X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Era dinozaurów :) dla wtajemniczonych!
Odpowiedz

Era dinozaurów :) dla wtajemniczonych!

Oceń ten wątek:
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 12 listopada 2019, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie Lunaris ja mam pojutrze, jeszcze przed prenatalnymi wizytę kontrolna u swojego prowadzącego, chciał właśnie mnie zobaczyć dodatkowo w tym miesiącu i obczaić czy wszystko idzie ok od macicy strony ;) to go podpytam od razu. Mały dzisiaj kopnął w detektor ;), chyba przesadzam ostatnio z podsłuchiwaniem go, tez usg mi się przyda. Podczytalam w ogóle na exach ze trochę zmęczona jesteś. Życzę Ci, żeby chłopaki byli dla Ciebie łaskawi i dali Ci dużo okazji do odpoczynku :)

    Iza serio, dobrze będzie. Ale w ogóle Ci się nie dziwie, to jest taki głupi moment ze się nie dzieje, a ma się wrażenie ze powinno, bo przecież prenatalne. Ja szlam z totalnie płaskim brzuchem i wrażeniem ze ta ciąża w ogóle się nie posuwa do przodu, przed panika mnie uratowało tylko to, ze właśnie przed prenatalnymi pierwszy raz znalazłam malucha detektorem i wiedzialam, ze tam jest. Będzie ok!

    Lunaris, Malgonia lubią tę wiadomość

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 12 listopada 2019, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta kiedy ty masz USG?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 12 listopada 2019, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh... Pewnie przesadzam, wkrecam sobie, ale jakoś tydzień temu tak jakby w ogóle objawy mi opuściły... Wcześniej coś tam mdlilo, cycki jakoś bardziej bolały, a teraz jakby no nic... Chodzę sobie i żyje. Ma jakieś ciągnięcia w dole brzucha, w pachwinie, jakieś takie dziwne klucia... Jakbym widziała dziecko na usg to bym wyluzowala, ale tym razem więcej przerwy od usg niż 2 tygodnie.... Nie chce panikowac, ale jakoś tak aurat miesiąc temu badalam betę na zlecenie lekarza i było 40 tys. A miesiąc później jest 51 tysięcy, a to chyba za wcześnie jeszcze żeby zaczęła już spadac... Nie wiem może szukam dziury w całym. Cholernie się boję :(

    Lunaris niezbyt specjalnie się dogaduje z tą szwagierka, widzimy się od święta tak naprawdę. Mąż też trochę zazenowany zachowaniem rodziców...

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 12 listopada 2019, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    Cheresta kiedy ty masz USG?
    Jutro 9.40 😱
    Iza szczerze mówiąc ja nie rozumiem takiej postawy dziadków. Cieszyć się i oczekiwać jednego wnuka, a drugiego przyjmować jako zło konieczne. Nie da się tej miłości podzielić na każde dziecko?
    Co do obaw to mam dokładnie to samo, nie czuje się ciążowo, brzuch przestał boleć jak na @, cycki jakby też mniej czułe. Nie rzygam, nie jem kiszonego z dżemem itd. Powoli mam wrażenie że jutro usłyszę że to jakaś ogromna pomyłka

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 13 listopada 2019, 04:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta wrote:
    Jutro 9.40 😱
    Iza szczerze mówiąc ja nie rozumiem takiej postawy dziadków. Cieszyć się i oczekiwać jednego wnuka, a drugiego przyjmować jako zło konieczne. Nie da się tej miłości podzielić na każde dziecko?
    Co do obaw to mam dokładnie to samo, nie czuje się ciążowo, brzuch przestał boleć jak na @, cycki jakby też mniej czułe. Nie rzygam, nie jem kiszonego z dżemem itd. Powoli mam wrażenie że jutro usłyszę że to jakaś ogromna pomyłka

    To kciuki mocne na pokładzie 😆

    Cheresta lubi tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2019, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta trzymam kciuki!

    Izape- po Twoich przejściach Twój strach jest normalny... Każdy objaw lub jego brak będzie zapewnie wnikliwie analizowany. Mam nadzieję, że w sobotę usłyszysz super wieści i uda Ci się na nich przetrwać do kolejnej wizyty. Mam też nadzieję, że teściowie się poprawią! Trzymam za wszystko mocno kciuki!

  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 13 listopada 2019, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kciuki dziewczyny, musi być dobrze z maluchami :). Kurde z ta beta nie mam pojęcia jak jest, nikt jej prawie potem nie mierzy i nie mam pojęcia kiedy ona tam i w jaki sposób zwalnia, ale chyba szybko zaczyna zwalniać, ja robiłam potem już tylko testy. A ta poprzednia betę Iza czemu Ci kazał zbadać?

    Cheresta dawaj od razu po wizycie znać! ❤️

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 13 listopada 2019, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie bede Wam pisac zebyscie sie brakiem objawow nie przejmowaly, bo sama od zmyslow odchodzilam, ale pamietajcie, ze ich nagle zaniki nic nie musza znaczyc. Mi chyba najbardziej pogarszalo sie po wizytach i zawsze dzien przed kolejna wszystko ustepowalo. Dopiero ruchy daly mi wzgledny spokoj. Tak wiec mocne kciuki, oby udalo sie choc chwile odetchnac.

    My po pierwszych zajeciach w szkole rodzenia. Nawet sie mojemu mezowi spodobalo. Ja moze jakos duzo nowego nie uslyszalam, ale zawsze to sie gdzies w glowie uklada.
    Ostatnie dwa tematy to pierwsza pomoc i karmienie piersia.. gdybym urodzila wczesniej to pierwsza pomoc moge zaliczyc z inna grupa ;)

    nowa na dzielni, Yoselyn82 lubią tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Kargo31 Autorytet
    Postów: 1738 1275

    Wysłany: 13 listopada 2019, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!

    Ja mocno trzymamkciuki za Twoja wizyte Cheresta i Iza ja wierzę, że wszystko będzie dobrze. Moja koleżanka badała betę jak była na poziomie kilkunastu tysięcy (wtedy dowiedziała się o ciąży) i jej pierwszy wynik to było 25 tys, a drugi po 2 dniach było ledwo ponad 40 , albo nawet niecałe 40 tys. Na pewno się nie podwoiło, było dużo mniej. Teraz jej Szkrab nawala ją po czym tylko się da i zaczęli 3 trymestr. Objawów ciąży nie miała absolutnie żadnych poza spóźniającą się miesiączką. Kolejnym objawem ciąży, który ona "poczuła" to były rosnące piersi od 4 miesiąca i powiększający się brzuch.

    *starania od marca 2017

    *iui x 3 - nieudane
    - I - 17.07.2020: 1 pęcherzyk,
    - II - 10.09.2020: 2 pęcherzyki,
    - III - 9.12.2020: 2 pęcherzyki.

    *I ivf - krótki protokół, 15 pecherzyków - 3 komórki - 2 zarodki:
    - I FET 27.08.2021 (57cs) - 3 dniowy Maluch
    11dpt- beta88,9, prog16,1
    13dpt- beta218,9, prog14,3
    19dpt -beta 2541, prog 16,6
    26dpt- ❤
    28.10.2021 poronienie zatrzymane (Aniołek 8tc-11tc)
    - II FET 13.01.2022 (59cs)- 6-dniowy Maluch 4ba
    6dpt- beta 0, prog 12,5
    11dpt -beta 0, prog 40,33

    *II ivf - dlugi protokół (7 komórek, 2 zarodki)
    - I FET - 3 Dniowy Maluch - beta 0
    - II FET 23.012023 - zarodek 4BB
    5dpt bladzioch
    7dpt negatyw
    10dpt beta 0
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 13 listopada 2019, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta kciuki na pokładzie!

    Iza to mam nadzieję że rodzicom sie odmieni jak im szok minie. U mnie to raczej w tą stronę było że jak powiedziałam o dziecku to były achy i ochy a jak zostałam sama z Franiem to jakoś każdy miał w d... i przestało ich interesować dziecko. Mój ojciec był w moim domu 3 razy od kiedy Franek się urodził! ma do mnie 15 min samochodem :/ także ten... lepiej nich zachowają euforię na później jak będziecie potrzebowali dodatkowej pary rąk do pomocy.
    Mimo wszystko rozumiem Cię- my tak bardzo czekamy, przeżywamy, cieszymy się a nasi bliscy trochę psują nam tą radość swoją postawą. Mogli by chociaż jakieś ciche "hip-hip hura!" szepnąć. Nie martw się- wiesz że my tutaj i tak cieszymy się najbardziej <3

    Nowa ja patrzę na Twój suwak i Małgoni z zachwytem - Małgonia zaraz się sypnie a u Ciebie już połowa! :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2019, 08:54

    Izape_91, nowa na dzielni lubią tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 13 listopada 2019, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaris a jeszcze ten suwak stoi w miejscu, bo dzis juz tylko 41 dni do terminu. Mam nadzieje, ze mala poczeka choc do Mikolajek ;)


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 13 listopada 2019, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta kciuki na pokładzie!! Daj znać co u Kropka :)

    Dziękuję dziewczyny ♥️ potraficie poprawić człowiekowi humor:) ja właśnie wstałam, zjadłam śniadanie i idę walczyć z sukienkami. Mam nadzieję że mi dzisiaj wszystko wyjdzie bo się chyba zapłacze.

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2019, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta trzymam za łapkę! Czekam niecierpliwie na wieści!

    Iza powodzenia z kiecką! Postaraj się jej nie spalić, bo chcę najpierw ją obejrzeć 😅

    Malgoń zamierzasz już rodzić? Poczekaj jeszcze ciut! Tak Ci do twarzy z tą ciąża!

    Nowa to już połowa?!😱😱😱 Kiedy?! Jak to?! JUŻ????

    nowa na dzielni lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta mocne kciuki!

  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 13 listopada 2019, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frez nie wiem czy dam radę jej nie spalić😭

    Poza tym no to kurka ja chcę iść na usg :(( muszę sobie coś do roboty znaleźć. To tylko do soboty wytrzymaj Izaaaaaaa!!!! 😵😵😵😵😵

    Cheresta kciuki dalej zacisniete! Może chociaż Twoje usg mnie zaspokoi :D

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2019, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape wpadaj do Gdańska, przy Oskarze i Bajli czas Ci zleci, że jeszcze przegapisz USG ;D

    Izape_91, Lunaris lubią tę wiadomość

  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 13 listopada 2019, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 wypadki po drodze więc do kliniki jechałam prawie 3 godziny! no i oczywiście się spóźniłam 20 minut. Czekam teraz bo doktor jest na zabiegu i przede mną wchodzi jedna kobitka. Denerwuje się czy zobaczę Groszka 😖 dzięki za kciuki kochane

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2019, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta wrote:
    2 wypadki po drodze więc do kliniki jechałam prawie 3 godziny! no i oczywiście się spóźniłam 20 minut. Czekam teraz bo doktor jest na zabiegu i przede mną wchodzi jedna kobitka. Denerwuje się czy zobaczę Groszka 😖 dzięki za kciuki kochane
    Zaciskam kciuki bardzo, bardzo mocno!

  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 13 listopada 2019, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To siedzimy z Tobą pod drzwiami :)

    Iza a jak chcesz gdzieś bliżej to dawaj do mnie- mam worek spodni Franka do ponaszywania łat :D tylko maszyna u Mamy trochę zużyta ale zanim skończysz to sobota będzie ;)


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 13 listopada 2019, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1,2 cm Człowieka + ponad 5cm torbiel, która podobno ma się wchłonąć sama, ale jest do obserwacji. No i na serduszko jeszcze za wcześnie, więc chyba go sobie posłucham dopiero 7.12 u dr.W

    frezyjciada, Aga9090, Achia, Bajkaaa, Yoselyn82, Lunaris, Cabrera, JustynaG, nowa na dzielni, Kaczorka, Izape_91, reset, Ania_1003 lubią tę wiadomość

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
‹‹ 916 917 918 919 920 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ