X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Ovitrelle - zastrzyk - kto stosował ?
Odpowiedz

Ovitrelle - zastrzyk - kto stosował ?

Oceń ten wątek:
  • LINAA30 Przyjaciółka
    Postów: 120 25

    Wysłany: 11 maja 2023, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bloombloo wrote:
    Okres mi się rozkręcił calkowicie.
    W moim otoczeniu sporo ciaz ostatnio i powiem Wam, że nie potrafię się tym cieszyć wiem, że to słabo o mnie świadczy ale ciężko znoszę takie wieści, czuję ścisk w środku, chce mi się płakać, czuję bezsilność. Ciężko mi się rozmawia na te tematy chociaż pewnie tego po mnie nie widać bo staram się to ukryć jak tylko mogę.

    Robiłam test wczoraj 11 dzien po ovi, bo oczywiście nie wytrzymałam: Biało 😪😪😪 ....
    Bloombloo też czuję ścisk w środku jak dowiaduje się o ciąży koleżanek albo kuzynek. Albo jak rozmawia przy mnie ze one to zaraz po ślubie będą się starały o dziecko że im się uda od razu. Wtedy, może i jestem jakas wredna albo cos, ale myślę sobie ze skoro do tej pory nic nie było żadnej wpadki ani nic z tych rzeczy to jak ona może sobie planować ciaze.
    Wiem, to ciężkie. Jednak mam wiarę i nadzieję chociaż czasem ja gubię po drodze na szczyt wiem że wszystko dzieje się po coś.
    Powiem Wam dziewczyny, że ja pracuje z dziećmi tu trzeba mieć dopiero odwagę i chęć wstania rano i pójścia do pracy uśmiechania się do ludzi. Ale dzięki tej pracy mam motywację wiem że warto się poświęcić i przejść dużo.

  • BetiK Koleżanka
    Postów: 48 19

    Wysłany: 11 maja 2023, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LINAA30 wrote:
    Robiłam test wczoraj 11 dzien po ovi, bo oczywiście nie wytrzymałam: Biało 😪😪😪 ....
    Bloombloo też czuję ścisk w środku jak dowiaduje się o ciąży koleżanek albo kuzynek. Albo jak rozmawia przy mnie ze one to zaraz po ślubie będą się starały o dziecko że im się uda od razu. Wtedy, może i jestem jakas wredna albo cos, ale myślę sobie ze skoro do tej pory nic nie było żadnej wpadki ani nic z tych rzeczy to jak ona może sobie planować ciaze.
    Wiem, to ciężkie. Jednak mam wiarę i nadzieję chociaż czasem ja gubię po drodze na szczyt wiem że wszystko dzieje się po coś.
    Powiem Wam dziewczyny, że ja pracuje z dziećmi tu trzeba mieć dopiero odwagę i chęć wstania rano i pójścia do pracy uśmiechania się do ludzi. Ale dzięki tej pracy mam motywację wiem że warto się poświęcić i przejść dużo.

    Może jeszcze nic straconego, czytalam kiedyś post jednej z dziewczyn, która właśnie jakoś 11 dni po ovi miała biel, a chyba14 czy 15 dnia po miała już dwie kreski. Ja jeszcze nie testuję, nie chcę się jeszcze rozczarować. I też nie mogę przeżyć, jak wszystkie koleżanki mają już małe dzieci lub są w ciąży. Nie odwiedziłam swojej przyjaciółki odkąd urodziła, czyli od października, po prostu nie dam rady. Okres świąt Bożego Narodzenia był dla mnie chyba najcięższy, kiedy goście byli w salonie, ja wychodziłam do sypialni żeby się wypłakać i dopiero wracałam.
    Ja też pracuję z dziećmi, jestem nauczycielką 🙂

  • LINAA30 Przyjaciółka
    Postów: 120 25

    Wysłany: 11 maja 2023, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BetiK wrote:
    Może jeszcze nic straconego, czytalam kiedyś post jednej z dziewczyn, która właśnie jakoś 11 dni po ovi miała biel, a chyba14 czy 15 dnia po miała już dwie kreski. Ja jeszcze nie testuję, nie chcę się jeszcze rozczarować. I też nie mogę przeżyć, jak wszystkie koleżanki mają już małe dzieci lub są w ciąży. Nie odwiedziłam swojej przyjaciółki odkąd urodziła, czyli od października, po prostu nie dam rady. Okres świąt Bożego Narodzenia był dla mnie chyba najcięższy, kiedy goście byli w salonie, ja wychodziłam do sypialni żeby się wypłakać i dopiero wracałam.
    Ja też pracuję z dziećmi, jestem nauczycielką 🙂


    BetiK zatem czekam na CUD 🤣 ale bardzo bolą mnie jajniki. Sa takie jakby ciężkie, nie wiem nie umiem opisać tego bólu.
    Zatem też jestes silna psychicznie, ja pracuje w zlobku z takimi maluszkami co mają od 6 do 18miesiecy. 🙂 człowiek by serce oddal dzieciom a sam musi walczyć żeby je mieć. Przykre to..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2023, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Wrzucam wam link do ciekawego konta, które ostatnio odkryłam, może Wam też się przyda, prowadzą go położne i bardzo fachowe informacje 😊

    https://instagram.com/nurses_midwives_ivf?igshid=NTc4MTIwNjQ2YQ==

  • BetiK Koleżanka
    Postów: 48 19

    Wysłany: 11 maja 2023, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LINAA30 wrote:
    BetiK zatem czekam na CUD 🤣 ale bardzo bolą mnie jajniki. Sa takie jakby ciężkie, nie wiem nie umiem opisać tego bólu.
    Zatem też jestes silna psychicznie, ja pracuje w zlobku z takimi maluszkami co mają od 6 do 18miesiecy. 🙂 człowiek by serce oddal dzieciom a sam musi walczyć żeby je mieć. Przykre to..

    Ooo, no to podziwiam bardzo za taką pracę i jednoczesne starania o swoje dzieci.. mnie bardzo dotyka taka matczyna miłość, bliskość której ja nie doświadczam. Ja po ovi miałam cały cykl takie "bulgotanie" tych jajników, co jakiś czas mocniejsze ukłucie, nie mogłam leżeć na wznak, bo bardziej czułam jak te jajniki "chodziły". Powiem szczerze, że liczę na ten cykl, skoro doszło do owulacji, pęcherzyk pękł i w tych dniach było kilka razy ❤️ , ale jeśli okaże się że się nie udało, to już nie wiem co zrobię...

  • Nasreen Przyjaciółka
    Postów: 66 29

    Wysłany: 12 maja 2023, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BetiK wrote:
    Ooo, no to podziwiam bardzo za taką pracę i jednoczesne starania o swoje dzieci.. mnie bardzo dotyka taka matczyna miłość, bliskość której ja nie doświadczam. Ja po ovi miałam cały cykl takie "bulgotanie" tych jajników, co jakiś czas mocniejsze ukłucie, nie mogłam leżeć na wznak, bo bardziej czułam jak te jajniki "chodziły". Powiem szczerze, że liczę na ten cykl, skoro doszło do owulacji, pęcherzyk pękł i w tych dniach było kilka razy ❤️ , ale jeśli okaże się że się nie udało, to już nie wiem co zrobię...

    Trzymam kciuki zeby byl szczesliwy!

    Ja dzisiaj dostalam @ 😭 Nie wiem jak Wy, ale ja zaczynam juz troche wariowac...zaczynam watpic ze kiedykolwiek sie uda

  • Bloombloo Koleżanka
    Postów: 77 14

    Wysłany: 12 maja 2023, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasreen wrote:
    Trzymam kciuki zeby byl szczesliwy!

    Ja dzisiaj dostalam @ 😭 Nie wiem jak Wy, ale ja zaczynam juz troche wariowac...zaczynam watpic ze kiedykolwiek sie uda

    Wiem co czujesz 😥 Tak mi przykro.

    Jadę w tym miesiącu z wynikami badań do lekarza ciekawe co powie. Wyszly oczywiście też różne takie mthfr i inne mutacje. Nie wiem na ile to ma wpływ.
    Ogólnie mam ciężki czas prywatnie i w pracy.

    38 lat
    Starania od 2021
    2022 laparoskopia
    Endometrioza IV stopnia
    Jajowody drożne
    💊Cyclogest - na niski progesteron
    💊Dostinex: prolaktyna z 30ng na 10ng
    LDN, Acard, Avamina, Sanprobi, suple
    I owulacja prawidłowa, II leczenie stanu zapalnego
    III niepęknięty pęcherzyk, IV niedojrzałe pęcherzyki, IV ovitrelle, V stres, VI ovitrelle
    VII zabieg z kontrastem olejowym
  • BetiK Koleżanka
    Postów: 48 19

    Wysłany: 12 maja 2023, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasreen trzymaj się, trzeba wierzyć że się uda.. ❤️

    Bloombloo jesteś pod opieką jakiejś kliniki czy jeździsz do lekarza ginekologa?

    Nasreen lubi tę wiadomość

  • LINAA30 Przyjaciółka
    Postów: 120 25

    Wysłany: 12 maja 2023, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasreen wrote:
    Trzymam kciuki zeby byl szczesliwy!

    Ja dzisiaj dostalam @ 😭 Nie wiem jak Wy, ale ja zaczynam juz troche wariowac...zaczynam watpic ze kiedykolwiek sie uda

    Ja też zwłaszcza u lekarza, który za każdym razem mówi, że ładne pęcherzyki teraz się uda trzymam kciuki. A tu przychodzi taki dzień jak dziś, gdzie przez chwilę straciłam wszelkie nadzieje, bo myślałam, że dostałam okres (bol macicy potem dochodził bol jajników) i złapałam się na tym ze dziś mam 25dc dopiero. Moje cykle to 29-31dni. Mam mętlik w głowie. Tym bardziej, że 27.04 to byl 10dc miałam pecherzyk 16mm. A według obliczeń owu musiałaby być 28.04 A to jest ni możliwe. Zwariować idzie.

  • Bloombloo Koleżanka
    Postów: 77 14

    Wysłany: 12 maja 2023, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BetiK wrote:
    Nasreen trzymaj się, trzeba wierzyć że się uda.. ❤️

    Bloombloo jesteś pod opieką jakiejś kliniki czy jeździsz do lekarza ginekologa?

    Jestem pod opieką ginekologa-naprotechnologa. Przeprowadził też u mnie laparoskopię.

    38 lat
    Starania od 2021
    2022 laparoskopia
    Endometrioza IV stopnia
    Jajowody drożne
    💊Cyclogest - na niski progesteron
    💊Dostinex: prolaktyna z 30ng na 10ng
    LDN, Acard, Avamina, Sanprobi, suple
    I owulacja prawidłowa, II leczenie stanu zapalnego
    III niepęknięty pęcherzyk, IV niedojrzałe pęcherzyki, IV ovitrelle, V stres, VI ovitrelle
    VII zabieg z kontrastem olejowym
  • BetiK Koleżanka
    Postów: 48 19

    Wysłany: 12 maja 2023, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bloombloo wrote:
    Jestem pod opieką ginekologa-naprotechnologa. Przeprowadził też u mnie laparoskopię.

    Pytam, bo zastanawiam się czy nie przenieść się do kliniki leczenia niepłodności.

    LINAA30 ja też mam ciągle taki mętlik, wokół przyjaciółki mówią żeby się wyluzować, wyjechać gdzieś i nie myśleć o staraniach, ale nie wiem jak mam nie myśleć, skoro każdego dnia muszę pamiętać o lekach, witaminach, wizytach u lekarza itp.

  • LINAA30 Przyjaciółka
    Postów: 120 25

    Wysłany: 12 maja 2023, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BetiK wrote:
    Pytam, bo zastanawiam się czy nie przenieść się do kliniki leczenia niepłodności.

    LINAA30 ja też mam ciągle taki mętlik, wokół przyjaciółki mówią żeby się wyluzować, wyjechać gdzieś i nie myśleć o staraniach, ale nie wiem jak mam nie myśleć, skoro każdego dnia muszę pamiętać o lekach, witaminach, wizytach u lekarza itp.

    BetiK ja mam tak samo. Każdy dzień rano zaczynam od leków więc jak wyluzować i się nie spinać jak musisz pamiętać jaki lek brać w jakie dni. Pilnować czy dobrze wzięłaś. Do tego monitoring i stres czy zdążę wrócić do pracy czy nie. Jak długo jeszcze?
    Ja jestem w klinice leczenia niepłodności. Byłam tam raz na wizycie i kolejna planuje w sierpniu jak się nie uda naturalnie zajść w ciążę to inseminacja. Przeraża mnie to wszystko.

  • BetiK Koleżanka
    Postów: 48 19

    Wysłany: 13 maja 2023, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z mężem właśnie myślimy o klinice.. jestem już 3 cykl na clo, a czytałam że można tylko 6 cykli stymulować, a później przerwa lub właśnie inseminacja. Dla mnie też to wszystko jest przerażające.

    LINAA30 lubi tę wiadomość

  • LINAA30 Przyjaciółka
    Postów: 120 25

    Wysłany: 13 maja 2023, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozkręciła mi się @ na dobre... Nie mam nerwów.

    Nam ginekolog w klinice powiedział, że najpierw stymulacja potem inne działania. Teraz zaczynam 2 cykl na clo i Bem. Wcześniej byłam na innych lekach.
    Ja to się zastanawiam czy nie zmienić lekarza. Może i potrzebna jest cierpliwosc. Ale jak tu mieć cierpliwość jak w aptece i na wizytach tyle się płaci wiadomo że na to się nie patrzy tylko patrzę na to żeby osiągnąć ten upragniony cel. Ale ilez można?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja 2023, 09:36

  • BetiK Koleżanka
    Postów: 48 19

    Wysłany: 13 maja 2023, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymaj się ❤️ ja mam dostać 18 maja.. zobaczymy.

    LINAA30 lubi tę wiadomość

  • Bloombloo Koleżanka
    Postów: 77 14

    Wysłany: 13 maja 2023, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LINAA30 wrote:
    BetiK ja mam tak samo. Każdy dzień rano zaczynam od leków więc jak wyluzować i się nie spinać jak musisz pamiętać jaki lek brać w jakie dni. Pilnować czy dobrze wzięłaś. Do tego monitoring i stres czy zdążę wrócić do pracy czy nie. Jak długo jeszcze?
    Ja jestem w klinice leczenia niepłodności. Byłam tam raz na wizycie i kolejna planuje w sierpniu jak się nie uda naturalnie zajść w ciążę to inseminacja. Przeraża mnie to wszystko.

    Dokładnie w ciągu dnia tyle rzeczy wiąże sie ze staraniami suplementy dieta, obserwacja w cyklu. Już myślę, że muszę się umówić na kolejny monitoring , kolejna wizyta u lekarza, badania a poza tym jest normalne życie obowiązki domowe, praca czasami zapomnę wziąć jakiś supli ciągle w biegu.

    Wiecie ile cykli może być z ovitrelle?

    BetiK lubi tę wiadomość

    38 lat
    Starania od 2021
    2022 laparoskopia
    Endometrioza IV stopnia
    Jajowody drożne
    💊Cyclogest - na niski progesteron
    💊Dostinex: prolaktyna z 30ng na 10ng
    LDN, Acard, Avamina, Sanprobi, suple
    I owulacja prawidłowa, II leczenie stanu zapalnego
    III niepęknięty pęcherzyk, IV niedojrzałe pęcherzyki, IV ovitrelle, V stres, VI ovitrelle
    VII zabieg z kontrastem olejowym
  • BetiK Koleżanka
    Postów: 48 19

    Wysłany: 13 maja 2023, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bloombloo wrote:
    Dokładnie w ciągu dnia tyle rzeczy wiąże sie ze staraniami suplementy dieta, obserwacja w cyklu. Już myślę, że muszę się umówić na kolejny monitoring , kolejna wizyta u lekarza, badania a poza tym jest normalne życie obowiązki domowe, praca czasami zapomnę wziąć jakiś supli ciągle w biegu.

    Wiecie ile cykli może być z ovitrelle?

    Nie mam pojęcia. Nigdzie w sumie nie ma o tym informacji

  • LINAA30 Przyjaciółka
    Postów: 120 25

    Wysłany: 13 maja 2023, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bloombloo wrote:
    Dokładnie w ciągu dnia tyle rzeczy wiąże sie ze staraniami suplementy dieta, obserwacja w cyklu. Już myślę, że muszę się umówić na kolejny monitoring , kolejna wizyta u lekarza, badania a poza tym jest normalne życie obowiązki domowe, praca czasami zapomnę wziąć jakiś supli ciągle w biegu.

    Wiecie ile cykli może być z ovitrelle?

    Nie 6? Tak jak trwa stymulacja chyba później jajniki muszą odpocząć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja 2023, 17:15

  • LINAA30 Przyjaciółka
    Postów: 120 25

    Wysłany: 16 maja 2023, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BetiK wrote:
    Trzymaj się ❤️ ja mam dostać 18 maja.. zobaczymy.


    BetiK i jak samopoczucie?

    BetiK lubi tę wiadomość

  • BetiK Koleżanka
    Postów: 48 19

    Wysłany: 17 maja 2023, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LINAA30 wrote:
    BetiK i jak samopoczucie?

    Ahh.. bez komentarza. Wczoraj oczywiście nie wytrzymałam i zrobiłam test - negatywny. Także spłakałam się niesamowicie. Dzisiaj mój 28 dc, czekam na jutrzejszy poranek, aczkolwiek żadnych objawów jak na miesiączkę nie mam, a zawsze już jakoś czułam te jajniki, delikatne skurcze itp.

‹‹ 44 45 46 47 48 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ