X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Niepękające pechęrzyki.
Odpowiedz

Niepękające pechęrzyki.

Oceń ten wątek:
  • Iga2019 Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 31 lipca 2019, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wiecie może jak to jest z niepękającymi pęcherzykami? Na początku roku byłam u gina i miała potwierdzoną owulację, potem przez kilka miesięcy nie sprawdzałam. W czerwcu na USG wyszło, że pęcherzyk nie pękł, w lipcowym cyklu brałam Clo plus zastrzyk. Okazało się, że pęcherzyk znów nie pękł i zrobił się torbiel. Jeszcze się nie wchłonął, więc w tym miesiącu nie ma stymulacji. Po jakim czasie można stwierdzić LUF? Czy skoro na początku roku na pewno była owulacja to można go wykluczyć? Dodam, ze wszystkie hormony badałam i są ok, więc to nie jest kwestia hormonalna.

  • MałaMi24 Autorytet
    Postów: 471 339

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moze masz PCOS ?

    PCOS
    Niski progesteron
    Duphaston 2x1
    Folik 1x1
    11.02 - pozytywny test ❤️😍💪
    12.02 - 12 dpo beta HCG 31,84
    14.02 - 14 dpo beta HCG 77,98 ❤️
    Progesteron 21,20
    20.02 - 20 dpo beta HCG 1003,00 💪❤


    oeuadqk3m7zrn0q8.png
  • Lusi35 Autorytet
    Postów: 280 107

    Wysłany: 30 października 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy Wasze pęcherzyki już pękają? Ja szukam sposobu na dziady😵

  • Youstyna Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 16 maja 2020, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, ja też mam problem z niepękającymi pęcherzykami :-(
    od prawie 2 lat staramy sie z Partnerem o ciąże. Wyniki nasienia - OK, u mnie wyniki hormonów pulciowtch tez, mam stwierdzona lekka niedoczynnosc tarczycy ale bez hashi i biorę letrox w dawcę 37.5. Miałam tez problemy z prolaktyna (nie brałam leków) ale ostatnie wyniki były juz w normie. Cykl mam regularny, w prawie każdym dochodzi do wzrostu pęcherzyka, endometrium ładne, wszystko super ale nie mam piku LH (w żadnym z cykli) i pęcherzyk nie pęka. Dostałam 2x ovitrelle na pęknięcie ale tez ciąży nie było wiec komórka nawet jak sie uwaolni to i tak nie jest zdolna do zapłodnienia 😕 czy jesteście w stanie cos mi poradzić? Moja ginekolog mowi ze juz tylko in vitro a ja nie chce sie zdecydować. Czy któraś z Was tez tak miała? Dodam ze byłam na akupunkturze (20 sesji) piłam zioła na płodność i tez nic 😕

    Kasia2602 lubi tę wiadomość

  • Iga2019 Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 21 maja 2020, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi od jakiegoś czasu pęcherzyki pękają... ostatnio pękły nawet bez zastrzyków, co zaowocowało ciążą, ale niestety poroniłam w 7 tyg. Zmieniłam lekarza i obecny lekarz przepisał mi pregnyl (2x) zamiast ovitrelle i zadziałało. W tym cyklu czekam na decyzję.. jutro mam monitoring... U mnie póki co zniknął problem z niepękającymi pęcherzykami, ale za to pojawił się problem ze zbyt cienkim endometrium (11 dc i niecałe 5,5mm), więc śmiało powiem, że ZAWSZE COŚ....
    Może zapytaj się czy możesz zamienić ovitrelle na pregnyl, podobno są mocniejsze... może to zadziała...

  • Youstyna Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 21 maja 2020, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapytam tak jak mówisz o ten pregnyl. Jaka jest różnica miedzy ovitrelle. A Tobie tak po prostu zaczęły pękać same z siebie? A robisz testy owu? Jak wychodzą?

  • Iga2019 Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 22 maja 2020, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, same.. ale to jakoś w tym roku zaczęły... Testy na owu nie robię.. Robiłam zeszłym roku wychodziły pozytywne ale do owulacji nie dochodziło.. Testy te pokazują wzrost hormonu LH, ale to niestety nie jest jednoznaczne z owulacją... A Ty masz potwierdzone prze monitoring, że pęcherzyk pękł po zastrzyku?
    Bo jeżeli tak to w sumie nie ma co chyba zmieniać na pregnyl skoro to na Ciebie działa..
    Pamiętaj też, że uwolnienie komórki to jedno a zapłodnienie to drugie. Uwolniona komórka jajowa może być dojrzałą, super jakości a ciąży z tego nie być.. taka natura...

  • Iga2019 Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 22 maja 2020, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę sprostować. Ja nie brałam pregnylu tylko gonapeptyl, dwie ampluki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2020, 14:40

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2020, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z was brała orgametril na torbiel po niepeknietym pęcherzyku? Jak długo się wchłaniała ?

    Lilly_e lubi tę wiadomość

  • Lilly_e Autorytet
    Postów: 284 280

    Wysłany: 30 maja 2020, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K@ma792 cos wyslalam Tobie :-)

    Justi11 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2020, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilly_e wrote:
    K@ma792 cos wyslalam Tobie :-)
    Zaakceptowałam

  • judysia86 Przyjaciółka
    Postów: 348 83

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K@ma792 wrote:
    Czy któraś z was brała orgametril na torbiel po niepeknietym pęcherzyku? Jak długo się wchłaniała ?

    Tez jestem ciekawa ile się wchłaniała Wam?

    "Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba" ❤️
  • mariposa89 Znajoma
    Postów: 19 5

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,

    Chcialam sie was poradzic - do tej pory nie mialam problemow z owulacja mimo ze obrazowo mam podejrzewane ale niestwierdzone pcos. Zawsze w okolicach owulacji czuje charakterystyczne klucie, w kilku cyklach mierzylam temperature lub progesteron, mam tez zawsze od dnia owulacji bol piersi az do miesiaczki wiec raczej owuuluje regularnie. W zeszlym cyklu mialam ciaze biochemiczna, w poprzedni czwartek bylam na usg pecherzyk dominujacy 14mm i gin powiedziala ze do 3 dni powinnam dostac owulacje (co idealnie wpisywalo sie w moje wyliczenia). Natomiast mamy juz wtorek a ja zadnych objawow owu, temp niska, sluzu plodnego tez za bardzo nie widac. I teraz nie wiem...myslicie ze jest jeszcze szansa w tym cyklu na owulacje czy sprawa stracona?

  • Youstyna Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moim zdaniem cieżko stwierdzić. Najlepiej byłoby podejrzeć na usg czy pęcherzyk pękł.
    Robisz testy owu?

  • mariposa89 Znajoma
    Postów: 19 5

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie nie robie, ale z tego co wiem to testy tez nie potwierdzaja tego czy pecherzyk pekl :( jeszcze mysle ze mozs cos sie przesunelo przez to poronienie z poczatkiem cyklu ale nie wiem czy moglo az tak skoro kilka dni temu byl widoczny dominujacy pecherzyk😞

  • Youstyna Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testy mogą pomoc ustalić czy dojdzie do owulacji. Jeśli był pęcherzyk dominujący i nie miałaś wcześniej problemów z tym ze nie pęka to jest duża szansa ze tym razem tez pękł i komórka sie uwolniła. Usg po dniu w którym powinna być owu pokaże czy do niej doszło. Podobno tez można badać z krwi poziom progesteronu tydzień po owu i to tez potwierdzi czy była czy nie

  • Nadziejka-30 Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Youstyna wrote:
    Testy mogą pomoc ustalić czy dojdzie do owulacji. Jeśli był pęcherzyk dominujący i nie miałaś wcześniej problemów z tym ze nie pęka to jest duża szansa ze tym razem tez pękł i komórka sie uwolniła. Usg po dniu w którym powinna być owu pokaże czy do niej doszło. Podobno tez można badać z krwi poziom progesteronu tydzień po owu i to tez potwierdzi czy była czy nie


    W pełni się zgadzam . Progesteton najlepiej zrobić 7 dni po spodziewane owulacji. Na Usg widać czy pęcherzyk pękł, jeżeli tak będzie widać po endometiurm. Tak mi tłumaczył ginekolog

    2011 stan przdrzucawkowy i HELLP
    36 tydzień 1,5kg szczęścia

    2019 paźdzernik pozytywny test
    2019 listopad poronienie zatrzymane

    od lutego 2020 ponowne starania
    podejrzenie niedomogi lutealnej
    trochę zawyżona prolaktyna
    wyniki z lutego
    FSH 7,2
    LH 7,2
    TSH 1,8
    progesteron w 22 dniu cyklu 18ng/ml

    Pregna start, wiesiołek + sroka do owulacji, magnez+b6, żelazo


    c1fd13506d4c43522a9b9e48ba0b0c81.png
  • Angelinaaa Autorytet
    Postów: 277 157

    Wysłany: 10 czerwca 2020, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! W 13 dc byłam na wizycie i był pęcherzyk 15mm, pozytywny test owulacyjny wyszedł mi w 15 dc. Tydzień później czyli w 20 dc miałam kolejne usg i okazało się że zrobiła się z pęcherzyka torbiel 5cm. Dostałam skierowanie na progesteron (Lekarz powiedział że napewno będzie niski przy torbieli bo do owulacji nie doszło).
    W 23 dc zrobiłam proga i wynik mam 14,6 ng/ml
    Normy 1,8 - 24 ng/ml.
    Co o tym sądzicie? Bo ja już zgłupiałam.. Lekarz mówi jedno a wynik drugie 🤷‍♀️

    22 lata
    08.2018 - początek starań
    27.09.2019 - ⏸️
    Poronienie w 5 tygodniu..
    05.10.2019 - zabieg łyżeczkowania 😞
    01.2020 - wznowienie starań ❤️
    06.2020 - HSG
    Prawy jajowód niedrożny.
    Lewy jajowód znacznie zwężony, udało się delikatnie udrożnić.
    07.2020 - Start stymulacją Aromkiem 1x1
    14.08.20 - ⏸️ (24cs)
    14.08.20 - Beta 400
    17.08.20 - Beta 1661
    19.08.20 - Beta 3389
    ▪️ Neoparin
    ▪️ Duphaston
    ▪️ Femibion 1

    28.08.20 -?

    ,, Rozgość się kruszynko... 🙏"

    w57v3e3kfxvrg21f.png
  • Ania. Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 22 lipca 2020, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Mi również nie pękaly pęcherzyki. Były dość duże jak na 8cykl . Tak jakbym była juz dawno po owulacji.
    Dostałam Duphaston i od 3cykl -7cykl. Brałam Clo.
    Po tabl. wyrosły mi 4 pęcherzyki. Dwa dominujące. Dostałam zastrzyk na pęknięcie w 10cyklu.
    Pękły dwa pęcherzyki.
    Czekam w tej chwili na cud. Jeszcze testu nie robiłam.
    Planowana miesiączka pod koniec lipca.
    Staramy sie juz ponad 2lata .

    2015r córeczka
    Od 2018-2020r staramy się o drugie dziecko.
    Był zrobiony zabieg na drożność jajowodów. Jest wszystko dobrze. Były i są drożne. Biorę
    Lek Bromergon.
    Pierwsze próby z Duphaston i
    Clostypegyt .
  • Adek Debiutantka
    Postów: 14 3

    Wysłany: 25 lipca 2020, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy przetrwały pęcherzyk może mieć wpływ na hormon LH? z USG wiem, że nie pękł (14 dc pęcherzyk 18 mm endo 22mm, 20 dc 23mm nierówny, ponoć zaczął się wchłaniać), a od 15dc mam pozytywne, mocno wybarwione testy owu (czyli 9 dni po pierwszym piku). Co się dzieje?

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ