X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację poziom LH a testy owulacyjne
Odpowiedz

poziom LH a testy owulacyjne

Oceń ten wątek:
  • zefira Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 18 czerwca 2013, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam
    postanowiłam założyć oddzielny temat odnośnie wysokości stężenia poziomu LH z tego co siebie zauważyłam mam już 5 dzień pozytywny test co tym myślicie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2013, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiem ja miałam pozytywny test pierwszy raz a owu nie było wiec dla mnie to sciema

    olcia77 lubi tę wiadomość

  • oczekuje Znajoma
    Postów: 27 6

    Wysłany: 18 czerwca 2013, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie za to juz 9 dzien pozytywny test...podobno moga byc problemy z hormonami i moze tak pokazywac ale u siebie nie badalam ich jeszcze wiec nie wim dokladnie dlaczego tak sie dzieje.

  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 25 czerwca 2013, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na pewno te wszystkie testy były pozytywne? Tzn aby uznać test za pozytywny to druga kreska musi być przynajmniej tak mocna jak kontrolna bądź ciemniejsza.

    Martuś86, PrimaSort lubią tę wiadomość

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1654

    Wysłany: 25 czerwca 2013, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie testy owulacyjne mniej więcej zbiegły się z owu, które też w tym czasie potwierdziło usg.
    Kupowałam testy droższe apteczne, nie te z allegro.
    Stosowałam je przez dwa miesiące, a teraz jestem w 6 tygodniu ciąży, więc coś w tych testach jest, chyba jednak :-)

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • Merlinka Debiutantka
    Postów: 15 4

    Wysłany: 1 lipca 2013, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam też czwarty dzień z rzędu pozytywny test owulacyjny? a mniej więcej w cyklu ile razy (w sensie ile dni) jest takich, w których wychodzi pozytywny test na LH?

    bfd5994f3ec9968adfc577a88c45e8be.png
  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1654

    Wysłany: 1 lipca 2013, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W instrukcji testów LH jest napisane, że pod uwagę bierze się tylko pierwszy pozytywny test.

    sylwiaśta159, zaklinaczarownica lubią tę wiadomość

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2013, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robię testy (z apteki) od kilku miesięcy i max 3 wychodzą pozytywne. Z tym że zawsze też mam ból jajników, więc w sumie wiem mniej więcej kiedy jest ovu i testy to potwierdzają.
    Testy wskazują że ovu może wystąpić do 36h od pierwszego pozytywnego - jeśli wcześniejsze były negatywne. na początku sama musiałam się przekonać jak działa, teraz tylko potwierdzam.
    W sumie i tak u mnie to nie mam sensu, no ale jeszcze zostały, to wykorzystam.

  • Merlinka Debiutantka
    Postów: 15 4

    Wysłany: 2 lipca 2013, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matylda36 wrote:
    W instrukcji testów LH jest napisane, że pod uwagę bierze się tylko pierwszy pozytywny test.

    Acha, w moich nie było instrukcji (kupiłam na allegro), było tylko jak intrpretować wyniki (chodzi mi o kolory kresek).

    Ale w sumie dzisiaj też zrobiłam i znów wynik pozytywny i mimo wszystko wydaje mi się to dość dziwne, że skoro jest wysoki poziom LH który jest widoczny na testach to mimo wszystko po owulacji powinien opaść a nie wykazywać przez kolejnych kilka dni, w związku z czym nie wiadomo do tej pory kiedy dokładnie nastąpiła owulacja (ale liczę 2/3 dzień o pierwszego pozytywnego wyniku).

    Czyli jakbyście zerknęły na mój wykresik, to rozumiem że w dniach w których współżyłam mam szanse na zajście?

    bfd5994f3ec9968adfc577a88c45e8be.png
  • Evelineq Ekspertka
    Postów: 218 667

    Wysłany: 5 lipca 2013, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie testów to wszystko sie tutaj zgadza, tylko, że one nie wskazują że owulacja "właśnie" ma miejsce, tylko że "może" wystąpić w ok 24-36 h , to trzeba brac pod uwagę... jeśli test jest pozytywny czyli obie kreski sa takie same lub testowa jest mocniejsza i grubsza od kontrolnej to test jest pozytywny... Reasumując pozytywny test może być, a owu nie musi wystąpić, jedynie MOŻE :)
    Odnośnie tego ile testów może wyjść pozytywnych ? na pewno kwestia indywidualna, przeciez owulacja nie występuje w stałym dniu cyklu , kwestia też odpowiedniej interpretacji , ale nawet na testach allegrowych u mnie jeden był bardzo pozytywny tzn. kreska testowa grubsza i mocniejsza od testowej, w następnym dniu już obie takie same, czyli można uznac za pozytywny, ale jak juz bylo wspomniane , za pozytywny uznajemy pierwszy test :) Poziom LH zanika stopniowo tak samo jak i wzrasta , stąd możliwośc że pozytywny wynik utrzyma się przez 2-3 dni ale nie wiecej ... w sumie nie miałam cienia wątpliwości w analizie swoich testów , ale pomocna jest galeria testów owulacyjnych :)

    vanessa, Lilith lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2013, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam jak myślicie czy poziom LH z krwi jest bardziej wiarygodny ? Z testów mi nic nigdy nie wychodzi a jak zrobiłam z krwi w 12 dc to wyszło 65 miu/ml. (niby w normie na fazie owulacji ). Czyli że owulacja w tym dniu nastąpi czy w następnym? czy ten wynik nic nie mówi ciekawego :) ? Lekarz mi nic nie powiedział konkretnego.

    aknis lubi tę wiadomość

  • ulek Autorytet
    Postów: 253 238

    Wysłany: 27 sierpnia 2013, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malena, wydaje mi się, że bardziej wiarygodne byłoby robienie takiego testu z krwi przez kilka dni z rzędu, bo wtedy mogłabyś zaobserwować pik LH - ale wiadomo, że to niestety większe koszty :/ a taki pojedynczy wynik odniesiony do norm to chyba tylko orientacyjną informację daje. Ale w sumie tak tylko głośno myślę, może się mylę.

    dodinka lubi tę wiadomość

  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 25 października 2013, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja mam z kolei odwrotny problem, na monitoringu pęcherzyk 18 mm a od 3 dni testy wychodzą negatywnie, czy to znaczy, że owu nie będzie? Mam te testy a allegro, nie wiem czy można im wierzyć

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 25 października 2013, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwszy raz w tym cyklu robilam testy.
    Robilam od 6 dc bo chcialam ustalic czy owu moze wystapic u mnie wczesniej niz zakladam (i tak tez prawdopodobnie bylo)
    Wyszly mi tylko dwa pozytywne (w 12 i 13 dc) wiec mysle ze daly wiarygodny obraz :)
    A czy efekty staran beda zobaczymy na poczatku przyszlego mies :)
    Dodam ze testy kupowalam na ebay'u :)

    Gagarek lubi tę wiadomość

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 25 października 2013, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula55 to znaczy, że była owu 12, 13 dc czy zakładałaś, że jeszcze wcześniej?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Martuśka Autorytet
    Postów: 928 590

    Wysłany: 25 października 2013, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, a u mnie zupełnie odwrotna sytuacja, jak spojrzycie na mój wykres to zobaczycie że mam ciągle negatywne


    0d229c8bca0a7a37441a14a4db12ea32.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 25 października 2013, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byla 12 / 13 bo czulam to tez po jajniczku :P
    A of wyznaczyl na 15 dc a jeszcze inne "kalendarze dni plodnych" na koniec przyszlego tyg :P

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 25 października 2013, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Martuśka, ja mam to samo, robię od kilku dni i ciągle nic mimo że we wtorek pęcherzyk miał już 16 mm. Płodny śluz jest, szyjka wysoko a LH brak, boję się, że to może być LUF. Martuśka a byłaś na monitoringu?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 25 października 2013, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula55 owu często zaznacza wraz ze skokiem temperatury, a tak naprawdę wzrost może być nawet 3 dni po owulacji

    vanessa lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 26 października 2013, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie z ta temp to wogole jakas masakra :P
    Co prawda nie mierze od poczatku cyklu ale same gory i doliny przez te kilka dni :) chyba termometr mam zly czy cus :)

    dojrzała lubi tę wiadomość

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ