X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Era dinozaurów :) dla wtajemniczonych!
Odpowiedz

Era dinozaurów :) dla wtajemniczonych!

Oceń ten wątek:
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 22 listopada 2019, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cabrera cudny słodziak 🤩 śliczny

    Cabrera lubi tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 22 listopada 2019, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jeszcze ja dorzucę coś od siebie :p

    Ola urodziła się z wagą 2460g i 51cm. W tym czasie ubieraliśmy jej pajace ze Smyka rozmiar 50 i z Tesco rozmiar New born. Teraz waży ponad 3200g i dalej mieści się w te same ubranka, ale już powoli robią się na styk (przynajmniej na długość).
    Obecnie idealne są pajace z Auchan rozmiar 56.

    Na spacer zakładamy misia z PEPCO w rozmiarze 56. Na początku miał luzy, teraz zaczyna być akurat.

    A czapkę mój mąż kupił 2 lata temu dla Ali w sklepie dla dzieci na rynku - taką dzierganą. Jest idealna, bo rośnie razem z główką dziecka i była dobra całą zimę. Teraz Ola ją nosi :)
    Może macie gdzieś takie "rynkowe" sklepiki - sprawdźcie :)

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 22 listopada 2019, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O taka :)

    adaf81cef2d6.jpg

    Cabrera, Yoselyn82, Malgonia, JustynaG lubią tę wiadomość

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 22 listopada 2019, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, czyli Kaczorkowe obserwacje potwierdzają moje - 50 ze smyka to jak auchanowskie 56. A jutro zamierzam właśnie kupić polarowy pajac w Pepco, będzie idealny do fotelika. W wózku uznałam, że jakoś ogarniemy spacery bez inwestycji w kombinezon 'na chwilę'.

    U nas za to inny problem z rozmiarami - 50 ze smyka jest ogólnie fajna, ale za krótka w nóżkach. Juliś zawsze miała kości udowe bardziej 'do przodu' niż inne części ciała i wygląda na to, że tak jej zostało po urodzeniu. Bo takie śpiochy ze smyka w rękawie akurat, na szerokość nawet jako tako, a w nogach ciasne i ciągną. Moja modeleczka <3
    Za to dziś zmierzyłam jej główkę i ma już + 2 cm w obwodzie (z 31 na 33 cm). A że dziś mnie coś mocniej boli na zszyciu to w sumie jestem jej mocno wdzięczna za fakt, że urodziła się z takim niewielkim łepkiem :P

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 22 listopada 2019, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset - to faktycznie malutką główkę ma Julka. U nas były 34cm a teraz jest 37cm. Z tym, że u nas właśnie na USG głowa była duża a nogi krótkie :p więc może i dobrze, że nie dane mi było ją rodzić w terminie siłami natury ;)

    reset lubi tę wiadomość

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 22 listopada 2019, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa wizyta 26.11 no i już nie mogę się doczekać tym bardziej, że ostatnio pobolewa mnie podbrzusze. Może to nerwy bo u eMka w rodzinie nieciekawa sytuacja i trochę się przejmuje. Tłumaczę sobie, że nie powinnam, ale i tak człowiek myśli swoje. Żadnych plamien ani niczego niepokojącego nie mam, więc musi być dobrze 😊 gdyby nie senność i zmęczenie to powiedziałabym, że nie nam żadnych objawów

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2019, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta, u mnie tez zmęczenie było jedynym objawem :)
    Czekamy na fotkę z pięknym gumusiem 😊

    Reset, u nas ten sam problem długich nóg (nogi to rozmiar 62, a góra 50/56;)). Moim rozwiązaniem są spodnie + skarpetki i do tego body - zamiast pajacy (ewentualnie polspiochy w większym rozmiarze ;))

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2019, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cabrera śliczny maluszek!!

    Cheresta kciuki za wizytę i za to, żeby sytuacja u Emka się wyprostowała, cokolwiek się dzieje.

    Dacie wiarę że ja ani razu nie mierzyłam Oskarowi głowy...hmmm :p za to u nas ten sam problem z nogami, chyba wysoki chłopak mi urośnie( zresztą, to były pierwsze słowa położnek jak przyszła na wizytę i zobaczyła jego stópki:p ) spodenki mam rozmiar do przodu niż reszta ubrań;)

    Kaczorka- superowa ta czapeczka ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2019, 21:56

    Kaczorka lubi tę wiadomość

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 22 listopada 2019, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cabrera, ja bym chętnie ubierała spodnie + body (mam tyyyyyyle pięknych zestawów), ale M. preferuje pajace, a to on głównie ubiera Julinka i on w 99% przewija, więc niech mu będzie. Ale jutro jadę z nią w odwiedziny, więc znów sobie wystroję po mojemu :P

    Achia, ja główkę zmierzyłam z przypadku, bo centymetr wzięłam po to, by sprawdzić masochistycznie ile cm brakuje mi w pasie do dawnych wymiarów oraz ile mają moje łydki, bo coś kozaki nie chciały się dopiąć ;)

    Cabrera lubi tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 23 listopada 2019, 03:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja nie mierzyłam główki - na wizycie u lekarza ostatnio zrobili pomiary ;)

    Powiem Wam, że z tymi ubrankami to właśnie dużo od dziecka zależy. Olkę ubieram głównie w pajace, bo to takie chude, że żal mi było patrzeć, jak się w spodenkach topi :p
    A znowu Aluśce w ogóle pajacy i półśpiochów nie mogłam zakładać, bo tak dziwnie nogi podkurczała, że nogawki ciągle były puste a ona się tylko wkurzała.

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2019, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cabrerka ale cud mały 😍 oczy ma prześliczne! Cały jest śliczny! Po mamie ;)

    Cabrera lubi tę wiadomość

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 23 listopada 2019, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaczorka wrote:
    O taka :)

    adaf81cef2d6.jpg

    Ja mam podobną ale kolorowa , ale kupiona chyba w cocodrillo . Dokładnie nie wiem bo to teściowa kupowala

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 23 listopada 2019, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to jestem na razie na etapie „po cholerę dodają do co drugiego zestawu czapeczki?! :P” jakies mało potrzebne mi się wydają, ale fakt, ze przecież główna tez różnie a czapka na początku być musi jak będzie zimno :). Chociaż ja takie zimowej to długo nie będę potrzebowała. A z ciuchami to kurde mam przeczucie, ze nasze dziecko może średnio lubić body :D ale chyba skarpetki strasznie spadają ze stopek takim maluchom, co? I ubieranie spodenek + skarpetki jest mało wygodne?

    Cheresta to masz dzień przede mną i Izą :) będzie dużo emocjonujących wizyt :)

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 23 listopada 2019, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie tak kojarzyłam, że mamy jakoś dzień po dniu we trzy

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 23 listopada 2019, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurka nie załapałam się na zdjęcie synka Cabrery :(


    Oo tak, w tym tygodniu będzie troche emocji :) już się nie mogę doczekać.

    Ja tak w ogóle to witam się w 14 TC! Matko ale to mi leci teraz. Czeka nas sporo zmian w mieszkaniu - musimy zrobić mini remont i przemeblowanie. Mamy kilka koncepcji, ale przy dziecku niestety muszę zrezygnować z pracowni,zlikwidujemy salonik i niestety sypialnie😭 zamiast salonu zrobimy jadalnię ze stołem, w sypialni zrobimy pokój dzienny z kanapą i moim kącikiem krawiecki, a w pracowni będzie pokoik dziecięcy. Także sporo roboty nas czeka no i musimy sprzedać łóżko i kupić za to stół z krzesłami, ale wydaje mi się że tak będzie dobrze i mieszkanie też trochę zyska przestrzeni bo niestety mamy tylko 50 metrów i ciężko się ogarnąć, a że dziecka długo nie było to się zrobił mały bangladesz..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2019, 10:34

    Lusesita lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 23 listopada 2019, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape jesli moge tylko cos radzic to nie czekaj z tym do czasu, gdy brzuszek bedzie juz przeszkadzal ;)
    A czas bedzie Ci juz tylko szybciej plynal.

    Ja Wam powiem, ze na rozmiary tak bardzo nue patrze. Tego mnie bratowa na swoich doswiadczeniach nauczyla ze rozklada body, pajace i inne cuda na kanapie a potem po kolei dopasowuje ktory ma zblizony rozmiar. Bo mowi, ze jak posegregowala ciuszki rozmiarami to zdarzalo jej sie otworzyc paczke i czesc ciuszkow miec z automatu za malych. Wiec ja rozmiary oceniam "na oko".

    Czapeczek poczatkowo tez nie kupowalam ale pod koniec zaczelam.. im mi jest zimniej tym vardziej mysle, ze malutkiej tez moze byc.

    Ale.. podsunelas mi Kaczorka geniusz pomysl. Zlece zrobienue czapeczki mojej mamie. Bedzie przeszczesliwa ze moze cos dla wniusi zrobic a mi odejdzie problem z szukaniem :)

    Kaczorka lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Lusesita Autorytet
    Postów: 1995 2563

    Wysłany: 23 listopada 2019, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak dorzucę tylko w temacie ubranek, że w tych ciut większych rozmiarach, body za Smyka w rozm 86 odpowiada tym z HM w rozm 80.
    Sprawdzone dziś po zakupach :-)

    f2wlbd3m7vs8avcj.png
    dxom8u698gwsp1q3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2019, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia- w ciąży segregowałam rozmiarami. Przy pierwszym przebraniu jak wyrósł robię to już na oko. Bo serio rozmiar rozmiarowi nierówny

  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 23 listopada 2019, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwsze bodziaki kupiłam w biedronce zaraz po pierwszych pozytywnych testach. Rozmiary takie na później, ale musiałam je mieć
    ad905aed36f8.jpg
    A potem była promka w Lidlu i bodziaki wychodziły po 4zl, ale tu już chciałam mieć coś na początek czyli 50-56
    Dziewczyny jako, że jestem zielona w kwestii pierwszych badań to podpowiedzcie co powinien mi zlecić lekarz? Wiem, że morfologie i mocz to na pewno, ale co jeszcze.

    JustynaG, Kaczorka, Yoselyn82, Cabrera, Lunaris lubią tę wiadomość

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2019, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta u mnie to był pakiet tsh, glukoza zwykła, wszystkie te różyczki, cytomegalie, HIV itd. Mogę odszukać w dokumentach ciążowych co to było, ale dopiero jutro,bo mam tu sajgon

‹‹ 922 923 924 925 926 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ