X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 29 listopada 2017, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok no to, żeby stała się zadość: Starania na luzie ,,co ma być to będzie" od 4 lat :) z lekarzem 5 - zakończone IMSI - problem męski, pierwszy udany transfer, obecnie 28tc, czekamy na drugiego chłopca :)

    Lunaris, Aksamitna lubią tę wiadomość

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 29 listopada 2017, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika - ooo, nawet nie myślałam, że możesz mnie kojarzyć :D
    (zadałaś pytanie, to teraz będziesz musiała przebrnąć przez tę ścianę tekstu,
    Przyznam się bez bicia, że po przeczytaniu Twojego posta o PAI i heparynie spanikowałam. Pilik może potwierdzić, bo jej trułam w prywatnych wiadomościach dzisiaj :D

    Ja po informacji o mutacjach odwiedziłam sporo lekarzy (i to takich, którym ufałam po wizycie, bo tych, którzy nie mieli pojęcia, co to i po co to, nawet nie liczę). Niestety, nie znalazłam jeszcze żadnego ginekologa, który by ogarniał mutacje. Jest Milewicz, o którym dziewczyny pisały tutaj bardzo dużo (i z reguły źle, ale bądź co bądź to taki człowiek-legenda), ale który podobno rozdaje heparynę jak cukierki.
    Długo się zastanawiałam, czy po te cukierki jednak nie iść, ale potem pomyślałam, że mam w rodzinie tyle przypadków wylewów (chociażby mój dziadek w wieku 30 lat), że akurat tego leku nie mogę sobie w pewnym sensie sama zaordynować.

    Od całej reszty lekarzy, u których byłam, słyszałam, że moje mutacje nie dają podstawy do brania heparyny. I że biochemiczna niemal na pewno nie była spowodowana problemami z krzepliwością, więc to też nie jest przesłanka do tego.
    Hematolog, który absolutnie zdobył moje serce, spędził dobre pół godziny na tłumaczeniu mi wszystkiego. Powiedział też, że mogę brać Acard, a jeśli ma mnie to uspokoić, to mam się zgłosić do poradni leczenia nadkrzepliwości. Tam powiedzą mi, co i jak, bo się tym zajmują na co dzień, oraz zlecą dodatkowe badania z panelu krzepliwości. Bo te, które mam, to tylko pewna część wszystkich i nie dają pełnego obrazu. Stwierdził też, że jego zdaniem w tej poradni powiedzą mi, że wszystko jest dobrze i nie muszę nic brać, nawet w ciąży.

    Uspokojona zajadałam sobie smacznie Acard aż do wczoraj, kiedy to moje wątpliwości znowu się obudziły. "Tyle dziewczyn bierze Clexane przy PAI, a ja nie, a jestem w ciąży, co to będzie, mam liczyć na szczęście i czekać, co się stanie?"
    Szczęście, że wpadłam na fioletowym forum na wątek "MTHFR leczenie w ciąży" (taki chyba bliźniak tego naszego). Bardzo mnie podbudował post jednej z dziewczyn z dzisiaj, która napisała, że te mutacje mówią tylko o predyspozycjach do zakrzepów, a nie o tym, że faktycznie coś się dzieje. A dodatkowo, jak i mój hematolog, powiedziała, że to dopiero mały wycinek badań i najważniejsze jest to, jakie się ma wyniki, a nie geny.

    Jak to ja, pobiegłam też do kolejnego lekarza, żeby się uspokoić. Nie powiedział nic, oprócz wysłania mnie do Milewicza, o którym pisałam wyżej. Nie chcę tam iść, jeśli już, to pójdę sobie do tej poradni nadkrzepliwości. Ciekawe, jakie tam terminy, bo to NFZ!

    Póki co więc trochę się uspokoiłam i zostaję przy Acardzie :) I wierzę, że to jest dla mnie dobra opcja, szczególnie biorąc pod uwagę te wylewy w rodzinie.

    A jeśli chodzi o inne suplementy - też to dziś konsultowałam z lekarzem, ale w sumie wiele mi nie powiedział.
    Planuję systematycznie czytać ten wątek o mutacjach na BBF, coś czuję, że tam dużo dobrego.
    Hematolog zlecił mi w związku z MTHFR badanie kwasu foliowego, homocysteiny i B12 (i żelaza, bo coś mu się moja morfologia nie widziała). Kwas foliowy wyszedł niemierzalny - >40, homocysteina taka sobie (10.7), B12 wysokie, ale w normie.
    A to było po 2-3 miesiącach brania folianu Solgaru i Femibionu 1.
    Selina wtedy polecała folian z Jarrow (że Solgar często podnosi kwas foliowy), betainę TMG i kompleks witamin B. Odstawiłam więc Femibion i Solgar i przerzuciłam się na Jarrow, wit. B i TMG.
    Jak zobaczyłam dwie kreski, odstawiłam betainę i B - witaminy B tam były końskie dawki i bałam się, że w ciąży to nie.

    Zaczęłam szukać jakiegoś kompleksu z metylami dla kobiet w ciąży i w całym internecie nie ma! Znalazłam coś z zagranicznej firmy i już była wielka radość, po czym zobaczyłam, że tam jest K1 i K2, których mi hematolog przy problemach z krzepliwością zabronił.
    Zbadałam homocysteinę jeszcze raz, tym razem w labie na miejscu (słyszałam, że inaczej wyniki mogą być zafałszowane, musiałam się więc upewnić co do mojego), i już była ładniejsza, bo 8.7. Doszłam więc do wniosku, że daruję sobie to szukanie zmetylowanych witamin B i zostanę tylko przy folianie Jarrow. Ginekolog z dziś mi to potwierdził, mamy więc 2:0 ;)

    Za jakiś miesiąc powtórzę kwas i zobaczę, co z nim. Jestem zła, że nie ma badania na ilość kwasu foliowego na poziomie komórkowym. Ta wartość we krwi średnio coś mówi przy MTHFR, bo co mi z tego, skoro nie wiem, ile jest w komórkach...

    To tyle, jeśli chodzi o suplementy przy mutacjach. Głowa mnie boli za każdym razem, jak o tym myślę. Mutacje są głupie, to nie na mój rozum jest!

    W ogóle strasznie Ci gratuluję - bardzo się ucieszyłam, jak się chwaliłaś testem!! I ja też powtarzałam betę wczoraj - jestem tylko odrobinę dalej, bo była 282,7 :)

    O, i doczytałam, że jesz chlorellę! Mam to paskudztwo gdzieś na dnie szafki, bo kiedyś kupiłam do smoothie i skończyło się na tym, że smoothie mi obrzydły w ogóle. Ale to ja sobie ją będę wcinać, żelazo u mnie takie sobie, bo 32, jest tam też naturalny kwas foliowy - będzie jak znalazł zamiast jakichś głupich suplementów, które nie istnieją!


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2017, 19:02

    StaraczkaNika lubi tę wiadomość

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 29 listopada 2017, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi88, ale na mam jeszcze mutację czynnika v r2 która świadczy o skłonności do zakrzepów + zakrzepicę, zawały i zatory w rodzinie. Wyniki antytrombiny, d-dimerów i wskaźnik protrombinowy mam niby w normie, ale blisko granicy. Razem to się złożyło na takie zalecenie clexane. Mam nadzieję, że się przeze mnie nie zestresowałaś. Każdy przypadek jest inny! Ciesz się poprostu, że nie musisz tego brać - te zastrzyki do przyjemnych nie należą.
    Chlorellę polecam na żelazo i ogólnie morfologię. Ja rozrabiam w minimalnej ilości wody i piję na raz, żeby się nie torturować. A mnóstwo kwasu foliowego jest w cieciorce - można ugotować i podgryzać zamiast orzeszków ;)
    Ja łykam dalej wit b z aliness z folianem 0,4 (nie mają jakichś mega dawek), osobny folian 0,4, chrom, cynk, wit D3 (czystą) omega 3, potas, magnez, wapń, acard i metforminę na IO. Też bezskutecznie szukam czegoś all in 1, bo już mnie doprowadzają do szału te wszystkie pojemniczki. Odstawiłam TMG, palmę sabałową i r-ALA. Za tydzień idę do gina, więc sobie od razu powtórzę homocysteinę - też jestem ciekawa.

    Oooo, dżołk mi się przypomniał:

    - Panie doktorze, i jakie mam wyniki?! Umieram z ciekawości!
    - Nie, to nie od ciekawości.

    Twój zarodeczek jest pewnie z dzień starszy od mojego - są wielkości ziarenek maku! Trzymamy sobie nawzajem kciuki, żeby ładnie rosły :)

    pilik, mi88, Flowwer, Maja84 lubią tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Meśka Autorytet
    Postów: 1542 1918

    Wysłany: 29 listopada 2017, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie tu nie kwalifikuje bo nie jestem ex tylko obecna testerka ale bede Was podczytywac Mamuski ❤

    19.11.2018 laparo - jajowody przedmuchane, bez endomendy
    Starania od lipca 2016 r.
    Synuś ❤️ 11.2014 r.
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 29 listopada 2017, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę że my tu bardzo otwarte na staraczki, ale mnie np. Głupio o ciążowych sprawach u szaraczek pisac. A tu mamy takie miejsce na luzie :)

    Mi codo lekarza, jak chcesz się umówić powiedz że jesteś w ciąży i musisz konsultacje, wtedy termin podobno do dwóch tygodni na NFZ! Warto spróbować ;)

    innamorata88, mi88, Maja84 lubią tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Kargo31 Autorytet
    Postów: 1738 1275

    Wysłany: 29 listopada 2017, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny! Mam nadzieję, że kiedyś tu dołączę! Trzymam kciuki za Was i Wasze Maleństwa!! Dajecie ogromny promień nadziei!!! <3

    innamorata88, mi88, Aguleczka lubią tę wiadomość

    *starania od marca 2017

    *iui x 3 - nieudane
    - I - 17.07.2020: 1 pęcherzyk,
    - II - 10.09.2020: 2 pęcherzyki,
    - III - 9.12.2020: 2 pęcherzyki.

    *I ivf - krótki protokół, 15 pecherzyków - 3 komórki - 2 zarodki:
    - I FET 27.08.2021 (57cs) - 3 dniowy Maluch
    11dpt- beta88,9, prog16,1
    13dpt- beta218,9, prog14,3
    19dpt -beta 2541, prog 16,6
    26dpt- ❤
    28.10.2021 poronienie zatrzymane (Aniołek 8tc-11tc)
    - II FET 13.01.2022 (59cs)- 6-dniowy Maluch 4ba
    6dpt- beta 0, prog 12,5
    11dpt -beta 0, prog 40,33

    *II ivf - dlugi protokół (7 komórek, 2 zarodki)
    - I FET - 3 Dniowy Maluch - beta 0
    - II FET 23.012023 - zarodek 4BB
    5dpt bladzioch
    7dpt negatyw
    10dpt beta 0
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 29 listopada 2017, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jak się cieszę że ten wątek powstał! :-D Bez sensu żeby każda miała trafić na inny wątek(miesiąc) na fiolecie, skoro my już ze sobą tak zżyte. Więc przytulę się do Was :-) W końcu gdzie najszybciej złapać wiruski, jak nie od Was hihi!

    innamorata88, Anna Stesia, Jedna_z_Wielu, Maja84, Aguleczka lubią tę wiadomość

    Czarna81
    22 cs.
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 29 listopada 2017, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czrna 81 wrote:
    O jak się cieszę że ten wątek powstał! :-D Bez sensu żeby każda miała trafić na inny wątek(miesiąc) na fiolecie, skoro my już ze sobą tak zżyte. Więc przytulę się do Was :-) W końcu gdzie najszybciej złapać wiruski, jak nie od Was hihi!
    Dokładnie - tak jak pisałam, na fioletową bez Was nie idę :D nie nadaję się tam :D

    Czrna 81, KateHawke lubią tę wiadomość

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 29 listopada 2017, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meśka wrote:
    Ja sie tu nie kwalifikuje bo nie jestem ex tylko obecna testerka ale bede Was podczytywac Mamuski ❤
    Podczytywać i zapraszamy do aktywności!! To wątek weterankowy <3

    Meśka lubi tę wiadomość

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 29 listopada 2017, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    -Monika- wrote:
    Ja się nie kwalifikuje?
    Monika, przecież wiesz, że jesteś naszą dziewczyną! Do tego Mamą i dzielną fighterką! Bądź z nami!

    Meśka - kwestia czasu i to krótkiego. Ogłosiłam przecież miesiąc cudów, nie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2017, 20:27

    Meśka lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Lusesita Autorytet
    Postów: 1995 2563

    Wysłany: 29 listopada 2017, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika
    Ja biorę prenatalne z Solgara.
    Nie podoba mi się w nich jedynie to, że jest tam witD2 zamiast D3. D3 biorę Vigantoletten.
    I osobno magnez.
    Tu masz skład
    https://natureway.pl/pl/p/SOLGAR-Witaminy-i-Mineraly-Prenatalne-i-dla-Matek-Karmiacych-60-tabletek/382?gclid=Cj0KCQiA0vnQBRDmARIsAEL0M1lB0f_KZjlMPorSxG3suEM2UD66yZcqKB3AIxsxbSAsR8lEwtXEP-UaAg8qEALw_wcB

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2017, 20:45

    StaraczkaNika lubi tę wiadomość

    f2wlbd3m7vs8avcj.png
    dxom8u698gwsp1q3.png
  • Lusesita Autorytet
    Postów: 1995 2563

    Wysłany: 29 listopada 2017, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny. W ogóle to mam do oddania Femibion 1. Brakuje tylko 2 tabletek.
    Nie mogłam go brać że względu na dużą zawartość jodu. Ja przez pierwsze prawie 16tc miałam ogromną nadczynność tarczycy spowodowaną wysokim stężeniem Hcg. Moje Tsh w pewnym momencie było bliskie 0.
    Teraz jest już ok ale na ten Femibion już za późno ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2017, 20:53

    f2wlbd3m7vs8avcj.png
    dxom8u698gwsp1q3.png
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 29 listopada 2017, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tu wpadnę w styczniu :)

    Lusesita, StaraczkaNika, Anna Stesia, Flowwer, innamorata88, Sarna84, Jedna_z_Wielu, Barbarka1984, KateHawke, Lunaris lubią tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 29 listopada 2017, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope <3

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2017, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja planuję zapisać się jeszcze w grudniu, o ile nie umrę z ciekawości :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2017, 21:28

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2017, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam cytrynian magnezu będę testować teraz na noc :D podobno najlepiej sie wchłania

  • Lusesita Autorytet
    Postów: 1995 2563

    Wysłany: 29 listopada 2017, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aksamitna
    Idziemy prawie równo :-)

    Tosia2323, Melevis lubią tę wiadomość

    f2wlbd3m7vs8avcj.png
    dxom8u698gwsp1q3.png
  • Malinka7 Autorytet
    Postów: 598 461

    Wysłany: 29 listopada 2017, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusesita wrote:
    Dziewczyny. W ogóle to mam do oddania Femibion 1. Brakuje tylko 2 tabletek.
    Nie mogłam go brać że względu na dużą zawartość jodu. Ja przez pierwsze prawie 16tc miałam ogromną nadczynność tarczycy spowodowaną wysokim stężeniem Hcg. Moje Tsh w pewnym momencie było bliskie 0.
    Teraz jest już ok ale na ten Femibion już za późno ;-)
    Ja jeatem chętna, jesli nikt sie nie zglosil. :) a mam pytanie, jak sprawdzilas ze masz za duzo jodu? Robilas badania tak po prostu czy jakos to zaobserwowalas (wybacz, jeśli to głupie pytanie)?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2017, 22:22

    3jgxdqk3vzuxur4g.png
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 29 listopada 2017, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aksamitna wrote:
    Ja kupiłam cytrynian magnezu będę testować teraz na noc :D podobno najlepiej sie wchłania

    tez jem cytrynian magnezu endo mi polecił podobno przy chorobach tarczycy najlepszy

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • Sarna84 Autorytet
    Postów: 817 1646

    Wysłany: 29 listopada 2017, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O takim wątku marzyłam!! Troche fioletu na rozu, po sasiedzku z naszym ulubionym comiesiecznym testowaniem, dołączam z największą przyjemnością :)

    Pierwsza ciąża: 4 cs Syn 40 tc 2014, druga ciąża: 3 cs- poronienie zatrzymane 8 tc, indukcja farmakologiczna, łyżeczkowanie, trzecia ciąża: 3 cs pp, czekamy na drugiego chłopca.

    malka, Flowwer lubią tę wiadomość

    Yru0p1.png
    yusqp1.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ