X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • malka Autorytet
    Postów: 2366 4686

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olik321 wrote:
    Malka sprawdziłaś dokładnie przepisy?
    Też zmieniłam pracę, co prawda w czerwcu, ale liczą mi od wszystkich pracodawców.
    Chyba ze masz przerwę między umowami ( choćby jedno dniową) lub zmianę stosunku pracy

    Olik ja zmieniłam prace we wrześniu. Przepracowałam półtora miesiąca. Z tego co wyczytałam na różnych stronach to ZUS bierze pod uwagę składki tylko od aktualnego pracodawcy. Potwierdziła mi też to reset, która się na tym zna. Może masz podobną stawkę w tej pracy i poprzedniej i nie czujesz różnicy. Ja ogólnie jestem geniusz i zmieniłam prace na gorzej płatna ;) ale nie muszę dojeżdżać i myślałam że dyżurami wyrównam ta różnice, ale nie zdążyłam :/ jakbym wiedziała, że tak szybko uda się zajść w ciążę po poronieniu i znała bym wtedy przepisy to nie zmieniła bym pracy. Ale przynajmniej jak wrócę to będą musieli mi stawkę wyrównać i w nowej pracy jest spokojniej. Tylko teraz muszę jakoś te 1,5 roku przeżyć ;)

    5b09trd8ji0unw2g.png

    34bwflw153i9m8vo.png
  • malka Autorytet
    Postów: 2366 4686

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    Mnie też takie historie dołują, ale ta akurat mnie pokrzepiła. Ucieszyłam się, że maluch żyje i przybiera na wadze. A także tym, że żyjemy w takich czasach, że medycyna może pomóc takim kruszynkom. Pamiętam - bo jestem już trochę leciwa - że swego czasu wielkim osiągnięciem było uratowanie wcześniaczka, który ważył 800 g, a teraz - okruszek o połowę mniejszy i daje radę! To podobno najmniejszy urodzony w Polsce wcześniak. Bardzo mu kibicuję i jego rodzicom.

    Ale z tego co gdzieś wyczytałam to urodziny był chyba w 28 czy 29 tygodniu, więc był baaaardzo mały jak na ten wiek ciąży. Trzymam kciuki za niego. Ale wiem jak to jest, bo moja bratanica urodziła się mając 500g i wiem niestety jakie są tego konsekwencje w przyszłości. Chociaż ona i tak bardzo dobrze sobie radzi.

    5b09trd8ji0unw2g.png

    34bwflw153i9m8vo.png
  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na BBF skakałam chwilę między marcem, a kwietniem, ale jakoś tam nie pasowałam. Takie historie o maluszkach są bardzo pokrzepiające. Mam wśród znajomych maleństwo, które urodziło się chyba w 26 tygodniu. A teraz zdrowa i fajna dziewczynka :)
    Ja właśnie wkraczam w 30 tydzień i dziś czytałam (moja jedyna literatura ciążowo-mamusiowa) w "Ciężarówką przez 9 mcy", że 90% dzieci w wieku mojego berbecia ma szansę dziś na przeżycie, a 80% to całkowicie zdrowe bajtle.
    W szkole rodzenia też opowiadała położna o maluchu ze szpitala Św. Zofii na Żelaznej, który miał około 400 gram na starcie, a w czasie naszej lekcji już około 700g i bardzo dobre rokowania.
    Jutro Wielka Orkiestra zbiera na maluszki. Zawsze coś daję, ale w tym roku chyba pobiję rekord :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2018, 16:05

    Anna Stesia, olik321 lubią tę wiadomość


    age.png
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malka wrote:
    Ale z tego co gdzieś wyczytałam to urodziny był chyba w 28 czy 29 tygodniu, więc był baaaardzo mały jak na ten wiek ciąży. Trzymam kciuki za niego. Ale wiem jak to jest, bo moja bratanica urodziła się mając 500g i wiem niestety jakie są tego konsekwencje w przyszłości. Chociaż ona i tak bardzo dobrze sobie radzi.

    Tak, to był chyba 29 tydzień, więc poważna hipotrofia. Pewnie każde wcześniactwo wiąże się z różnymi problemami, a już tak skrajne to w ogóle. Niemniej jednak trzymam kciuki za to maleństwo najmocniej jak umiem i mam nadzieję, że będzie mógł wieść spokojne i szczęśliwe życie.

    JuicyB, malka, olik321 lubią tę wiadomość

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JuicyB - tak, w kontekście kolejnego finału WOŚP ta historia daje jeszcze więcej do myślenia!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moniśka... wrote:
    Aiwlys, Ty to masz energii duzo przed porodem, mi sie teraz juz nic nie chcw robic a co dopiero pozniej ;) a przyszloscia sie nie przejmuj, bedziesz miala swoich synkow przy sobie i to bedzie najwazniejsze
    Syndrom wicia gniazda. :)

    Sarna84 lubi tę wiadomość

  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie w kontekście Kacperka od razu przyszła na myśl aksamitna dlaczego jej okruszków nie ratowali skoro ten daje radę ,ale może właśnie że względu na wiek ciąży . Dobrze że są lekarze którym się chciało ratować taka kruszynę ,że nie machnęli ręką że za małe i nie ma sensu mam nadzieję że maluszek da radę i wyrośnie na dzielnego faceta

    cf409fc7e7.png
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pawojoszka - tak jak piszesz po pierwszy bliźniaki zawsze troszke mniejsze, po drugie to jednak 7 tygodni więcej w brzuchu! Podejrzewam że mino wielkości moglobyc więcej narządów już wykształconych... ja mam na fb grupę dziewczyn z ovu, dwie mają termin na marzec i wlasnie mi opowiadały o tym chłopcu... z jednej strony cud, a z drugiej też znam dużo dzieci urodzonych w tym wieku i ratowanych, które są teraz głęboko upośledzone i codziennie cierpią... ale oczywiście trzymam kciuki, żeby w tym wypadku skończyło się inaczej!!

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję, że z tym Maluszkiem będzie wszystko ok.

    Codziennie myślę o Aksamitnej i Nice. Mam nadzieję, że Nika wkrótce się odezwie.

    AnnaStesia, już półmetek za Wami <3

    Powiem Wam, że tak bardzo się nie mogę doczekać czerwca. Mogłabym zrezygnować z tych kilku miesięcy przeżywania ciąży i przenieść się w czasie :P

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malka wrote:
    Olik ja zmieniłam prace we wrześniu. Przepracowałam półtora miesiąca. Z tego co wyczytałam na różnych stronach to ZUS bierze pod uwagę składki tylko od aktualnego pracodawcy. Potwierdziła mi też to reset, która się na tym zna. Może masz podobną stawkę w tej pracy i poprzedniej i nie czujesz różnicy. Ja ogólnie jestem geniusz i zmieniłam prace na gorzej płatna ;) ale nie muszę dojeżdżać i myślałam że dyżurami wyrównam ta różnice, ale nie zdążyłam :/ jakbym wiedziała, że tak szybko uda się zajść w ciążę po poronieniu i znała bym wtedy przepisy to nie zmieniła bym pracy. Ale przynajmniej jak wrócę to będą musieli mi stawkę wyrównać i w nowej pracy jest spokojniej. Tylko teraz muszę jakoś te 1,5 roku przeżyć ;)
    Malka a teraz i poprzednio miałaś umowę o pracę?

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • malka Autorytet
    Postów: 2366 4686

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olik321 wrote:
    Malka a teraz i poprzednio miałaś umowę o pracę?

    Tak umowa o pracę i teraz i w poprzedniej firmie. Obie na czas nieokreślony.

    5b09trd8ji0unw2g.png

    34bwflw153i9m8vo.png
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to jeśli nie miałaś przerwy między umowami tj jedna kończyła się np 31.03 a druga zaczynała 1.04 to liczą od obu pracodawcy. Bylam w ZUSie w tej sprawie bo prawnicy mowili co innego i księgowe. Wyszlo ze księgowe mają racje. Wiec nie masz się co martwić

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I liczą wypłatę z max 12miesiecy i dzielą na 12
    U mnie akurat to pogarsza sprawę bo teraz mam wyższą wypłatę

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • malka Autorytet
    Postów: 2366 4686

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to muszę iść zapytać do zusu, bo jak na razie dostaje tyle ile mam na nowej umówie. Nie jest uwzględniona na pewno średnia z 12 miesięcy.

    5b09trd8ji0unw2g.png

    34bwflw153i9m8vo.png
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malka wrote:
    No to muszę iść zapytać do zusu, bo jak na razie dostaje tyle ile mam na nowej umówie. Nie jest uwzględniona na pewno średnia z 12 miesięcy.
    Pierwszy miesiąc dostaje sie tylko co na umowie hmm moze nawet cale l4. Macierzyński jest liczony ze średniej

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • malka Autorytet
    Postów: 2366 4686

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na stronie zusu jest napisane, że liczą się składki tylko od aktualnego płatnika składek. Niezależnie czy była ciągłość w umowach czy nie. Jedyny wyjątek to wtedy gdy zmiana pracodawcy nastąpiła z powodu przejęcia firmy i pracowników przez inną firmę.

    5b09trd8ji0unw2g.png

    34bwflw153i9m8vo.png
  • malka Autorytet
    Postów: 2366 4686

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o macierzyński to nie wiem jak jest liczony bo się jeszcze nie orientowałam ;) ale chorobowe jednak tylko od aktualnego pracodawcy.

    5b09trd8ji0unw2g.png

    34bwflw153i9m8vo.png
  • malka Autorytet
    Postów: 2366 4686

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to teraz doczytałam, że macierzyński jest obliczany na tych samych zasadach co chorobowe. Więc nie ma opcji żeby liczyli też poprzednie składki :/

    5b09trd8ji0unw2g.png

    34bwflw153i9m8vo.png
  • Bajkaaa Autorytet
    Postów: 4691 6053

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malka a powiedz mi bo ty poszłaś szybko na l4 czy byłaś w zusie na kontroli czy jak to się zwie? No mnie na pewno będą wzywać jak pójdę szybko na l4 i jestem ciekawa jak to wygląda

    bhywdf9hizoki5ai.png
    Córeczka <3 Zosieńka <3
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajka to oni Cię sprawdzają i przychodzą na kontrole. Bez zapowiedzi. Ja miałam, generalnie przy zwolnieniu z kodem 2 możesz wychodzić, ale jest haczyk... jak Cię nie zastaną w domu to zawieszają wypłatę do czasu wyjaśnienia sprawy... oni do tygodnia przysyłają zawiadomienie że byli, że masz się wytłumaczyć, masz tydzien na odpowiedz a oni miesiąc na rozpatrzenie sprawy więc możesz być 6 tygodni bez kasy w najgorszym wypadku. U nas zrobili kontrole chorych (po kolei do wszystkich szli, miała długą listę) na tydzien przed świętami...!

    ds022el.png

    u4uGp2.png
‹‹ 157 158 159 160 161 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ