X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Ovitrelle - zastrzyk - kto stosował ?
Odpowiedz

Ovitrelle - zastrzyk - kto stosował ?

Oceń ten wątek:
  • Szarloo Koleżanka
    Postów: 37 13

    Wysłany: 8 listopada 2021, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Ja też jestem po pierwszym zastrzyku Ovitrelle (2.11). Dostałam do tego utrogestan 3x1 przez 14 dni od 6.11. W piatek 19.11 mam zrobić test i wtedy będę wiedzieć co dalej 🤷‍♀️ ale nie nastawiam się na zbyt wiele - mam endometrioze, jeden jajowod niedrożny a drugi wątpliwy. Ale, że jestem świeżo po badaniu drożności to lekarz dał nam 3-6 mc na próby naturalne ze stymulacja. Jak sie nie uda to in vitro.

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 8 listopada 2021, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szarloo wrote:
    Hej dziewczyny. Ja też jestem po pierwszym zastrzyku Ovitrelle (2.11). Dostałam do tego utrogestan 3x1 przez 14 dni od 6.11. W piatek 19.11 mam zrobić test i wtedy będę wiedzieć co dalej 🤷‍♀️ ale nie nastawiam się na zbyt wiele - mam endometrioze, jeden jajowod niedrożny a drugi wątpliwy. Ale, że jestem świeżo po badaniu drożności to lekarz dał nam 3-6 mc na próby naturalne ze stymulacja. Jak sie nie uda to in vitro.
    Sprawdzałaś po zastrzyku czy pęcherzyk pękł?

  • Szarloo Koleżanka
    Postów: 37 13

    Wysłany: 9 listopada 2021, 00:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, lekarz mi powiedział na razie, że mam zrobić zastrzyk i brać ten progesteron i zrobić test. Nie miałam wczesniej robionej stymulacji bo trafiłam na wizytę na chwilę przed owulacją i pęcherzyk był już konkretny więc ovitrelle robiłam już w dniu wizyty. Jak test będzie pozytywny to będę kontynuować progesteron jak negatywny to odstawić i zgłosić się na samym początku kolejnego cyklu i wtedy zacząć pełną stymulację z monitoringiem. Ale jak pisałam nie nastawiam się jakoś specjalnie, że się udało :/

  • Starająca111 Przyjaciółka
    Postów: 163 24

    Wysłany: 9 listopada 2021, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Torbiel zrobił mi się w tym prawym 3,2 a w lewym był świeży ale 2,7 już miał więc nie wiadomo co będzie. Jutro idę na progesteron bo tak mi kazał zobaczę jaki wynik będzie. Myślałam jeszcze o prolaktynie ale nie mam pojęcia w którym dniu cyklu się go robi chyba nie tak jak progesteron tydzień po owulacji??🤔 I jak jeszcze jestem po zastrzyku?

  • Tweety_ Ekspertka
    Postów: 191 53

    Wysłany: 9 listopada 2021, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie,
    +\- po jakim czasie od zastrzyku pękł Wam pęcherzyk lub podejrzewacie, ze miało to miejsce?
    O 2 w nocy wzięłam zastrzyk, ok 17 miałam już kłucia w podbrzuszu, a IUI dopiero jutro o 15. Obawiam się, ze już będzie po owulacji :(

  • Staraczka Magda Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 14 listopada 2021, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tweety_ wrote:
    Mam pytanie,
    +\- po jakim czasie od zastrzyku pękł Wam pęcherzyk lub podejrzewacie, ze miało to miejsce?
    O 2 w nocy wzięłam zastrzyk, ok 17 miałam już kłucia w podbrzuszu, a IUI dopiero jutro o 15. Obawiam się, ze już będzie po owulacji :(

    Zastrzyk w piątek ok 17, wczoraj dużo śluzu wieczorem więc myślałam że to to, a dziś ok 20 sporo krwi ze śluzem, bardziej sluzokrew ale po przytulankach więc nie wiem co o tym myśleć. Nie czułam żadnego kłucia niczego w jajnikach. Mam plamienia w drugiej fazie cyklu ale nigdy tak od razu po owulacji.

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 15 listopada 2021, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tweety_ wrote:
    Mam pytanie,
    +\- po jakim czasie od zastrzyku pękł Wam pęcherzyk lub podejrzewacie, ze miało to miejsce?
    O 2 w nocy wzięłam zastrzyk, ok 17 miałam już kłucia w podbrzuszu, a IUI dopiero jutro o 15. Obawiam się, ze już będzie po owulacji :(
    Mi pękał tak ok.36 -48h
    Dokładnie to nie powiem
    Zastrzyk dzień przed iui, iui
    Wiem że iui zawsze była na nie pękniętych a na drugi dzień po iui już pęknięte

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 16 listopada 2021, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny. Stosowałam Ovitrelle do cyklu naturalnego. 04.11 ovitrelle wieczorem i dziś 13 dzień i test negatywny.. Czy jest jeszcze szansa? Byłam na monitoringu i owulacja była. Jak było u was?

  • Ewayak Ekspertka
    Postów: 194 60

    Wysłany: 16 listopada 2021, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    Cześć Dziewczyny. Stosowałam Ovitrelle do cyklu naturalnego. 04.11 ovitrelle wieczorem i dziś 13 dzień i test negatywny.. Czy jest jeszcze szansa? Byłam na monitoringu i owulacja była. Jak było u was?
    Cześć, a wcześniej sprawdzałaś czy tylko dziś? Zależy kiedy dokładnie było połączenie gamet, ale tego nie dowiemy się;( szansa jest bo po 11 dni od zaplodnienia powinno się zrobić beta HCG, zrobiłbym chyba jutro będę z krwi. Jestem w podobnej sytuacji, tylko zastrzyk miałam 6.11 i też cykl naturalny. Stres jak nic:) 3mam kciuki

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 16 listopada 2021, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewayak wrote:
    Cześć, a wcześniej sprawdzałaś czy tylko dziś? Zależy kiedy dokładnie było połączenie gamet, ale tego nie dowiemy się;( szansa jest bo po 11 dni od zaplodnienia powinno się zrobić beta HCG, zrobiłbym chyba jutro będę z krwi. Jestem w podobnej sytuacji, tylko zastrzyk miałam 6.11 i też cykl naturalny. Stres jak nic:) 3mam kciuki
    Sprawdzam test od niedzieli 🙈 właśnie jutro idę na bęte.. Ehh te testy to już mnie dołują 😔 też mialam wielki stres z dwa tygodnie temu, ale staram się nie stresować i szukam zajęcia..
    Jak staraliśmy się to zawsze się udawało od razu, teraz lekarz dał ovi dla pewności aby pękł. Mam problem z utrzymaniem.. Ale jestem zabezpieczona heparyna i acard oraz luteina.
    A u ciebie było testowanie?

  • Ewayak Ekspertka
    Postów: 194 60

    Wysłany: 16 listopada 2021, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    Sprawdzam test od niedzieli 🙈 właśnie jutro idę na bęte.. Ehh te testy to już mnie dołują 😔 też mialam wielki stres z dwa tygodnie temu, ale staram się nie stresować i szukam zajęcia..
    Jak staraliśmy się to zawsze się udawało od razu, teraz lekarz dał ovi dla pewności aby pękł. Mam problem z utrzymaniem.. Ale jestem zabezpieczona heparyna i acard oraz luteina.
    A u ciebie było testowanie?
    Też mam problem z utrzymaniem. Dzięki Bogu tym razem mam lekarza co przepisał mi encorton, biorę też acard, heparyne i progesteron besins. Dziś w nocy zrobiłam test skany wyszedł cien cienia, ale myślę że to ovitrell. Czekam jeszcze.

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 16 listopada 2021, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewayak wrote:
    Też mam problem z utrzymaniem. Dzięki Bogu tym razem mam lekarza co przepisał mi encorton, biorę też acard, heparyne i progesteron besins. Dziś w nocy zrobiłam test skany wyszedł cien cienia, ale myślę że to ovitrell. Czekam jeszcze.
    Mi ginekolog też chciał dać Encorton ale miałam szczepienia limfocytami męża i immunolog nie chciał abym go brała. Więc nie biorę.. Ale mam też IO, hashimoto, PCOS ..
    Kiedy idziesz na bęte? Dobrze ze jesteś obstawiona, teraz czekać na efekty 🍀🙏 trzymam za nas kciuki 😊

  • Ewayak Ekspertka
    Postów: 194 60

    Wysłany: 16 listopada 2021, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili, na bętę pójdę za dwa dni. Tak się boję, że nie dam rady jutro. A boli Cię może jajnik z którego miałaś ovu? Mnie boli i zastanawiam się czy to jest dobry znak. Mam niedoczynnosc tarczycy i hiperprolaktynemie (leczone). Mam dodatnie p/c p. glikoproteinie i antykoagulant tocznia +, i cytokiny TH1 za wysoko, a TH2 za nisko. I już swój wiek;( 3mam kciuki za Nas:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2021, 19:44

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 16 listopada 2021, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewayak wrote:
    Lili, na bętę pójdę za dwa dni. Tak się boję, że nie dam rady jutro. A boli Cię może jajnik z którego miałaś ovu? Mnie boli i zastanawiam się czy to jest dobry znak. Mam niedoczynnosc tarczycy i hiperprolaktynemie (leczone). Mam dodatnie p/c p. glikoproteinie i antykoagulant tocznia +, i cytokiny TH1 za wysoko, a TH2 za nisko. I już swój wiek;( 3mam kciuki za Nas:)
    Rozumiem.. Mnie boli prawy jajnik (od zawsze w czasie owulacji) a teraz ovu była z lewego i też chwilę bolał mnie lewy ale tak to ciągle bolał prawy.. Ehh nie wiem czemu tak mam..
    Oj To nazbierało Ci Sie.. Ale ważne że jest przyczyna i trzeba wierzyć do końca 🙏

    Ewayak lubi tę wiadomość

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 17 listopada 2021, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i moja beta dziś 0.1 😔 trudno

  • Ewayak Ekspertka
    Postów: 194 60

    Wysłany: 17 listopada 2021, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    No i moja beta dziś 0.1 😔 trudno
    Bardzo mi przykro. Mam nadzieję, że następnym razem już będzie pozytywna. Mnie już zaczyna boleć brzuch...Ale poczekam jeszcze do piątku. Ściskam Cię, i nie poddawaj się w staraniach.

    Lili❤️ lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2021, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czytam Wasze posty i jestem przerażona, bo moja ginekolog poza Clomidem i Ovitrelle nic mi nie przepisała, a widzę, że leczenie odbywa się razem z Duphastonem. Czy to reguła? U mnie drugi miesiąc naturalnych starań przy pomocy Clo i Ovi. Ginekolog tylko powiedziała, że mam zrobić betę po "około" 2 tygodniach od zastrzyku. Zastrzyk był 7 listopada. Kiedy mam zrobić betę? W piątek, czyli 19 listopada, czy w poniedziałek 22 listopada? Podpowiedzcie proszę, bo mieszkam za granicą i niestety nie mam dużego wyboru ginekologów, którzy mówią po angielsku :(

  • Ewayak Ekspertka
    Postów: 194 60

    Wysłany: 17 listopada 2021, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evolet wrote:
    Dziewczyny, czytam Wasze posty i jestem przerażona, bo moja ginekolog poza Clomidem i Ovitrelle nic mi nie przepisała, a widzę, że leczenie odbywa się razem z Duphastonem. Czy to reguła? U mnie drugi miesiąc naturalnych starań przy pomocy Clo i Ovi. Ginekolog tylko powiedziała, że mam zrobić betę po "około" 2 tygodniach od zastrzyku. Zastrzyk był 7 listopada. Kiedy mam zrobić betę? W piątek, czyli 19 listopada, czy w poniedziałek 22 listopada? Podpowiedzcie proszę, bo mieszkam za granicą i niestety nie mam dużego wyboru ginekologów, którzy mówią po angielsku :(
    Hey, zrób sobie może test z moczu na początek. Na Twoim miejscu poszlabym chyba w sobotę na betę (jeżeli masz taką możliwość). Regułą Duphaston nie jest, ale my jesteśmy już po poronieniach i potencjalnie może nam pomóc, choć ja np. Mam przepisany progesteron. Zawsze możesz delikatnie lekarzowi zasugerować, ale tak wiesz...żeby się nie obraził;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2021, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewayak wrote:
    Hey, zrób sobie może test z moczu na początek. Na Twoim miejscu poszlabym chyba w sobotę na betę (jeżeli masz taką możliwość). Regułą Duphaston nie jest, ale my jesteśmy już po poronieniach i potencjalnie może nam pomóc, choć ja np. Mam przepisany progesteron. Zawsze możesz delikatnie lekarzowi zasugerować, ale tak wiesz...żeby się nie obraził;)

    Niestety nie mam możliwości zrobić w sobotę bety, ale zrobię zwykły test :)
    Wspominałam ostatnio delikatnie o progesteronie, to tylko usłyszałam krótkie "nie" i zero wytłumaczenia dlaczego nie. A jak bierzecie progesteron? W jakich dniach cyklu? Bo jak mi się nie uda za 3-4 razem przy Clo i Ovi, to poproszę lekarza pierwszego kontaktu o progesteron. Tylko on nie powie mi niestety jak brać :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2021, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie dodałam, że mam 40 lat, więc wiek pewnie też robi swoje, a "walczymy" o pierwsze dziecko od kilku miesięcy.

‹‹ 15 16 17 18 19 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ