiaj juz po staremu, wiec to na pewno przez alko bylo u mnie. Czytalam, ze część dziewczyn tez tak ma.

    o148p07w5riqasy7.png
  • martta Autorytet
    Postów: 1429 1022

    Wysłany: 20 grudnia 2015, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anusiek ale tak jak radza, w sensie ze zaraz po obudzeniu, przed wstaniem o tej samej godzinie?

    o148p07w5riqasy7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 grudnia 2015, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, codziennie mniej więcej o 5.30... w weekend ewentualnie zdarzy mi się troszkę później...

  • gabryśka Autorytet
    Postów: 314 197

    Wysłany: 20 grudnia 2015, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja jakoś nie zaopatrzyłam się jeszcze w termometr ;) i temp. nie mierze.... a chyba wszystkie dziewczyny które są na ovu mierzą,
    przez to i może też nie wiem kiedy dokładnie mam owulację.... zawsze myślałam że jak mam @ co 28 dni co do dnia.... to 14-stego dnia wypada..... i tak w sumie w około tych dni działamy...
    ale to nigdy nie wiadomo....

    ost rozmawiałam z koleżanką i mówi że też ma regularną miesiączkę i zawsze w połowie starali się tak bardziej i częściej ;).... dopiero jak poszła na monitoring dosłownie kilka dni po okresie...lekarz powiedział że pęcherzyk jutro pęknie...zadziałali.. no i udało się w końcu :) ....

    ❤ 2008r. - 👧
    ❤2016r.- 👧
    ❤2023r. -👧
  • martamarta Koleżanka
    Postów: 49 10

    Wysłany: 20 grudnia 2015, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez dopiero od tego cyklu zaczynam mierzyć temperaturę. Tez zawsze myślałam że mam owulacje w połowie cyklu, ciekawa jestem czy rzeczywiście skoczy mi temperatura jak będzie owulacja. Mam koleżanki które korzystały tylko z kalkulatora internetowego i kochały się w te 4-5 dni które wskazywały dni plodne i zaszły za pierwszym razem. Ogólnie to w moim otoczeniu wszystkie koleżanki mówią ze zaszły za pierwszym razem, wiem ze to głupie ale przez to zaczynam myśleć ze jest ze mną coś nie tak. Wczoraj miałam lekka zalamke musiałam sobie trochę poplakac ale dziś juz czuje się lepiej i mam nadzieje na następny cykl. :)



  • gabryśka Autorytet
    Postów: 314 197

    Wysłany: 20 grudnia 2015, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak byłam u lekarza... zapytałam kiedy mogę przyjść jak przy staraniach nie zajdę w ciążę....powiedział że za pół roku mam się pojawić ( w lutym będzie te pół roku ) także do tego czasu będziemy jeszcze działać "na czuja" no a potem się do niego wybiorę... niech robi usg i obserwuje czy są te pęcherzyki czy co się dzieje ;)
    a tak przy okazji robiąc sobie wyniki krwi u rodzinnego okazała się że tsh mam powyżej 4. poszłam do endokrynol. stwierdził że to może być utrudnieniem i przepisał tabletki (biorę je dop.miesiąc)....

    ❤ 2008r. - 👧
    ❤2016r.- 👧
    ❤2023r. -👧
  • martamarta Koleżanka
    Postów: 49 10

    Wysłany: 20 grudnia 2015, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam u 3 lekarzy i wszyscy mi mówili że dopiero po roku starań można mówić o problemie. Tsh mam powyżej 2 ale za to mam inny problem, prawdopodobnie jestem uczulona na jedno z białek zawartych w nasieniu,po stosunku odczuwam okropne klucie pulsowanie pochwy, pojawiają mi się tez guzki które potem się wchłaniają. Czekam na wizytę u endokrynologa, mąż zapisał się do urologa aby tez się przebadać. Wiem ze nie będzie łatwo ale w końcu na pewno się uda :)



  • martta Autorytet
    Postów: 1429 1022

    Wysłany: 21 grudnia 2015, 05:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martamarta i takie podejście to właściwe podejście, chociaz czasami tak o nie trudno jak sie czlowiek nakręca :-) trzymam kciuki! Garbysia mi tez lekarz powiedział, ze o problemie z zajściem w ciążę mozna mówić po roku staran, a badania po 6 miesiacach. W sumie jak sie patrzy na statystyki to za pierwszym razem to niewielki procent a juz w przeciągu 6-12 mies calkiem ladny. Pewnie trzeba sie uzbroic w cierpliwość, ehhh. No tsh troche wysokie mialas fakt, ja sie lecze na tarczyce od 3 lat. Teraz jest niby na dobrym poziomie do starań, zobaczymy. Dziewczyny ja tez zawsze myślałam, ze jak cykl 28 to owulka 14 dnia i basta. Zobaczymy co teraz wskaze temp. Ostatnio niby 15 dc byl. Chociaz troche sie martwie bo testy owulacyjne zawsze mi juz wychodziły, a teraz nic :-(

    martamarta lubi tę wiadomość

    o148p07w5riqasy7.png
  • Nieska Koleżanka
    Postów: 71 16

    Wysłany: 21 grudnia 2015, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, nie wiem co jest ale w ogóle mnie nie bolą piersi, a jest już 22 dzień cyklu. Zawsze bardzo mnie bolały, były napuchnięte, ciężkie a teraz nic, totalna cisza. Jedynie sutki mam wrażliwe. No i dziś w nocy mnie kłuła lewa pierś. Zgłupiałam...

    Nieska, rocznik 82'
    rozpoczęcie starań 10.2015
  • Lapi84 Znajoma
    Postów: 25 4

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 00:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieska najbardziej pożądanym wytłumaczeniem byłoby stwierdzenie, że nadchodzą zmiany :) wykres ładny... o serduszkowanie zadbałaś :) będę zaglądała!

    Nieska lubi tę wiadomość

    Lapi84
    a5d5ed8847b4d7fe01e7381afcbea308.png
  • martta Autorytet
    Postów: 1429 1022

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak to u Was jest z bólami jajnika/ów podczas owulacji? Ja zawsze myślałam, że to dobrze że się je czuje, ale od czasu kiedy podczas takiego jednego bolesnego czasu owulacyjnego okazało się że zrobiła mi się torbiel krwotoczna ciałka żółtego trochę mnie martwi ta bolesność, a dzisiaj lewy jajnik daje mi popalić. W zeszłym miesiącu nie miałam prawie żadnych bóli owulacyjnych. I jakoś tak najczęściej z tego co pamiętam to mocno boleśnie nie było. Ehhh, jak to powiedział mój mąż "skomplikowane to wszystko" :/

    o148p07w5riqasy7.png
  • Nieska Koleżanka
    Postów: 71 16

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martta u mnie owulacja zawsze przebiegała z bólem jajnika, więc jest to jak najbardziej normalne.

    bobo_frut lubi tę wiadomość

    Nieska, rocznik 82'
    rozpoczęcie starań 10.2015
  • Pełna Nadziei Autorytet
    Postów: 463 117

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam staraczki i mam pytanie. Staramy sie juz 12 cykl. I ten cykl jest zupelnie inny niz inne ;) dzis 9 dzien cyklu mega bol podbrzusza i czuje jak daje popalic mi lewy jajnik. I o to moje pytanie czy jest to mozliwe zeby przy cyklach 30dniowych mozna miec owulke 9 dnia cyklu lub 10? Bo ja juz zglupialam

    bl9cdf9hc1bxboyf.png
  • marta95 Autorytet
    Postów: 1905 489

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Mam do was malutkie pytanko...otóż od kilku miesięcy staramy się z mężem o maleństwo i nic z tego nie wychodzi...od tego cyklu zaczęłam robić testy owulacyjne, ale niestety od tygodnia wychodzi mi drugą kreską slabiutka, cykle od początku roku miałam 23-26dniowe, ale ostatni trwał 38dni, możecie coś na ten temat powiedzieć? :) będę wdzięczna. Zalącze zdjęcie testu, przesylam buziaki :*
    http://ifotos.pl/z/snprees

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 06:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marta95 wrote:
    Cześć dziewczyny! Mam do was malutkie pytanko...otóż od kilku miesięcy staramy się z mężem o maleństwo i nic z tego nie wychodzi...od tego cyklu zaczęłam robić testy owulacyjne, ale niestety od tygodnia wychodzi mi drugą kreską slabiutka, cykle od początku roku miałam 23-26dniowe, ale ostatni trwał 38dni, możecie coś na ten temat powiedzieć? :) będę wdzięczna. Zalącze zdjęcie testu, przesylam buziaki :*
    http://ifotos.pl/z/snprees
    a czy w tym cyklu, który trwał 38 dni robiłaś może test ciążowy? albo może masz jakieś inne przyczyny, które mogłyby wydłużyć cykl?
    moje cykle trwały ok. 25 dni +/- 1 i owulacja wypadała mi na 12 dzień cyklu, więc też możecie działać w tych dniach, a nawet wcześniej ;)
    co do samych testów owu to nigdy ich nie praktykowałam... metoda temperaturki the best evet ;)

‹‹ 8 9 10 11 12 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ