X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Niepękające pechęrzyki.
Odpowiedz

Niepękające pechęrzyki.

Oceń ten wątek:
  • judysia86 Przyjaciółka
    Postów: 348 83

    Wysłany: 27 lipca 2020, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania. wrote:
    Hej. Mi również nie pękaly pęcherzyki. Były dość duże jak na 8cykl . Tak jakbym była juz dawno po owulacji.
    Dostałam Duphaston i od 3cykl -7cykl. Brałam Clo.
    Po tabl. wyrosły mi 4 pęcherzyki. Dwa dominujące. Dostałam zastrzyk na pęknięcie w 10cyklu.
    Pękły dwa pęcherzyki.
    Czekam w tej chwili na cud. Jeszcze testu nie robiłam.
    Planowana miesiączka pod koniec lipca.
    Staramy sie juz ponad 2lata .

    kiedy planujesz zrobić test?

    "Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba" ❤️
  • Alusia1983_Bstok Koleżanka
    Postów: 49 6

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusi35 wrote:
    Dziewczyny, czy Wasze pęcherzyki już pękają? Ja szukam sposobu na dziady😵
    Ja w tym cyklu próbuje lametta , przy clo nic nie drgnęło nawet

  • Youstyna Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alusia1983_Bstok wrote:
    Ja w tym cyklu próbuje lametta , przy clo nic nie drgnęło nawet

    Hej, napiszesz więcej jak wyglądał u Ciebie cykl na clo? Pecherzyki rosły ale nadal nie pękały? Brałaś zastrzyki na pęknięcie? Ile jus sie stymulujesz?

  • Alusia1983_Bstok Koleżanka
    Postów: 49 6

    Wysłany: 7 września 2020, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Youstyna wrote:
    Hej, napiszesz więcej jak wyglądał u Ciebie cykl na clo? Pecherzyki rosły ale nadal nie pękały? Brałaś zastrzyki na pęknięcie? Ile jus sie stymulujesz?

    Hej na clo byłam 4 miesiące i nic, zero reakcji nic nie rosło, przez covid nie w każdym mc miałam USG, ale nic nie wyszło, zawsze miałam schematycznie od 16 dc duphaston do tego, myślę że to był błąd brać to... Bo kolejny profesor mi powiedział że jeśli miałam pozne owulacje,a dupka brałam za wcześnie to mógł działać jak antykoncepcja na plemniki.,..
    Po clo miałam 3 mc na metformax i też nic nie wyszło... Za duży PCOS mam :/ amh 12 także nie jest krytycznie ...
    W tamtym mc brałam lamette i były dwa pęcherzyki dominujące, i ovitrelle na pękanie, i przytulaski i nic nie wyszło :/ chociaż na USG pokazało że owu była także mogły być słabe jajeczka czy puste...
    W tym miesiącu mam wziąć gonal f :/

  • Laura Autorytet
    Postów: 300 195

    Wysłany: 19 października 2020, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy przy niepekajacym pęcherzyki też jest wskazanie do stosowania clo i duphaston.

    Z jakiś powodów u mnie nie dochodzi do owulacji prawdopodobnie jest to konsekwencja niepekajacego pecherzyka, czy w takiej sytuacji jak podczas monitoringu pecherzyk ładnie rośnie jest również konieczność wspomagania tej owulacji clo? Wiecie co to daje?

    Starania od 05.2019
    IVF- listopad 2021- nieudana próba transferu 5 dniowego zarodka
    IVF- styczeń 2022 - udany transfer 5 dniowego zarodka
    IVF-wrzesien 2023- transfer 3 dniowego zarodka- nieudany

    IVF2-luty 2024-udany transfer 5 dniowego zarodka
    BetaHCG- 432(11dpt)
    BetaHCG- 1077(13dpt)
    Mamy serduszko ❤️- 13.03.2024
    Prenatalne I-trymest 15.04.2024 ( ryzyka niskie )

    Stan 3 - ❄️

    👩 37l.
    🧔 35l.
    👼 02.2020 (10 tc)
    👶 09.2022 - córeczka

    ❌MTHFT-A1298C hetero
    ❌PAI-1 homo
    ❌ niedrożność jajowodów L i P
    ✔ AHM 4.0
  • Eminemi Koleżanka
    Postów: 55 10

    Wysłany: 24 października 2020, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam w tym cyklu clo, dziś był monitoring, pęcherzyk 25mm ale niestety spłaszczony i nie dostałam zastrzyku. Nie wiem co dalej szczerze mówiąc. Jak to u was wyglądało?

  • Nadzieja28 Autorytet
    Postów: 1500 111

    Wysłany: 24 października 2020, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eminemi wrote:
    Ja brałam w tym cyklu clo, dziś był monitoring, pęcherzyk 25mm ale niestety spłaszczony i nie dostałam zastrzyku. Nie wiem co dalej szczerze mówiąc. Jak to u was wyglądało?
    A nie powiedziała ze zapadnięty ? Może owulacja 😁

    Start 2018

    Laparoskopia 2019 ✅
    Hashimoto ?, PCOS ?

    💊Metformax 1500, Omega3, Jod, Nac, Metylowane vit i kw foliowy, i wiele innych…

    🔺Mthfr * A1298C Mthfr_1298A>C homo ❌,
    🔺Pai-1 ** 4G/5G Pai-1 4G hetero
    🔺KIR : Bx
    ❌NIEWYKRYTE :
    2DL2, 2DL4norm, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var

    MĄŻ: Wszystkie badania niby Ok (plemniki szybkie tylko na starcie)

    Marzec 2020 -28dc beta 9 - CB🥺

    3 cykl - Puregon 75💉—>accofil💉—>encorton—>acard 150 —> neoparin ❌


    STARANIA ZAWIESZONE
    Od 04.2021


    09.21🍀🍀 UDAŁO SIĘ!! 🍀🍀 (Naturalnie bez wspomagaczy )
    13.06.22 Synek Marceli 58, 3570🥰
  • Nadzieja28 Autorytet
    Postów: 1500 111

    Wysłany: 24 października 2020, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura wrote:
    Dziewczyny czy przy niepekajacym pęcherzyki też jest wskazanie do stosowania clo i duphaston.

    Z jakiś powodów u mnie nie dochodzi do owulacji prawdopodobnie jest to konsekwencja niepekajacego pecherzyka, czy w takiej sytuacji jak podczas monitoringu pecherzyk ładnie rośnie jest również konieczność wspomagania tej owulacji clo? Wiecie co to daje?
    Na niepękający pęcherzy podają zastrzyk żeby pękł

    VIvoni lubi tę wiadomość

    Start 2018

    Laparoskopia 2019 ✅
    Hashimoto ?, PCOS ?

    💊Metformax 1500, Omega3, Jod, Nac, Metylowane vit i kw foliowy, i wiele innych…

    🔺Mthfr * A1298C Mthfr_1298A>C homo ❌,
    🔺Pai-1 ** 4G/5G Pai-1 4G hetero
    🔺KIR : Bx
    ❌NIEWYKRYTE :
    2DL2, 2DL4norm, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var

    MĄŻ: Wszystkie badania niby Ok (plemniki szybkie tylko na starcie)

    Marzec 2020 -28dc beta 9 - CB🥺

    3 cykl - Puregon 75💉—>accofil💉—>encorton—>acard 150 —> neoparin ❌


    STARANIA ZAWIESZONE
    Od 04.2021


    09.21🍀🍀 UDAŁO SIĘ!! 🍀🍀 (Naturalnie bez wspomagaczy )
    13.06.22 Synek Marceli 58, 3570🥰
  • Camarilla Autorytet
    Postów: 491 226

    Wysłany: 25 października 2020, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z innej beczki - jak wygladal wasz pms w cyklach z niepeknietym pecherzykiem? Byl gorszy pod katem bolu?
    Nie chodze na monitoring, ale od terminu teoretycznej owulacji boli mnie lewy jajnik.
    Do piatku bol wystepowal kilka razy w ciagu dnia, ale wieczorem (trwa do teraz) boli tak mocno ze chodze jak kaczka. Czuje klucie z jednoczesnym uczuciem rozpierania.
    @ powinna byc jutro.

    ♂️r. 81 - aspermia / brak możliwości oddania nasienia do badania
    ♀️r. 91 - owulacje potwierdzone monitoringami / podstawowe badania w normie

    Starania od 08.2018
  • Malowana lala Koleżanka
    Postów: 119 12

    Wysłany: 24 kwietnia 2021, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy coś się u was zmieniło przez ten czas? Szukam informacji bo sama zmagam się z niepekajacymi pęcherzykami.

  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2866 2258

    Wysłany: 24 kwietnia 2021, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monitoruje cykl i w prawym jajniku mam od jakiegoś czasu zawsze pęcherzyk 17mm oraz drugi rosnący.
    Czy ten jeden to może być luf oraz czy może być pezeszkoda w zapłodnieniu drugiego pęcherzyka owulacyjnego?

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • Malowana lala Koleżanka
    Postów: 119 12

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alusia1983_Bstok wrote:
    Hej na clo byłam 4 miesiące i nic, zero reakcji nic nie rosło, przez covid nie w każdym mc miałam USG, ale nic nie wyszło, zawsze miałam schematycznie od 16 dc duphaston do tego, myślę że to był błąd brać to... Bo kolejny profesor mi powiedział że jeśli miałam pozne owulacje,a dupka brałam za wcześnie to mógł działać jak antykoncepcja na plemniki.,..
    Po clo miałam 3 mc na metformax i też nic nie wyszło... Za duży PCOS mam :/ amh 12 także nie jest krytycznie ...
    W tamtym mc brałam lamette i były dwa pęcherzyki dominujące, i ovitrelle na pękanie, i przytulaski i nic nie wyszło :/ chociaż na USG pokazało że owu była także mogły być słabe jajeczka czy puste...
    W tym miesiącu mam wziąć gonal f :/
    Jak cykl z gonalem? Ja mam w tym cyklu go brać.

  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3581 1808

    Wysłany: 1 września 2021, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    judysia86 wrote:
    Tez jestem ciekawa ile się wchłaniała Wam?

    Ja miałam torbiel 7 cm , brałam Primolut-Nor i w 1 cyklu wchlonela się cała

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage, dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-11kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
  • Agatekk Ekspertka
    Postów: 222 280

    Wysłany: 30 maja 2022, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    odgrzebuję nieco temat, bo zaczął i mnie dotyczyć.

    Byłam na monicie po owulacji, pęcherzyk sporych rozmiarów nie pękł- wygląda jakby już drugi cykl tak sobie bimbał...też czuję się zgorzej- ciągle jakbym miała mieć @. Lekarz przepisał Duphaston na 10 dni (od dziś), badania wszystkich hormonów mam dopiero przed sobą na początku nowego cyklu.

    Pytanie do Was - czy słyszałyście może aby większa ilość ruchu/ większa aktywność fizyczna miała jakiś wpływ na pękanie? Zapewne gdyby było to upowszechnione to każda z nas borykająca się z tym problemem pocinałaby jak gazela w każdej wolnej chwili :P Ale jadnak...od dwóch miesięcy musiałam zrezygnować z treningów i ruszam się, ale zdecydowanie mniej/ lżej. Zauważyłam pewną konotację, która skierowała do tego pytania. Ale z drugiej strony wcześniej nie wiem czy też tak nie miewałam (choć nie czułam się nigdy tak źle podczas całego cyklu jak teraz).

    Pozdrawiam!

    preg.png
  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 30 maja 2022, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatekk wrote:
    Hej dziewczyny,

    odgrzebuję nieco temat, bo zaczął i mnie dotyczyć.

    Byłam na monicie po owulacji, pęcherzyk sporych rozmiarów nie pękł- wygląda jakby już drugi cykl tak sobie bimbał...też czuję się zgorzej- ciągle jakbym miała mieć @. Lekarz przepisał Duphaston na 10 dni (od dziś), badania wszystkich hormonów mam dopiero przed sobą na początku nowego cyklu.

    Pytanie do Was - czy słyszałyście może aby większa ilość ruchu/ większa aktywność fizyczna miała jakiś wpływ na pękanie? Zapewne gdyby było to upowszechnione to każda z nas borykająca się z tym problemem pocinałaby jak gazela w każdej wolnej chwili :P Ale jadnak...od dwóch miesięcy musiałam zrezygnować z treningów i ruszam się, ale zdecydowanie mniej/ lżej. Zauważyłam pewną konotację, która skierowała do tego pytania. Ale z drugiej strony wcześniej nie wiem czy też tak nie miewałam (choć nie czułam się nigdy tak źle podczas całego cyklu jak teraz).

    Pozdrawiam!
    Szczerze pierwszy raz o tym słyszę. Raczej pęcherzyk pęka bo dostaje odpowiednia ilość hormonów, których potrzebuje. Najpierw te hormony go nakręcają aby dojrzał a później pęka. U mnie jest całkowity brak owulacji bo po pierwsze hormony nie rosną przez co nie napędzają pęcherzyka do wzrostu. Wiec przyjmuje LH i FSH a następnie dostaje gonatropine kosmowkowa czyli HCG aby pęcherzyk pękł. I wszystko śmiga jak ta lala.
    Wiec radziłabym Ci pójść na monitoring przed owu. Badając LH, estradiol i progesteron a następnie jeśli hormony będą wskazywać na owu poprosić o zastrzyk na pęknięcie i wtedy zrobić monit po.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2022, 12:09

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
  • Agatekk Ekspertka
    Postów: 222 280

    Wysłany: 30 maja 2022, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirowa wrote:
    Szczerze pierwszy raz o tym słyszę. Raczej pęcherzyk pęka bo dostaje odpowiednia ilość hormonów, których potrzebuje. Najpierw te hormony go nakręcają aby dojrzał a później pęka. U mnie jest całkowity brak owulacji bo po pierwsze hormony nie rosną przez co nie napędzają pęcherzyka do wzrostu. Wiec przyjmuje LH i FSH a następnie dostaje gonatropine kosmowkowa czyli HCG aby pęcherzyk pękł. I wszystko śmiga jak ta lala.
    Wiec radziłabym Ci pójść na monitoring przed owu. Badając LH, estradiol i progesteron a następnie jeśli hormony będą wskazywać na owu poprosić o zastrzyk na pęknięcie i wtedy zrobić monit po.

    Dzięki Imbirowa za odpowiedź! :)
    To ze sportem to taka pierwsza myśl jaka mi się pojawiła po dzisiejszej wizycie u gina- także nie zdążyłam go zapytać :P A że wiadomo- wtedy co poniektóre hormony się uwalniają to chciałam zapytać czy gdzieś któraś z Was mogła mieć podobne wrażenie :)

    Byłam na monicie tuż przed owu- pęcherzyk był duży i łanie rósł, ale endometrum wyglądało jakby było jeszcze z poprzedniego cyklu także wskazany był monit tuż po- no i pęcherzyk spory mocno ciągle trzymający się swego poprzedniego stanu. Poprzednia @ to też nie do końca był okres- raczej plamienie. Chyba pozostaje mi uzboroić się w cierpliwość i zobaczyć co badania z krwi powiedzą.

    preg.png
  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 30 maja 2022, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatekk wrote:
    Dzięki Imbirowa za odpowiedź! :)
    To ze sportem to taka pierwsza myśl jaka mi się pojawiła po dzisiejszej wizycie u gina- także nie zdążyłam go zapytać :P A że wiadomo- wtedy co poniektóre hormony się uwalniają to chciałam zapytać czy gdzieś któraś z Was mogła mieć podobne wrażenie :)

    Byłam na monicie tuż przed owu- pęcherzyk był duży i łanie rósł, ale endometrum wyglądało jakby było jeszcze z poprzedniego cyklu także wskazany był monit tuż po- no i pęcherzyk spory mocno ciągle trzymający się swego poprzedniego stanu. Poprzednia @ to też nie do końca był okres- raczej plamienie. Chyba pozostaje mi uzboroić się w cierpliwość i zobaczyć co badania z krwi powiedzą.
    Rozumiem.
    No krew powie Ci wszystko. Pewnie włączy Ci luteinę aby nie robiła się torbiel z takich przerośniętych pęcherzyków. No i ciekawa jestem jak hormony prxed domniemana owu.
    Bo wypisz wymaluj wyglada to jak brak fazy owulacyjnej i długa faza lutealna z plamieniami zamiast okresu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2022, 13:01

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
  • Agatekk Ekspertka
    Postów: 222 280

    Wysłany: 30 maja 2022, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirowa wrote:
    Rozumiem.
    No krew powie Ci wszystko. Pewnie włączy Ci luteinę aby nie robiła się torbiel z takich przerośniętych pęcherzyków. No i ciekawa jestem jak hormony prxed domniemana owu.
    Bo wypisz wymaluj wyglada to jak brak fazy owulacyjnej i długa faza lutealna z plamieniami zamiast okresu.


    Podobno ten Duphaston ma zmotywować pęcherzyk do pęknięcia aby pojawił się okres (dobrze zrozumiałam gina?).
    Właśnie pierwszy raz takie plamienia miałam- stąd zaczęło się moje drążenie...podczas poprzedniego cyklu na początku miałam zlecony tylko estradiol - był podwyższony (umówiłam się na poradę telefoniczną w czwartym dniu plamienia, bo nie wyglądało to normalnie jak na mnie). Gin zaleciła mi tylko to, poszłam do kolejnego- zleciła dodatkowe, w tym tsh, które mam w normie. Dopiero trzeci ginekolog stwierdził, że trzeba cały pakiet zmonitorować we wzajemnej korelacji, bo coś tu nie gra.

    Także przy kolejnym cyklu dowiem się więcej.

    W każdym razie dziękuję za uważność- wiedza Wasza tutaj bezcenna!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2022, 13:19

    preg.png
  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 30 maja 2022, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatekk wrote:
    Podobno ten Duphaston ma zmotywować pęcherzyk do pęknięcia aby pojawił się okres (dobrze zrozumiałam gina?).
    Właśnie pierwszy raz takie plamienia miałam- stąd zaczęło się moje drążenie...podczas poprzedniego cyklu na początku miałam zlecony tylko estradiol - był podwyższony (umówiłam się na poradę telefoniczną w czwartym dniu plamienia, bo nie wyglądało to normalnie jak na mnie). Gin zaleciła mi tylko to, poszłam do kolejnego- zleciła dodatkowe, w tym tsh, które mam w normie. Dopiero trzeci ginekolog stwierdził, że trzeba cały pakiet zmonitorować we wzajemnej korelacji, bo coś tu nie gra.

    Także przy kolejnym cyklu dowiem się więcej.

    W każdym razie dziękuję za uważność- wiedza Wasza tutaj bezcenna!
    Duphaston to progesteron. Jak Luteina itp rzeczy. Ma wywołać zagubiony okres i podkręcić fazę po owu w razie ewentualnej ciąży. Nie słyszałam nigdy aby miał po nim pęknąć pęcherzyk gdyż należy zachować odstęp od owulacji zanim się go weźmie. Aby pękł pęcherzyk czasem potrzeba czegoś więcej jak ovitrelle czyli gonatropine kosmowkowa. Być może chodziło mu o to, ze przedojrzaly pęcherzyk się wchłonie dzięki progesteronowi.
    Koniecznie zrób hormony i odezwij się ;)
    Powodzenia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2022, 13:27

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
  • Agatekk Ekspertka
    Postów: 222 280

    Wysłany: 30 maja 2022, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirowa wrote:
    Duphaston to progesteron. Jak Luteina itp rzeczy. Ma wywołać zagubiony okres i podkręcić fazę po owu w razie ewentualnej ciąży. Nie słyszałam nigdy aby miał po nim pęknąć pęcherzyk gdyż należy zachować odstęp od owulacji zanim się go weźmie. Aby pękł pęcherzyk czasem potrzeba czegoś więcej jak ovitrelle czyli gonatropine kosmowkowa. Być może chodziło mu o to, ze przedojrzaly pęcherzyk się wchłonie dzięki progesteronowi.
    Koniecznie zrób hormony i odezwij się ;)
    Powodzenia

    Tyś istną skarbnicą wiedzy! Zapewne chodziło o wchłonięcie się :P jestem po domniemanej owu 5 lub 6 dni.

    Imbirowa lubi tę wiadomość

    preg.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ