X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Era dinozaurów :) dla wtajemniczonych!
Odpowiedz

Era dinozaurów :) dla wtajemniczonych!

Oceń ten wątek:
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko ale to chyba trzeba być tez mocno grubym, wtedy mooooze czasami ten brzuch się schowa ale przecież nawet jak bardzo długo tego brzucha nie widać to zawsze na końcu jest piłka której nie da się z niczym pomylić :D niesamowite to jest

    Teraz znowu była tez jakaś historia ze nastolatka urodziła dziecko i wsadziła w szoku do szafy, wcześniej możliwe ze udusiła czy coś. No i niby tez ani rodzice, ani chłopak ani nikt nie wiedział, ze w ciąży

    Jak? :D

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa moja siostra cioteczna była w ciąży i nikt jej nie chciał w to uwierzyć, bo brzuch w 9msc miała taki, jak ja kiedy się najem 😂 także no można! Narzekała, że kręgosłup ją boli, widocznie jakoś tak dziecko się ulokowało, że chciało jej brzuch z drugiej strony zrobić 😂

  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny:) co ja tu czytam ! Jakieś science-fiction :D my jesteśmy w drodze do genetyka, także dam znać po wizycie.
    W sobotę mieliśmy wesele, wybawilam się za wszystkie czasy :) w sam dzień ślubu dostałam @ i tu szok,bo cykl mialam 26 dniowy jak dawniej, więc chyba ta dieta naprawdę działa ekspresowo... Ostatnie cykle to minimum 32-37 dni, więc owulacja była w 13 DC czego się w ogóle nie spodziewalam więc przewalilismy ;p ale szczerze powiedziawszy to mnie mega motywuje, bo widzę poprawę wszędzie. Skórę mam mega gładka, bez żadnych niespodzianek, mialam problem z tradzikiem na plecach -juz go nie ma. Włosy mniej wypadają, lepiej się czuję, choć miałam na początku nieźle rewolucje żołądkowe :p

    Na koniec się chwale sukienkami :) wrzucam na chwilę !

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2019, 19:32

    nowa na dzielni, Achia, reset, Aga9090, Yoselyn82, Malgonia, golonat, Ochmanka, Cabrera, Kaczorka, frezyjciada, Emiilka lubią tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale przecudnie wyglądasz, śliczna!! <3

    Izape_91 lubi tę wiadomość

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape 😍😍😍
    Ślicznie wyglądasz, sukienka Obłędna!
    Pozostałe sukienki też piękne!

    Izape_91 lubi tę wiadomość

  • by7mistake Autorytet
    Postów: 694 737

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza, sukienki przepiękne!! Ty w swojej wyglądasz tak delikatnie, no pięknie!:)

    U mnie owu byla prawdopodobnie w czwartek wiec testowanie gdzieś za tydzień :)

    Izape_91, Malgonia lubią tę wiadomość

    starania od IX 2016r.
    endometrioza
    Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    By7 trzymam kciuki ;)

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza super wyglądasz :-)

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    By7 to bedzie dluuuuugi tydzien jak znam zycie ;) ale jsk juz sie uda to te pierwsze dluza sie jeszcze bardziej niz te przed testowaniem ;)

    Izape wygladasz oblednie. Sliczna ta sukienka, idealna dla Ciebie.

    No ja w to, ze brzucha nie widac jestem w stanie uwierzyc bo znam sporo dziewczyn gdzie nie bylo tego widac, ale o ile kopanie czy czkawke no moznaby jeszcze podciagnac pod jakies jelitowe wyskoki, o tyle przesuwanie kobczyn po pecherzu plodowym no jest uczuciem, ktore na pewno by mnie sklonilo by isc do lekarza ;)
    Ale moze jak ktos ma ta ciaze tak schowana mocno to i te ruchy sa mniejsze.. no serio serio nie daje mi ta historia spokoju ;)


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ten genetyk tragedia.... Opinii o którą poprosiłam mi nie wydał, w ogóle zachowywał się tak, jakby nie wiedział co to za wynik i stwierdził że nie ma tu żadnego opisu badania i w ogóle on nie wie skąd te wyniki i czy to jest dobrze zrobione !!!!!???? Na wynikach widać jak byk napis: Szpital dziecięcy w Krakowie !!!!!!!!! No to chyba jest wiarygodne badanie, a nie jakieś labo w wypizdowie..... Na koniec wydrukował mi z internetu coś o kirach !!!!!!! No porpsotu k****** niedowierzam 😭😭😭😭😭😭 ipojde do ginekologa z wydrukiem z internetu i powiem że to jest jego opinia. Powiedział że KIR to takie badanie nic nie mowiace..... 😭 że musimy robić karootypy , ale ono też nam może nic nie powie... Wyszłam z niczym. Jechać tyle km i dalej nic nie wiedzieć.... Za jakie grzechy? Konował jakich mało!!!!!!!

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza, wyglądałaś cuuudownie, sukienka śliczna <3

    A w kwestii genetyka....szkoda słów...takim lekarzom licencje powinni odebrać!! Nawet jeśli się na jakimś temacie nie znają, to powinni umieć się do tego przyznać i skierować do odpowiedniego lekarza...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza Ty motylku przepiękny! 😍 Zdolniacha jesteś piękna!
    Genetyk łajza... Przykro mi, że tak masz ciągle pod górkę :(

    Izape_91 lubi tę wiadomość

  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na pieczątce prof. Dr hab..... Dziewczyny załamać się można.... :/ Na szczęście skoczyliśmy do Ikei i poprawiłam sobie humor.... Ale genetyka muszę szukać nadal....


    Dziękuję za miłe słowa ♥️
    Frezik a jak Florus?? Co tam u Was??

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izunia bardzo mi przykro. Ja tez odnosze wrazenie, ze mam eieksza wiedze o mojrj przypadlosci niz moja genetyk.. nie wiem jak pozostali, ale odnioslam wrazenie, ze gdybym przyszla z kariotypem nieprawidlowym u plodu to cos tam by umieli powiedziec, ale poza tym.. to tak slabo.
    Szkoda tylko, ze sie nastawilas i stracilas czas i nerwy. Z plusow to skoro genetyk o tym nie dlyszal to moze to nie jest takie straszne? (Juz szukam pozytywow)


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza- cholera, no... A Pabian Wam kogoś nie polecił w Krakowie z genetyków? Bo może jednak trzeba tutaj szukać?
    Co kupiłaś w Ikei, chwal się! :)

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja tylko Wam powiem, że powiedziałam wczoraj rodzicom. Bardzo szczęśliwi, ale chyba zgodnie z naszym życzeniem zachowają to dla siebie, też wolą na razie dalej nie mówić. Najlepsze jest to, że jak tata mnie zobaczył, to chciał zapytać czy nie jestem w ciąży bo miał wrażenie, że mi się lekki brzuch zrobił, ale stwierdził, że głupio mu zapytać wiec cicho siedział :D. Faktycznie chyba ciut widać (jestem pół tygodnia dalej niż suwak :))

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2019, 15:50

    Malgonia, Cabrera, Lunaris, Kaczorka, golonat lubią tę wiadomość

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset, no polecał, ale kolejki są spore :/ tutaj się zapisaliśmy na kariotypy na nfz na styczeń w razie "w" bo i tak pewnie będziemy musieli zrobić prędzej czy później. Teraz plan jest taki, żeby polować na wizytę u Paśnika, mam nadzieję, że da radę szybko. Z forumowej wiedzy wiem tyle, że nie mam Kirów odpowiedzialnych za implantację i że doktor P. daje na to accofil, więc chciałabym się jak najszybciej skonsultować, ale wiadomo jak to jest z terminami u niego....

    W ikei kupiłam jak zwykle kwiatki :D uwielbiam je choć są sztuczne haha ;p ale te się u mnie najlepiej trzymają. Kupiłam kilka rzeczy do pracowni - typowo organizacyjne - pudła do regału, które okazały się za duże i wylądowały pod stołem krawieckim, no ale zawsze coś tam pomieszczą ! Poza tym kupiliśmy półkę dzielącą salon od kuchni, bo dokąd jemy dużo warzyw i owoców to kuchania wiecznie ich pełna, a na półkę do ładnego kosza zawsze mogę wrzucić troche owóców i warzyw. No i to by było na tyle. Troszkę humor sobie poprawiłam :)

    Nowa, mam nadzieję, że niedługo będziecie mogli chwalić się już dalej w rodzinie :)

    Ja oczywiście na weselu byłam non stop atakowana pytaniami typu "a kiedy potomstwo" a czemu jeszcze nie, a czemu to a czemu tamto, a która to już rocznica itd.... przykre.

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cholera napisałam post jak stąd do wieczności i mi go zeżarło!! Grrrrrr!!!!!

    W skrócie więc, bo zaraz kończymy karmienie.

    Izulku przykro mi, że i Ciebie dopadła ludzka niewiedza o problemach z płodnością. Bo te pytania często nie są złośliwe, tylko wynikają z okropnej niewiedzy. Zobacz nawet w szkołach mówią o tym, "jak to robić, żeby tego nie zrobić", a nie mówią "kiedy i gdzie udać się po pomoc, kiedy się nie udaje". My z mężem zawsze znajomym mówimy, że to nie jest takie hop siup zajście w ciążę. I uwierz mi, 3/4 robi wielkie oczy, kiedy wspominamy jakie mogą być problemy. Mamy w rodzinie kilka par z problemami, więc chciałabym żeby jak najwięcej osób widziało, że istnieje coś takiego jak niepłodność, czy różne problemy z płodnością....

    U nas ok... Powiedzmy.... byliśmy ostatnio na pikniku militarnym i to chyba jedny miły czas ostatnio. Florkowi, bardzo podobały się samoloty. Mamy z tego wyjazdu całe jedno zdjęcie 😂( w wolnej chwili Wam pokażę-maz fotograf od siedmiu boleści) za to mąż, ze starszakiem chyba z 50.... Ehhh nie będą dzieci mieć pamiątki z mamą...

    W gratisie wrzucam fociałki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2019, 21:32

    Izape_91, Malgonia, nowa na dzielni, Achia, Lunaris, Yoselyn82, by7mistake, Cabrera, JustynaG, Kaczorka lubią tę wiadomość

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 06:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza, na forum na różnych wątkach dziewczyny często zwalniają terminy u Paśnika, więc albo poluj na forum albo dzwoń tam regularnie. I mimo wszystko dobrze, że się diagnozujecie i badacie - gdyby faktycznie ivf okazało się konieczne to przynajmniej będziesz miała zmaksymalizowane szanse!

    Ja ostatnio w Ikei bywam regularnie po pudła i pudełka (ach, wicie gniazda...) do segregacji. A jak wczoraj pojechaliśmy po Paxa to akurat tego wymiaru nie było. Wrr... ale M. nawet nie narzekał i aż jestem w szoku, jak mu się ostatnio udziela to szykowanie i oczekiwanie :)

    Ochmanka lubi tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape przykro mi, że trafiłaś na takiego "lekarza", ale mam nadzieję, że chociaż termin u Paśnika się zwolni! A tak btw - jaka to półka z Ikei? Bo chyba podsunęłas mi pomysł ;)

    Frez- jaki pasztet? Toż Ty śliczna kobieta jesteś! I dzieci cudne ♥️

‹‹ 870 871 872 873 874 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ