X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Era dinozaurów :) dla wtajemniczonych!
Odpowiedz

Era dinozaurów :) dla wtajemniczonych!

Oceń ten wątek:
  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie u W, potwierdził że dziewczynka 😊 waży już 200 g ale nie mam za dobrego ujęcia z tego usg. Chyba ten dzieć martwi się wszystkim razem ze mną bo trzymała rączki zaraz przy główce jakby łapała się za głowę 😁 nie dało się za bardzo podejrzeć buźki na kolorowym usg. Za to zdziwiło mnie jak wyraźnie widać jej żebra

    frezyjciada, Bajkaaa, Aga9090, Achia, Malgonia, nowa na dzielni, pilik, Siwulec, Cabrera, Flowwer, Kaczorka, Izape_91, golonat, Lunaris, summer86, Ochmanka lubią tę wiadomość

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
  • Bajkaaa Autorytet
    Postów: 4691 6053

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frezyjciada wrote:
    Bajeczko jak się trzymasz? Pamiętaj, że w razie co to moja propozycja aktualna ;) całusy dla Was piękne :* :*
    Dziękuję, u mnie dużo lepiej więc trzymam się super :)
    Gdyby jeszcze moje dziecko w końcu przestało chorować to było by super :)

    bhywdf9hizoki5ai.png
    Córeczka <3 Zosieńka <3
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawał dziewczyny już :D. Jestem ciekawa ile mój już wazy, mam teraz długa przerwę w wizytach bo aż 5 tygodni, idę dopiero za 1,5 tygodnia :). Po odczuciach wydaje mi się już bardzo duży :D

    Hej Bajka! :)

    Malgonia ja myśle ze każda zdrowa na umyśle osoba raczej nie jest zachwycona nagłym odebraniem wolności w takim stopniu i świeże mamuśki mają pełne prawo trochę sobie poprzeżywać na początku ;). Przyzwyczaja się człowiek do swojego życia a tu nagle jakieś 3 kilo malucha mu wszystko brutalnie wywraca do góry nogami i jeszcze wiecznie niezadowolone ;). Pewnie nie raz tu z Cherestą (a potem pozostałymi dinkami) wlecimy na ojoiwanie ;)

    Malgonia lubi tę wiadomość

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa pod warunkiem, że będziemy miały na to chwilę czasu i końcówkę energii 😁

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgoniu, to ja jeszcze dorzucę swoją cegiełkę. :)
    U nas najcięższe były pierwsze 4 miesiące. Pomijam kwestię kpi bo to był mój wybór, moja decyzja i mogłam w każdej chwili ją zmienić.
    Ania wrzeszczała przy zmianie pieluchy (niestety ma to do teraz), przy przebieraniu, przy kąpaniu, przy wyciągnięciu cycka (stąd kpi), gdy leżała w łóżeczku, gdy leżała w gondoli (spacery w wózku były nie do zniesienia). Najlepiej się czuła z butelką w ustach u mamusi na rękach! Ale wtedy piła za dużo mleka i ulewała strasznie. Za radą położnej zaczęliśmy na siłę uczyć ją smoczka, żeby trochę z tą butelką odpuściła. No i w końcu załapała... jest to miłość wielka do dziś.
    Przez pierwsze 3 miesiące powtarzałam sobie, że to IV trymestr, że to czas dla dziecka, że będzie lepiej. Obiady gotował mąż jak wracał z pracy. Ja nie miałam jak. Po 4 miesiącu zaczęło być lżej. :) Nie chciałabym wracać do tych pierwszych miesięcy, teraz jest zdecydowanie fajniej.

    P.S To patrzenie na mleko i ocenianie na oko ile ma tłuszczu to "stara szkoła". Szczerze mówiąc,badania nad mlekiem nie potwierdzają tej szkoły. Widziałam nawet zdjęcie różnych partii mleka wraz z podanymi parametrami takimi jak białko czy tłuszcz. I to się nie przekładało.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2020, 21:57

    Malgonia lubi tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 1 lutego 2020, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co dzwonił do mnie dzisiaj W że w cytoligii wyszedł mi jakiś stan zapalny i mam przyjechać do przychodni po receptę na globulki, podleczyć się i powtórzyć cytologie za 3 miesiące (jeśli dobrze zrozumiałam). Wczoraj odebrałam ten wynik i tak szczerze to go nie czytałam, on też wpisał tylko że wynik 2 grupa i tyle. Teraz się zastanawiam skąd to się wzięło i czy może być groźne dla małej 😞 trochę się martwię

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 1 lutego 2020, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta - nie martw się za bardzo. U mnie w pierwszej ciąży też cytologia wyszła kiepsko. Miałam ASCUS i stany zapalne. Ginekolog wysłała mnie na kolposkopię, żeby sprawdzić stan zmian.
    Ale uznano, że w ciąży nic nie będą więcej robić i mam się zgłosić do kontroli 8 tygodni po porodzie. Bujałam się z tym jeszcze przez ponad pół roku po ciąży. Aż w końcu dostałam jakieś globulki mocno złuszczające i po tym wszystko wróciło do normy 🙂

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2020, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta a może nadżerka?

  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 2 lutego 2020, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga9090 wrote:
    Cheresta a może nadżerka?
    Odczynowe zmiany komórkowe związane z zapaleniem. Tak jest w opisie. Nie rozmawiałam twarzą w twarz z W tylko przez telefon i trochę też nam przerywało. Ale we wtorek mam wizytę jeszcze na NFZ (po skierowania i receptę na heparyne) to jeszcze jego dopytam. Może on mi wypisze receptę na te globulki i nie będę musiała jechać po nią do Warszawy.
    Kaczorka mam nadzieję, że nie będę się z tym aż tyle bujać 😑

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 2 lutego 2020, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta, nie musisz jechać po receptę. Niech Ci podadzą kod recepty i będziesz mogła go podać w aptece razem z peselem i zrealizować receptę w ten sposób. :)
    U mnie w przychodni każda recepta ma swój kod. Może u Ciebie też tak jest.

    Rucola lubi tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 2 lutego 2020, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna wlasnie pytalam o to W jak dzwonil, ale oni wystawiają recepty w starej formie, te pisane. No i muszę jechać

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 2 lutego 2020, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta wrote:
    Justyna wlasnie pytalam o to W jak dzwonil, ale oni wystawiają recepty w starej formie, te pisane. No i muszę jechać
    a nie mogą Ci podać nazwy tych globulek? to by Ci ten lekarz na NFZ wypisał

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 2 lutego 2020, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta, a masz profil zaufany?
    Bo ja właśnie po raz pierwszy zalogowałam się na https://pacjent.gov.pl/ i tam mam dane recepty, która była właśnie w formie papierowej. Dokładnie mam podane co mi lekarz przepisał. Może to pomoże?

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 2 lutego 2020, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    a nie mogą Ci podać nazwy tych globulek? to by Ci ten lekarz na NFZ wypisał
    No właśnie pisałam wyżej że spróbuję załatwić we wtorek receptę na te globulki żeby nie jechać tylko po receptę 50km :)
    Justyna profilu nie zakładałam, nawet nie wiedziałam, że są tam tak dokładne info na temat recept

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 2 lutego 2020, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :* dawno nie pisalam.
    Małgoniu mam nadzieję, że sobie poradzisz z tymi emocjami i zaistniałą sytuacją, ostatnio na szkole rodzenia poruszlaismy ten temat i też się tego obawiam.

    Cheresta Twoja mała to już duże dziewczę! Jak Ci mija czas ciąży? Dobrze się czujesz??

    Ja byłam na usg w środę. Nie dostałam zdjęcia, ale zaspokoiłam podstawowa wiedzę - malutka ma już 535 g, po raz 3 potwierdzona dziewczynka, moja szyjka ma 4,5 cm, łożysko na przedniej ścianie, mała chyba ułożona miednicowo. Fika już konkretnie, choć teraz się obróciła i czuję, że mi po wnętrznościach skacze :p

    Z wyprawkowhch tematów ogarnęłam najmniejsze rozmiary, choć pewnie coś jeszcze dokupie z bodziakow. Niby mam tego trochę, a wydaje mi się że mało. Kupiliśmy już fotelik z bazą i padło na maxi cosi pebble plus. Pozostał jeszcze wózek, który już mamy upatrzony, ale może jeszcze coś się do kwietnia zmieni no i końcem tygodnia ma być łóżeczko. Także już powoli się ogarniam ze wszystkim, bo wybił nam 24 tydzień. Strasznie ten czas szybko leeeci!

    PS. Na komodzie po kolei ułożone 50-56-62, ale 62 muszę zdecydowanie jeszcze dokupić, bo coś czuję że mało. No i udało mi się w koncu Zosi uszyc rożek, a reszta to misie które ostatnio powstały ♥️

    60890afcbdb9.jpg 47dbcb6d2c5a.jpg 0ac72b073dab.jpg 2e9a3c1ec92e.jpg

    Achia, Rucola, JustynaG, Siwulec, pilik, frezyjciada, Lunaris, nowa na dzielni, Malgonia, Magddullina2, Ochmanka lubią tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 2 lutego 2020, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie tak intensywnie że nie mogłam Was nadrobić przez weekend

    lipa z czasem, napiszę tylko że zazdroszczę kompletowania wyprawek <3

    i przybijam piąteczkę a nawet pięćdziesiąteczkę z Tobą Małgonia- Franio był HBN i do tego SI a jak już go ogarnęłam z grubsza to ... urodził się Stasio ;) a na serio to Franek w dzień spał 2x po 15 min i tylko w bujaku ciągle poruszany (było to samo- gadanie: "no jak to przecież takie małe dzieci to jedzą i śpią"- NIE, moje nie spało ale jadło ;) ) nie znosił kąpania ubierania noszenia i spowijania. Całe szczęście kochał spacery i bycia na dworze - dlatego tylko nie umarłam z głodu. Latałam z wózkiem i zajadałam drożdżówki bo w domu nawet na siku ciężko było wyjść. Zostałam z nim sama jak miał 9 tygodni i nie było nikogo kto by nas odwiedzał nie mówiąc o pomaganiu. I najbardziej wykańczała ta samotność, brak kogoś do rozmowy. Nie raz on leżał i wył a ja siedziałam obok i ryczałam z nim z bezsilności zastanawiając się czy to tak ma wyglądać to macierzyństwo o które walczyłam przez 8 lat ?! po pierwszych miesiącach kończyły się jedne problemy a zaczynały inne a po 1 roku stwierdziłam dopiero że mam przyjemność w byciu Mamą ( ze Stasiem miłość od 1 wejrzenia która lekko oziębła właśnie koło 11 miesiąca :P zrozum o co tu chodzi? )

    a dziś... same wiecie - jest Franio, jest Stasio i mimo że bycie mamą to wielkie poświęcenie i ciężka praca to jest to najwspanialsze doświadczenie jakie w życiu przeżyłam - mówię to jako mama odchowanego 6 latka :) Zmęczona, wykończona ale chętnie szarpnęłabym się na kolejne bo jakże cudnie smakuje ta ledwo ciepła kawa czy możliwość obejrzenia 10 min serialu zanim padnę :P w "tamtym życiu" przed dziećmi wszystko było takie swobodne i poukładane że aż się martwię co będzie jak chłopaki wyjdą z domu i znowu będzie w nim czysto... co wtedy będę robiła?

    Także pamiętajcie moje Kochane: Time goes by...

    Dobranoc!

    Cabrera, nowa na dzielni lubią tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 3 lutego 2020, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki slicznie :)

    Iza ja 50 nie mialam wcsle, a z 56 (ktore po urodzeniu wosialo na Ali) wyrosla tak szybko, ze zaluje dzis, ze wiecej 62 nie kupilam.

    U nas pierwsza kolka (lub cos w tym stylu). Mialam nadzieje, ze choc to nas ominie. Teraz tylko nasluchuje czy Ala w koncu zrobila kupe. Macierztnstwo jest piekne.

    Izape_91 lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 3 lutego 2020, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunarisku, Małgonia ja się bardzo tego obawiam o czym piszecie, że tyle człowiek czeka, tak bardzo chce, a potem ta rzeczywistość nie jest taka kolorowa. Ja się obawiam bardzo tego, że będę właśnie sama i zeswiruje. Że będzie mi głupio ponarzekać, bo będę się czuła tak, jakbym nie miała prawa narzekać, w końcu tyle czekałam! I będę to dusiła w sobie. Mój mąż już by chciał całe mieszkanie pod Zoske ustawiać, a ja wiem, że to nie ma sensu, chciałabym mieć tu też swój kąt, a nie Zosia w naszej sypialni i Zosia w swoim pokoiku:p a mamy tylko te dwa pokoje + salon z kuchnią. No chyba to mnie najbardziej dręczy, że nie będę miała tu już swojego miejsca. Najlepiej byłoby budować dom, ale wiem że my się na kredyt nie zdecydujemy, mimo że teraz każdy bierze itd. Za dużo się naogladalam w pracy tragedii, gdzie ludziom podwinęła się noga mimo, że starali się jak mogli, ja to widzę zupełnie inaczej. Tak więc czeka nas dobre kilka lat w tym mieszkaniu, no chyba że wygramy w lotto 😂 ale wiecie, ja nie narzekam. Nie muszę tego mieć, obędzie się, przeżyje! Pewnie wyjdzie w praniu, że i tak nie miałabym czasu korzystać z tego mojego kąta, bo Zosia będzie wymagała dużo zainteresowania i czasu. Czuję, że to będzie ogromna zmiana. Mam nadzieję, że sobie poradzę. Chcialabym żeby mąż w tym mnie wspierał. Poza tym mam też mętlik co z pracą, ale zostawiam sobie te zmartwienia na potem. Teraz Zosia :)

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 3 lutego 2020, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza według mnie warto zebyś jeszcze raz przedyskutowała z emkiem temat swojej pracowni, bo na poczatku dziecko naprawdę nie potrzebuje swojego pokoju... Wystarczy mu kącik z Waszej sypialni a duża szansa, ze skończy się jak u większości, Zosia bedzie spać z Wami ;) My staramy się o drugie dziecko mając łącznie 2 pokoje, przy czym sypialnia ma 9m2+ malutka gerderoba, zresztą widziałaś sama. Upchneliśmy tam jeszcze łóżko 160cm :P stoi l łóżeczko i jesli pojawi się drugie dziecko, to upchniemy jeszcze jedno :P na poczatku planowałam, żeby było funkcjonalnie i ładnie a teraz to naprawdę nie ma znaczenia :) Szycie daje Ci radość, więc walcz o swój kącik, tym bardziej, ze masz bardzo rozwojową pasję.

    Siwulec, Lunaris, Ochmanka lubią tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2020, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podpisuję się w 100% pod wpisem Rucoli! I też upchałam naszą czwórkę w kawalerce 😂 było ciasno, niezbyt pięknie, ale funkcjonalnie ;) teraz pokój plus salon z jadalnią, kuchnia, łazienka itd to jest rarytas! Nie poddawaj się Iza i walcz o to swoje miejsce, przyda Ci się choćby dla zdrowia psychicznego!

‹‹ 951 952 953 954 955 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ