X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Beta hcg

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2016, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września 2016, 16:48

    s1985 lubi tę wiadomość

  • An Przyjaciółka
    Postów: 95 48

    Wysłany: 13 lutego 2016, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pielegniarka_w_mundurze wrote:
    Witajcie,
    Bardzo proszę spójrzcie na moje wyniki bety.
    Ostatnia miesiączka 10.01.2016.
    04.02 - 27,58 U/I
    06.02- 59,62 U/I
    09.02- 320,8 U/I
    13.02- 1768 U/I

    Ja już zwariowałam.

    Bardzo ładne wyniki!

    pielegniarka_w_mundurze bardzo Ci gratuluje i spokojnych 9 miesięcy :)

    2014 - 2x biochem, laparoskopia- mięśniak, endo
    2015 - poronienie 10tc. ANA
    2016 - laparoskopia - c.pozamaciczna - usunięcie jajowodu
    Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym. F. Dessauer
    fdd2a35a67.png
  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2115

    Wysłany: 13 lutego 2016, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo ładne wyniki :-)

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
  • GoGa_ Debiutantka
    Postów: 14 12

    Wysłany: 14 lutego 2016, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy beta 16,5 na dzień przed terminem miesiączki to dobry wynik? Najpierw się ucieszyłam, a teraz zaczęłam się martwić, że może mało? Chociaż w normie się mieści, więc sama nie wiem, czy powinnam się martwić :) Za kilka dni planuję powtórzyć.

  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 14 lutego 2016, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogłaś mieć późno owulację i stąd niezbyt duża beta w terminie spodziewanej miesiączki ;) Gdyby nie doszło do zagnieżdżenia to zapewne cykl by Ci się wydłużył ;)

    Nie stresuj się na zapas, powtórzy za 3 dni gdzieś, liczy się przyrost a nie jednorazowa wartość ;)

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • agata91 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 14 lutego 2016, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    któras z Was na forum pisala, ze jak ktos ma 1,2 w wyniku beta hcg to cos sie moze dziac. robilam beta hcg po ponad mieisacu od wspolzycia i wyszlo <1,20. (maz jest aktulanie za granica dlatego to byl ostatni stosunek). po takim czasie od wspolzycia gdybym byla w ciazy to beda chyba bylaby wyzsza prawda?

  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 14 lutego 2016, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli po takim czasie masz HCG<1,2 (czyli poniżej 1,2) to ciąży na pewno nie ma ;)

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • agata91 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 14 lutego 2016, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli nie ma sensu powtarzac testu? nirktorzy na forach pisza ze po 20 dniach beta nie pokazywala ciązy ale nie wiem czy im wierzyc. ja robilam dokladnie 34 dni po.

  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 14 lutego 2016, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma ciąży. Nie ma sensu powtarzać testu.

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • MamaFilipka Autorytet
    Postów: 310 151

    Wysłany: 15 lutego 2016, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GoGa_ wrote:
    Dziewczyny, czy beta 16,5 na dzień przed terminem miesiączki to dobry wynik? Najpierw się ucieszyłam, a teraz zaczęłam się martwić, że może mało? Chociaż w normie się mieści, więc sama nie wiem, czy powinnam się martwić :) Za kilka dni planuję powtórzyć.
    Powtórz betę.
    Nie ważne ile wyniosła, ważny jest przyrost. Postaraj się ucelować równo dwa dni później, albo cztery, żeby zobaczyć czy się ładnie podwaja.

    letrox 50,polocard, 2x dupek, 2x lut.100mg, clexane 40mg.
    Aniołek 6tc 02.2016
    Aniołek 5tc 04.2016
    34bwol2a1ibcpjtc.png
    k0kdtrd8ds6vv75x.png
  • GoGa_ Debiutantka
    Postów: 14 12

    Wysłany: 15 lutego 2016, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaFilipka wrote:
    Powtórz betę.
    Nie ważne ile wyniosła, ważny jest przyrost. Postaraj się ucelować równo dwa dni później, albo cztery, żeby zobaczyć czy się ładnie podwaja.

    Dziewczyny, dostałam dzisiaj w południe plamień :( Nie jest to krwawienie, tylko właśnie plamienie. Dzwoniłam do ginekolog, kazała powtórzyć beta i zadzwonić z wynikiem. Zrobiłam, wynik będę mieć ok 18. To już po ciąży czy mogę mieć jeszcze nadzieję? :( Dodam, że okres miałam dostać wczoraj/dzisiaj.

  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 15 lutego 2016, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plamienie jeszcze o niczym nie świadczy. Daj znać jak będziesz miała wyniki :-*

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • GoGa_ Debiutantka
    Postów: 14 12

    Wysłany: 15 lutego 2016, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciejowa wrote:
    Plamienie jeszcze o niczym nie świadczy. Daj znać jak będziesz miała wyniki :-*

    4,33 poroniłam :((

  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 15 lutego 2016, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :-*

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • Karolcia84 Debiutantka
    Postów: 13 6

    Wysłany: 16 lutego 2016, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kompetentne - możecie ocenić i uciąć moje malutkie wątpliwości? Dzisiaj zrobiłam betę, jest 26dc i 13dpo. Wynik: < 2,0 mIU/ml. Rozumiem, że ciąży nie ma, ale czy to nie jest sygnał, że było zapłodnienie/zagnieżdżenie, czy nie?
    Przepraszam, jeśli pytanie jest bzdurne, ale wiem o tym jeszcze naprawdę niewiele i chętnie skorzystam z Waszego doświadczenia.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2016, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia84 wrote:
    Dziewczyny kompetentne - możecie ocenić i uciąć moje malutkie wątpliwości? Dzisiaj zrobiłam betę, jest 26dc i 13dpo. Wynik: < 2,0 mIU/ml. Rozumiem, że ciąży nie ma, ale czy to nie jest sygnał, że było zapłodnienie/zagnieżdżenie, czy nie?
    Przepraszam, jeśli pytanie jest bzdurne, ale wiem o tym jeszcze naprawdę niewiele i chętnie skorzystam z Waszego doświadczenia.
    Nie jest to sygnał, że beta HCG było obecne.
    Lab wykrywa (gwarantuje wynik) beta HCG dopiero od 2,0, stąd zapis <2,0.
    Niektóre laby mają czulszą granicę, np. 0,1.
    Ale to nie ma znaczenia, bo i tak taki wynik oznacza brak ciąży w momencie wykonania badania.
    Absolutnie nie należy tego wyniku odczytywać jako coś powyżej 0, a równocześnie poniżej 2,0.

    Szyszka1 lubi tę wiadomość

  • agata91 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 17 lutego 2016, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie rozumiem ostatniego zdania Impresji. jak to nie nalezy odczytywac wybiku jako cos miedzy 0 a 2 ? ja np mialam <1,20 i rozumiem to w ten spsob ze poziom hcg byl nizszy niz 1,20 a wiec mogl wynosic np 1,0 albo 0,8 a nawet 0,2 czy 0,1 ale laboratorium w ktorym wykonywalam wynik nie uwzglednia takich wartosci i wszystkie nizsze od 1,20 zalicza do takiego wlasnie przedzialu (<1,20). rozumiem to dobrze czy nie? jesli nie to prosze o wyprowadzenie z błedu :)

  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 17 lutego 2016, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma znaczenia czy wynik jest poniżej 0,1 czy poniżej 2 skoro wartości świadczące o ciąży zaczynają się od 5.

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • agata91 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 17 lutego 2016, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a beta jest badaniem 100% wiarygodnym? czy tak jak w przypadku testow z moczu istnieje mozliwosc bledu? przepraszam za maly offtop ale od kilku dni boli mnie podbrzusze, wzlicyzlam ze to czas okoloowulacyjny (boli od 9 dc codzinnie az do dzis -13 dc. Cykle mam od 24-27 dni. skoro beta wykluczyla ciaze to co to moze byc? piersi tez bola nigdy w czasie owulacji nie bolalo mnie podbrzusze najwyzej jajnik no i pieersi tez nie. oile bol podrzusza moglby ewentualnie wskazywac np na torbiel (juz mnie kiedys tez tak bolalo, mialam mala torbiel po okresie zniknela)to nie wiem czemu te piersi bola. Ginekologa mam w polowie marca

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2016, 13:11

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2016, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piersi reagują na hormony. Mają prawo boleć. To nie musi być ojaw niczego złego. Na bolesne piersi pomaga castagnus, który obniża poziom prolaktyny.

    Żadne badanie nie daje 100% pewności. Zwykle wyniki laboratoryjne mogą się wahać w granicach około 20% (to i tak nie dałoby wyniku ciążowego). Zdarzają się też błędy - laborant to tylko człowiek ;) Ale to są sytuacje marginalne. Najważniejsze - nie wkręcać się.
    Ciekawe mnie, w którym dpo robiłaś badanie, bo do czasu zagnieżdżenia beta nie jest produkowana i wynik będzie ujemny. Najlepiej najwcześniej dopiero w terminie @ robić takie testy.


    Agata91, czytaj dokładnie ;)
    "Absolutnie nie należy tego wyniku odczytywać jako coś powyżej 0, a równocześnie poniżej 2,0."
    Dobrze zrozumiałaś (a mnie nie doczytałaś).
    Wynik <1,2 oznacza, że mogą to być wszystkie wartości ze zbioru od 0 (włącznie!) do <1,2.
    Nie należy się nakręcać, że to coś powyżej 0, a mniej niż <1,2 (czy <2,0 w poprzednim przypadku). Brutalnie: większość tych wyników ze znakiem < to jest właśnie zero ;)
    Ale jak pisałyśmy wcześniej, te niskie wartości są bez znaczenia. Liczy się informacja, że ciąży brak.

    Niektóre laby mają granicę ustaloną na poziomie 5 i może to czasem lepiej, bo pacjentki nie mają się czego doszukiwać. Ciąża jest albo jej nie ma.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2016, 16:26

‹‹ 49 50 51 52 53 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ