X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minie ładnemu we wszystkim ładnie! Super figura!

    Cześć Staraniowa! Spokojnej nudnej ciąży!

    Fozzie biedaku, trzeba wbijać zawsze do okienka i się nie oglądać na ludzi. Wiem, że łatwo się mówi, bo sama jak źle się czułam to i tak mi było głupio wpychać się w kolejkę. Mam nadzieję, że czujesz się lepiej.

    Ja też chętnie zerknę na wielopaki z Zary! Niby mam ubrań po starszaku, ale jakoś tak mi smutno jak nic nowego nie kupię i dla Lolka.

    Lameczko super, że takie postępy! Jesteś super dzielną mamą super dzielnego wojownika :)

    Minnie89 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajka ja też właśnie nie znalazłam :(

    Lamka mam nadzieję, że są duże szanse na święta w domku? Lekarze coś mowia na ten temat? Bardzo się cieszę z każdego postępu Waszego synka <3

    Jeżowa ja pytałam ;) jest teraz 3 za 2 może kogoś zainteresuje, mają fajne dziewczęce delikatne ciuszki, stąd moje zainteresowanie. Co do położnych w szpitalu- to właśnie dla mnie terror laktacyjny, że cycki przestają być moje, intymne a stają się przedmiotem należącym do dziecka, ktore obce baby biorą do łapy kiedy chcą.
    Ostatnio emek powiedział mi coś ważnego, może kogoś tu oburze, ale trudno, wsparcie męża jest dla mnie bardzo ważne. Powiedział, że cieszy się że nie karmię piersią, bo inaczej by postrzegał moja kobiecość. Cieszę się, że jest ze mną szczery i że jesteśmy w tej decyzji wspólnie. Nie zdecydowałam o mm ze względu na to, co pomyśli mój mąż, ale ucieszyło mnie, że mnie wspiera w mojej decyzji :)

    I mam jeden wniosek. Mamom kp należy się wielkie uznanie, że mimo trudnych początków, bólu i braku wsparcia w laktacji karmią piersią i się im udało. Mamom kpi należy się równie dużo uznania za to samo plus za poświęcony ogrom czasu na odciąganie pokarmu. A to wszystko dla swoich pociech. A mamom karmiącym mm z wyboru należy się szacunek za to, że mają odwagę zdecydować zgodnie z sobą i bynajmniej nie świadczy to o mniejszej czy większej miłości/poświęceniu dla dziecka. Położne/lekarze/ państwo powinno wspierać każdy nasz wybór

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2018, 17:07

    Bajkaaa, blue00, Achia, Nadzieja22, Minnie89, Aga9090, Lunaris lubią tę wiadomość

  • Jeżowa Autorytet
    Postów: 3181 8800

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja Luna chciałam zapytać skąd masz te body co Zuzia miała na zdjęciu? Te żółte? Bo genialne :D mówisz, że 3 za 2 promocja? Hmm skoro idą święta... :D

    Wsparcie męża to podstawa we wspólnym życiu. Super, że Twój mąż popiera Twoją decyzję, mój za to uwielbia fakt, że karmię piersią. To chyba dowód, że sobie dobrze partnerów życiowych dobrałyśmy :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2018, 17:09

    Luna1993, Bajkaaa, Lusesita lubią tę wiadomość

    córeczka 2018 <3
    synek 2020 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z f&f kochana, z wielopaku ;) ostatnio kupiłam jak było -25. Ja się bije z myślami czy zamawiać z KappAhl ale mam przed oczami rachunek za chustę i chyba zrezygnuje :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2018, 17:11

  • ibishka Autorytet
    Postów: 2498 4015

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna każdej mamie należy się szacunek :-) chyba któraś wspominała o tym co kiedyś udostępniła mamaginekolog o najtrudniejszym zawodzie świata :)

    Lamka cudownie że są postępy.

    Stachu i Łucja są przepiękni. Jeju jak cudownie patrzeć na kolejne dzieciaczki na wątku.

    Minnie Ty lasko!

    Heh wiele z tego co chciałam napisać mi uciekło alr jedno co mi zapadło w pamięć to mama Fozzie - :D "mistrz ".

    Karma i Achia teraz czekam na emocje od was

    A Klara dobrze ze zdecydowała się poczekać :)

    Minnie89 lubi tę wiadomość

    qdkkjw4zawimnwp4.png
    klz9ej285vh7zkgy.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżowa wrote:

    Luna współczuję tych kamieni i ataków :/ artykuł, do którego linka wrzuciłaś przeczytałam - akurat karmiłam i tak jakoś mnie wzruszył, w sensie te opisy ze szpitali nagle okazały się bardzo podobne do tego do mnie spotkało (a przypomnę, że przy pierwszym przystawieniu usłyszałam, że moje brodawki są do niczego i jak tu dziecko ma się przyssać). I faktycznie biorą te położne cycki, nie pytają czy mogą i robią z nimi co chcą, wpychają do buzi dziecka etc, gdzie ja wrzeszczałam z bólu, bo tak miałam poranione brodawki :/
    To prawda co piszesz. jest to bardzo przykre jak bardzo można zniechęcić do kp. Zniechęcić zamiast zachęcić. W szpitalu w którym rodziłam była ogromna przepaść między młodymi położnymi a starszymi. Młode były delikatne, taktowne i wyrozumiałe a starsze były chamskie, grubiańskie i tak jak piszesz, miętosiły cycki bez pytania i wpychały dziecku do ust. Wtedy byłam oszołomiona ale przy drugim dziecku sobie na to nie pozwolę i po prostu będe pisać skargi. Ale to jak były traktowane moje piersi nie ma wpływu na to, że zdecydowałabym się lub nie na karmienie piersią ale teraz wiem, ze ta droga nie powinna tak wyglądać. Kobiety po porodzie nie mają wsparcia tylko dostają do ręki butelkę mm. Mam nadzieje, ze to wszystko będzie się jednak powoli zmieniać i już się zmienia. za czasów mojej mamy w szpitalu mówiło się otwarcie, karm butelką, to mleko jest lepsze... dziś już nikt tego głośno nie powie, takze wszystko zmierza ku lepszemu w temacie i wskaźniki mam deklarujących kp z roku na rok idą w górę.

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Bajkaaa Autorytet
    Postów: 4691 6053

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam żal do młodych położnych z położnictwa bo raz że uznały że ciężko będzie mi karmić dwa że wbily mi do głowy że kp 10 min każda pierś a potem butla mm i tak co 3 godz... Była tylko jedna starsza położna przez chwilę i ona mówiła że nie powinnam mieć problemu z kp no ale ona była chwilę a ile razy prosiłam o pomoc w dostawianiu to jak już przyszły to z laska no i najważniejsze żeby wszystko zapisać, nikt mi nie mówił że Zośka może wisieć co 30 min na piersi i żeby spróbować nie dawać mm... Czasu nie cofne ale strasznie chciałam kp tylko nie wiedziałam jak i co a zmęczenie i hormony zrobiły swoje. Gdybym rodziła raz jeszcze to bym inaczej to zrobiła no ale jest jak jest

    bhywdf9hizoki5ai.png
    Córeczka <3 Zosieńka <3
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, tak czytam i mój prowincjonalny szpital jednak pod tym wzgledem był bardzo ok. nikt mnie za piersi nie chwytał, doradca laktacyjna była tylko raz, ale była miła i taktowna. Mleka u mnie nie było 2 dni, ale zarówno położne jak i neonatolog uspokajały, żeby spokojnie przystawiać i się nie stresować a mleko się pojawi. Jedyne co mnie stresowało ze strony personelu to pilnowanie karmienia co 3h i przybieganie na każdy płacz dziecka z pytaniem "co się z dzieckiem dzieje", ale po czasie wiem, że to wynikało z troski. Wtedy jednak sprawiło, że spędzałam noce z małą na rękach lub nie śpiąc gdy leżała obok w łóżku, bo każde odłożenie do szpitalnego łożeczka kończyło się płaczem. Przez 4 dni pobytu przespałam łącznie zaledwie kilka godzin.

    I o ile w tym samym szpitalu piętro wyżej przy ciąży pozamacicznej spotkałam się z wieloma przykrymi sytuacjami i niekompetencją lekarzy, tak co do porodówki i opieki nad noworodkiem, muszę szpital pochwalić.

    Luna1993 lubi tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Jeżowa Autorytet
    Postów: 3181 8800

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja chciałam jeszcze pochwalić mojego męża, który wyśmiał mój plan kupienia karuzeli montessoriańskiej za 120 zł (słusznie!) i kupił trochę filcu za dyszkę i sam zrobił:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/fde0e9f5c1f5.jpg

    Karuzela z Ali robi za stelaż :D a Agatka jest ZACHWYCONA!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2018, 17:33

    Luna1993, summer86, Achia, Nadzieja22, Flowwer, blue00, JustynaG, Yoselyn82, Minnie89, Bajkaaa, KateHawke, Patrycja20, Morusek, Aga9090, pilik, olik321, Rucola, Lusesita, veritaserum, Lunaris, Anna Stesia, Kaczorka, Sarna84 lubią tę wiadomość

    córeczka 2018 <3
    synek 2020 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summer i o to właśnie chodzi, żebyśmy miło wspominały te pierwsze dni z dzieckiem :) super że trafiłaś na taki spzital.

    Zmieniając temat pochwalę się, że mam znowu 5 z przodu na liczniku, zeszło już 12 kg :D

    Jeżowa to jest cudo!!! <3 może sama spróbuję zrobić?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2018, 17:38

    summer86, Jeżowa, Nadzieja22, Minnie89, Patrycja20, Morusek, Aga9090 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny,a własnie apropo karmienia piersią- macie jakieś główne rady co do pierwszych chwil z Maluszkiem i karmienia? nie wiem jak jest w szpitalu w którym będe, ponoć jest pomoc i to naprawdę fajna,ale nigdy nie wiadomo na jaką zmianę się trafi...
    wiem oczywiscie żeby przystawiać do piersi,ale może coś jeszcze?

  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zara, ja chciałam takie, ale widzę, ze nie ma już naszego rozmiaru:
    https://www.zara.com/pl/pl/komplet-5-par-body-z-mordkami-zwierzątek-p08501567.html?v1=6509572&v2=1121023

    Tu są różne dla chłopca:https://www.zara.com/pl/pl/dzieci-dziecko-chlopiec-bielizna-l84.html?v1=1121023

    i dla dziewczynek:
    https://www.zara.com/pl/pl/dzieci-dziecko-dziewczynka-bielizna-pizamy-l169.html?v1=1077399

    widzę, że wiekszość taka sama, ale się nie dziwię, bo oni takie unisexy robią.

    Co do rozmiaru to one są nieduże, na pewno mniejsze niż H&M i Lupilu. Najbliżej im chyba do cool clubu ze Smyka, ale nie są tak długie jak cool club. Są rozciągliwe, więc łatwo się zakłada, ale też mocno trzymają kształt mimo ciągłego prania.

    Bajeczko wsparcie w szpitalu jest kluczowe jeśli chodzi o KP. Też się zawsze zastanawiam co by było jakbym miała lepszą pomoc, a rodziłam tam, gdzie jest wręcz histeria na punkcie KP i wiele osób uważa, że to jedna z najlepszych placówek do rodzenia przynajmniej w Warszawie. Dziś już wolałabym tego nie rozpamiętywać. Było jak było, najważniejsze, że mamy super dzieciaki :)


    age.png
  • Nadzieja22 Autorytet
    Postów: 2410 3875

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, potem Was poczytam dokładnie, bo cały dzień byłam poza domem i tylko na szybko przeczytałam jak jadłam obiad. Byłam na pobraniach krwi, zajęciach z chust (Rucola chcę chustę od Ciebie, jeszcze potem Ci przypomnę jakbyś nie zauważyła :) ), potem komisja lekarska w ZUS (gdzie uwaga: jestem niezdolna do pracy! No wow :D ) i rajd po sklepach. Ledwo żyję i chyba faktycznie to spojenie mi się zaczyna rozchodzi :/ Zobaczymy jutro na wizycie.

    Mam takie info na szybko jakby któraś była zainteresowana. W Tesco jest -25% na zabawki Fisher Price i dodatkowo -30% na chyba wszystkie zabawki! Tak przypadkiem zapłaciłam dodatkowe 53 zł mniej :)

    Dobra zbieram się jeszcze na spotkanie z dziewczynami z pracy :)

    Ps. Przepiękne mamy tutaj dzieciaczki <3 Minnie Ty też piękna :)

    Miłego wieczoru!

    Rucola lubi tę wiadomość

    HrQwp1.png
    21.06 hcg 14,3, 23.06 hcg 92,07, 25.06 hcg 307, 27.06 hcg 803
    ♡♡♡
    MTHFR 677 homo; niedoczynność tarczycy, ANA+++, NK 17%, kiepskie cytokiny
    W drodze do macierzyństwa od 05.2017
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia:
    - nie zniechęcać się, że nie leci.. dziecko w pierwszych dniach potrzebuje naprawdę niewiele,
    - prosić o pomoc i nie bać się, od tego jest personel
    - przygotować się na to, że może boleć. Nasze piersi nie są przyzwyczajone do takiego wielogodzinnego ssania, więc muszą się dostosować do nowej roli i sytuacji,
    - jeśli będzie stres, że nie leci, wspomóc się Femaltikerem - podobno ma on sens dopiero na dalszym etapie i wcześniej działa jak placebo, ale mi to placebo pomagało,
    - dla komfortu psychicznego emek przywiózł mi laktator - nie użyłam go, ale wiedziałam, że w razie czego jest
    - co bym zmieniła - wzięłabym ze sobą do szpitala nakładki, może zapobiegłabym w ten sposób naderwaniu sutka, z którym męczyłam się później miesiąc,
    - i tak jak pisała kiedyś Kaczorka - dużo wiary w swoje cycki ;)

    JuicyB, Achia, pilik, Rucola lubią tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia, przede wszystkim dużo przystawiaj do piersi i obserwuj jak je dziecko. Być może będzie chciało być na cycku dużo, być może poje chwilę, a potem tylko pociumka dla relaksu. Uwierz w swoje cycki i im mniej konkretów typu DZIECKO MUSI, tym lepiej.
    Na wszelki wypadek kup butelkę medela calma lub canpol haberman, bo jeśli będzie konieczność mm, to taka butelka nie rozleniwi Ci dziecka :) Jak się nie przyda, to sprzedasz na OLX.
    Zabrałabym też do szpitala laktator. Masz już jakiś?

    i tak jak pisze Summer - coś do picia, może być hebratka laktacyjna ziołowa, na mnie działało, choć tez uważam ze to placebo.
    No i nakładki na sutki jak będziesz mieć małą piranię :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2018, 17:45

    Achia lubi tę wiadomość


    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam laktator- ale nie zabieram do szpitala-w razie co mąż dowiezie, już wszystko co trzeba było jest wyparzone. herbatka laktacyjna też już jest spakowana w torbie :)
    a nakładki macie na myśli te muszle ochronne tak?

  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm z tego co wiem muszle to są po to, aby chronić brodawki, ale nie podczas karmienia, tylko od stanika i aby skóra oddychała i lepiej się ranki goiły
    a nakładki się daje jak karmisz, aby chronić przed twardymi dziąsełkami

    Rucola lubi tę wiadomość


    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane wracam padnięta ze szpitala, muszę się zdrzemnac (później nadrobię), ale ktoś tutaj chciał się przywitać. :-)

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/516f197fa6a0.jpg

    Nadzieja22, Yoselyn82, Achia, Jeżowa, Bocianiątko, Minnie89, JustynaG, summer86, Madzik34, Fozzie Bear, KateHawke, Karma88, Patrycja20, Morusek, Amal, Aga9090, pilik, blue00, olik321, frezyjciada, Bajkaaa, Rucola, Izape_91, Lusesita, Malgonia, Lena21, veritaserum, JuicyB, golonat, -Mamunia-, Ania1003, ibishka, Anna Stesia, by7mistake, Lunaris, Flowwer, Kaczorka, KateKum, Bobisia, Sarna84 lubią tę wiadomość

  • Nadzieja22 Autorytet
    Postów: 2410 3875

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lamka cudo!! <3 Właśnie, ma oczka po Tobie? Bo mnie zaciekawiłaś tym jakie Ty miałaś :)

    HrQwp1.png
    21.06 hcg 14,3, 23.06 hcg 92,07, 25.06 hcg 307, 27.06 hcg 803
    ♡♡♡
    MTHFR 677 homo; niedoczynność tarczycy, ANA+++, NK 17%, kiepskie cytokiny
    W drodze do macierzyństwa od 05.2017
  • Jeżowa Autorytet
    Postów: 3181 8800

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.51015kids.eu/nakladki-na-brodawki-m-l-2-szt-5o34e4?cid=km0001&gclid=Cj0KCQiAxs3gBRDGARIsAO4tqq3iaS2Dw6Y0aIk_WXhOMHWHj2-6UkMbcTvIH_tptoQQLW9KVWdRJ3oaAs9fEALw_wcB

    Do karmienia to takie Achia :) te muszle z medeli o których trąbimy z Rucolą to tak jak Juicy napisała - do ochrony pomiędzy karmieniami :)

    Dominiś witaj chłopaczku!!! <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2018, 17:59

    Achia lubi tę wiadomość

    córeczka 2018 <3
    synek 2020 <3
‹‹ 2526 2527 2528 2529 2530 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ