X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Niepękające pechęrzyki.
Odpowiedz

Niepękające pechęrzyki.

Oceń ten wątek:
  • Iga2019 Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 31 lipca 2019, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wiecie może jak to jest z niepękającymi pęcherzykami? Na początku roku byłam u gina i miała potwierdzoną owulację, potem przez kilka miesięcy nie sprawdzałam. W czerwcu na USG wyszło, że pęcherzyk nie pękł, w lipcowym cyklu brałam Clo plus zastrzyk. Okazało się, że pęcherzyk znów nie pękł i zrobił się torbiel. Jeszcze się nie wchłonął, więc w tym miesiącu nie ma stymulacji. Po jakim czasie można stwierdzić LUF? Czy skoro na początku roku na pewno była owulacja to można go wykluczyć? Dodam, ze wszystkie hormony badałam i są ok, więc to nie jest kwestia hormonalna.

  • MałaMi24 Autorytet
    Postów: 471 339

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moze masz PCOS ?

    PCOS
    Niski progesteron
    Duphaston 2x1
    Folik 1x1
    11.02 - pozytywny test ❤️😍💪
    12.02 - 12 dpo beta HCG 31,84
    14.02 - 14 dpo beta HCG 77,98 ❤️
    Progesteron 21,20
    20.02 - 20 dpo beta HCG 1003,00 💪❤


    oeuadqk3m7zrn0q8.png
  • Lusi35 Autorytet
    Postów: 280 107

    Wysłany: 30 października 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy Wasze pęcherzyki już pękają? Ja szukam sposobu na dziady😵

  • Youstyna Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 16 maja 2020, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, ja też mam problem z niepękającymi pęcherzykami :-(
    od prawie 2 lat staramy sie z Partnerem o ciąże. Wyniki nasienia - OK, u mnie wyniki hormonów pulciowtch tez, mam stwierdzona lekka niedoczynnosc tarczycy ale bez hashi i biorę letrox w dawcę 37.5. Miałam tez problemy z prolaktyna (nie brałam leków) ale ostatnie wyniki były juz w normie. Cykl mam regularny, w prawie każdym dochodzi do wzrostu pęcherzyka, endometrium ładne, wszystko super ale nie mam piku LH (w żadnym z cykli) i pęcherzyk nie pęka. Dostałam 2x ovitrelle na pęknięcie ale tez ciąży nie było wiec komórka nawet jak sie uwaolni to i tak nie jest zdolna do zapłodnienia 😕 czy jesteście w stanie cos mi poradzić? Moja ginekolog mowi ze juz tylko in vitro a ja nie chce sie zdecydować. Czy któraś z Was tez tak miała? Dodam ze byłam na akupunkturze (20 sesji) piłam zioła na płodność i tez nic 😕

    Kasia2602 lubi tę wiadomość

  • Iga2019 Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 21 maja 2020, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi od jakiegoś czasu pęcherzyki pękają... ostatnio pękły nawet bez zastrzyków, co zaowocowało ciążą, ale niestety poroniłam w 7 tyg. Zmieniłam lekarza i obecny lekarz przepisał mi pregnyl (2x) zamiast ovitrelle i zadziałało. W tym cyklu czekam na decyzję.. jutro mam monitoring... U mnie póki co zniknął problem z niepękającymi pęcherzykami, ale za to pojawił się problem ze zbyt cienkim endometrium (11 dc i niecałe 5,5mm), więc śmiało powiem, że ZAWSZE COŚ....
    Może zapytaj się czy możesz zamienić ovitrelle na pregnyl, podobno są mocniejsze... może to zadziała...

  • Youstyna Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 21 maja 2020, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapytam tak jak mówisz o ten pregnyl. Jaka jest różnica miedzy ovitrelle. A Tobie tak po prostu zaczęły pękać same z siebie? A robisz testy owu? Jak wychodzą?

  • Iga2019 Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 22 maja 2020, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, same.. ale to jakoś w tym roku zaczęły... Testy na owu nie robię.. Robiłam zeszłym roku wychodziły pozytywne ale do owulacji nie dochodziło.. Testy te pokazują wzrost hormonu LH, ale to niestety nie jest jednoznaczne z owulacją... A Ty masz potwierdzone prze monitoring, że pęcherzyk pękł po zastrzyku?
    Bo jeżeli tak to w sumie nie ma co chyba zmieniać na pregnyl skoro to na Ciebie działa..
    Pamiętaj też, że uwolnienie komórki to jedno a zapłodnienie to drugie. Uwolniona komórka jajowa może być dojrzałą, super jakości a ciąży z tego nie być.. taka natura...

  • Iga2019 Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 22 maja 2020, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę sprostować. Ja nie brałam pregnylu tylko gonapeptyl, dwie ampluki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2020, 14:40

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2020, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z was brała orgametril na torbiel po niepeknietym pęcherzyku? Jak długo się wchłaniała ?

    Lilly_e lubi tę wiadomość

  • Lilly_e Autorytet
    Postów: 284 280

    Wysłany: 30 maja 2020, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K@ma792 cos wyslalam Tobie :-)

    Justi11 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2020, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilly_e wrote:
    K@ma792 cos wyslalam Tobie :-)
    Zaakceptowałam

  • judysia86 Przyjaciółka
    Postów: 348 83

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K@ma792 wrote:
    Czy któraś z was brała orgametril na torbiel po niepeknietym pęcherzyku? Jak długo się wchłaniała ?

    Tez jestem ciekawa ile się wchłaniała Wam?

    "Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba" ❤️
  • mariposa89 Znajoma
    Postów: 19 5

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,

    Chcialam sie was poradzic - do tej pory nie mialam problemow z owulacja mimo ze obrazowo mam podejrzewane ale niestwierdzone pcos. Zawsze w okolicach owulacji czuje charakterystyczne klucie, w kilku cyklach mierzylam temperature lub progesteron, mam tez zawsze od dnia owulacji bol piersi az do miesiaczki wiec raczej owuuluje regularnie. W zeszlym cyklu mialam ciaze biochemiczna, w poprzedni czwartek bylam na usg pecherzyk dominujacy 14mm i gin powiedziala ze do 3 dni powinnam dostac owulacje (co idealnie wpisywalo sie w moje wyliczenia). Natomiast mamy juz wtorek a ja zadnych objawow owu, temp niska, sluzu plodnego tez za bardzo nie widac. I teraz nie wiem...myslicie ze jest jeszcze szansa w tym cyklu na owulacje czy sprawa stracona?

  • Youstyna Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moim zdaniem cieżko stwierdzić. Najlepiej byłoby podejrzeć na usg czy pęcherzyk pękł.
    Robisz testy owu?

  • mariposa89 Znajoma
    Postów: 19 5

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie nie robie, ale z tego co wiem to testy tez nie potwierdzaja tego czy pecherzyk pekl :( jeszcze mysle ze mozs cos sie przesunelo przez to poronienie z poczatkiem cyklu ale nie wiem czy moglo az tak skoro kilka dni temu byl widoczny dominujacy pecherzyk😞

  • Youstyna Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testy mogą pomoc ustalić czy dojdzie do owulacji. Jeśli był pęcherzyk dominujący i nie miałaś wcześniej problemów z tym ze nie pęka to jest duża szansa ze tym razem tez pękł i komórka sie uwolniła. Usg po dniu w którym powinna być owu pokaże czy do niej doszło. Podobno tez można badać z krwi poziom progesteronu tydzień po owu i to tez potwierdzi czy była czy nie

  • Nadziejka-30 Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Youstyna wrote:
    Testy mogą pomoc ustalić czy dojdzie do owulacji. Jeśli był pęcherzyk dominujący i nie miałaś wcześniej problemów z tym ze nie pęka to jest duża szansa ze tym razem tez pękł i komórka sie uwolniła. Usg po dniu w którym powinna być owu pokaże czy do niej doszło. Podobno tez można badać z krwi poziom progesteronu tydzień po owu i to tez potwierdzi czy była czy nie


    W pełni się zgadzam . Progesteton najlepiej zrobić 7 dni po spodziewane owulacji. Na Usg widać czy pęcherzyk pękł, jeżeli tak będzie widać po endometiurm. Tak mi tłumaczył ginekolog

    2011 stan przdrzucawkowy i HELLP
    36 tydzień 1,5kg szczęścia

    2019 paźdzernik pozytywny test
    2019 listopad poronienie zatrzymane

    od lutego 2020 ponowne starania
    podejrzenie niedomogi lutealnej
    trochę zawyżona prolaktyna
    wyniki z lutego
    FSH 7,2
    LH 7,2
    TSH 1,8
    progesteron w 22 dniu cyklu 18ng/ml

    Pregna start, wiesiołek + sroka do owulacji, magnez+b6, żelazo


    c1fd13506d4c43522a9b9e48ba0b0c81.png
  • Angelinaaa Autorytet
    Postów: 277 157

    Wysłany: 10 czerwca 2020, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! W 13 dc byłam na wizycie i był pęcherzyk 15mm, pozytywny test owulacyjny wyszedł mi w 15 dc. Tydzień później czyli w 20 dc miałam kolejne usg i okazało się że zrobiła się z pęcherzyka torbiel 5cm. Dostałam skierowanie na progesteron (Lekarz powiedział że napewno będzie niski przy torbieli bo do owulacji nie doszło).
    W 23 dc zrobiłam proga i wynik mam 14,6 ng/ml
    Normy 1,8 - 24 ng/ml.
    Co o tym sądzicie? Bo ja już zgłupiałam.. Lekarz mówi jedno a wynik drugie 🤷‍♀️

    22 lata
    08.2018 - początek starań
    27.09.2019 - ⏸️
    Poronienie w 5 tygodniu..
    05.10.2019 - zabieg łyżeczkowania 😞
    01.2020 - wznowienie starań ❤️
    06.2020 - HSG
    Prawy jajowód niedrożny.
    Lewy jajowód znacznie zwężony, udało się delikatnie udrożnić.
    07.2020 - Start stymulacją Aromkiem 1x1
    14.08.20 - ⏸️ (24cs)
    14.08.20 - Beta 400
    17.08.20 - Beta 1661
    19.08.20 - Beta 3389
    ▪️ Neoparin
    ▪️ Duphaston
    ▪️ Femibion 1

    28.08.20 -?

    ,, Rozgość się kruszynko... 🙏"

    w57v3e3kfxvrg21f.png
  • Ania. Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 22 lipca 2020, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Mi również nie pękaly pęcherzyki. Były dość duże jak na 8cykl . Tak jakbym była juz dawno po owulacji.
    Dostałam Duphaston i od 3cykl -7cykl. Brałam Clo.
    Po tabl. wyrosły mi 4 pęcherzyki. Dwa dominujące. Dostałam zastrzyk na pęknięcie w 10cyklu.
    Pękły dwa pęcherzyki.
    Czekam w tej chwili na cud. Jeszcze testu nie robiłam.
    Planowana miesiączka pod koniec lipca.
    Staramy sie juz ponad 2lata .

    2015r córeczka
    Od 2018-2020r staramy się o drugie dziecko.
    Był zrobiony zabieg na drożność jajowodów. Jest wszystko dobrze. Były i są drożne. Biorę
    Lek Bromergon.
    Pierwsze próby z Duphaston i
    Clostypegyt .
  • Adek Debiutantka
    Postów: 14 3

    Wysłany: 25 lipca 2020, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy przetrwały pęcherzyk może mieć wpływ na hormon LH? z USG wiem, że nie pękł (14 dc pęcherzyk 18 mm endo 22mm, 20 dc 23mm nierówny, ponoć zaczął się wchłaniać), a od 15dc mam pozytywne, mocno wybarwione testy owu (czyli 9 dni po pierwszym piku). Co się dzieje?

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ