X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Druga faza czas start! Opowiadamy i wspieramy :)
Odpowiedz

Druga faza czas start! Opowiadamy i wspieramy :)

Oceń ten wątek:
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1008 488

    Wysłany: 21 marca 2023, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abcia wrote:
    Tak jak pisałam, nie nastawiam się, że się uda.
    Mój mąż natomiast jest nastawiony bardzo pozytywnie. Ale wiem, że czekają nas teraz 3 iui pod rząd. A potem wymkniemy się gdzieś na wakacje. Najbardziej się boję obciążenia psychicznego, bo wyłączyć myślenia się niestety nie da. Ale chyba dam radę.
    Powodzenia i niech się udaje! :)

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 21 marca 2023, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    Przepraszam!
    Przytulam!
    Chodziło mi głównie o to, że jak nie pierwszy, to może 3 cykl po, ale będzie dobrze!
    Znam też osoby, które po 40 nagle naturalnie zachodziły w ciążę. Jedna dziewczyna mi opowiadała, że po 6 latach starań i leczenia odpuścili, adoptowali 2 chłopców. I po kolejnych 10 latach nagle i niespodziewanie zaszła w ciążę i mając 42 urodziła zdrową córeczkę 🤷. Nikt nie wie jakie są gdzieś tam u góry względem nas zamysły. Ale najlepsze.

    Ja właśnie rozpoczęłam proces adopcji, tzn. zbieram dokumenty, niedługo odbędzie się szkolenie obowiązkowe, ale ciągle mam nadzieję, że w międzyczasie zajdę w ciąże i zwolnię miejsce innej potrzebującej rodzinie :)

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 21 marca 2023, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89, jak się dzisiaj czujesz? :)

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 21 marca 2023, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tedka - czy proces adopcji jest tak skomplikowany jak mówią? Nie interesowałam się tym jeszcze aż tak bardzo, ale zawsze mnie zastanawia jak to wygląda :) Opowiesz coś więcej? :) Oczywiście tylko jeśli chcesz.

    Poza tym w tym roku kończę 35 lat, ale totalnie nie czuję się staro. Moją pewność siebie jedynie zburzył pewien lekarz, który kręcił głową. No kurde. Przed nami jeszcze przynajmniej pół życia! Nie ma co się smęcić przez wiek.

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 21 marca 2023, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abcia wrote:
    Tedka - czy proces adopcji jest tak skomplikowany jak mówią? Nie interesowałam się tym jeszcze aż tak bardzo, ale zawsze mnie zastanawia jak to wygląda :) Opowiesz coś więcej? :) Oczywiście tylko jeśli chcesz.

    Poza tym w tym roku kończę 35 lat, ale totalnie nie czuję się staro. Moją pewność siebie jedynie zburzył pewien lekarz, który kręcił głową. No kurde. Przed nami jeszcze przynajmniej pół życia! Nie ma co się smęcić przez wiek.

    Kochana, wydaje mi się, że nie jest tak skomplikowany. Przynajmniej na tym etapie na którym ja jestem obecnie. U mnie to wyglądało tak, że jest pierwsze spotkanie w ośrodku, takie zapoznawcze, na którym mówią Ci co i jak. Podczas spotkania decydujesz się czy w tym ośrodku chcesz startować, wypełnia się kilka dokumentów i ośrodek w Twoim imieniu składa wnioski do jakiś urzędów, sądów, czy coś takiego, o informacje o tym czy byłaś karana itd itp. takie sprawy. To oni wszystko załatwiają już. Później, czeka się na szkolenie obowiązkowe na rodziców adopcyjnych. Kwalifikacja do szkolenia to zebranie kilku dokumentów dosłownie, npm zaświadczenie od lekarza o ogólnym stanie zdrowia, zaświadczenia z poradni leczenia uzależnień czy korzystało się z jej usług, z poradni zdrowia psychicznego o braku lub istnieniu jakiś zaburzeń, pit aktualny, i krótkie życiorysy, takie z informacjami o dzieciństwie, małżeństwie, wykształceniu, itd itp. także wszystko do załatwienia szybko w miarę i ogarnięcia. No i pozniejszkolenie... Ja jeszcze czekam na wyznaczenie terminu, ale to ok 11 spotkań. Po szkoleniu, jeśli się je przejdzie, to wtedy czeka się na jakieś propozycje dzieciaczków od ośrodka. Mają na to dwa lata żeby coś zaproponować, ale wiadomo, że raz jest krócej raz szybciej. Zależy od preferencji jakie dziecko chcecie. No niestety, ale tak to wygląda... Jakby się wybierało, czy dziewczynka, aczy chłopak, w jakim wieku itd. obecnie właściwie nie ma noworodków, najwięcej ejst dzieci 4+. Jak zadzwonią z propozycją dziecka to zanim się je spotkać, dostaje się jego dokumenty, cała teczkę z historią, opisem stanu zdrowia, zdjeciami i wtedy decyduje się czy chce się spotkać z dzieckiem czy nie.

    :) To tyle co wiem na razie

    Kasiak89 lubi tę wiadomość

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1008 488

    Wysłany: 21 marca 2023, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 34 skończyłam ale czuję się na kilka więcej.
    Tedka - dzięki że pytasz. Dziś zupełnie dobrze, lekkie plamienie zostało, ale nic mi nie dokucza. I taki ładny śluz płodny... Zastanawiam się czy może już to wykorzystać ;)
    Przyłączam się, opowiedz coś więcej!
    My planujemy po wakacjach się z jakimś ośrodkiem skontaktować i dopytać jak to wygląda, pewnie tu gdzieś w Krakowie

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 21 marca 2023, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tedka i tak dla mnie chwilowo to 🤯🤯

    Jak to mówi mój mąż: jeden "problem" na raz. Nie szukać komplikacji na zaś.

    Ale życzę bezproblemowego przejścia przez szkolenie i szybkiego odzewu. Bardzo trzymam kciuki! :)

    Tedka lubi tę wiadomość

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 22 marca 2023, 06:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    Ja 34 skończyłam ale czuję się na kilka więcej.
    Tedka - dzięki że pytasz. Dziś zupełnie dobrze, lekkie plamienie zostało, ale nic mi nie dokucza. I taki ładny śluz płodny... Zastanawiam się czy może już to wykorzystać ;)
    Przyłączam się, opowiedz coś więcej!
    My planujemy po wakacjach się z jakimś ośrodkiem skontaktować i dopytać jak to wygląda, pewnie tu gdzieś w Krakowie

    Kochana nic więcej już nie wiem niż to co wyżej napisałam :) może nie zauważyłaś postu :) o, wiem co mogę dodać tylko. Zorientujecie się w którym ośrodku chcielibyście startować i jakie mają terminy szkoleń. My w ogóle pierwszą wizytę mieliśmy rok temu, ale okazało się że już po szkoleniu jest i musieliśmy czekać rok do teraz. Bo mają szkolenia raz w roku. :) Żebyście może nie przegapili "zapisów" i nie czekali tak długo jak my, jak już się zdecydujecie.

    Kasiak89 lubi tę wiadomość

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1008 488

    Wysłany: 22 marca 2023, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tedka wrote:
    Kochana nic więcej już nie wiem niż to co wyżej napisałam :) może nie zauważyłaś postu :) o, wiem co mogę dodać tylko. Zorientujecie się w którym ośrodku chcielibyście startować i jakie mają terminy szkoleń. My w ogóle pierwszą wizytę mieliśmy rok temu, ale okazało się że już po szkoleniu jest i musieliśmy czekać rok do teraz. Bo mają szkolenia raz w roku. :) Żebyście może nie przegapili "zapisów" i nie czekali tak długo jak my, jak już się zdecydujecie.
    Tak, nie zauważyłam, albo opublikowałam chwilkę po i nie wyświetlił mi się jeszcze Twój.
    Dzięki za wszystkie info! To istotne to ostatnie :) a są gdzieś info kiedy te kursy, czy trzeba dzwonić pytać?

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 22 marca 2023, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się, że powinno być na stronach ośrodków, ale pewnie trzeba dzwonić. A co do śluzu - jeśli lekarz Wam nie zabronił, to czemu nie? Mi nasz zabronił po HSG, ale też nie dałabym rady bo dość mocno plamiłam. Byłam strasznie zła, bo przecież niby miałam być bardziej płodna po HSG - ze skutkiem jak widać ;)

    Zastanawiam się z czego wynika to, że po tej owulacji mam bardzo dobry nastrój, zazwyczaj w drugiej części cyklu bywa różnie, ale przypływ energii tak naprawdę mam tuż przed samą miesiączką - wtedy wjeżdża taniec na mopie i wywijanie ścierką :)

    W poniedziałek idę na progesteron, może to jego sprawka ;) I dzwonili z kliniki, że brakuje mi jednego badania - choć byłam święcie przekonana, że mam wszystkie :D

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 22 marca 2023, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    Tak, nie zauważyłam, albo opublikowałam chwilkę po i nie wyświetlił mi się jeszcze Twój.
    Dzięki za wszystkie info! To istotne to ostatnie :) a są gdzieś info kiedy te kursy, czy trzeba dzwonić pytać?

    Oj tego nie wiem, na stronie naszego ośrodka nie było informacji, tylko mówili nam. Może inne mają :)
    Sprawdź na wszelki.

    Ja po laparoskopii, w tym samym cyklu co była laparo (8dc operacja, więc dochodziłam do siebie w trakcie owulacji i II fazy :) ) to miałam owulację i cykl jak nigdy! Śluzu pełno pięknego! Progesteron pewnie w II fazie taki dobry, bo cycki mnie nigdy tak nie bolały! Naprawdę. Ale starać się nie mogłam, bo mimo, że w miarę się czułam, to lekko plamiłam no i szwy, w tym jeden w pępku. Dosyć niekomfortowo. A jeszcze po tygodniu jak ściągałam szwy to okazało się, że jeden nie trzymał dobrze i się rana w pępku nie zagoiła... to już w ogóle był czad ;) staramy się od drugiego cyklu, właśnie go kończę, ale ten już był mniej idealny, a właściwie raczej kiepski, choć minitoring miałam, owu była piękna... no nic, zobaczymy. :) jutro testuję, choć dzisiaj czuję się bardzo @. Biorę progesteron i pewnie jeszcze on mnie trzyma w drugiej fazie, pewnie gdyby nie on to bym dostała @ lada moment. Stąd czuję, że chyba się nie udało...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2023, 12:03

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 22 marca 2023, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak, przepraszam, ze sie wtrącę, ale uważaj na osrodek w Krakowie o nazwie Profamili.

    Moja znajoma miala straszna przeprawę z nimi, bardzo długo to trwalo (gdzie w innych OA nie bylo takich problemów).
    Poczytaj opinie zanim podejmiecie decyzję. Mówiła tez, ze lepiej znaleźć OA w mniejszych miastach, bo w dużych sie długo czeka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2023, 12:47

    Kasiak89 lubi tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1008 488

    Wysłany: 22 marca 2023, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tedka wrote:
    Oj tego nie wiem, na stronie naszego ośrodka nie było informacji, tylko mówili nam. Może inne mają :)
    Sprawdź na wszelki.

    Ja po laparoskopii, w tym samym cyklu co była laparo (8dc operacja, więc dochodziłam do siebie w trakcie owulacji i II fazy :) ) to miałam owulację i cykl jak nigdy! Śluzu pełno pięknego! Progesteron pewnie w II fazie taki dobry, bo cycki mnie nigdy tak nie bolały! Naprawdę. Ale starać się nie mogłam, bo mimo, że w miarę się czułam, to lekko plamiłam no i szwy, w tym jeden w pępku. Dosyć niekomfortowo. A jeszcze po tygodniu jak ściągałam szwy to okazało się, że jeden nie trzymał dobrze i się rana w pępku nie zagoiła... to już w ogóle był czad ;) staramy się od drugiego cyklu, właśnie go kończę, ale ten już był mniej idealny, a właściwie raczej kiepski, choć minitoring miałam, owu była piękna... no nic, zobaczymy. :) jutro testuję, choć dzisiaj czuję się bardzo @. Biorę progesteron i pewnie jeszcze on mnie trzyma w drugiej fazie, pewnie gdyby nie on to bym dostała @ lada moment. Stąd czuję, że chyba się nie udało...
    Oj, życzę Ci żeby nie tylko on :)
    Z tymi szwami różnie bywa :/ mi jeden puścił po usunięciu ósemki i mam taki luźny kawałek dziąsła 🤦
    Powiedział, że można coś podziałać, ale nie dopytalam kiedy konkretnie...
    Zacznę sprawdzać w sierpniu... Dodam do listy rzeczy sprawdzenia

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1008 488

    Wysłany: 22 marca 2023, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    Kasiak, przepraszam, ze sie wtrącę, ale uważaj na osrodek w Krakowie o nazwie Profamili.

    Moja znajoma miala straszna przeprawę z nimi, bardzo długo to trwalo (gdzie w innych OA nie bylo takich problemów).
    Poczytaj opinie zanim podejmiecie decyzję. Mówiła tez, ze lepiej znaleźć OA w mniejszych miastach, bo w dużych sie długo czeka.
    Ok! Dzięki! Będę przeglądać :)
    A opinie gdzie? Na fb? Czy jakaś strona konkretna jest? Wiesz może?

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 22 marca 2023, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    Ok! Dzięki! Będę przeglądać :)
    A opinie gdzie? Na fb? Czy jakaś strona konkretna jest? Wiesz może?

    Tego niestety nie, ale myślę, że gdybym miala szukać to szukałabym wlasnie grup na fb, takich typu "OA Kraków", zeby jak najwięcej info miec. 😊

    Moze napisz anonimowo na spotted Krakowa, ktoś cos poleci albo.. Na ovufriend w "pomocy medycznej" tez jest sporo wątków o OA, moze cos znajdziesz. 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2023, 15:35

    Kasiak89 lubi tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 24 marca 2023, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tedka, testowałaś?

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • Kirra Autorytet
    Postów: 781 385

    Wysłany: 8 maja 2023, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, czy któraś tu jeszcze zagląda? Co u Was słychać ☺?

    🧡 🧡 🧡
    On: podstawowe badania w normie

    Ona:

    TSH 1,4✅
    Ft3, Ft4 ✅
    E2 ✅
    FSH ✅
    Lh✅
    Progesteron✅
    Prolaktyna💊 Dostinex
    Testosteron✅
    DHEA-S✅
    Cytologia, USG ✅
    Owu✅
    Krzywa cukrowa ✅
    DHEA-S ✅
    AMH ✅

    sono HSG - oba jajowody drożne ✅
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 9 maja 2023, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, właśnie zajrzałam jak napisałaś ;)
    Co słychać?

    U mnie to... dużo pisania ;)
    Jestem po laparoskopii (8 lutego była). Mam półroczne okienko na naturalne starania, ale właśnie okazało się, że mąż ma słabsze wyniki i dupa blada. Coś tam próbujemy, ale pewnie się nie uda i w tym cyklu ;) niestety.
    Czas leci, a u nas wychodzą nowe rzeczy, zamiast się klarować, to zakopujemy się jeszcze bardziej w G... ;)

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1008 488

    Wysłany: 11 maja 2023, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie zlecenie na badania immuno. I zobaczymy co to będzie

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2023, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, polecam ciekawe konto na, które ostatnio trafiłam, może Wam też się przyda. Prowadzą go położne, sporo fachowej wiedzy 😊

    https://instagram.com/nurses_midwives_ivf?igshid=NTc4MTIwNjQ2YQ==

‹‹ 478 479 480 481 482 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ