X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację my starające się
Odpowiedz

my starające się

Oceń ten wątek:
  • gabryśka Autorytet
    Postów: 314 197

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny :)
    od kilku miesięcy rozpoczęliśmy starania.. o nasze drugie dziecko :)
    córeczka ma lat 7.

    od kilku miesięcy kiepsko nam to wychodzi ;)..
    w sumie ost odpuszczony/// dziś mój 1 dzień kolejnego cyklu czyli @ .

    kurde ja mam problem z tą owulacją ...nie wiem właśnie dokładnie kiedy jest ;)
    mam bole jajnika.. śluzu prawie wcale ( wspomagam się wiesiołkiem i siemieniem lnianym) ... i nigdy nie wiem czy ta ovulka jest w trakcie bóli jajników czy po tych bolach ;).... czy w ogóle jej nie ma....
    a temp nie mierze....

    ❤ 2008r. - 👧
    ❤2016r.- 👧
    ❤2023r. -👧
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a w jaki sposób sprawdzasz sobie śluz? tylko tyle, że patrzysz na bieliznę/papier przy siusianiu, czy paluchem? ;) polecam właśnie palcem, a najlepiej dwa, gdzieś o tym czytałam i wtedy się ładnie nabiera śluz na paluszki i widać czy się ciągnie, itp. (ja tak właśnie sprawdzałam, bo tak to nic nie było widać tego śluzu:/)

    ważne żeby śluzu było w środku wystarczająco, na zewnątrz wcale nie musi wypływać. Możecie dodatkowo wspomóc się żelikiem dla par starających się, tutaj więcej na jego temat: https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-ogolne/conceive-plus-zel-lubrykant,1597.html

    no a tempa jednak dobra jest do sprawdzania, bo wtedy będzie wszystko jasne ;) kiedy i czy w ogóle jest/była owu.

    justi:: lubi tę wiadomość

  • Nieska Koleżanka
    Postów: 71 16

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym śluzem to prawda, u mnie na bieliźnie czy papierze nie było go praktycznie wcale. Tylko raz wyleciał mi taki czop śluzu przy sikaniu, ale czytałam że tak się dzieje w momencie kiedy się wchodzi w okres płodny. A tak to sobie właśnie sprawdzam paluchami. No i wczoraj gin przy badaniu stwierdził, że tam wysoko w środku jest go bardzo dużo :)

    Nieska, rocznik 82'
    rozpoczęcie starań 10.2015
  • martamarta Koleżanka
    Postów: 49 10

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabryska ja tez mam problem z określeniem owulacji, testy mi zawsze pokazują blada kreskę, ostatnio gdy już byłam pewna że jest dzień po owulacji miałam straszne klucie lewego jajnika tak co 60 sekund, tak na wszelki wypadek spróbowałam jeszcze tego wieczoru z mężem i juz następnego dnia nie miałam tego klucia.kto wie może to właśnie owulacja była i to był jeszcze taki sygnał żeby spróbować. Zresztą wszystko się okaże w sobotę.


  • Nieska Koleżanka
    Postów: 71 16

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziś zrobiłam test owulacyjny i pierwszy raz wyszedł pozytywny :D
    Szkoda, że wczoraj nie zrobiłam :( bo nie wiem czy ta owulacja to dziś czy już wczoraj była.
    Dziś na seks raczej nie mogę liczyć, więc mam nadzieję, że te starania z poprzednich dni coś dadzą.

    Nieska, rocznik 82'
    rozpoczęcie starań 10.2015
  • justi:: Autorytet
    Postów: 525 187

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieska tak,mówią ponoć że przed owulką jest dobrze bo plemniory mogą doczekać,także lepiej wcześniej niż pózno sie sexić.
    Trzymam kciuki za plemniory w tobie hihi

    Nieska lubi tę wiadomość

    hrqo6vgc5gm3uzga.png
  • gabryśka Autorytet
    Postów: 314 197

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no nie... w sumie placów nie wkładam ;) .. no a na bieliźnie to niiiic rozciągliwego nie mam... chociaż wam powiem że w ost miesiącu brałam ten wiesiołek i piłam len... i w końcu go zauważyłam...ale tylko jakieś dwa dni...
    co do żelu to zastanawiam się nad jego kupnem.

    @ mam regularne co do dnia....co 28 dni.

    biorę euthyrox... bo tsh miesiąc temu miałam koło 4.


    testy owulacyjne niby najlepiej robić od 10-tego 11-go dnia....

    ja testy robiłam... ale nie wiem... jeden miesiąc robiłam i pozytywne wychodziły ... następny miesiąc robiłam (testy innej firmy) i negatyw cały czas......


    czkam na następne dni płodne które wypadają jakoś w Święta... :) owulacja może być koło Sylwestra...
    a akurat na Święta wyjeżdżamy na kilka dni do męża siostry....
    czyli będzie imprezowo i gościnnie.... kuuurde nie będzie kiedy działać ;)

    ❤ 2008r. - 👧
    ❤2016r.- 👧
    ❤2023r. -👧
  • gabryśka Autorytet
    Postów: 314 197

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martamarta wrote:
    Gabryska ja tez mam problem z określeniem owulacji, testy mi zawsze pokazują blada kreskę, ostatnio gdy już byłam pewna że jest dzień po owulacji miałam straszne klucie lewego jajnika tak co 60 sekund, tak na wszelki wypadek spróbowałam jeszcze tego wieczoru z mężem i juz następnego dnia nie miałam tego klucia.kto wie może to właśnie owulacja była i to był jeszcze taki sygnał żeby spróbować. Zresztą wszystko się okaże w sobotę.


    ważne że wykorzystaliście te dni ;)... oby się udało :)


    ❤ 2008r. - 👧
    ❤2016r.- 👧
    ❤2023r. -👧
  • martamarta Koleżanka
    Postów: 49 10

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam tak miesiąc wcześniej, moja przyjaciółka przyjechała z chłopakiem na tydzień z Belgii, akurat jak miałam owulacje. Jakoś tak po cichutku w sypialni jak juz wszyscy spali daliśmy sobie rade

    bobo_frut lubi tę wiadomość


  • martta Autorytet
    Postów: 1429 1022

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieska mówiłam, że u gina będzie dobrze, trzymam kciuki, żeby się udało :)
    martamarta dla chcącego nic trudnego jak to mówią haha.
    Justi ten skok temp. wygląda obiecująco!
    Ehhh, u mnie płodnie w następnym tygodniu, już się nie mogę doczekać. Żel czeka grzecznie na półce. Idę jutro na usg, żeby zobaczyć czy się wchłonęła torbiel krwotoczna z poprzedniego cyklu. No i jak ogólnie się sprawy mają, chociaż nie powie mi pewnie nic o pęcherzyku i owu no bo wiadomo za wcześnie jeszcze.
    Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie, fajnie że tu trafiłam. Jakoś tak lepiej jak się człowiek chociaż trochę "wygada" i zobaczy że nie jest sam w tym świrowaniu ciążowym :)

    justi::, Nieska lubią tę wiadomość

    o148p07w5riqasy7.png
  • gabryśka Autorytet
    Postów: 314 197

    Wysłany: 17 grudnia 2015, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja sorki że tak się do Was wtryniłam ;)... ale mam nadzieję że nie będziecie miały nic przeciwko :)

    ❤ 2008r. - 👧
    ❤2016r.- 👧
    ❤2023r. -👧
  • Nieska Koleżanka
    Postów: 71 16

    Wysłany: 17 grudnia 2015, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gabryśka, no co Ty. Dobrze, że się do nas "wtryniłaś" :)
    Tak jak pisała martta, fajnie jest się wygadać, pożalić, podzielić radością z osobami, które są w podobnej sytuacji.

    Ps. cieszę się, że moja temperaturka poszła dziś w górę :D

    bobo_frut, justi:: lubią tę wiadomość

    Nieska, rocznik 82'
    rozpoczęcie starań 10.2015
  • martta Autorytet
    Postów: 1429 1022

    Wysłany: 17 grudnia 2015, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dzisiaj ja z uśmiechem wyszłam z usg :)
    9dc i endometrium 6,7 mm i pęcherzyk dominujący 16,2 mm.
    Co sądzicie? :) nie za mały ten pęcherzyk jak na 9dc?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2015, 11:53

    o148p07w5riqasy7.png
  • Nieska Koleżanka
    Postów: 71 16

    Wysłany: 17 grudnia 2015, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martta pęcherzyk jest wg mnie dość spory jak na ten dzień cyklu. Zależy w którym dniu cyklu występuje u Ciebie owulacja. U mnie w 11 dc pęcherzyk był dużo mniejszy, a w 16 dc była już owulacja :)

    martta lubi tę wiadomość

    Nieska, rocznik 82'
    rozpoczęcie starań 10.2015
  • martta Autorytet
    Postów: 1429 1022

    Wysłany: 17 grudnia 2015, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no tak najczęściej 14-15 dzień ta owulacja była najczęściej do tej pory.

    o148p07w5riqasy7.png
  • Nieska Koleżanka
    Postów: 71 16

    Wysłany: 17 grudnia 2015, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pęcherzyk rośnie średnio od 1,5 do 3 mm na dobę więc spokojnie sobie urośnie do Twojej owulacji :)

    Nieska, rocznik 82'
    rozpoczęcie starań 10.2015
  • Nieska Koleżanka
    Postów: 71 16

    Wysłany: 17 grudnia 2015, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny
    Dziś od rana pobolewa mnie prawy bok, a dokładnie między żebrami a kością miednicy. Takie kłucie, jakbym miała kolkę. Czuję taki ucisk w środku. Nie wiem co to jest :(
    Czy to może mieć coś wspólnego z przebytą owulacją, zapłodnieniem...???
    Prawy jajnik też mnie co jakiś czas zakuwa ale tym się nie przejmuję. Bardziej martwi mnie ten ból powyżej. :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2015, 14:47

    Nieska, rocznik 82'
    rozpoczęcie starań 10.2015
  • Staraczka '93 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 17 grudnia 2015, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, mam mały problem. Może któraś z Was może mi pomóc... Staramy się z mężęm o drugie dzieciątko, to nasz 3 cs. Cykle mam co 30-34 dni. Od 15 dc robiłam testy owulacyjne, śluz był rozciągliwy, 17 dc test owulacyjny pozytywny, śluzu nadal było dużo. z tym że temperatura nie bardzo wzrasta. i system nie zaznacza owulacji. Czy to moze oznaczać, że ten cykl jest bezowulacyjny. Czy ktoras z Was tak miala?

  • martamarta Koleżanka
    Postów: 49 10

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 05:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć staraczka 93, z tego co wiem nie w każdym cyklu jest owulacja, ale może po prostu nie trafiłaś z testami i jeszcze nie masz owulacji, masz długie cykle i może dopiero będziesz miała owulacje, ja jakoś nie wierze w cale te testy owulacyjne, poza tym aby wyszedł prawidłowo należy robić je o tej samej porze, kilka godzin przed nic nie pić. Ja przestałam kupywac testy owu i zaczęłam mierzyć sobie temperaturę.


    bobo_frut, Staraczka '93 lubią tę wiadomość


  • Nieska Koleżanka
    Postów: 71 16

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tu tak pusto? :(

    Nieska, rocznik 82'
    rozpoczęcie starań 10.2015
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ