X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jeśli chodzi o imiona, to w naszej rodzinie jest przewaga chłopców, więc wstępnie myslimy o imieniu męskim i tak kiedyś pół żartem pół serio przy teściowej, która uwielbia sugerowac imiona dla przyszłych dzieci (jej lista to Kacper, Antoś itp czyli imiona kompletnie nie w naszym guście) mój emek powiedział, ze nasz syn będzie miał na imię Lew. zaczęła lamentować, ze tak nie można, co to za imię na co my ( z uwagi, ze jest bardzo świątobliwa) powiedzieliśmy, ze mamy drugi typ i z uwagi na szacunek dla niej pozwolimy jej wybrać jedno imię z dwóch a tym drugim imieniem jest Jezus. Od tamtej pory nie ma tematu imion, pytania kiedy dziecko... Pięknie to rozegraliśmy :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2018, 07:29

    aiwlys, pilik, Jadranka, Karolina90, Lusesita, Sarna84, malka lubią tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha Rucola z samego rana mnie nieźle rozbawiłaś! Może ja też wypróbuję te metodę! Hahaha :D

    Wczoraj rozmawiałam o imionach z koleżanka, która kazała mi nie przejmować się mama tylko wybrać to które mi się podoba. Jednocześnie wysłała mi listę imion dla swojego przyszłego dziecka (które dopiero jest w planach), fajne imiona i zarazem oryginalne. I sądzę, że gdyby moja mama zobaczyła jej listę to cieszylaby się, że ja nie mam takich pomysłów.
    A z racji tego, że ojciec dziecka ma zupełnie inny gust jak ja to też wybieram imię sama NA PRZEKÓR WSZYSTKIM! :)

    Agniechaaaa, pilik, Jadranka, Anna Stesia, Sarna84, olik321 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy wy też patrzycie takimi kategoriami ?
    Ja zwracam uwagę, żeby dziecko nie miał o zbyt popularnego imienia.
    2. Żeby pasowało do nazwiska. (Biorąc pod uwagę nazwisko dwuczlonowe)
    3. Żeby pasowało do 2 imienia (W grę wchodzi tylko Mikołaj lub Andrzej, po dziadku)
    4. Żeby pasowało do imienia brata, w sensie Brajan i Antoni do siebie nie pasują.
    5. Nie patrzę w ogóle na imiona typu Jan, Stanisław itd.
    6. Jednocześnie nie patrzę na Kevinow, Colinow itd.
    7. Patrzę też czy dane imię nie kojarzy mi się źle..

    A mimo tyłu kryterii nie moge się zdecydować. :p

  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wez troszkę wolnego, należy Ci się odpoczynek!
    Teraz tak myślę, że ja mam na tyle rzadkie i "dziwne" imię, że pewnie dlatego nikt by mi w drogę nie wchodził, Haha.
    Agniecha i super że myślicie o sobie! Ja mam problem z moim bo on nie chce jak ja nie mogę itd. Na szczęście lekarz powiedział że póki co przeszkód nie ma, a mój dalej ma opory i obawy... chociaż dużo mniejsze niż na początku :)
    Co do prenatalnego, mi gin powiedziała że będzie raczejnprzez brzuch, ale właśnie, czasami dzieciaczek się jakoś poobracać że łatwiej coś dowcipnie sprawdzić plus ocena szyjki. Więc trzeba być na obie opcje przygotowanym ;)
    Dziewczyna na instagramie sprzedaje piękny, czyściutki, zadbany i mało używany kosz Mojżesza w rozsądnej cenie... obiecałam sobie nie robić zakupów do połówkowych, ale chyba się nie powstrzymam i kupię...! Kiedy robiłyście pierwsze zakupy dla dzieciaczków?

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aiwlys może za dużo sobie właśnie kryteriów ustaliłaś i każde imię, które wymyślisz "wchodzi" do jakiegoś podpunktu? ;) serduchem myśl, coś Ci wpadnie na pewno! A jak nie to miej trzy takie naj i jak zobaczysz małego to zobaczysz co do niego pasuje Twoim zdaniem :)
    Ja zamierzałam jakieś bardziej wyszukane imię znaleźć (co by do mojego pasowało :p), a mi jedno wpadło w ucho i tak siedzi i już nawet na inne nie patrzę... chociaż właśnie nie do końca jest takie jakie zakładałam (ze znaczeniem odpowiednim i takie tam)

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajkaaa wrote:
    Anna Stesia a u kogo byłaś w Krakowie jeśli można wiedzieć? Bo mi jednego polecał i nie wiem czy tego samego :)

    Dariusz Zarotynski. Bardzo dokładny i skrupulatny, a do tego z wielką wiedza.

    mi88 lubi tę wiadomość

  • Jadranka Autorytet
    Postów: 692 946

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pilik wrote:
    Kiedy robiłyście pierwsze zakupy dla dzieciaczków?

    Ja coś kupiłam jak zobaczyłam serduszko :) tylko nie pamiętam co to było, pamięć mnie ostatnio zawodzi :D pewnie któryś bodziak :)

    pilik lubi tę wiadomość

    3jvzcwa1t1jbpiaq.png
    8.04.2018 3160 g Emilka
    13.08 || <3 8 cs
  • Ruth Autorytet
    Postów: 823 540

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aiwlys wrote:
    Czy wy też patrzycie takimi kategoriami ?
    Ja zwracam uwagę, żeby dziecko nie miał o zbyt popularnego imienia.
    2. Żeby pasowało do nazwiska. (Biorąc pod uwagę nazwisko dwuczlonowe)
    3. Żeby pasowało do 2 imienia (W grę wchodzi tylko Mikołaj lub Andrzej, po dziadku)
    4. Żeby pasowało do imienia brata, w sensie Brajan i Antoni do siebie nie pasują.
    5. Nie patrzę w ogóle na imiona typu Jan, Stanisław itd.
    6. Jednocześnie nie patrzę na Kevinow, Colinow itd.
    7. Patrzę też czy dane imię nie kojarzy mi się źle..

    A mimo tyłu kryterii nie moge się zdecydować. :p
    Hahaha podpisuję się pod tymi kategoriami..i nie wiem czemu też żadne.imię mi za bardzo nie pasuje :-P
    Te wszystkie punkty wydają mi się być wręcz oczywiste przy wyborze imion ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2018, 08:10

    f2w3rjjgkyeh1vkk.png
  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aiwlys - nasze kryteria w niektórych punktach się pokrywają z Twoimi. To chyba właśnie ich ilość najbardziej przeszkadza w wyborze.
    - najlepiej śląskie, ale jednocześnie rozpoznawane za granicą
    - z "naszego" pokolenia, czyli ani nie starodawne jak Stanisław, Edmund ani nie nowoczesno-spolszczane jak Xavier, Alan czy Brajan
    - pasujące do nazwiska
    - forma oficjalna i krótka np. Aleksandra/Ola, Magdalena/Magda (ale to bardziej dla dziewczynki, co już dla nas nie aktualne)
    - bez złych skojarzeń (o to było najtrudniej :D)
    - no i najbardziej ogólne, ale i najtrudniejsze - musi się nam podobać
    - nic z pierwszej 10, a może nawet 20 najpopularniejszych imion. Sama miałam 6 dziewczyn w klasie o tym samym imieniu i zawsze mi to przeszkadzało.
    Tak jak kiedyś wcześniej pisałam, po takich kryteriach zostało jedno męskie imię na liście :)
    U mnie rodzice w ogóle się w to nie wtrącali (na szczęście w nic się nie wtrącają od baaardzo wielu lat). "Teściowie" też po prostu zostali powiadomieni o wyborze.


    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pilik wrote:
    Aiwlys może za dużo sobie właśnie kryteriów ustaliłaś i każde imię, które wymyślisz "wchodzi" do jakiegoś podpunktu? ;) serduchem myśl, coś Ci wpadnie na pewno! A jak nie to miej trzy takie naj i jak zobaczysz małego to zobaczysz co do niego pasuje Twoim zdaniem :)
    Ja zamierzałam jakieś bardziej wyszukane imię znaleźć (co by do mojego pasowało :p), a mi jedno wpadło w ucho i tak siedzi i już nawet na inne nie patrzę... chociaż właśnie nie do końca jest takie jakie zakładałam (ze znaczeniem odpowiednim i takie tam)
    Hmm może masz rację. Tylko ja sobie nic nie ustawiłam. :D A jeśli można zapytać o Twoje oryginalne imię? Zintrygowalas mnie :D

  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilik - ja się wstrzymałam z zakupami do 22-23 tygodnia chyba, ale też miałam już wcześniej "zarezerwowane" łóżeczko i dwa inne sprzęty, które odsprzedawała znajoma, więc plany były nieco wcześniej.
    Z okazjami jest tak, że warto z nich korzystać. U Ciebie zaraz 5 miesiąc, więc nie jesteś na starcie :)


    age.png
  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i jeszcze mi się przypomniało coś odnośnie badania prenatalnego (11-13 tydz.).
    Jak szłam na pappę, to po wstępnej gadce z lekarzem zaprosił mnie na łóżko i USG. Więc ja dziarsko i dynamiczne kiecka do góry, rajstopy i majty w dół i już miałam ściągać je dalej, ale lekarz odwrócony do mnie tyłem (coś już ustawiał na USG) mówi "nooo to chyba pierwsze pani badanie przez brzuch?). Nigdy tak szybko nie ubierałam się z powrotem :D
    Nie wiem czy coś zauważył, ale buraka spaliłam niezłego :)

    Anna Stesia, olik321, Bocianiątko lubią tę wiadomość


    age.png
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczę.. spytałam póki co czy do wtorku może mi zarezerwować, we wtorek mam wizytę i jak znowu wszystko ok będzie to bym zamówiła :)...
    A imię... moja anonimowość troszkę odpłynie, bo mało tu takich ale na chwilę macie - Pia.
    Dla córki długo mi się podobało Mia, ale za podobne i odpuściłam szybko ;). Ja znowu nie chce pospolitego, ale nie chce super dziwnego jak moje ;) teraz je lubię, ale za dzieciaka miałam trochę nieprzyjemności

    Lusesita, aiwlys, Sarna84, Anna Stesia lubią tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Ruth Autorytet
    Postów: 823 540

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juicy haha dobre :-D

    A znacie kawał jak baba wybierała do ginekologa po pracy?
    Gada- nie zdążę się wykąpać..i szuka dezodoranty do części intymnych. U ginekologa siada zadowolona na fotel..a ten do niej
    -ale się dziś Pani wystroiła..
    Baba zagląda...a zamiast dezodorantem psiknęła sobie brokatem :-D haha

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2018, 08:26

    aiwlys, Bajkaaa, olik321 lubią tę wiadomość

    f2w3rjjgkyeh1vkk.png
  • Bajkaaa Autorytet
    Postów: 4691 6053

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    Dariusz Zarotynski. Bardzo dokładny i skrupulatny, a do tego z wielką wiedza.


    No właśnie o nim mi mówiła więc jeśli będzie możliwość to na niego się zdecyduje

    bhywdf9hizoki5ai.png
    Córeczka <3 Zosieńka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JuicyB wrote:
    - nic z pierwszej 10, a może nawet 20 najpopularniejszych imion. Sama miałam 6 dziewczyn w klasie o tym samym imieniu i zawsze mi to przeszkadzało.
    No właśnie u mnie też odpadają te popularne i powiem Wam, że korzystałam ze ściągawy popularności imion w pierwszej połowie 2017 roku.

    http://www.dziennikzachodni.pl/strona-kobiet/a/najpopularniejsze-imiona-w-2017-wykaz-imion-julek-i-antosiow-mamy-najwiecej,12607066/

    Tu podsyłam Wam stronkę, gdyby któraś chciała zerknąć. :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadawane w Polsce imiona męskie w I półroczu 2017 w liczbach:
    ANTONI 5015
    JAKUB 4505
    JAN 4165
    SZYMON 4089
    FRANCISZEK 3447
    FILIP 3447
    ALEKSANDER 3290
    WOJCIECH 3145
    KACPER 3042
    MIKOŁAJ 3025
    ADAM 2543
    MICHAŁ 2440
    MARCEL 2239
    WIKTOR 2138
    PIOTR 2034
    STANISŁAW 2021
    IGOR 1864
    MATEUSZ 1742
    BARTOSZ 1695
    NIKODEM 1655
    LEON 1626
    MIŁOSZ 1536
    MAKSYMILIAN 1522
    TYMON 1433
    ALAN 1424
    OLIWIER 1422
    IGNACY 1361
    DAWID 1313
    TYMOTEUSZ 1281
    OSKAR 1257
    KAROL 1138
    TOMASZ 1135
    DOMINIK 1115
    MACIEJ 1105
    FABIAN 1096
    JULIAN 1081
    KRZYSZTOF 1055

    Skopiowałam imiona tylko do 1000 :)

  • Ruth Autorytet
    Postów: 823 540

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo nie ma mojego typu :-D tak mi sie Witek wymyślił ostatnio :-)

    Sarna84 lubi tę wiadomość

    f2w3rjjgkyeh1vkk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już nawet patrzyłam po imionach typu Armin, Ariel. :D Taki mam młyn :D
    Przypuszczam, że drugiego w klasie by takiego nie miał hah :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2018, 09:24

  • Ruth Autorytet
    Postów: 823 540

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie sie podoba Lew :-D ale mój mąż nigdy na to nie pójdzie..poza tym nie pasi do nazwiska :-D

    Rucola, aiwlys lubią tę wiadomość

    f2w3rjjgkyeh1vkk.png
‹‹ 142 143 144 145 146 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ