X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pilik wrote:
    Juicy - po tym co piszesz to chyba jesteś świetnie przygotowana!

    Pracoholik na L4 od 7 tygodnia ciąży ze mnie wychodzi :)

    Prawda jest taka, że najpierw bardzo długo zwlekałam z jakimikolwiek przygotowaniami, a potem skupiłam się na liście jeden długi dzień, a teraz krok po kroku robię zakupy właśnie wg tej listy i zamieniam sypialnię w magazyn.

    Mi też pomaga bardzo to, że bazowałam na niewielu źródłach informacji (tak jak pisałam 3 koleżanki + położne) i tego się mocno trzymam. Teraz nie szukam nowych informacji, nie przeglądam ofert sklepów, nie oglądam reklam, blogów, książek czy innych gazet, bo tych informacji jest tak dużo, że zwariować można :(


    age.png
  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1003 wrote:
    Chwalę się, chwalę się :D
    Część moich ostatnich łupów.

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/a36a3fe8b688.jpg

    Do marca będę już chyba obkupiona ze wszystkim żeby jak M wpadnie na chwilę ze statku to mieszkanie przygotować. Potem będę już sama do porodu i nie w głowie będzie latanie po sklepach. A też nienawidzę zakupów.


    Małe kotwice rządzą <3

    mi88, Rucola lubią tę wiadomość


    age.png
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dużo z pracy biorę, kilka lat byłam nianią i pamietam co się najbardziej przydawało. Plus mam trzy siostry i dwóch braci, wszyscy mają dzieci już ;). Ja raczej idę w minimalizm, nie lubię tego przesytu, pełnych łóżeczek, imion nad itp... nie wiem, jakoś to nie dla mnie. W lutym planuje kupić komodę i od marca ciuszki powolutku i inne rzeczy, tak żeby mieć już gdzie chować :) boje się że zaniemogę czy będę musiała leżeć pózniej i wolę tak do 32-34 tygodnia maks mieć wszystko gotowe.

    JuicyB lubi tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pilik wrote:
    Ja dużo z pracy biorę, kilka lat byłam nianią i pamietam co się najbardziej przydawało. Plus mam trzy siostry i dwóch braci, wszyscy mają dzieci już ;). Ja raczej idę w minimalizm, nie lubię tego przesytu, pełnych łóżeczek, imion nad itp... nie wiem, jakoś to nie dla mnie. W lutym planuje kupić komodę i od marca ciuszki powolutku i inne rzeczy, tak żeby mieć już gdzie chować :) boje się że zaniemogę czy będę musiała leżeć pózniej i wolę tak do 32-34 tygodnia maks mieć wszystko gotowe.

    I tak najlepiej :)
    Mnie czeka już tylko Ikea po akcesoria i internetowe zakupy w emag. W lutym składanie tego do kupy, pranie, a marzec to już tylko herbatka z liści malin, ostatnie ćwiczenia i czekanie.

    pilik lubi tę wiadomość


    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JuicyB wrote:
    Małe kotwice rządzą <3

    Ojciec zabronił szaleć z kotwicami więc się muszę opanować :D
    A na razie większość kotwiczek taka całkowicie chłopska mi się nawinęła także na razie tylko takie unisex ciuszki wpadają. Bez aplikacji i w neutralnych kolorach.

    pilik, Anna Stesia lubią tę wiadomość

  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez chcemy łóżeczko dostawne z chicco. Mam niecny plan by maluch zasypial u siebie w pokoju aw nocy do sypialni do tego właśnie łóżeczka

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JuicyB wrote:
    aiwlys - super wieści, to teraz spokojnie czekamy 9 dni razem z Tobą :)

    Anna Stesia - pamiętam jak ja siadałam do swojej listy rzeczy dla dziecka. Cały dzień miałam taką minę: https://media.giphy.com/media/zjQrmdlR9ZCM/giphy.gif
    Miałam i tak niezłą pomoc, bo dostałam listę od dwóch koleżanek i cały dzień siedziałam powolutku robiłam swoją listę i szukałam wszystkiego w internecie.
    Ja zakupów nie znoszę ;/ ani tych spożywczych, ani tych kosmetycznych, ani ciuchowych. Wszystko staram się kupować w necie i jedynie te zakupy 1 potrzeby załatwiać na żywo. Czasami tylko jak jesteśmy w pobliskim CH po coś na śniadanie to w przypływie wielkiej ochoty zaglądam do innego sklepu i coś kupuję.
    Ale wracając do listy. Pisałaś o kilku rzeczach:

    CO DO SPANIA - pomijając oczywiste łóżeczko, materac i prześcieradło na początek dziecku wystarczy tylko śpiworek, który założysz na śpioszki. Śpiworki kupisz w smyku, H&M czy nawet takie fajne cienkie w IKEA. Wasza dzidzia przychodzi na świat jak już będzie ciepło, więc ten cienki się pewnie przyda, a niebieska wersja kosztuje tylko 39,99 zł :)
    I poza tym na start - NIC. Bez kołderki, poduszki, żadnych otulaczy i innych pościelowych opcji. Ma spać na płaskim i ma być mu ciepło, ale jednocześnie musi mieć luz w girach (więc taki śpiworek idealny).
    Rożek pewnie będziesz i tak mieć, i on się przydaje w jego drzemkach w ciągu dnia, ale w nocy, kiedy nie widzisz go, bo sama śpisz - na plecach, śpiworek i już :)
    Cała reszta pościelowych rzeczy przyda się dopiero, jak dziecko nauczy się przekręcać samo i samo trzymać główkę.

    Rodzaje pieluszek - wszyscy mi polecają DADA z Bierdy lub Toujours z Lidla. A te takie materiałowe: 20 szt. tetrowych, kilka sztuk flanelowych i to wszystko :) U nas w szpitalu każą mieć 10 szt. tetrowych stąd taka duża pula (fajnie, bo ojciec będzie się okładać tymi pieluchami w 2 fazie porodu, aby potem dziecko tym przykryć i dać mu nie tylko moją florę, ale także od tatusia :)).

    Wszystko co wiem o tym to połączenie wiedzy położnych ze szkoły i dwóch-trzech koleżanek, które uważam za bardzo racjonalne. Ja się z nikim nie zamierzam ścigać o order matki polki, więc na liście mam też smoczki, laktator czy właśnie szumisia, o którym tu mowa wyżej. Co do takiej zabawki to jedna tylko uwaga od położnej była, aby nie wsadzać do łóżeczka, tylko powiesić na szczebelkach czy gdzieś obok. Chodzi tylko o to, aby zniwelować ryzyko śmierci łóżeczkowej.

    Dzięki wielkie!! I Tobie, Inna, również! Trochę sobie rozjaśniłam w główce! Pewnie jeszcze będę Was wypytywała o inne rzeczy, bo jestem zielona i niespecjalnie mam kogo zapytać - wprawdzie sporo dalszych znajomych ma dzieci, ale tylko jedna bliska koleżanka. A ona jest gadżeciara i kupowała absolutnie wszystko. Czyli już wiem, że śpiworek do spania to podstawa - naczytałam sie jak głupek o otulaczach i myslałam, że dzidziuś właśnie luzu w girkach ma nie miec. Jak dobrze, że jesteście!

    Summer, ja też mam łożysko na przedniej ścianie i u mnie pierwsze ruchy to był 19 tc, choć teraz jak o tym myślę to wcześniej też chyba coś było, tylko jako niedoświadczona mama byłam przekonana, że to jelita, a nie synek.

    innamorata88 lubi tę wiadomość

  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia otulacze są w porządku pod warunkiem że luz w nóżkach (ma to podobno wpływ na bioderka), a "spięta" tylko góra.
    A co do śpiworkach, dla tych które już używały - one mają zawsze odkryte rączki, a nie powinno się przykrywać więc co z rączkami? Dziecko nie będzie marzło?

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilik, dzięki! Nie mam niestety żadnej wiedzy fizjoterapeutycznej i zupełnie nie wiem, co i jak. Dlatego o każdej rzeczy do wyprawki powinnam czytać jakieś przypisy, bo pewnie kupię coś, co bedzie beznadziejne i zaszkodzi maluchowi. Co do spiworków to własnie też myslałam o tych łapciach odkrytych i czy w takim razie do snu trzeba zakładać dziecku ubranko z długim rękawem?

  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz przejrzałam to są śpiworki z rękawami, ale to jak spanie w kurtce... nie moze byc wygodne. Będę myślec. Chyba że roczku wkładać do środka i zapinać...? Jeśli dobrze pamietam to Ibishka jest fizjoterapeutką to może coś podpowie? :)
    Ja się raz za czasu widzę z dobrą rehabilitantką dziecięcą jak do pracy jadę ze zwolnieniem to jakby ktoś chciał fachowej opini na jakiś temat to też mogę podpytać ;)

    mi88 lubi tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pilik wrote:
    Ja teraz przejrzałam to są śpiworki z rękawami, ale to jak spanie w kurtce... nie moze byc wygodne. Będę myślec. Chyba że roczku wkładać do środka i zapinać...? Jeśli dobrze pamietam to Ibishka jest fizjoterapeutką to może coś podpowie? :)
    Ja się raz za czasu widzę z dobrą rehabilitantką dziecięcą jak do pracy jadę ze zwolnieniem to jakby ktoś chciał fachowej opini na jakiś temat to też mogę podpytać ;)
    Zdecydowanie jak śpiworek do spania to bez rękawów :)

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • malka Autorytet
    Postów: 2366 4686

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    Zastanawiam się czy czuję ruchy czy sobie wkręcam.. wczoraj po drzemce po południu poczułam dwa puknięcia, a teraz leżę i czułam łaskotanie.

    U mnie dokładnie tak to teraz wygląda. Czasem leciuteńkie puknięcia, ale częściej łaskotanie. Chociaż jest to jeszcze wszystko bardzo nieregularne. Czasem cały dzień nic nie czuje a dzisiaj już kilka razy mnie mała połaskotała. Chyba niedzielny obiad jej smakował ;)

    Chyba zacznę robić sobie foty tych waszych postów z wyprawką, ja jestem całkiem zielona a po połówkowych mam zamiar już powoli coś kupować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2018, 16:07

    5b09trd8ji0unw2g.png

    34bwflw153i9m8vo.png
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inna i tylko bodziak z długim i śpiworek tylko?

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malka masz już termin połówkowych? :)

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • malka Autorytet
    Postów: 2366 4686

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pilik wrote:
    Malka masz już termin połówkowych? :)

    Dzwoniłam ostatnio i jeszcze było za wcześnie żeby umówić. Jutro będę znowu próbować.

    pilik lubi tę wiadomość

    5b09trd8ji0unw2g.png

    34bwflw153i9m8vo.png
  • malka Autorytet
    Postów: 2366 4686

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! Chyba będę gruba ;) właśnie zeżarłam podwójna porcję obiadu a niedługo po tym dwa kawałki ciasta! I wcale nie jestem przejedzona ;)

    5b09trd8ji0unw2g.png

    34bwflw153i9m8vo.png
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malka mi się też ostatnio odkurzacz włączył :P Po obiedzie, który miał być zdrowy (rybka na parze, ziemniaczki i surówka), cały czas mi czegoś brakowało i musiałam zagryźć ciachem ;)
    Staram się ograniczać słodkie, ale czasem mam taki napad.

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • malka Autorytet
    Postów: 2366 4686

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od początku ciąży obiecuje siebie, że ograniczę słodkie. Ale na razie mi to nie wychodzi :/ codziennie coś pochłonę ;)

    Właśnie podglądałam sobie te śpiworki do spania na necie. Aaaaaaaa one też mają rozmiary! I skąd ja mam wiedzieć jaki wybrać ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2018, 17:21

    5b09trd8ji0unw2g.png

    34bwflw153i9m8vo.png
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ze slodyczami nie ma problemu, jem mniej niz przed ciaza za to paluszki moja miłości;)

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na początku ciąży też jakos nie miałam ochoty na słodkie. W ogóle nie mialam na nic przez mdłosci. A teraz? Mogłabym ciasto pochlaniac blachami.
    A od wczoraj mam tak ogromna ochotę na szarlotke.. :)

‹‹ 160 161 162 163 164 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ