X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 22 marca 2019, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilik, oglądałam chustke, która Mi dostała od Ciebie. Zdradz proszę, co to za bawelna? Jest taka mięciutka, że szok! Proszę, proszę, proszę 🙏

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2019, 17:31

    pilik, mi88 lubią tę wiadomość

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 22 marca 2019, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bazylkove, ale cudowny maluch! Pewnie fikał radośnie! Uwielbiam te zdjęcia! No i ślicznie trzyma gardę! Mogę zapytać, ile ma uderzeń serducha na minutę?

    bazylkove lubi tę wiadomość

  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 22 marca 2019, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z Hani też rośnie mały mistrz selfie :D

    https://images89.fotosik.pl/146/06ec0bed04804b7c.jpg

    Edit. Zawieszka z biedronka to prezent od cioci Mi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2019, 19:33

    Achia, blue00, bazylkove, JustynaG, moniśka..., Yoselyn82, Rucola, Aga9090, pilik, Lusesita, Lunaris, mi88, staraczka1111, Anna Stesia, -Mamunia-, Nadzieja22, KateKum, Minnie89, ibishka, Bunia86 lubią tę wiadomość

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • bazylkove Autorytet
    Postów: 2054 3417

    Wysłany: 22 marca 2019, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    Bazylkove, ale cudowny maluch! Pewnie fikał radośnie! Uwielbiam te zdjęcia! No i ślicznie trzyma gardę! Mogę zapytać, ile ma uderzeń serducha na minutę?

    Miał 160 uderzeń na minutę :)

    pilik, Lunaris, staraczka1111, Anna Stesia lubią tę wiadomość

    7dpt: 174 mIU/ml, 9dpt: 389 mIU/ml, 11 dpt: 755 mIU/ml, 12 dpt jest pęcherzyk 4 mm, mamy serduszko! <3
    1x HSG, 2x HSC,
    M: fragmentacja DNA 7.5%, HBA 81%, Kariotypy ok
  • Jeżowa Autorytet
    Postów: 3181 8800

    Wysłany: 22 marca 2019, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No Hania, dziubek pierwsza klasa!

    W temacie publicznego karmienia piersią - oczywiście karmię, ale staram się to zrobić dyskretnie nie dlatego, że się wstydzę (wręcz przeciwnie!), ale dlatego, że jest to moja pierś i przy gimnastykach Agatki często bym nią oślepiała wszystkich. Porównywanie kp do publicznego oddawania moczu to jakieś nieporozumienie, nie wiem, kto wpadł na taki idiotyczny pomysł. Nie mam jeszcze zdania co do karmienia piersią dzieci starszych, czyli powiedzmy 4-6 lat. Rozumiem obie strony medalu. Raczej nie chciałabym tak długo karmić piersią.

    Przepraszam, że tak wyrywkowo, ale cały dzień byłam na uczelni i niestety jutro i pojutrze też będę.

    Anna Stesia jak będziesz miała jakieś nowe wieści o tym biednym chłopczyku to napisz proszę bo dużo o Nim myślę.

    sliweczka92, Anna Stesia lubią tę wiadomość

    córeczka 2018 <3
    synek 2020 <3
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 22 marca 2019, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale tu dziś cisza!!!!
    Dziewczyny nie wiem czy Wam pisałam ale zostałam poproszona na chrzestną u brata emka. W sumie spoko ale poinformowałam rodziców przyszłego chrześniaka że do spowiedzi się nie wybieram, dla nich to obojętne więc fajnie:) ale w związku z tym muszę kupić prezent i nie mam pojęcia co. Pomyślałam sobie, że kupię coś symbolicznego, najlepiej ze złota i dam kasę. Tylko pytanie co ze złota można kupić dla chłopca?
    2 lata temu emek chrześniakowi kupił złotą monetę ale nie wiem czy chcę się powtarzać....

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Jeżowa Autorytet
    Postów: 3181 8800

    Wysłany: 22 marca 2019, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola a można być chrzestną bez spowiedzi? Bo jak ja byłam to wymagali zaświadczenia - i to właśnie tylko od chrzestnych, a od rodziców nie...

    Aga9090 lubi tę wiadomość

    córeczka 2018 <3
    synek 2020 <3
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 22 marca 2019, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżowa wrote:
    Rucola a można być chrzestną bez spowiedzi? Bo jak ja byłam to wymagali zaświadczenia - i to właśnie tylko od chrzestnych, a od rodziców nie...
    Można. Przynajmniej u nas w parafii. Emek był 2 lata temu chrzestnym i nie wymagali żadnego zaświadczenia, nie był u komunii.

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2019, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola nie to żebym oceniała absolutnie nie ale czy ksiądz się na to godzi ? U nas zawsze trzeba było dać kartkę od spowiedzi i zaświadczenie z parafii o zgodzie na bycie chrzestnym .

    Co do prezentu to nie pomoge niestety.

    Edit ; widzę że Jeżowa zadała to samo pytanie. Jestem w szoku ogólnie bo księża mocno naciskają żeby chrzestnymi byli wierzący, praktykujący. No chyba że tylko w moim otoczeniu ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2019, 20:41

  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 22 marca 2019, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola, wydaje mi się, że złota moneta jest lepszym pomysłem niż biżuteria w przypadku chłopca. Zawsze można to potraktować jako małą inwestycję na przyszłość :)

    Edit: u nas też były wymagane zaświadczenia z parafii oraz karta spowiedzi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2019, 20:44

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2019, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi na mnie teraz, ale właśnie ten przykład pokazuje jak bardzo taki chrzest jest bez sensu wg mnie. Bo teoretycznie chrzci się dla wiary tak? Żeby dziecko weszło w tą religijną społeczność, więc rodzicom powinno zależeć by osoba która będzie chrzestną była wierząca i praktykująca.a skoro rodzice znają Twoje podejście Rucola (które dla mnie jest ok, bo sama nie chodze do kościoła, nie jestem wierząca,nawet chciałam się z kościoła wypisać) to rozumiem że sami nie do końca mają po drodze z kościołem?
    Nie wiem po co ludzie chrzczą wtedy dzieci. Bo wypada? Bo ktoś się obrazi? Nie lepiej żeby dziecko samo zadecydowało o tym jak będzie starsze/ dorosłe? Nie musicie mi odpowiadać :) tak sobie głośno myślę ;)

    veritaserum, Rucola, pilik, Lunaris, mi88 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2019, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia ja się z Tobą mega zgadzam mimo że jestem wierzącą ale ostatnio mocno oddalilam się od kościoła.
    To samo jest z ślubem kościelnym .

    Achia lubi tę wiadomość

  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 22 marca 2019, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola dla chłopca ze złota to jedynie mi przychodzi do głowy łańcuszek z krzyżykiem, ale zakładam że nie chcecie. Są grzechotki takie na pamiątkę, ale raczej ze srebra.

    Sliweczka to cudowne dresowka pętelka kupiona u mamy smoka. Kosztuje swoje, ale materiały od niej i te wzory... uwielbiam! https://umamysmoka.pl/pl/c/petelka/5

    Kaczorka nie dość, że dzieci mamy podobne to nas chyba też łączy więcej. Bóle głowy męczyły mnie cały pierwszy trymestr niestety.
    A karmieniem nigdy się nie przejmowałam. Skoro moje dziecko jest głodne tu i teraz to je karmie i tyle. Bardziej mojego emka to czasami krępuje niż mnie mam wrażenie.
    Nie chowam się po kątach, nie nakrywam (wszystkie próby kończyły się słabo), ale mam system podkoszulka + bluzka/sweter i zawsze jestem wystarczająco moim zdaniem osłoniona.
    Myśle że to obiektywne bo nie raz ktoś był zdziwiony że karmie (myślał że tylko przytulam np.) teraz przy ruchliwym, odrywający głowę co 5 sekund dziecku jest trudniej o dyskrecje, co nie zmienia faktu, że nigdy nie pokazuje więcej niż kobiety z głębokimi dekoltami.
    Dla mnie kp jest tak naturalne, że nie myśle o odstawieniu. Docelowo nie planuje karmić dłużej niż dwa lata, ale jeżeli będzie to tylko do spania np. Wieczorami i obie będziemy czuły się z tym dobrze to pewnie wydłuże ten czas.

    Frez strasznie to przykre. A czepianie się Ciebie karmiącej w aucie to już szczyt chamstwa!

    Veritaserum powinnaś mieć po prostu 80% kwoty wypłacanej na l4 (jeżeli tak zdeklarowałaś) więc jak się nie zgadza to się wykłóć koniecznie!

    sliweczka92, Anna Stesia lubią tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2019, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola są do kupienia przepiękne obrazki ze srebra ze Świętą Rodziną np, albo z aniołem stróżem :) moi chłopcy takie podostawali :) są piękne i pamiątka na całe życie <3

    Rucola lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2019, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżowa wrote:
    Rucola a można być chrzestną bez spowiedzi? Bo jak ja byłam to wymagali zaświadczenia - i to właśnie tylko od chrzestnych, a od rodziców nie...
    U nas tak samo, obojętnie w której parafii chrzcilam dzieci. Chrzestny zawsze musieli mieć zaswiadczenie

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 22 marca 2019, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia ja chętnie odpowiem :)
    Jestem osobą wierząca, może na swój pokręcony sposób, ale jestem. Samo chodzenie do koscioła mi absolutnie nie przeszkadza o ile ksiądz nie pitoli o polityce albo o rzeczach o których nie ma pojęcia i nawet chciałabym przystapić do Komuni św ale pojęcie spowiedzi face to face jest dla mnie nie do przyjęcia. I napiszę Wam tak serio, ze biorąc pod uwagę moje aktualne życie (jestem wierną, szczerą i dobrą żoną, staram się być jak najlepszą matką, córką i przyjaciółką, nikomu nie zycze i nie czynię źle) jestem skłonna pójść do Komunii św po rachunku sumienia i żalu za grzechy. Zapewne tego nie zrobię ale do spowiedzi też nie pójdę.
    To, co proponuje nam kościół na dzień dzisiejszy nie przekonuje mnie, aby pchać tam dziecko bez jego zgody. Moze mi się zmieni, nie wiem ale na dzień dzisiejszy nie będziemy chrzcić Lewka. Rodzice mojego przyszłego chrzesniaka doskonale o tym wiedza, ale widocznie im to nie przeszkadza. Ale wiedzą też na pewno, ze gdyby ich synek potrzebował mojej pomocy albo opieki, to biorę Go w ciemno.

    Lunaris, pilik, Anna Stesia, Achia lubią tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Fozzie Bear Autorytet
    Postów: 1314 3910

    Wysłany: 22 marca 2019, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Ale tu dziś cisza!!!!
    Dziewczyny nie wiem czy Wam pisałam ale zostałam poproszona na chrzestną u brata emka. W sumie spoko ale poinformowałam rodziców przyszłego chrześniaka że do spowiedzi się nie wybieram, dla nich to obojętne więc fajnie:) ale w związku z tym muszę kupić prezent i nie mam pojęcia co. Pomyślałam sobie, że kupię coś symbolicznego, najlepiej ze złota i dam kasę. Tylko pytanie co ze złota można kupić dla chłopca?
    2 lata temu emek chrześniakowi kupił złotą monetę ale nie wiem czy chcę się powtarzać....
    Klara dostała na chrzest m in album z banknotami NBP - wydaje mi się fajny prezent - Album Miasta Polskie zestaw 9 banknotów, 2018

    U nas wymagał ksiądz tylko zaświadczeń, tzn kartki do spowiedzi dał, ale ich nie chciał później (i dobrze, bo żaden chrzestny, ani my nie byliśmy!)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2019, 21:00

    Rucola lubi tę wiadomość

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 22 marca 2019, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frezyjciada wrote:
    Rucola są do kupienia przepiękne obrazki ze srebra ze Świętą Rodziną np, albo z aniołem stróżem :) moi chłopcy takie podostawali :) są piękne i pamiątka na całe życie <3
    ooo taki z Aniołem stróżem to super pomysł, ale jesli cały jest ze szczerego złota to się chyba nie wypłace hahahaha

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 22 marca 2019, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny złota moneta kosztuje 950 zł a srebrna 3razy mniej
    https://inwestycje.mennica.com.pl/2-ni-d41-ag925-aniol-stroz-ii-2018-etui/
    Myślę zeby kupić srebrną i dołożyć kasę. Myślicie, ze to dobry plan? ile się teraz daje jako chrzestny???

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2019, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucolka zobacz https://www.upominkireligijne.pl/dewocjonalia/upominki-ze-srebra/aniol-stroz
    pamiątka idealna :)
    o kwestiach kościoła nie będę się wypowiadać, ja po prostu kocham Boga, kocham ludzi i jestem szczęśliwa,że rodzice wychowali mnie w takiej wierze. Choć był czas, że byłam dalej od wiary niż jestem teraz. I z perspektywy czasu cieszę się,że tak było, bo teraz doceniam to co mam i moja wiara jest większa, dojrzalsza niż kiedyś.
    Kasiury daje każdy tyle ile uważa i ile może ;) nie to przecież jest najważniejsze :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2019, 21:15

    Rucola, sliweczka92, Anna Stesia lubią tę wiadomość

‹‹ 3130 3131 3132 3133 3134 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ