Forum W oczekiwaniu na owulację Niepękające pechęrzyki.
Odpowiedz

Niepękające pechęrzyki.

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Iga2019 Znajoma

Wysłany: 31 lipca 2019, 14:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wiecie może jak to jest z niepękającymi pęcherzykami? Na początku roku byłam u gina i miała potwierdzoną owulację, potem przez kilka miesięcy nie sprawdzałam. W czerwcu na USG wyszło, że pęcherzyk nie pękł, w lipcowym cyklu brałam Clo plus zastrzyk. Okazało się, że pęcherzyk znów nie pękł i zrobił się torbiel. Jeszcze się nie wchłonął, więc w tym miesiącu nie ma stymulacji. Po jakim czasie można stwierdzić LUF? Czy skoro na początku roku na pewno była owulacja to można go wykluczyć? Dodam, ze wszystkie hormony badałam i są ok, więc to nie jest kwestia hormonalna.

• MałaMi24 Autorytet

Wysłany: 1 sierpnia 2019, 17:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moze masz PCOS ?

PCOS
    Niski progesteron
    Duphaston 2x1
    Folik 1x1
    11.02 - pozytywny test ❤️😍💪
    12.02 - 12 dpo beta HCG 31,84
    14.02 - 14 dpo beta HCG 77,98 ❤️
    Progesteron 21,20
    20.02 - 20 dpo beta HCG 1003,00 💪❤

gann3e3knjx9bwx4.png
  • Lusi35 Przyjaciółka

Wysłany: 30 października 2019, 14:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy Wasze pęcherzyki już pękają? Ja szukam sposobu na dziady😵

• Youstyna Nowa

Wysłany: 16 maja, 14:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, ja też mam problem z niepękającymi pęcherzykami :-(
    od prawie 2 lat staramy sie z Partnerem o ciąże. Wyniki nasienia - OK, u mnie wyniki hormonów pulciowtch tez, mam stwierdzona lekka niedoczynnosc tarczycy ale bez hashi i biorę letrox w dawcę 37.5. Miałam tez problemy z prolaktyna (nie brałam leków) ale ostatnie wyniki były juz w normie. Cykl mam regularny, w prawie każdym dochodzi do wzrostu pęcherzyka, endometrium ładne, wszystko super ale nie mam piku LH (w żadnym z cykli) i pęcherzyk nie pęka. Dostałam 2x ovitrelle na pęknięcie ale tez ciąży nie było wiec komórka nawet jak sie uwaolni to i tak nie jest zdolna do zapłodnienia 😕 czy jesteście w stanie cos mi poradzić? Moja ginekolog mowi ze juz tylko in vitro a ja nie chce sie zdecydować. Czy któraś z Was tez tak miała? Dodam ze byłam na akupunkturze (20 sesji) piłam zioła na płodność i tez nic 😕

• Iga2019 Znajoma

Wysłany: 21 maja, 09:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi od jakiegoś czasu pęcherzyki pękają... ostatnio pękły nawet bez zastrzyków, co zaowocowało ciążą, ale niestety poroniłam w 7 tyg. Zmieniłam lekarza i obecny lekarz przepisał mi pregnyl (2x) zamiast ovitrelle i zadziałało. W tym cyklu czekam na decyzję.. jutro mam monitoring... U mnie póki co zniknął problem z niepękającymi pęcherzykami, ale za to pojawił się problem ze zbyt cienkim endometrium (11 dc i niecałe 5,5mm), więc śmiało powiem, że ZAWSZE COŚ....
    Może zapytaj się czy możesz zamienić ovitrelle na pregnyl, podobno są mocniejsze... może to zadziała...

• Youstyna Nowa

Wysłany: 21 maja, 20:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapytam tak jak mówisz o ten pregnyl. Jaka jest różnica miedzy ovitrelle. A Tobie tak po prostu zaczęły pękać same z siebie? A robisz testy owu? Jak wychodzą?

• Iga2019 Znajoma

Wysłany: 22 maja, 11:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, same.. ale to jakoś w tym roku zaczęły... Testy na owu nie robię.. Robiłam zeszłym roku wychodziły pozytywne ale do owulacji nie dochodziło.. Testy te pokazują wzrost hormonu LH, ale to niestety nie jest jednoznaczne z owulacją... A Ty masz potwierdzone prze monitoring, że pęcherzyk pękł po zastrzyku?
    Bo jeżeli tak to w sumie nie ma co chyba zmieniać na pregnyl skoro to na Ciebie działa..
    Pamiętaj też, że uwolnienie komórki to jedno a zapłodnienie to drugie. Uwolniona komórka jajowa może być dojrzałą, super jakości a ciąży z tego nie być.. taka natura...

• Iga2019 Znajoma

Wysłany: 22 maja, 14:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę sprostować. Ja nie brałam pregnylu tylko gonapeptyl, dwie ampluki.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja, 14:40

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.