X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba ostatecznie padnie wybór jak się urodzi. Ale najprawdopodobniej Daniel. :)

    pilik, Jadranka lubią tę wiadomość

  • Ruth Autorytet
    Postów: 823 540

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aiwlys odliczam dni razem z Tobą do porodu <3 :-D

    aiwlys lubi tę wiadomość

    f2w3rjjgkyeh1vkk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was ma w domu bądź planuje zakup Szumisia? Z opinii wynika, że naprawdę fajny, przydatny(!) miś i faktycznie dzieci spokojniej śpią przez emitowane bicie serduszka.
    Jeśli ktos nie wie i czym mówię podsyłam oficjalna strone:
    Www.szumisie.pl
    Zastanawiałam się nad podstawowa wersja tylko właśnie z tym serduszkiem. Nie potrzebny mi bajer w postaci niani czy czujnika oddechu. :)

  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aiwlys wrote:
    Czy któraś z Was ma w domu bądź planuje zakup Szumisia? Z opinii wynika, że naprawdę fajny, przydatny(!) miś i faktycznie dzieci spokojniej śpią przez emitowane bicie serduszka.
    Jeśli ktos nie wie i czym mówię podsyłam oficjalna strone:
    Www.szumisie.pl
    Zastanawiałam się nad podstawowa wersja tylko właśnie z tym serduszkiem. Nie potrzebny mi bajer w postaci niani czy czujnika oddechu. :)
    My zamówiliśmy whisbear z 3kiwi.pl :) jeden i drugi ma te same funkcję i babki faktycznie polecają :)

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nawet nie wiem o czym piszecie :( ja jestem 100 lat za murzynami serio ...
    Szumiś .... a kiedyś siostrze zostawiałam radio Zet włączone ....

    Inna co jest jeszcze na topie ? Nowości ?

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Ja nawet nie wiem o czym piszecie :( ja jestem 100 lat za murzynami serio ...
    Szumiś .... a kiedyś siostrze zostawiałam radio Zet włączone ....

    Inna co jest jeszcze na topie ? Nowości ?
    U nas przy starszym suszarka działała cuda hahaahha :D

    Wiesz co, ja chyba sama nie jestem do końca przekonana do tych wszystkich nowinek i nowości :D

    Ale mamy takie nasze must have, które przekonały nas do siebie toną atestów, pozytywnych recenzji itd itp :D

    Bujaczek BabyBjorn - jedyny z atestami fizjoterapeutów, do 13kg
    Whisbear
    Składana wanienka stokke - mieszkamy na 2 domy, więc jeśli będzie nam dane znowu bujać się do Czech co 2 weekend to i oszczędność miejsca w bagażniku będzie wskazana
    Łóżeczko dostawne Chicco Next2me - z tego samego powodu jak wyżej - zostanie na stałe w Brnie
    W domu mamy Stokke Sleepi - rośnie razem z małym wersja 0-3 miesiące, 6 miesięcy - 3 lata i od 3 lat do 10 roku życia :) ma kółka więc w razie W podjedzie ze mną do sypialni :)
    Fotel typu uszak do karmienia
    Monitor oddechu AngelCare - strzężonego Pan Bóg strzeże :)
    Laktator Medela Swing - z doświadczenia wiem, że krówka ze mnie słaba, a ten doskonale pobudza laktację w trybie 3-5-7 :)

    Flowwer, Anna Stesia, mi88 lubią tę wiadomość

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aiwlys - super wieści, to teraz spokojnie czekamy 9 dni razem z Tobą :)

    Anna Stesia - pamiętam jak ja siadałam do swojej listy rzeczy dla dziecka. Cały dzień miałam taką minę: https://media.giphy.com/media/zjQrmdlR9ZCM/giphy.gif
    Miałam i tak niezłą pomoc, bo dostałam listę od dwóch koleżanek i cały dzień siedziałam powolutku robiłam swoją listę i szukałam wszystkiego w internecie.
    Ja zakupów nie znoszę ;/ ani tych spożywczych, ani tych kosmetycznych, ani ciuchowych. Wszystko staram się kupować w necie i jedynie te zakupy 1 potrzeby załatwiać na żywo. Czasami tylko jak jesteśmy w pobliskim CH po coś na śniadanie to w przypływie wielkiej ochoty zaglądam do innego sklepu i coś kupuję.
    Ale wracając do listy. Pisałaś o kilku rzeczach:

    CO DO SPANIA - pomijając oczywiste łóżeczko, materac i prześcieradło na początek dziecku wystarczy tylko śpiworek, który założysz na śpioszki. Śpiworki kupisz w smyku, H&M czy nawet takie fajne cienkie w IKEA. Wasza dzidzia przychodzi na świat jak już będzie ciepło, więc ten cienki się pewnie przyda, a niebieska wersja kosztuje tylko 39,99 zł :)
    I poza tym na start - NIC. Bez kołderki, poduszki, żadnych otulaczy i innych pościelowych opcji. Ma spać na płaskim i ma być mu ciepło, ale jednocześnie musi mieć luz w girach (więc taki śpiworek idealny).
    Rożek pewnie będziesz i tak mieć, i on się przydaje w jego drzemkach w ciągu dnia, ale w nocy, kiedy nie widzisz go, bo sama śpisz - na plecach, śpiworek i już :)
    Cała reszta pościelowych rzeczy przyda się dopiero, jak dziecko nauczy się przekręcać samo i samo trzymać główkę.

    Rodzaje pieluszek - wszyscy mi polecają DADA z Bierdy lub Toujours z Lidla. A te takie materiałowe: 20 szt. tetrowych, kilka sztuk flanelowych i to wszystko :) U nas w szpitalu każą mieć 10 szt. tetrowych stąd taka duża pula (fajnie, bo ojciec będzie się okładać tymi pieluchami w 2 fazie porodu, aby potem dziecko tym przykryć i dać mu nie tylko moją florę, ale także od tatusia :)).

    Wszystko co wiem o tym to połączenie wiedzy położnych ze szkoły i dwóch-trzech koleżanek, które uważam za bardzo racjonalne. Ja się z nikim nie zamierzam ścigać o order matki polki, więc na liście mam też smoczki, laktator czy właśnie szumisia, o którym tu mowa wyżej. Co do takiej zabawki to jedna tylko uwaga od położnej była, aby nie wsadzać do łóżeczka, tylko powiesić na szczebelkach czy gdzieś obok. Chodzi tylko o to, aby zniwelować ryzyko śmierci łóżeczkowej.

    Anna Stesia lubi tę wiadomość


    age.png
  • Izolda90 Autorytet
    Postów: 283 428

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szumiś nawet fajna sprawa. Moja siostra miała. Działało na dziewczyny i nawet do żłobka dawała żeby lepiej zasypiały w porze drzemki :) tylko to jest zwykły szum a nie bicie serduszka. Przynajmniej ten z przed 2 lat tak miał. Można rownie dobrze puścić z YouTube biały szum :)

    gannsek2imer0qlf.png
    1,5 roku starań
    02.2017 II -> w 12tc info zespół Turnera-> 17tc poronienie [*]
    27.11.2017- beta 230,60 :)
    10.2017 zielone światło dla starań
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JuicyB wrote:
    aiwlys - super wieści, to teraz spokojnie czekamy 9 dni razem z Tobą :)

    Anna Stesia - pamiętam jak ja siadałam do swojej listy rzeczy dla dziecka. Cały dzień miałam taką minę: https://media.giphy.com/media/zjQrmdlR9ZCM/giphy.gif
    Miałam i tak niezłą pomoc, bo dostałam listę od dwóch koleżanek i cały dzień siedziałam powolutku robiłam swoją listę i szukałam wszystkiego w internecie.
    Ja zakupów nie znoszę ;/ ani tych spożywczych, ani tych kosmetycznych, ani ciuchowych. Wszystko staram się kupować w necie i jedynie te zakupy 1 potrzeby załatwiać na żywo. Czasami tylko jak jesteśmy w pobliskim CH po coś na śniadanie to w przypływie wielkiej ochoty zaglądam do innego sklepu i coś kupuję.
    Ale wracając do listy. Pisałaś o kilku rzeczach:

    CO DO SPANIA - pomijając oczywiste łóżeczko, materac i prześcieradło na początek dziecku wystarczy tylko śpiworek, który założysz na śpioszki. Śpiworki kupisz w smyku, H&M czy nawet takie fajne cienkie w IKEA. Wasza dzidzia przychodzi na świat jak już będzie ciepło, więc ten cienki się pewnie przyda, a niebieska wersja kosztuje tylko 39,99 zł :)
    I poza tym na start - NIC. Bez kołderki, poduszki, żadnych otulaczy i innych pościelowych opcji. Ma spać na płaskim i ma być mu ciepło, ale jednocześnie musi mieć luz w girach (więc taki śpiworek idealny).
    Rożek pewnie będziesz i tak mieć, i on się przydaje w jego drzemkach w ciągu dnia, ale w nocy, kiedy nie widzisz go, bo sama śpisz - na plecach, śpiworek i już :)
    Cała reszta pościelowych rzeczy przyda się dopiero, jak dziecko nauczy się przekręcać samo i samo trzymać główkę.

    Rodzaje pieluszek - wszyscy mi polecają DADA z Bierdy lub Toujours z Lidla. A te takie materiałowe: 20 szt. tetrowych, kilka sztuk flanelowych i to wszystko :) U nas w szpitalu każą mieć 10 szt. tetrowych stąd taka duża pula (fajnie, bo ojciec będzie się okładać tymi pieluchami w 2 fazie porodu, aby potem dziecko tym przykryć i dać mu nie tylko moją florę, ale także od tatusia :)).

    Wszystko co wiem o tym to połączenie wiedzy położnych ze szkoły i dwóch-trzech koleżanek, które uważam za bardzo racjonalne. Ja się z nikim nie zamierzam ścigać o order matki polki, więc na liście mam też smoczki, laktator czy właśnie szumisia, o którym tu mowa wyżej. Co do takiej zabawki to jedna tylko uwaga od położnej była, aby nie wsadzać do łóżeczka, tylko powiesić na szczebelkach czy gdzieś obok. Chodzi tylko o to, aby zniwelować ryzyko śmierci łóżeczkowej.
    Jeżeli chodzi o spanie to oczywiście nie kołderka :) śpiworek, ew. otulacz - my mamy bambusowy z Lullalove :)

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łóżeczko dostawne Chicco Next2me - właśnie odbieram w poniedziałek używkę. Potem kupimy zwykłe, a to będzie jako łóżeczko drugie u teściów na Śląsku :)
    Z Twojej listy Inna, to jedynie tego monitora oddechu nie mam (reszta innych firm, ale jest). Nie mam też na liście niani elektronicznej, bo żyjemy w mieszkaniu i tu wszystko słychać . Zostawiam sobie jednak furtkę, bo mam przeczucie, że tu mi się zdanie zmieni jak tylko zobaczę dziecko :)

    innamorata88 lubi tę wiadomość


    age.png
  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inna - widzisz, pomyliłam otulacz z tymi miękkimi zabezpieczeniami, co się przy szczebelkach montuje - tego nie wolno na start :)


    age.png
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę sobie zacząć spisywać rzecz, które doradzacie, bo u mnie będzie zmasowana akcja zakupowa w 3 trym. dopiero.

    Zastanawiam się czy czuję ruchy czy sobie wkręcam.. wczoraj po drzemce po południu poczułam dwa puknięcia, a teraz leżę i czułam łaskotanie.

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Ruth Autorytet
    Postów: 823 540

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aiwlys wrote:
    Czy któraś z Was ma w domu bądź planuje zakup Szumisia? Z opinii wynika, że naprawdę fajny, przydatny(!) miś i faktycznie dzieci spokojniej śpią przez emitowane bicie serduszka.
    Jeśli ktos nie wie i czym mówię podsyłam oficjalna strone:
    Www.szumisie.pl
    Zastanawiałam się nad podstawowa wersja tylko właśnie z tym serduszkiem. Nie potrzebny mi bajer w postaci niani czy czujnika oddechu. :)
    Ja już kupiłam i czeka ;)

    Pieluchy przy synu używałam pampersa, a córkę uczulały i kupowałam Dady- nie umywają się w ogóle do pampersa ;-)

    f2w3rjjgkyeh1vkk.png
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JuicyB wrote:
    Inna - widzisz, pomyliłam otulacz z tymi miękkimi zabezpieczeniami, co się przy szczebelkach montuje - tego nie wolno na start :)
    Dokładnie :) ja poza tym mam uczulenie na wszystkie kurzozbierki :D

    Monitor oddechu z moją nadopiekuńczością to balsam dla duszy, a sama niania ze względu na to, że często robię coś na ogródku pozwoli mi spokojnie wyjść na dwór w czasie drzemek juniora na piętrze. :) Ostatnio dopadłam jeszcze śpiworek do fotelika samochodowego, żeby nie trzeba było mocować się z młodym w aucie :)

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JuicyB wrote:
    Łóżeczko dostawne Chicco Next2me - właśnie odbieram w poniedziałek używkę. Potem kupimy zwykłe, a to będzie jako łóżeczko drugie u teściów na Śląsku :)
    Z Twojej listy Inna, to jedynie tego monitora oddechu nie mam (reszta innych firm, ale jest). Nie mam też na liście niani elektronicznej, bo żyjemy w mieszkaniu i tu wszystko słychać . Zostawiam sobie jednak furtkę, bo mam przeczucie, że tu mi się zdanie zmieni jak tylko zobaczę dziecko :)


    Mój brat ma to łożeczko dla małej i są zadowoleni. Koło 6 m-ca będą dopiero zwykłe kupować.
    My chyba też pójdziemy w to rozwiązanie ewentualnie kosz Mojżesza, bo mamy aktualnie dwa pokoje a przeprowadzka do domku realnie najwcześniej we wrześniu, więc pokoik docelowo będziemy już tam urządzać a tu jakoś 2 miesiące będziemy musieli sobie poradzić.

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    Muszę sobie zacząć spisywać rzecz, które doradzacie, bo u mnie będzie zmasowana akcja zakupowa w 3 trym. dopiero.

    Zastanawiam się czy czuję ruchy czy sobie wkręcam.. wczoraj po drzemce po południu poczułam dwa puknięcia, a teraz leżę i czułam łaskotanie.
    Te puknięcia to właśnie ruchy ;) na której ścianie masz łożysko?

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    innamorata88 wrote:
    Te puknięcia to właśnie ruchy ;) na której ścianie masz łożysko?

    Na przedniej niestety ;)

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summer - ja na początku to myliłam z ruchami w moich jelitach. Dopiero potem się zorientowałam, że jak jest potem bączek, to moje jelito, a jak nie ma bączka, to dzidzia :)
    Fajnie, że to już, za kilka tygodni skopie Ci męża już.

    Jeszcze co do listy zakupów, to ciągle się zastanawiam czy nie zapomniałam o czymś tak super oczywistym. Mam takie wizje, jak już jesteśmy w domu, pierwszy wieczór. Pierwsza kąpiel. Stoimy w łazience, stary się pyta "Gdzie wanienka?", a ja wtedy "Oho, a więc o tym zapomniałam".

    Lusesita, summer86, olik321, Anna Stesia, Jadranka lubią tę wiadomość


    age.png
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juicy - po tym co piszesz to chyba jesteś świetnie przygotowana!
    Ja na razie mam kosz Mojżesza, okazyjne dorwałam i w piątek przyszedł :)... plus łóżeczko do sypialni.
    a jaki materacyk do łóżeczka wybieracie?
    Ja jeszcze ruchów nie czuje i mam się nie nastawiać jeszcze kilka tygodni, ale i tak się wsłuchuję z nadzieją :p...
    Ja na liście jeszcze mam kokon. Śpiworków i innych nie planuje poki co bo jak poród w lecie to pewnie wystarczy sweterek i kocyk do fotelika/wózka na wyjścia...
    a co do pieluch - mam porównanie spore bo pracuje z dziećmi głęboko niepełnosprawnymi i powiem Wam że najlepsze są seni, ale chyba nie produkują dla maluszków (najmniejsze od 12kg), pózniej toujours i pampersy (raczej na równi), dady słabsze a najgorsze, które najcześciej uczulają i przemakają - Happy. W życiu ich nie kupie... tak samo chusteczki mokre - z toujours dobrze nasączone, delikatne i pachnące. Z innych firm nie raz są suche albo bardzo mokre i np. pieniące się...

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chwalę się, chwalę się :D
    Część moich ostatnich łupów.

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/a36a3fe8b688.jpg

    Do marca będę już chyba obkupiona ze wszystkim żeby jak M wpadnie na chwilę ze statku to mieszkanie przygotować. Potem będę już sama do porodu i nie w głowie będzie latanie po sklepach. A też nienawidzę zakupów.

    pilik, JuicyB, summer86, olik321, aiwlys, Anna Stesia, Izolda90, Rucola, Jadranka, Sarna84 lubią tę wiadomość

‹‹ 159 160 161 162 163 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ