X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Druga faza czas start! Opowiadamy i wspieramy :)
Odpowiedz

Druga faza czas start! Opowiadamy i wspieramy :)

Oceń ten wątek:
  • Czarnusia Koleżanka
    Postów: 56 12

    Wysłany: 29 maja 2023, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2023, 18:32

  • Kirra Autorytet
    Postów: 781 385

    Wysłany: 29 maja 2023, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jesteście dzielne z tą endometriozą - to jest dopiero walka! 💪💪💪

    Abcia lubi tę wiadomość

    🧡 🧡 🧡
    On: podstawowe badania w normie

    Ona:

    TSH 1,4✅
    Ft3, Ft4 ✅
    E2 ✅
    FSH ✅
    Lh✅
    Progesteron✅
    Prolaktyna💊 Dostinex
    Testosteron✅
    DHEA-S✅
    Cytologia, USG ✅
    Owu✅
    Krzywa cukrowa ✅
    DHEA-S ✅
    AMH ✅

    sono HSG - oba jajowody drożne ✅
  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 29 maja 2023, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dałam się dziś pokłuć, rano przyszedł okres, w czwartek więc wypadać będzie wizyta. Mam nadzieję, że żadnych torbieli nie będzie, wszystko się wyczyściło i możemy startować z nową stymulacją.

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 29 maja 2023, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abcia wrote:
    Dałam się dziś pokłuć, rano przyszedł okres, w czwartek więc wypadać będzie wizyta. Mam nadzieję, że żadnych torbieli nie będzie, wszystko się wyczyściło i możemy startować z nową stymulacją.

    Trzymam mocno kciuki Abcia :) Co masz na stymulację? Jakąś Lamettę, czy coś innego?

    Ja swojej IUI nie wspominam dobrze, w ogóle z perspektywy czasu widzę, że to było tylko naciągnięcie mnie na kasę, bez sprawdzenia dokładnie czy to już ten czas, czy warto ją w ogóle robić. Ba... teraz wiem, że mając endometriozę i tak by się nie udało, ale sprawdzić, dlaczego ja nie zachodzę w ciążę naturalnie też im się nie chciało. Dla nich plan był jasny, wziąć kasę najpierw za IUI, a później pchać mnie w In Vitro.

    Wiecie, że dopiero zwykły lekarz ginekolog (nota bene zajmujący się naprotechnologią) zadał sobie pytanie: a może to endometrioza? Wykrył ją i skierował mnie na laparo. Po 4 latach w super klinikach... u super niby to lekarzy... Masakra. Mam żal o stracone pieniądze, czas... ale trudno. Walić ich ;)

    A wracając do IUI, mój lekarz kazał mi robić testy owulacyjne!!! Jak byl pozytyw to na drugi dzień IUI. Czaicie... Nawet USG mi nie zrobił przed zabiegiem. Nic... Głupia byłam, że w ogóle w to poszlam.

    Mam nadzieję, Abcia, że u Ciebie wszystko jest na najwyższym poziomie, bo dopiero wtedy to ma jakąkolwiek rację bytu. <3

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 29 maja 2023, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kirra wrote:
    Dziewczyny, jesteście dzielne z tą endometriozą - to jest dopiero walka! 💪💪💪

    Aaa... dzielna, nie dzielna ;) Ja nie cierpię tak jak Czarnusia, jedyne co to po prostu nie zachodzę w ciążę. To też cierpienie, tyle, że psychiczne ;) a nie wiadomo co gorsze... Może i tak.

    Już 3 cykle po operacji i nadal się nie udało nam... I nie wiadomo, czy to się w ogóle uda. Są babki, które mimo operacji nie zaszły. Znając moje szczęście to pewnie ja jestem właśnie w tej grupie. :(

    Ale dzięki <3

    Kirra lubi tę wiadomość

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Kirra Autorytet
    Postów: 781 385

    Wysłany: 29 maja 2023, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam dziewczyny że z tymi SPECJALISTAMI to jest porażka. Mój mąż był z wynikami nasienia u podobno NAJLEPSZEGO dyrektora kliniki Bocian. Zdziwił się że w ogóle z takimi wynikami się martwi "że przecież jest ok" (Obniżony ruch i morfologia) powiedział że morfologia to nie ma się co martwić... Plemniki powyżej 40 mln czyli według normy płodny młody i działać 'dziękuję, 300 zł " 😂


    Abcia powodzenia 🐞🍀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2023, 12:02

    🧡 🧡 🧡
    On: podstawowe badania w normie

    Ona:

    TSH 1,4✅
    Ft3, Ft4 ✅
    E2 ✅
    FSH ✅
    Lh✅
    Progesteron✅
    Prolaktyna💊 Dostinex
    Testosteron✅
    DHEA-S✅
    Cytologia, USG ✅
    Owu✅
    Krzywa cukrowa ✅
    DHEA-S ✅
    AMH ✅

    sono HSG - oba jajowody drożne ✅
  • Czarnusia Koleżanka
    Postów: 56 12

    Wysłany: 29 maja 2023, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2023, 18:32

  • Czarnusia Koleżanka
    Postów: 56 12

    Wysłany: 29 maja 2023, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2023, 18:33

    Tedka lubi tę wiadomość

  • Kirra Autorytet
    Postów: 781 385

    Wysłany: 29 maja 2023, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnusia wrote:
    Tak to prawda ci lekarze żerują na naszym nieszczęściu tak naprawdę i tylko ciągną kasę a efektów brak
    Leżałam w szpitalu z taką kobietą i opowiadała o dziewczynie która też x lat nie mogła zajść w ciążę i poszła do jakieś lekarki która leczy innymi metodami i wyobraźcie sobie że kazała jej brać przeciwzakrzepowe i ona Zaraz zaszła w ciążę
    Nie wiem jak to możliwe ale się jej udało i najlepsze że z drugim to samo zastrzyki brała chociaż inni jej zakazali a ona się posłuchała tej którą jej pomogła
    Ja mówię większość to się nie nadaje do leczenia . Tylko kasa i kasa ..
    Myślę że cierpienie fizyczne i psychiczne nie jest dobre
    Gorzej jak jest i to i to 😆 czasem idzie zwariować naprawdę .
    I tak korci mnie dziewczyny ale jak mam znów zobaczyć te biel to nie wiem czy chce ...
    A w którym dniu cyklu jesteś? ☺

    🧡 🧡 🧡
    On: podstawowe badania w normie

    Ona:

    TSH 1,4✅
    Ft3, Ft4 ✅
    E2 ✅
    FSH ✅
    Lh✅
    Progesteron✅
    Prolaktyna💊 Dostinex
    Testosteron✅
    DHEA-S✅
    Cytologia, USG ✅
    Owu✅
    Krzywa cukrowa ✅
    DHEA-S ✅
    AMH ✅

    sono HSG - oba jajowody drożne ✅
  • Czarnusia Koleżanka
    Postów: 56 12

    Wysłany: 29 maja 2023, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2023, 18:33

    Kirra lubi tę wiadomość

  • Kirra Autorytet
    Postów: 781 385

    Wysłany: 29 maja 2023, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnusia wrote:
    26 DC
    A dziś niby 13 DPO tak mi aplikacja wyznaczyła
    To jest szansa że by się pojawiła kreseczka, trzymam kciuki 🍀

    🧡 🧡 🧡
    On: podstawowe badania w normie

    Ona:

    TSH 1,4✅
    Ft3, Ft4 ✅
    E2 ✅
    FSH ✅
    Lh✅
    Progesteron✅
    Prolaktyna💊 Dostinex
    Testosteron✅
    DHEA-S✅
    Cytologia, USG ✅
    Owu✅
    Krzywa cukrowa ✅
    DHEA-S ✅
    AMH ✅

    sono HSG - oba jajowody drożne ✅
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 29 maja 2023, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnusia, zaczekaj do jutra i rano z pierwszego siku zatestuj :)
    Jesteśmy z Tobą <3

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Czarnusia Koleżanka
    Postów: 56 12

    Wysłany: 29 maja 2023, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2023, 18:33

  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 29 maja 2023, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamiętaj, że jeśli się nie uda, to nie można się załamywać. Pierwszy dzień miesiączki może być pierwszym dniem kolejnego, szczęśliwego cyklu. Kiedyś, gdzieś w otchłaniach internetu przeczytałam, że staraczki muszą nauczyć się kochać swój okres... Jest w tym jakaś cząstka prawdy. Nam kojarzy się jedynie z negatywnym testem, nieudaną próbą. A przecież... każdy cykl zaczyna się od @ :) Ja staram się to wmawiać sobie co miesiąc.

    Trzymam kciuki za II kreski <3
    I za wewnętrzną siłę!

    Kirra lubi tę wiadomość

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Czarnusia Koleżanka
    Postów: 56 12

    Wysłany: 29 maja 2023, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2023, 18:33

  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 29 maja 2023, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My leczymy się w Bocianie. Ogólnie podejście według m ie jest bardzo ok, sprawdzili jeszcze raz nasienie męża, wykonali dodatkowe badania + hormony męża. U m ie sprawdzili progesteron i resztę hormonow, plus insulina itd.. W cyklu z iui mam pierwsz wizytę 4dc, żeby sprawdzić czy nie mam torbieli, żeby nie stymulować jej dodatkowo. Stymulacja to koktajl różnych leków, nie tych popularnych, bo nie kojarze żadnej nazwy (ale to sa te same leki co ovi czy lamette). W dniu iui rano mam badania krwi żeby sprawdzić poziom hormonów, oczywiście w cyklu stymulowanym mam 2-3 monitoringi przez cały cykl. Nasienie jest preparowane, więc może jest go mniej, ale ruchliwe. Pp iui biorę duphaston. I faktycznie tylko po nim szybciej przyszedł okres. Po utrogestanie dłużej czekałam. Nasienie jest oczywiście o pogorszonej morfologią i ruchliwości. Ale z tego co wiem morfologia morfologią nie równa, bo bywają różne deficyty - choćby ruchowe, u innych uszkodzenia itd.

    Jeśli 3 iui nie zaskoczą, wgłębiamy się bardziej - genetyka np.

    Nie powiem w tej chwili złego słowa na Bociana. Organizacja jest na najwyższym poziomie. W porównaniu do poprzedniego lekarza najlepsze go w okolicy androloga - nigdy nie wychodzę z gabinetu bez planu. Baa - z kliniki nie wychodzę bez leków, dostaje je (płatne oczywiscie) normalnie w gabinecie. Nie muszę latać i szukać.

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • Czarnusia Koleżanka
    Postów: 56 12

    Wysłany: 30 maja 2023, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2023, 18:34

  • Andelulla Autorytet
    Postów: 835 1495

    Wysłany: 30 maja 2023, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kirra, Tedka, Abcia,
    Kochane ja Was podczytuje i wspieram z całego serducha 🥺♥️ 🤞

    Nie miałam odwagi Wam tutaj pisać bo czym? Że u mnie ok, oprócz cukrzycy? Nie chciałabym/nie chciałam sprawiać Wam przykrości bo domyślam się jak bardzo ciężko musi być czytanie o ciąży (zresztą widzę, że sporo tutejszych dziewczyn, które zaciążyły - zamilkły)

    Widzę, że u Was już poważne sprawy, badania, UI - mi nie pozostaje nic innego jak myśleć za Was ciepło, kciukami do góry i wierzyć, że nie wszystko stracone pomimo tylu badań, pieniędzy, nadziei itp.

    Widzę nową osóbkę ☺️ miło Cię zobaczyć i trzymam również kciuki 💪🍀

    Wiem, że to pewnie nic ale podsyłam 🦠🦠🦠🦠🍀🍀🍀

    Mam obustronny niedosłuch (aparat+implant)🦻
    06.2017 - synek 🧒<3 (udało się w 3 cyklu starań)

    22.11 - ⏸ 🍀(7/8cykl)
    23.11 - Beta - 403,9 mIU/ml✊
    28.11 - II beta - 3478,00 mIU/ml✊(przyrost 130.3%)
    02.12 - III beta - 9768,00 mIU/ml ✊(przyrost 67.6%)
    06.12 - mamy pęcherzyk z ❤️
    16.01 - I USG prenatalne🤞🙏🏻 pomiary w normie + Pappa - ryzyka chorób niskie, jedynie ryzyko preeklampsji i porodu przedwczesnego wysokie ➡️ Acard 150 mg💊na noc, 💙?
    27.02 - (19+4) - ✅USG, 200g
    28.02-06.03 - (19+5)🏥, USG, krwinkomocz i białko w moczu.
    20.03 - (21+4) II USG, 430g dziewczynki 🧚‍♀️🌸
    22.05 - (30+4) - III USG, 1750g 🌸
    19.06 - (34+4) - ✅, 2800g 🌸
    29.06 - (36+0) - ✅, 3300g 🌸
    05.07 - (37+0) - 🏥, 3500g KTG, monitoring cukrów itp.
    17.07 - (38+4) - 🌸 Laura, 53 cm, 3750g🌸

    age.png
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 30 maja 2023, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abcia wrote:
    My leczymy się w Bocianie. Ogólnie podejście według m ie jest bardzo ok, sprawdzili jeszcze raz nasienie męża, wykonali dodatkowe badania + hormony męża. U m ie sprawdzili progesteron i resztę hormonow, plus insulina itd.. W cyklu z iui mam pierwsz wizytę 4dc, żeby sprawdzić czy nie mam torbieli, żeby nie stymulować jej dodatkowo. Stymulacja to koktajl różnych leków, nie tych popularnych, bo nie kojarze żadnej nazwy (ale to sa te same leki co ovi czy lamette). W dniu iui rano mam badania krwi żeby sprawdzić poziom hormonów, oczywiście w cyklu stymulowanym mam 2-3 monitoringi przez cały cykl. Nasienie jest preparowane, więc może jest go mniej, ale ruchliwe. Pp iui biorę duphaston. I faktycznie tylko po nim szybciej przyszedł okres. Po utrogestanie dłużej czekałam. Nasienie jest oczywiście o pogorszonej morfologią i ruchliwości. Ale z tego co wiem morfologia morfologią nie równa, bo bywają różne deficyty - choćby ruchowe, u innych uszkodzenia itd.

    Jeśli 3 iui nie zaskoczą, wgłębiamy się bardziej - genetyka np.

    Nie powiem w tej chwili złego słowa na Bociana. Organizacja jest na najwyższym poziomie. W porównaniu do poprzedniego lekarza najlepsze go w okolicy androloga - nigdy nie wychodzę z gabinetu bez planu. Baa - z kliniki nie wychodzę bez leków, dostaje je (płatne oczywiscie) normalnie w gabinecie. Nie muszę latać i szukać.

    No to brzmi jak plan :D Naprawdę, wygląda na to, że bardzo dobrze się Wami opiekują.
    Abcia, bardzo mocno wierzę, że będziecie w tych procentach osób, którym IUI się uda :)
    Mam koleżankę, której udało się za 3 podejściem :) <3

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 30 maja 2023, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnusia wrote:
    Hejka
    Jedna kreska
    Jak @ się nie pojawi to jeszcze powtórzę
    Nie nastawiam się ani dobrze ani źle 🙂

    Póki nie ma @, nie odpuszczamy :) ale... w razie co wiesz, podnosisz koronę i idziesz dalej ;)

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
‹‹ 480 481 482 483 484 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ