X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Druga faza czas start! Opowiadamy i wspieramy :)
Odpowiedz

Druga faza czas start! Opowiadamy i wspieramy :)

Oceń ten wątek:
  • Milixx Autorytet
    Postów: 2109 4225

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wjedzma na widzę coś, jakiś cień II kreski. Ciężko określić czy to nie fabryczna. Mam nadzieję, że jednak nie i będzie piękne zakończenie. Sikaj na kolejny test. Podobno facella wyłapuje wczesną ciążę i testy z doz są dobre. Czekam na kolejne Twoje testowanie 🍀✊

    Tedka jutro temperatura odbije, tego Ci życzę 🍀 Póki nie ma 🐒 to piłka w grze 😊

    Wjedzma lubi tę wiadomość

    age.png

    13.12.22➡ Alicja już z nami 🧡

    Córka 2017 (8cs)👧🏼
    Syn 2019 (1cs)👦🏼
    11.2021 - (5tc) cb💔
    Córka 2022 (7cs)👶🏼
  • Kirra Autorytet
    Postów: 781 385

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) ja dopiero 12 dc ale witam się z Wami :)

    Wjedzma uważaj na ten test. Mi pokazywał w poprzednim cyklu jakby obramowki drugiej kreski i to była fabryczna

    Wjedzma, Camarilla lubią tę wiadomość

    🧡 🧡 🧡
    On: podstawowe badania w normie

    Ona:

    TSH 1,4✅
    Ft3, Ft4 ✅
    E2 ✅
    FSH ✅
    Lh✅
    Progesteron✅
    Prolaktyna💊 Dostinex
    Testosteron✅
    DHEA-S✅
    Cytologia, USG ✅
    Owu✅
    Krzywa cukrowa ✅
    DHEA-S ✅
    AMH ✅

    sono HSG - oba jajowody drożne ✅
  • Wjedzma Autorytet
    Postów: 1191 1083

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolcia ja Ci nie odpowiem z temperaturą, bo sama dopiero w tym cyklu zaczęłam mierzyć 😅

    Dzięki dziewczyny za kciuki i dobre słowo, gdyby nie te forum to ja bym chyba żeświrowała.

    Kirra biorę go z przymrużeniem oka, jutro kupuje facelle i zobaczymy :) w ogóle nie mam zaufania do pinków po tym wszystkim co wyczytałam na forum 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2022, 15:05

    age.png
  • Sowella Autorytet
    Postów: 453 222

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wjedzma wrote:
    No właśnie też nie jestem w stanie stwierdzić czy może fabryczna się tak odbiła na tym zdjęciu czy co. Sowella kupie jutro te facelle. A zobacz czy nie masz sutków ciemniejszych albo czy Ci żyły nie powychodziły, może faktycznie coś się tam dzieje 😎 Testujesz ze mną we wtorek? <3 💪

    U mnie za to piersi są jak dwa flaczki jakbym była zaraz po okresie, co jest w sumie dziwne bo po owu im bliżej okresu tym miałam twardsze i pełniejsze 🤷‍♀️

    Jolcia zapraszamy, możesz sobie z nami przycupnąć w oczekiwaniu na owu, zamierzasz robić testy albo iść na monitoring? Jakie masz cykle zazwyczaj?
    U mnie z sutkami to ciezko o objawy bo sa przeorane po 2.5rocznym katmieniu 😀 ale pppatrze wieczorem ;)
    Taak testujemy razem ❤💪

    Wjedzma lubi tę wiadomość

    On i Ona: 33 lata
    2017: upragnione szczęście <3
    07.2019: start starań o rodzeństwo
    01.20: 6tydz.👼
    09.20: cb
    11.20: cb, bhcg 20
    05.21: 4/5tydz, bhcg 57->108->198 👼
    06.21: 4/5tydz, bhcg 1330->1191->1081 👼
    09.21: cb bhcg 12->25->29
    9.05.22: cień cienia (9dpo), 3.06.22 6t5d i ❤️, 9.06.22 7t4d CRL=1.3cm i ❤️, 19.06.22 💔 👼😭

    29.08.23 nasz cud i spełnienie marzenia ❤️ 👧

    👨‍👩‍👧‍👦

    Kariotyp żeński ❌
    Ana4 Zespół Sjoergena❌
    Brak 3 KIR impl
    Krzywa gluk. 101/149/100❌
    Krzywa insu. 9.6/156/81❌leki, dieta, ruch 💪

    Morfologia: 3%, Ruchliwość: 43% ❌
    Nietolerancja glukozy ❌ dieta, ruch💪
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewuszki, a czy myślicie ze jeśli zmierzyłam temp o 6 rano, a nie o 7 jak zazwyczaj, to ten mój spadek zakłamany? Obudziłam sie na dobre o 6 i stwierdziłam ze zmierzę, bo za godzinę to w ogóle juz będzie bez sensu, po godzinie spania i trochę rozespana. Myślicie ze godzina robi różnice?

    Zmierzyłam z ciekawości jak wstałam znowu po 8 i było 36,64 (wzrost o 0,10 względem tej 6 rano). Wiec zostałam przy pierwszym pomiarze po całej nocy snu :) i wydaje mi sie to wlasciwie ale tak z ciekawości pytam jak Wy byście zrobiły :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2022, 17:20

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolcia90 wrote:
    Moje cykle odkąd zaczęłam się starać są zwariowane 😅To w sumie chyba już 6 cykl i każdy był inny. W tym miesiącu robię testy, mierze temperaturę plus chciałabym po owulacji zbadać progesteron. Pierwszy raz będę go robiła, ale czytałam że najlepiej 7 dpo, tak? Moje cykle wahają się ostatnio od 30 do 38 dni :( ten ostatni był ładny, bo testy owulacyjne pokryły się z temperaturą, śluzem i ochota na przytulasy ;)

    Kochane, a ja mam jeszcze takie pytanie dotyczące temperatury w pierwszej fazie cyklu( wiem, że tytuł wątku wskazuje na drugą fazkę😂, ale skoro już jesteście po części pierwszej to może pomożecie)...zawsze przy okresie Wam spada? Ja tym razem zauważyłam, że nie chce się zbić. 4 dzień 🐒 a ja ciągle 36.9...w poprzednich ładnie spadła, żeby później przy owulacji iść w górę a teraz jakieś takie cyrki 😂

    Ja dopiero pierwszy cykl mierze porządnie i w trakcie okresu tego nie robiłam wlasciwie. Nie wiem w sumie jaka miałam, ale przed @ był spadek, po okresie była nisko, wiec pewnie i w trakcie @ była nisko. A u Ciebie przed @ spadła tak jak mówią podręczniki? :)

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tedka wrote:
    Dziewuszki, a czy myślicie ze jeśli zmierzyłam temp o 6 rano, a nie o 7 jak zazwyczaj, to ten mój spadek zakłamany? Obudziłam sie na dobre o 6 i stwierdziłam ze zmierzę, bo za godzinę to w ogóle juz będzie bez sensu, po godzinie spania i trochę rozespana. Myślicie ze godzina robi różnice?

    Zmierzyłam z ciekawości jak wstałam znowu po 8 i było 36,64 (wzrost o 0,10 względem tej 6 rano). Wiec zostałam przy pierwszym pomiarze po całej nocy snu :) i wydaje mi sie to wlasciwie ale tak z ciekawości pytam jak Wy byście zrobiły :)

    Czytałam że do godziny 7:30 utrzymuje się w organizmie wysoki poziom melatoniny dzięki czemu organizm jest w fazie spoczynku. Po tej godzinie melatonina spada i organizm się wybudza i tempka zaczyna rosnąć. Więc u ciebie dobry pomiar raczej. Na internecie znalazłam artykuł o tym

    Tedka lubi tę wiadomość

  • Camarilla Autorytet
    Postów: 491 226

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj 6 dpo (teoretycznej). Żałuję, że nie mierze temperatury, ale nie chce się katować i analizować cały czas wykresu.
    Jutro jadę zrobić progesteron, zobaczymy czy owulacja była.
    Klasycznie zaczynam się nakręcać, tylko po to, żeby za 4 dni znowu zobaczyć jedna kreske.
    Od wczoraj kłuja jajniki, problem od 3 dni ze wzdęciami i zaparcia. Po południu dwa razy helikopter w głowie, ale prowadziłam 4 godziny auto więc nic dziwnego.
    Poza tym nic - cycki nie bolą, zadnego plamienia które mogłoby oznaczać implantację, nic.
    PMS zaczyna mi się na 7 dni przed więc zobaczymy.

    Wjedzma robisz jutro rano czy czekasz? Patrzyłam na Twój wykres i na temperaturę, ja bym powtórzyła na Twoim miejscu za 2 dni jak będzie 10 dpo. Ten spadek miałaś ładny i pik do góry.

    ♂️r. 81 - aspermia / brak możliwości oddania nasienia do badania
    ♀️r. 91 - owulacje potwierdzone monitoringami / podstawowe badania w normie

    Starania od 08.2018
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka23 wrote:
    Czytałam że do godziny 7:30 utrzymuje się w organizmie wysoki poziom melatoniny dzięki czemu organizm jest w fazie spoczynku. Po tej godzinie melatonina spada i organizm się wybudza i tempka zaczyna rosnąć. Więc u ciebie dobry pomiar raczej. Na internecie znalazłam artykuł o tym

    super krzepiące informacje. Dzięki! ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2022, 18:11

    Natka23 lubi tę wiadomość

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Wjedzma Autorytet
    Postów: 1191 1083

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tedka ja mierze o różnych godzinach, bo różnie wstaje i mam pracę zmianową. Myślę, że nie ma co aż tak przywiązywać wagi do temperatury, bo jest bardzo dużo czynników, które mogą ją zaburzyć. Chyba najważniejsza funkcja pomiaru temp przy staraniu to wyznaczenie owu. Jak sobie oglądałam wykresy ciążowe zapisane w aplikacji to niektóre w ogóle nie wskazywały, że będzie jakaś ciąża a tam bum pozytyw 😅

    Camarilla zrobiłam drugiego pinka po południu i była taka sama blada kreseczka. Więc nie wytrzymam i jutro lecę po facelle do rossmanna 😅
    Też nie miałam żadnego plamienia, które mogłoby wskazywać na implantacje i też się nakręciłam chociaż obiecałam sobie, że będę cierpliwie czekać chociaż do tego 10dpo 🤦‍♀️ Mam nadzieję, że jednak zobaczysz dwie kreski w tym cyklu <3

    Tedka lubi tę wiadomość

    age.png
  • Sowella Autorytet
    Postów: 453 222

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktos pisal o badaniu proga po owu - u mnie w poradni sprawdzali mi proga w 7dpo a potem w 12dpo. Ten drugi pomiar w sumie nie wiem po co bo przed okresem poziom proga przeciez juz spada.
    Takze najlepiej wlasnie w 7dpo sprawdzac.

    Wjedzma - powtorna popoludniowa kreseczka dkbrze wrozy ❤

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2022, 18:44

    On i Ona: 33 lata
    2017: upragnione szczęście <3
    07.2019: start starań o rodzeństwo
    01.20: 6tydz.👼
    09.20: cb
    11.20: cb, bhcg 20
    05.21: 4/5tydz, bhcg 57->108->198 👼
    06.21: 4/5tydz, bhcg 1330->1191->1081 👼
    09.21: cb bhcg 12->25->29
    9.05.22: cień cienia (9dpo), 3.06.22 6t5d i ❤️, 9.06.22 7t4d CRL=1.3cm i ❤️, 19.06.22 💔 👼😭

    29.08.23 nasz cud i spełnienie marzenia ❤️ 👧

    👨‍👩‍👧‍👦

    Kariotyp żeński ❌
    Ana4 Zespół Sjoergena❌
    Brak 3 KIR impl
    Krzywa gluk. 101/149/100❌
    Krzywa insu. 9.6/156/81❌leki, dieta, ruch 💪

    Morfologia: 3%, Ruchliwość: 43% ❌
    Nietolerancja glukozy ❌ dieta, ruch💪
  • Milixx Autorytet
    Postów: 2109 4225

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wjedzma pokazuj Nam tu szybko to Twoją popołudniową kreseczke 😊

    age.png

    13.12.22➡ Alicja już z nami 🧡

    Córka 2017 (8cs)👧🏼
    Syn 2019 (1cs)👦🏼
    11.2021 - (5tc) cb💔
    Córka 2022 (7cs)👶🏼
  • Wjedzma Autorytet
    Postów: 1191 1083

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/be4e2e1d556b.jpg.html

    Nie wiem czy coś tu dojrzycie 😅 staram się jak mogę nie nakręcać, kopnijcie mnie w dupe i powiedzcie że to tylko fabryczne cienie :/

    age.png
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wjedzma byłabyś juz druga w ciągu miesiąca koleżanka z forum która ma pozytywny teścik :p tez jestem ciekawa fotki! Koniecznie siknij tez jutro na inny test i dawaj znać :p przebieram nóżkami :p

    Wjedzma lubi tę wiadomość

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Milixx Autorytet
    Postów: 2109 4225

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wjedzma na widzę, tam coś przebija. Koniecznie do powtórki ✊🍀🍀

    Wjedzma lubi tę wiadomość

    age.png

    13.12.22➡ Alicja już z nami 🧡

    Córka 2017 (8cs)👧🏼
    Syn 2019 (1cs)👦🏼
    11.2021 - (5tc) cb💔
    Córka 2022 (7cs)👶🏼
  • Wjedzma Autorytet
    Postów: 1191 1083

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kirra nie ma za co przepraszać, ja też tego nie traktuję jako pozytyw :D 6-7 dni do @. Bardzo wczesniej jeszcze, zobaczymy czy jutro na facelku coś zaświta 😅

    Kirra lubi tę wiadomość

    age.png
  • Kirra Autorytet
    Postów: 781 385

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wjedzma wrote:
    Kirra nie ma za co przepraszać, ja też tego nie traktuję jako pozytyw :D 6-7 dni do @. Bardzo wczesniej jeszcze, zobaczymy czy jutro na facelku coś zaświta 😅
    Dla swojego spokoju poczekaj 2 dni jeśli coś jest na rzeczy to przynajmniej będzie jakaś różnica w kresce bo jutro znów Ci wyjdzie cień cienia i będzie niepotrzebny stres. Wiem wiem łatwo mówić mi też się zdarzyło testować za wcześnie.
    Trzymam kciuki!!!

    Wjedzma lubi tę wiadomość

    🧡 🧡 🧡
    On: podstawowe badania w normie

    Ona:

    TSH 1,4✅
    Ft3, Ft4 ✅
    E2 ✅
    FSH ✅
    Lh✅
    Progesteron✅
    Prolaktyna💊 Dostinex
    Testosteron✅
    DHEA-S✅
    Cytologia, USG ✅
    Owu✅
    Krzywa cukrowa ✅
    DHEA-S ✅
    AMH ✅

    sono HSG - oba jajowody drożne ✅
  • Sowella Autorytet
    Postów: 453 222

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wjedzma tez na tym drugim cos widze :)

    Wjedzma lubi tę wiadomość

    On i Ona: 33 lata
    2017: upragnione szczęście <3
    07.2019: start starań o rodzeństwo
    01.20: 6tydz.👼
    09.20: cb
    11.20: cb, bhcg 20
    05.21: 4/5tydz, bhcg 57->108->198 👼
    06.21: 4/5tydz, bhcg 1330->1191->1081 👼
    09.21: cb bhcg 12->25->29
    9.05.22: cień cienia (9dpo), 3.06.22 6t5d i ❤️, 9.06.22 7t4d CRL=1.3cm i ❤️, 19.06.22 💔 👼😭

    29.08.23 nasz cud i spełnienie marzenia ❤️ 👧

    👨‍👩‍👧‍👦

    Kariotyp żeński ❌
    Ana4 Zespół Sjoergena❌
    Brak 3 KIR impl
    Krzywa gluk. 101/149/100❌
    Krzywa insu. 9.6/156/81❌leki, dieta, ruch 💪

    Morfologia: 3%, Ruchliwość: 43% ❌
    Nietolerancja glukozy ❌ dieta, ruch💪
  • Wjedzma Autorytet
    Postów: 1191 1083

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Postaram się poczekać do wtorku ale nie obiecuje. Jutro będę na mieście, więc kupię parę i jak już będę miała to pewnie zrobię 🤷‍♀️

    A które wg was są lepsze te facelle? Paskowe czy strumieniowe?

    age.png
  • Kirra Autorytet
    Postów: 781 385

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wjedzma wrote:
    Postaram się poczekać do wtorku ale nie obiecuje. Jutro będę na mieście, więc kupię parę i jak już będę miała to pewnie zrobię 🤷‍♀️

    A które wg was są lepsze te facelle? Paskowe czy strumieniowe?
    Jak robiłam strumieniowy to pokazywał mi kreskę fabryczną i to było mylące... Paskowego nie robiłam

    🧡 🧡 🧡
    On: podstawowe badania w normie

    Ona:

    TSH 1,4✅
    Ft3, Ft4 ✅
    E2 ✅
    FSH ✅
    Lh✅
    Progesteron✅
    Prolaktyna💊 Dostinex
    Testosteron✅
    DHEA-S✅
    Cytologia, USG ✅
    Owu✅
    Krzywa cukrowa ✅
    DHEA-S ✅
    AMH ✅

    sono HSG - oba jajowody drożne ✅
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ