X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Era dinozaurów :) dla wtajemniczonych!
Odpowiedz

Era dinozaurów :) dla wtajemniczonych!

Oceń ten wątek:
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa! 2019 to qrde za chwilę! Trzymam mocno kciuki!

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika- bardzo dziękuję! <3 Zwłaszcza za to, że Ci się chciało!

    Cabrera- też właśnie zauważyłam, że te wytyczne są pisane fajnym, prostym językiem! Ja te poprzednie to nawet kiedyś wzięłam do ginekologa jak odczuwałam potrzebę dyskusji o stymulacji, by mu pomachać przed oczami ;)
    Wiem, też czytałam ten fragment, zwłaszcza, że ja do tej pory nie wiem, który mam stopień endometriozy. U mnie profesor kazał niby czekać 6 m-cy i dopiero potem in vitro, ale ciągle się waham, skoro my i tak jesteśmy zdecydowani na procedurę w razie czego.

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Nika. No wlaśnie czytalam, ze jesli nie ma bakteri w posiewie to sie leczy lekami przeciwzapalbymi. A tu i przeciwzapalny i antyoksydant.
    On jakies male dawki l argininy i l karnityny ma w profertilu.
    Musze sie uzbroic w cierpliwosc do powtornego badania i zobaczymy czy to pomaga cokolwiek.
    Czemu nie moge miec choc 3 owulacji w miesiacu. Tak bezproduktywnie mija ten czas.


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • by7mistake Autorytet
    Postów: 694 737

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika, dzieki za ten abstrakt, daje nadzieję. Trochę mnie tylko odstraszają skutki uboczne ( reset, dobrze pamiętam?)

    W ogóle to zerknęłam jeszcze na streszczenie reset i zdałam sobie sprawę jaka garsteczka nas tu została... Czuje sie na prawdę jak dinozaur:)

    Jeszcze tak mi sie przypomniało, śmiać mi się chciało jak w ostatnim odcinku rolnika planowali sobie dzieci, ehh :)

    Hope, jak tam się czujesz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2018, 17:07

    starania od IX 2016r.
    endometrioza
    Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie miałam żadnych skutów ubocznych, więc mogę z czystym sumieniem polecać ;)

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czuje się różnie :) do 15 zazwyczaj niezle A potem wszystko chce że mnie wyjść ;) do tej pory tylko mdłości bez rzyganka :)

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    Czuje się różnie :) do 15 zazwyczaj niezle A potem wszystko chce że mnie wyjść ;) do tej pory tylko mdłości bez rzyganka :)
    Sama wiesz, że im silniejsze mdłości tym silniejsza ciąża... Także rzygaj tam sobie na zdrowie ;D Ja w 1 trym nie wymiotowałam, to teraz mam ulewanie kilka razy dziennie przez turbo-zgagę

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    by7mistake- co do mety, to teraz znoszę ją super, choć apetytu na słodycze nie zmniejszyła ;) A czy chwilowe skutki uboczne były od niej czy też np. od wątroby albo endometriozy to teraz trudno wyrokować. Dziś odebrałam wyniki proteinogramu, mam pewne przesunięcia, więc ta moja wątroba też taka se ;)
    A faktem jest, że odkąd biorę metę- czyli od czerwca- miałam już trzy razy owulację, w tym dwie naturalne! I pęcherzyki pękają. A jak w gratisie jeszcze pomaga na endometriozę to - jak słowo daję - wystawię mojemu immunologowi kapliczkę ;)

    A co do tego, że nas mało w podsumowaniu - to po części kwestia tego, że dawno część osób nie pisała oraz wiem, że Bociek wie, co np. u Izy czy Any. Ale starających się jest nas na liście wciąż NIESTETY sporo. Wspomniane tu Iza, Ana, Meśka, Kargo, Ptysia, Bociek, Karolina, ja plus wymienione wczoraj. Ale jakbyśmy tak zachodziły po jednej miesięcznie w ciążę to do 2019r. się wyrobimy :)

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frezik cudne chłopaczki :* Mam nadzieję, że śnią im się dobre dinozaury w nocy :)

    Nika, jeśli chodzi o smród to polecam macę do picia. Mam odruch wymiotny jak to piję, ale że trzeba wypić to trzeba hehehe :P

    16 dc i owulaki nadal negatywne, szkoda, bo mieliśmy wizytę na 17 grudnia a chyba trzeba będzie zrezygnować, bo nie zdąże zrobić kompletu badać i proga i estradiolu w 7 dpo... Zaczyna mnie to już denerwować. Zwłaszcza, że nie mam na to najmniejszego wpływu :/ Bezsilność.

    Nowa super, że jest plan! już trzymam za Was kciuki i Twoje AMH !

    Co do in vitro to ja mam tak samo jak by7mistake... nie wiem czy jestem już na to gotowa. Mam póki co za dużo myśli... Jak laparo nic nie pokaże to nie wiem co możemy jeszcze zrobić.

    Czy badanie przeciwciał przeciwko antygenom łożyska jest dobrym pomysłem w moim przypadku? Myślę, co by tu jeszcze zbadać. Może kortyzol?? W przyszłym tygodniu muszę iść na ten test z deskametazonem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2018, 20:59

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa trzymam kciuki za Was! Ty wiesz ;)
    Za resztę również -żeby nie było że nie. I możemy sobie wspólnie życzyć takie Noworoczne życzenie jakie wymyśliła Reset -do końca 2019 wszystkie Dinki w ciąży <3 Może jak z mocą tylu serc pomyślimy to się spełni?

    Frezku wspaniałe zdjęcia :) mam nadzieję że moje chłopaki będą mieli takie spod choinki... o ile ten młodszy zdąży się wykluć zanim choinka zgubi igły ;)


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izulku dinki czekają na święta ;) są piękne!
    Lunaris zdąży zdąży nic się nie martw ;) ja tak czekałam tego porodu, że w piątek szyja ponad 3cm, więc wytoczyłam wszystkie działa wywoływania i urodziłam w poniedziałek :D masz gdzieś zaświadczenie, że cc? Bo jeśli tak to jak wywoływasz skurcze, to będą musieli zrobić Ci cc już teraz natychmiast ;)
    Aczkolwiek i tak przy przyjęciu robią usg i pomiary czy przejdzie przez kości miednicy czy nie ;) sąsiadka ode mnie z rodzinnej wioski urodziła sn chłopca 4860 i 63dlugi bez żadnego nacięcia itp, także da się ;)

    Izape_91 lubi tę wiadomość

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jak Dinki, byl u ktorej Mikolaj?
    Ja ograniczylam swietowanie do promicyjnych rurek z kremem w grycanie i obejrzenia swiatecznego filmu na netflixie. Cos czuje, ze do Swiat nie bede miala co ogladac. Jeszcze trafilam na watek z takim malym kudlatym dzidziusiem i az histerii dostalam jak pomyslallam, ze moj bylby teraz wlasnie taki... ten cykl cos czuhe, ze tez przelomowy nie bedzie :/ Ale emek wrocil do domu wiec bede musiala go ponianczyc, to bede miec zajecie.
    Milego dnia :)
    No ale skoro mamy zachodzic po jednej w miesiacu to ktora chetna na styczen?

    by7mistake lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • by7mistake Autorytet
    Postów: 694 737

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia, tule mocno :-* ja z kolei w tym roku ryczę jak słyszę piosenkę świąteczną ;)
    Co do zachodzenia jedna na miesiąc, mogę być nawet ostatnia w kolejce jeśli tylko mi ktoś zagwarantuje ze się uda :)

    Reset, i co teraz z tą Twoja wątrobą? Będziesz brala jakieś leki?

    Kurcze z tego co piszecie to ta metformina moze być dla mnie zbawienna:) tylko tak się zastanawiam... To jest generalnie lek na cukrzyce, no nie? Nie mialam nigdy robionych badań w tym kierunku, może warto byłoby zrobić? Krzywa cukrowa? Insulinowa? Jestem zielona w temacie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2018, 09:20

    Malgonia lubi tę wiadomość

    starania od IX 2016r.
    endometrioza
    Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej, o co chodzi??? Mam powtórkę AMH i jest 1,18... wiem że dalej szału nie ma ale to jest naprawdę sporo więcej niż poprzednie 0,85!!!!

    Malgonia, StaraczkaNika, Cabrera, by7mistake, Izape_91, frezyjciada, Lunaris lubią tę wiadomość

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    by7mistake- niezależnie od mety to przy staraniach warto sprawdzić cukier i krzywe cukrowe (tylko obie- glukozową i insulinową razem!), bo one też mają niebagatelne znaczenie m.in. na wzrost pęcherzyków. Ty nie masz zdiagnozowanego PCO?

    nowa- może to kwestia suplementacji wit. D? A w tym samym laboratorium robiłaś? Tak czy siak - bardzo się cieszę! To dobra wiadomość, bo nawet przy ivf czym większa rezerwa tym więcej szans i możliwości! <3

    nowa na dzielni lubi tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa, ale wspaniala wiadomosc! Ale die ciesze :)
    Pisz od razu jak sie takie cuda robi :)
    Oby Ci uroslo na stymulacji tyle jajek zeby starczylo Ci na trojaczki :)

    By7 ja tez moge gasic swiatlo, gdyby tylko czlowiek mial pewnosc co go czeka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2018, 10:06

    nowa na dzielni lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam bardzo niską witaminę D i byłam odwodniona, teraz dużo pije, witamina D i koenzym. Chociaż i tak zastanawiam się czy w klinice mi coś tego wyniku nie zaniżyli poprzednio ;>

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze jak patrze na to co się tu dzieje na forum (nie tylko u nas na wątku) gdzie facetom rośnie HBA, które ponoć się nie zmienia, jak AMH potrafi urosnąć to zastanawiam się jaki jest generalnie sens robienia tych badań. myślałam o tym czy nie powtórzyć AMH, ale stwierdziła, ze nie ma sensu się denerwować. Jak już ostatecznie zdecydujemy się na in vitro to wtedy zrobię żeby chociaż wiedzieć czy się łapię na refundację czy nie, a do tego czasu szkoda mojego stresu. Postresuję chłopa jego badaniami :P


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • bazylkove Autorytet
    Postów: 2054 3417

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kochane robaczki <3

    Nie odzywam się, bo w zasadzie nic nowego u mnie w kwestii staraniowej. Pochłonęła mnie nowa praca, przedłużyli mi już umowę na czas nieokreślony z czego baardzo się cieszę :) Poza tym zespół jest super, taka trochę rodzinna atmosfera. W zeszłym miesiącu strasznie źle się czułam w pierwszy dzień @, ale nie chciałam brać zwolnienia. Niestety nic przeciwbólowego mi nie pomagało, w końcu jakoś tak się stało że zasłabłam. Wszyscy się strasznie przejęli i się mną tak zaopiekowali jak w domu, kocyki, herbatki itd :) No mega fajni są, aż chce się rano wstawać i iść do pracy ;) Dziś firmowa Wigilia :)

    Poza tym w domu jakoś próbujemy sobie radzić bez teściowej. Święta będą smutne, ale organizujemy Wigilię tak, żeby było jak najwięcej osób.

    Planujemy podeść do crio w styczniu, jutro będe dzwonić do Bociana. Pewnie trzeba będzie powtórzyć część badań. Jakoś nie mam takiego parcia, zeszło ze mnie to ciśnienie staraniowe. Co ma być, to będzie :)

    Resecik gdzieś mi mignęło chyba Twoje streszczenie, zaraz sobie zerknę <3

    Buziaczki!

    7dpt: 174 mIU/ml, 9dpt: 389 mIU/ml, 11 dpt: 755 mIU/ml, 12 dpt jest pęcherzyk 4 mm, mamy serduszko! <3
    1x HSG, 2x HSC,
    M: fragmentacja DNA 7.5%, HBA 81%, Kariotypy ok
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa wysłałam Ci zaproszenie, chciałam podpytać o to, która klinikę wybraliście :)

    Ps. ja AMH powtarzam w sobotę, jestem ciekawa o ile spadło po podwójnym grzebaniu przy jajnikach :/

‹‹ 648 649 650 651 652 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ