X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie bóle jak na okres a ciąża
Odpowiedz

bóle jak na okres a ciąża

Oceń ten wątek:
  • Bajka91 Autorytet
    Postów: 422 119

    Wysłany: 7 lutego 2016, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    łazienkowa, skoro jest skok, to chyba owulka była? :) mam nadzieje, że tak i za 2 tyg zobaczysz dwie upragnione kreseczki :)

    Dziewczyny, kilka dni temu badałam szyjkę, była nisko i twarda jak kamień - zawsze tak mam przed @. Teraz ja badałam i jest wysoko i miękka i (chyba) zamknięta. Nie wiem, czy to normalne, bo nie badam szyjki codziennie.

    km5sgu1rjgjj22rj.png
    f2wl9vvjissk6tut.png

    16+2dni - 181g synek? <3, 20+2dni - 409g synek potwierdzony! <3 :), 23+4dni - 654g, 26+2dni - 969g, 27+1dni - 1174g, 31+2dni - 1995g, 35+1dni - 2822g, 38+1dni - 3641g
  • Bajka91 Autorytet
    Postów: 422 119

    Wysłany: 7 lutego 2016, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i nie badam jej o stałej porze, a to przecież też ma znaczenie.

    km5sgu1rjgjj22rj.png
    f2wl9vvjissk6tut.png

    16+2dni - 181g synek? <3, 20+2dni - 409g synek potwierdzony! <3 :), 23+4dni - 654g, 26+2dni - 969g, 27+1dni - 1174g, 31+2dni - 1995g, 35+1dni - 2822g, 38+1dni - 3641g
  • sy__la Autorytet
    Postów: 1900 1500

    Wysłany: 7 lutego 2016, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety i mnie to spotkało, a jak dowiedziałam się, że jestem w ciąży (23.12.2015) to była ogromna radość, że się udało... taki Świąteczny prezent.. ale niestety nie trwał długo... Wiadomo, na początku łzy, smutek, żal, czemu ja.... ale z perspektywy czasu wiem, że widocznie tak miało być, może coś było nie tak z płodem i po prostu natura sama zdecydowała... głęboko wierzę, że tak było i że lepiej jak na takim etapie niż miałoby się to stać później, a nie daj Boże chore urodzić :(
    1 wizytę u gin miałam na 18.01 akurat tak na 8 tc, żeby usłyszeć bicie serduszka, no ale się nie doczekałam... na pewno było mi łatwiej bo nie widziałam ani nie słyszałam nic na USG... jakoś zaraz po tym jak zaszłam w ciążę, a nie wiedziałam jeszcze o niej byłam dosyć mocno przeziębiona przez 4 dni (kurowałam się naturalnie, czosnek, dużo witaminy C i jakieś zioła) i podejrzewam, że to było główną przyczyną.. badanie hist-pat jakby poniekąd potwierdziło, bo miałam zapalenie doczesnej i kosmówki...

    Ale się rozpisałam, to tak po krótce moja historia, bo to nie ten wątek...

    A teraz jest nowy cykl, nowe nadzieje i przy odrobinie szczęścia może pozytywny test? :)
    Nie mogę się doczekać dnia testowania...

    Moniqaaa, łazienkowa22 nie wiem, czy wytrzymam do Walentynek :-D
    Jutro mam wizytę u gin, to może zrobię na wszelki wypadek jutro, a nóż coś będzie to od razu mu o tym powiem, a jak nie to wtedy dołączam do Waszej grupy i w Walentynki testujemy raaaaazem :)

    Marysia ur. 21.04.2017 <3 niemowle.gif
    Aniołek 7t5d [*]
  • Agulka901 Autorytet
    Postów: 395 180

    Wysłany: 7 lutego 2016, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sy__la wierzę głęboko że nic nie dzieje się przypadkiem. Widocznie tak miało być. Życzę Ci żeby ten cykl był owocny i zielony :)

    Wszystkim Wam tego życzę ;D

    Łazienkowa22 - jesteśmy w tej samej syt ;P przytulanko we wtorek ostatnie i jakoś tak zrezygnowaliśmy...a tu bam, od wczoraj temp rośnie xD Ciąży z tego nie będzie. Za 12 dni kolejny cykl, kolejne szanse ;D

    p19uskjo06b2cvyq.png

    Adaś 36 tc - 1950g szczęścia (2014)
    Karolek 20tc - Aniołek [*] (2017)
  • Moniqaaa Autorytet
    Postów: 615 759

    Wysłany: 7 lutego 2016, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajka dzięki wielkie. W końcu udało mi się udostępnić mój wykres :*
    Sy_la twoja historia jest bardzo poruszająca. Cieszę się, że patrzysz na to wszystko pozytywnie teraz. Dzięki takiemu nastawieniu musi ci się udać ;)
    Daj znać jutro, ok?
    Lubię dobre wiadomości ;)

  • sy__la Autorytet
    Postów: 1900 1500

    Wysłany: 7 lutego 2016, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście, że dam znać... mam nadzieję, że będę mogła od jutra zacząć przekazywać Wam wszystkim moc zielonych wirusków :-P :-)

    Marysia ur. 21.04.2017 <3 niemowle.gif
    Aniołek 7t5d [*]
  • łazienkowa22 Przyjaciółka
    Postów: 192 35

    Wysłany: 7 lutego 2016, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajka ja zawsze sprawdzam szyjkę o 20(podobno wieczorem powinno się badać), najlepiej po jakiejś aktywności. nie sprawdzamy po leżeniu. to ze wysoko i zamknięta to bardzo dobrze. jesteś pewna, że jest miękka? u mnie czasem w ciagu dnia bywała miękka, ale wieczorem juz twarda, po przytulankach tez jest miekka :)

    sy__la smutne to, też myślę, że wszystko nie dzieje się przypadkowo. moja siostra zaszla w nieplanowana ciaze w dodatku z takim facetem ze pożal się boże, wtedy tez moglismy sie przekonać jak duże ma wsparcie w rodzinie, jednak też w 8tc okazało się, ze serduszko nie bije :( przeżywałam razem z nią. Lekarze powiedzieli, ze takie poronienia są z natury ponieważ maleństwo mogło mieć za dużo wad i natura tak zdecydowała. jej na tyle "dobrze" wyszła że się otrząsnęła i po 2latach ślepego zauroczenia zerwała z tym facetem.
    ja z kolei miałam ciażę bliźniaczą i przez krwiaka podkosmówkowego straciłam jedno maleństwo (całe szczęście, że ciąża dwujajowa). ale dowiedziałam się tego po fakcie, wiec tego tak nie przezywalam, choc nadal o tym mysle...co by było gdyby...
    pozostaje mieć nadziej, a podobno po poronieniu najłatwiej od razu zajść w ciążę i nie czekać, bede jutro wypatrywać wiaodmosci od ciebie :) oby dobre wieści zaczęły się od ciebie a potem wszytskie dziewczyny po kolei :D

    Agulka901 no rzeczywiście, że taka sama sytuacja :D ale wiesz, ja mam taką cichą nadzieję, ze żołnierzyki są wytrwałe ;) od wtorku wieczorem do piątku to tak jakby 3 dni a tyle potrafią wytrzymać a nawet dłużej :D wiesz, naczytałam się haha haha :D

    Moniqaaa nie mierzysz już temperatury?

    Jestem Paulina :)
    30.09.11r córeczka
    maj 2016, 4/5tc anioleczek ;(
    16ud3e3k5go6s19q.png
  • łazienkowa22 Przyjaciółka
    Postów: 192 35

    Wysłany: 7 lutego 2016, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mąż pyta się co bym chciała na walentynki, nie mam pomysłu więc pytam córeczki
    - Izuś, co chcemy od taty na walentynki?
    A ona odpowiada
    - Ziarenko :D :D :D
    Dodam, ze w sumie dzięki córeczce udało się w końcu męża namówić na starania, bo ona bardzo chce rodzeństwo. Pytała się jak się zachodzi w ciążę, wiec jej powiedzieliśmy, że tata daje mamie ziarenko i jak się wszystko dobrze ułoży to z ziarenka rośnie dzidziuś :D
    Więc teraz tatę męczy o ziarenka :D

    Marteczka93 lubi tę wiadomość

    Jestem Paulina :)
    30.09.11r córeczka
    maj 2016, 4/5tc anioleczek ;(
    16ud3e3k5go6s19q.png
  • sy__la Autorytet
    Postów: 1900 1500

    Wysłany: 7 lutego 2016, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    łazienkowa2, Moniqaaa dzięki za miłe słowa, w ogóle wszystkim Dziewczynom dziękuję :) :*

    Jutro z samego rana dam znać co tam teścik wykazał... :)

    łazienkowa22 lubi tę wiadomość

    Marysia ur. 21.04.2017 <3 niemowle.gif
    Aniołek 7t5d [*]
  • Bajka91 Autorytet
    Postów: 422 119

    Wysłany: 7 lutego 2016, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika, cała przyjemność po mojej stronie :D
    Sy_la, przykre jest to co cie spotkało, mam nadzieje, ze los ci ta stratę wynagrodzi <tuli>

    Łazienkowa, tez właśnie słyszałam, że jak już to powinno się badać wieczorem, ale właśnie badana ostatnio w ciągu dnia była twarda jak kamień. Podobno jeśli ma się podejrzenie ciąży, to w ogóle nie powinno się już badać szyjki, bo to niebezpieczne, dlatego już jej więcej nie ruszam. Zdaje się na przeznaczenie. Jeśli będzie mi dane być w ciąży, to będę :)

    łazienkowa22 lubi tę wiadomość

    km5sgu1rjgjj22rj.png
    f2wl9vvjissk6tut.png

    16+2dni - 181g synek? <3, 20+2dni - 409g synek potwierdzony! <3 :), 23+4dni - 654g, 26+2dni - 969g, 27+1dni - 1174g, 31+2dni - 1995g, 35+1dni - 2822g, 38+1dni - 3641g
  • łazienkowa22 Przyjaciółka
    Postów: 192 35

    Wysłany: 7 lutego 2016, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sy__la wrote:
    łazienkowa2, Moniqaaa dzięki za miłe słowa, w ogóle wszystkim Dziewczynom dziękuję :) :*

    Jutro z samego rana dam znać co tam teścik wykazał... :)
    a masz jakieś objawy? :D

    Bajka też słyszałam, ze nie powinno się badać, ale wiem ze niektóre dziewczyny badają. Ja postanowiłam, że dzień przed @ sprawdzę jaka jest. Chociaż u mnie przed @ jest śluz rozciągliwy i szyjka się otwiera wcześniej więc już przed @ powinnam coś wiedzieć :)
    Chociaż powiem Ci że w pierwszej ciąży miałam szyjkę miękką. wtedy tego nie wiedziałam dokładnie, wiem, ze powinna być rozpulchniona ale ja to źle zinterpretowałam, bo to nie szyjka jest rozpulchniona tylko wszystko wokół niej. a ja badałam szyjkę i uznałam że miękka= rozpulchniona

    Jestem Paulina :)
    30.09.11r córeczka
    maj 2016, 4/5tc anioleczek ;(
    16ud3e3k5go6s19q.png
  • Moniqaaa Autorytet
    Postów: 615 759

    Wysłany: 7 lutego 2016, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łazienkowa ja już się wkurzyłam na tą temp.
    Albo mam ch.. termometr, albo po prostu nie potrafię mierzyć tej temp. Takie zygzaki mi wychodziły, że masakra. Może spróbuję od nowego cyklu jeszcze raz.

    Powiem wam, że też słyszałam, że nie powinno się już szyjki tykać, ale nie mogę się powstrzymać... :)
    Moja wczoraj wieczorem była nisko, twarda i średnio otwarta. Za to ledwo się do niej dostałam, bo wszystko tam w środku mam strasznie opuchnięte :O Nie wiem co mam myśleć...

    BTW Łazienkowa, ta historia o ziarenku jest..CUDOWNA!!! Aż mi się łezka w oku zakręciła :)
    Oby wasze ziarenko już kiełkowało :*

    łazienkowa22 lubi tę wiadomość

  • Moniqaaa Autorytet
    Postów: 615 759

    Wysłany: 7 lutego 2016, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jeszcze małe pytanie. Wiecie może dlaczego, na tym moim udostępnionym wykresie nie widać moich <3 ?
    Muszę wykupić abonament, czy cuś?

  • Bajka91 Autorytet
    Postów: 422 119

    Wysłany: 7 lutego 2016, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czas wszystko pokaże :)

    Monika, prawdopodobnie zaznaczylas by nikt nie widział w jakie dni serduszkowalas. Możesz to sprawdzić w ustawieniach :)

    Ja zaraz dziewczynki idę na spacer z rodzinka, taka piękna pogoda :)

    km5sgu1rjgjj22rj.png
    f2wl9vvjissk6tut.png

    16+2dni - 181g synek? <3, 20+2dni - 409g synek potwierdzony! <3 :), 23+4dni - 654g, 26+2dni - 969g, 27+1dni - 1174g, 31+2dni - 1995g, 35+1dni - 2822g, 38+1dni - 3641g
  • Moniqaaa Autorytet
    Postów: 615 759

    Wysłany: 7 lutego 2016, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Bajka ponownie. Na drugie imię powinnam mieć tępa rura ;) :)
    Miłego spacerku.

    Co myślicie o tym opuchnięciu TAM w środku? ;)

  • sy__la Autorytet
    Postów: 1900 1500

    Wysłany: 7 lutego 2016, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łazienkowa22 jako takich objawów nie mam, ale od kilku dni czuje pobolewanie podbrzusza jak na @. W pierwszej ciąży też tak miałam, że prawie tydzień mnie pobolewał na kilka dni przed spodziewaną @ i tydzień po i myślałam, że to na okres, ale nigdy wcześniej mnie brzuch nie bolał przed miesiączką. Zawsze dzień przed @ dostawałam migrenę i wiedziałam, że okres się zbliża.. od listopada 2015 nie miałam żadnej migreny :-D

    łazienkowa22 lubi tę wiadomość

    Marysia ur. 21.04.2017 <3 niemowle.gif
    Aniołek 7t5d [*]
  • sy__la Autorytet
    Postów: 1900 1500

    Wysłany: 7 lutego 2016, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniqaaaa, widzę na Twoim wykresie, że temperaturę mierzysz o różnych porach dnia... co jest nie wskazane, bo właśnie temperatura w ciągu dnia się mocno zmienia... powinnaś wybrać jedną godzinę, najlepiej rano, przed wstaniem z łóżka i codziennie o tej samej godzinie mierzyć (+-30 minut max)... ja np. mierzę w pochwie, dokładniejszym termometrem owulacyjnym (do 2 m-c po przecinku) :-D

    Marysia ur. 21.04.2017 <3 niemowle.gif
    Aniołek 7t5d [*]
  • Bajka91 Autorytet
    Postów: 422 119

    Wysłany: 7 lutego 2016, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie wróciliśmy ze spacerku :)
    Monika, jak przeczytałam o tej tępej rurze, to omal nie udławiłam się kotletem ze śmiechu :D. A temperaturę powinnaś mierzyć o stałej porze i tak jak pisze sy_la przed wstaniem z łóżka, bo jak mierzysz o różnych porach, to jak widać wychodzą Ci zygzaki :P Mierz tempkę o tej samej godz, inaczej nie będziesz miała pożytku z wykresu.

    km5sgu1rjgjj22rj.png
    f2wl9vvjissk6tut.png

    16+2dni - 181g synek? <3, 20+2dni - 409g synek potwierdzony! <3 :), 23+4dni - 654g, 26+2dni - 969g, 27+1dni - 1174g, 31+2dni - 1995g, 35+1dni - 2822g, 38+1dni - 3641g
  • Aasia85 Przyjaciółka
    Postów: 185 22

    Wysłany: 7 lutego 2016, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aurellka przykro mi ze @ przyszła

    Sy_la mam nadzieje ze jutro test wyjdzie pozytywnie .


    Mnie kusi żeby zrobić test owulacyjny podobno wychodzi pozytywnie w ciazy . Ale już te 4 dni to poczekam i zrobię ciążowy, jak będzie pozytywny to zrobię tz owu bo mam 4 szt.

    Dziś już mnie pobolewal podbrzusza wiec bardziej stawiam na @ ale tez i mnie szczypia piersi . Ale jak się ie uda zobaczyć II kresek na teście ciążowym to , tak jak mówiłam nie mowie mojemu kiedy są dni plodne .
    Najwyżej co 10 minut będę do WC latają żeby sprawdzić czy test owu jest pozytywny

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2016, 18:43

    64f7de94773fbbdc4660731f105c08f8.png
  • łazienkowa22 Przyjaciółka
    Postów: 192 35

    Wysłany: 7 lutego 2016, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniqaaa tak jak już dziewczyny napisały - powinno się mierzyć po przebudzeniu, ja mam budzik na 7 rano, mierze temperature i ide spac dalej lub wstaje do pracy. term zapamietuje temperature wiec na spokojnie pozniej moge sprawdzic jaka jest lub zapisuje na tel jak nie jestem zaspana :) i termometr owulacyjny z dwoma miejscami po przecinku :) czytałam gdzieś że jak np ty powinnaś mierzyć np 7.30 i mierzylas o 10 to od tej tempr za kazda doatkowa godzine powinnas odjac 0,1 czyli jak mialas wtedy 36,5 to po poprawce wychodzila by ok 36,20. rozpisalam sobie twoj wykres z takimi poprawkami i lepiej wyglada :P
    co do szyjki - niektore dziewczyny w ciazy maja wysoko, inne nisko, napewno powinna być twarda i zamknieta, choc tez widzialam ze roznie u dziewczyn bywalo i ciaza byla ;)

    sy__la zapowiada się obiecująco :)

    Bajka u nas maż był na spacerku z córeczką. mieszkamy na wsi i mamy taki teren "towarzyski", maż tam rozpalił grila z córeczką. podobno po chwili zeszło się pół wsi i wykupili całą kiełbase ze sklepu :D ale jaka pyszna, czekam aż będzie można grile robić :D

    Asia facetów łatwo zdezorientować co do dni płodnych ;p mój był zdziwiony ze "już" mam @ w ostatnim cyklu :D choc nie wiedzac ze sa dni plodne troche sie sprzeczalismy i malo przytulanek wiec nie wiem czy cos wyjdzie jesli przy lepszych starankach nie wychodzilo ;p jeszcze odszedl z pracy bo szef kolejny miesiad nie placi pracownikom i jest troche podlamany bo drugiej dobrej pracy znalezc nie moze ;/ a tu ze wsi jeszcze dojazdy dochodza.

    My się jeszcze ubezpieczyliśmy i z tytułu urodzenia dziecka też się dostaje niezłe pieniażki, tylko teraz to nie wiem czy pociągniemy to ubezpieczenie przy tych wydatkach, a troche szkoda

    Jestem Paulina :)
    30.09.11r córeczka
    maj 2016, 4/5tc anioleczek ;(
    16ud3e3k5go6s19q.png
‹‹ 67 68 69 70 71 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ