X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Druga faza czas start! Opowiadamy i wspieramy :)
Odpowiedz

Druga faza czas start! Opowiadamy i wspieramy :)

Oceń ten wątek:
  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 23 maja 2023, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jedna IUI nieudana, w tym cyklu pęcherzyk był prawie gotowy w 5DC i nie była nam dana IUI, teraz muszę odnowić badania i znowu zaczynamy z kolejnym cyklem.

    W ogóle tęsknie za wami!

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 26 maja 2023, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abcia wrote:
    U mnie jedna IUI nieudana, w tym cyklu pęcherzyk był prawie gotowy w 5DC i nie była nam dana IUI, teraz muszę odnowić badania i znowu zaczynamy z kolejnym cyklem.

    W ogóle tęsknie za wami!

    Abcia, bardzo mi przykro... trzymam kciuki za kolejne podejście! <3
    Bądź dzielna i dawaj znać!

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1024 492

    Wysłany: 27 maja 2023, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę szkoda że ten wątek tak ledwo zipie

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 27 maja 2023, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdecydowanie wolałam w nim pisać niż w ogólnych - tam nie jestem w stanie nadążyć za ilością osób i informacji 😂😂

    Kirra lubi tę wiadomość

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1024 492

    Wysłany: 28 maja 2023, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zróbmy reaktywację ;) 😁

    Kirra lubi tę wiadomość

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Czarnusia Koleżanka
    Postów: 56 12

    Wysłany: 28 maja 2023, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2023, 18:31

    Kirra lubi tę wiadomość

  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 28 maja 2023, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem za reaktywacja :) pewnie! Tym bardziej że jestem matką tego wątku ;) będzie mi miło wrócić tutaj :D ❤️❤️

    Czarnusia, to ile jeszcze do @?
    Ja też jestem po laparoskopii, miałam głęboka naciskając, ale jelita były wolne. Na otrzewnej coś było, wszystko usunęli. Miałam operację w lutym. Od tego czasu niestety nic się nie udalo jeszcze osiągnąć. :( Lekarz mój mówił, że najlepszy czas to pół roku po operacji. Mi zostały jeszcze 3 cykle w takim razie... Wiadomo że to nie jest jakaś sztywna granicą, ale... Jakoś nie wierzę w to wszystko. U nas wyszło znowu coś w nasieniu męża, słabsze wyniki ma. Ciągle coś, jak nie u mnie, to u niego. :( Nie mam już sił za dużo na to wszystko.

    Kirra lubi tę wiadomość

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Kirra Autorytet
    Postów: 781 385

    Wysłany: 28 maja 2023, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczynki! ❤❤❤

    Ja też dołączam do reaktywacji. Tym bardziej że nie zaglądam zbyt na inne wątki bo jak Abcia nie nadążam 😀

    U mnie dziś tak : https://zapodaj.net/58a2c3edea160.jpg.html

    Jestem po badaniu SONO HSG. Wyszło że 2 jajowody drożne. Moja gin mówi żebym dała sobie 3 miesiące po badaniu i możliwe że zaskoczy 🙂🙏

    Jak tam u Was?? Jakie dalsze plany??

    Mój musi jeszcze powtórzyć badanie nasienia bo ostatnie wyszły słabo. Tedka a co u Was w badaniu nasienia wyszło nie tak? U nas słaba morfologia. Podobno mamy szanse i badanie do powtórki.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2023, 16:22

    Tedka lubi tę wiadomość

    🧡 🧡 🧡
    On: podstawowe badania w normie

    Ona:

    TSH 1,4✅
    Ft3, Ft4 ✅
    E2 ✅
    FSH ✅
    Lh✅
    Progesteron✅
    Prolaktyna💊 Dostinex
    Testosteron✅
    DHEA-S✅
    Cytologia, USG ✅
    Owu✅
    Krzywa cukrowa ✅
    DHEA-S ✅
    AMH ✅

    sono HSG - oba jajowody drożne ✅
  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 28 maja 2023, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kirra, xiesze się, że drożne <3 niestety mam też coś co pewnie Cię trochę zniechęci- ja jestem 6 miesięcy po drożności i nic.

    W piątek odstawiałam proga i w poniedziałek idę robić resztę badań z krwi. Czekam na okres, jeśli wszystko pójdzie dobrze, to w tym i kolejnym cyklu iui.

    Niestety mam obawy, że to nic nie da. Ja już skończyłam 35 lat i zaczynam się oswajać z myślą, że nie będziemy mieli dzieci.

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • Kirra Autorytet
    Postów: 781 385

    Wysłany: 28 maja 2023, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abcia wrote:
    Kirra, xiesze się, że drożne <3 niestety mam też coś co pewnie Cię trochę zniechęci- ja jestem 6 miesięcy po drożności i nic.

    W piątek odstawiałam proga i w poniedziałek idę robić resztę badań z krwi. Czekam na okres, jeśli wszystko pójdzie dobrze, to w tym i kolejnym cyklu iui.

    Niestety mam obawy, że to nic nie da. Ja już skończyłam 35 lat i zaczynam się oswajać z myślą, że nie będziemy mieli dzieci.
    Wiem wiem jak to jest.... To o niczym nie przesądza ech

    🧡 🧡 🧡
    On: podstawowe badania w normie

    Ona:

    TSH 1,4✅
    Ft3, Ft4 ✅
    E2 ✅
    FSH ✅
    Lh✅
    Progesteron✅
    Prolaktyna💊 Dostinex
    Testosteron✅
    DHEA-S✅
    Cytologia, USG ✅
    Owu✅
    Krzywa cukrowa ✅
    DHEA-S ✅
    AMH ✅

    sono HSG - oba jajowody drożne ✅
  • Czarnusia Koleżanka
    Postów: 56 12

    Wysłany: 28 maja 2023, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2023, 18:31

  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 28 maja 2023, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnusia, bardO Ci spolczuje endometriozy. To chyba najgorsza z chorób powodujących niepłodność. Nie chcę myśleć Ile to kosztuje bólu.

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • Kirra Autorytet
    Postów: 781 385

    Wysłany: 28 maja 2023, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnusia bardzo przykro 😕❤ jak u Ciebie objawiała się choroba?

    Pocieszające jest to że chociaż masz postawioną diagnozę. Z tego co słyszałam niektóre kobiety długo nawet nie wiedzą ☹️

    🧡 🧡 🧡
    On: podstawowe badania w normie

    Ona:

    TSH 1,4✅
    Ft3, Ft4 ✅
    E2 ✅
    FSH ✅
    Lh✅
    Progesteron✅
    Prolaktyna💊 Dostinex
    Testosteron✅
    DHEA-S✅
    Cytologia, USG ✅
    Owu✅
    Krzywa cukrowa ✅
    DHEA-S ✅
    AMH ✅

    sono HSG - oba jajowody drożne ✅
  • Czarnusia Koleżanka
    Postów: 56 12

    Wysłany: 28 maja 2023, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2023, 18:31

  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 28 maja 2023, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kirra wrote:
    Cześć dziewczynki! ❤❤❤

    Ja też dołączam do reaktywacji. Tym bardziej że nie zaglądam zbyt na inne wątki bo jak Abcia nie nadążam 😀

    U mnie dziś tak : https://zapodaj.net/58a2c3edea160.jpg.html

    Jestem po badaniu SONO HSG. Wyszło że 2 jajowody drożne. Moja gin mówi żebym dała sobie 3 miesiące po badaniu i możliwe że zaskoczy 🙂🙏

    Jak tam u Was?? Jakie dalsze plany??

    Mój musi jeszcze powtórzyć badanie nasienia bo ostatnie wyszły słabo. Tedka a co u Was w badaniu nasienia wyszło nie tak? U nas słaba morfologia. Podobno mamy szanse i badanie do powtórki.

    O to już chyba pik :))) albo bardzo bardzo blisko!
    Powodzenia ;)🤞🤞

    U nas morfologia kiepska, 1% prawidłowych. I dość mało ogólnie, 89mln. Kiedyś miał ponad 300 mln. Ale wyszły mu jakieś bakterie, więc możliwe że przez nie te wyniki gorsze. Ma dostać w czerwcu antybiotyk i to przeleczymy. Może wtedy wrócą do normy. Lekarz powiedział że jest nadal płodny wiadomo, ale utrudnione.

    Ja mam endometriozę. Okazalo się to niedawno. Objawów nie mam żadnych, oprócz braku ciąży... Jajowody sprawdzili, drozne :) chociaż tyle. Ja po sono hsg też nie zaszłam, ale...no miałam poważniejsza choroby niż niedrożne jajowody, które mogłyby zostac przepychane, więc pewnie dlatego nie zaskoczyło.

    Ja też mam 35 lat, lada moment 36. Nie tracę nadziei, ale jestem psychicznym wrakiem, płacze codziennie, po każdej @ mam mikro załamanie. Złożyliśmy papiery adopcyjne... Może to moja droga. Póki jeszcze jesteśmy w procesie nadal próbuje swoich sił, ale nie nastawiam się na naturalną ciążę, wiecie jak jest...

    Abcia lubi tę wiadomość

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Czarnusia Koleżanka
    Postów: 56 12

    Wysłany: 28 maja 2023, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2023, 18:31

  • Czarnusia Koleżanka
    Postów: 56 12

    Wysłany: 28 maja 2023, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2023, 18:32

  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 29 maja 2023, 00:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś wieczorem mnie już poskładało, odstawiłam progesteron w piątek, dziś wieczorem co jakiś czas mam skurcze macicy - wydaje mi się, że 25dc to trochę wcześnie na okres, ale jak przyjdzie, to szybciej będzie coś wiadomo o kolejnej iui. Ale skurcze są na tyle niezwykle, że nigdy mi się nie zdarzały tak silne.

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 29 maja 2023, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnusia wrote:
    Tedka
    A jakąś dieta na poprawę ? Podobno też cuda działają
    Kiedyś coś o Macy słyszałam bodajże ale nie chcę nic pomylic
    Musisz wierzyć że będzie dobrze wiem że łatwo się mówi sama mam to samo i depresję przez to wszystko i tak też nie za bardzo jest z kim porozmawiać bo nikt nie ma takich problemów jak ja
    I tego nie rozumie
    Ale ja trzymam mocno kciuki żeby się udało a jak nie tak to właśnie adopcja my też myśleliśmy o tym ale w przyszłości dopiero
    To jest bardzo ciężki i przykry temat
    Bądź dobrej nadzieji musisz wierzyć
    Też nie lubię tego momentu rozczarowania że znów to samo miliony testów z apteki i z krwi i zawsze to samo
    Musi być w końcu dobrze zawsze jest wyjście ja trzymam mocno kciuki żeby każda z nas w końcu zobaczyła te swoje wymarzone kreski

    Nic na razie o diecie nie mówił, a my nie myśleliśmy. Tzn. nic specjalnego, ale staramy się jeść zdrowo. No i bierze jakieś tam suplementy. Myślę, że wyleczenie bakterii przyniesie skutek.

    Jeśli potrzebujesz się wygadać w trudne dni, to śmiało możesz tutaj pisać :) jesteśmy w tym wszystkim podobne, każda z nas zna smak przedłużających się starań. :) wal śmiało ;)

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 29 maja 2023, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abcia wrote:
    Dziś wieczorem mnie już poskładało, odstawiłam progesteron w piątek, dziś wieczorem co jakiś czas mam skurcze macicy - wydaje mi się, że 25dc to trochę wcześnie na okres, ale jak przyjdzie, to szybciej będzie coś wiadomo o kolejnej iui. Ale skurcze są na tyle niezwykle, że nigdy mi się nie zdarzały tak silne.

    Mnie po odstawieniu progesteronu zazwyczaj @ przychodzi do 5 dni. To zależy jeszcze jaki progesteron biorę. Po dopochwowym dłużej czekałam na @, a po doustnym (ostatnio się na niego przerzuciłam, bo luteina mnie uczulała) dostałam już po 2 dniach. Ja skurcze miałam już pod koniec brania proga... Niektórzy mówią, że progesteron też wywołuje takie skurcze, bo przygotowuje endometrium na ewentualną ciążę. Dużo ponoć udaje oznak ciąży podwyższony poziom proga. Ja przestałam już obserwować takie objawy, za każdym razem na coś się nastawiam i za każdym razem to nie jest to, co bym chciała.

    Niemniej jednak mam nadzieję, że Twoja @ się nie pojawi Abciu :) <3

    EDIT: jakiego proga brałaś? Robiłaś jeszcze jakieś inne obserwacje? Temperatura, śluz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2023, 09:08

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
‹‹ 479 480 481 482 483 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ