X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 22 marca 2019, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka,
    Dziewczyny, też Was tak na początku ciąży głowa bolała? Już nawet to mulenie mi tak nie przeszkadza.. wzięłam Apap dzisiaj i chociaż trochę lepiej.
    Normalnie rozwód z telefonem chyba wezmę niedługo, bo ciężko mi coś czytać.

    Bazylku - chciałam Ci pogratulować udanej wizyty prenatalnej :) super, że wszystko wygląda pięknie :)

    I co do tego "nieszczęsnego" karmienia piersią.. chyba mam coś z ekshibicjonisty, bo w ogóle nie czuję wstydu, gdy karmię Aluśkę w miejscu publicznym. Oczywiście nie świecę gołymi cyckami po oczach ludzi, ale też nie czuję krępacji, gdy młoda chce się przyssać w centrum handlowym czy w parku.
    I szczerze mówiąc nigdy przez te 17 miesięcy nie spotkałam się ze złośliwym komentarzem :)

    A wyobraźcie sobie co będzie, jak urodzi się drugi cycoholik i przyjdzie mi i jedno i drugie dziecię zaspokoić mlekiem.. :p

    Rucola, Aga9090, Lusesita, Anna Stesia, summer86, blue00, pilik, Achia, mi88 lubią tę wiadomość

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 22 marca 2019, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W temacie kp... wydaje mi się, że społeczeństwo negatywnie odbiera karmienie piersią 4-5latka przez to, że piersi są seksualne. I o ile, noworodek/niemowlak jest niekumaty i może pić tylko mleko to starsze dzieci już są kumate i przecież mogą jeść tyle innych rzeczy. A to mleko to "woda" przecież (wiele kobiet nadal uważa, że nam z piersi woda leci, która jest bezwartościowa).
    Innym aspektem jest to, że to nie jest proste ustawić jakąś granicę. Karmię Aneczkę moim mlekiem. I co? Skończyła 6 m-cy to mam nagle jej to zabrać? Skoro mi to nie przeszkadza to dlaczego miałabym to robić? A czy jak nasze dzieci skończą 18 lat to wystawimy im walizkę za drzwi bo przecież są już "dorośli"?

    Nie wiem ile będzie mi dane karmić moim mlekiem Aneczkę. Wiem jedno... jeśli uda się dociągnąć do roku, to pewnie na roku się nie skończy :) Bo jak oddam do żłobka to będę chciała by dostawała przeciwciała. A jak będzie chciała pić to tym bardziej. Bo o ile cycka mojego nie lubi to mleczko uwielbia!

    Lunaris , może się mylę ... ale jak na moje, to nie była opita mlekiem Łusia tylko fotka z internetów :)

    Achia , u nas Aneczka pokasłuje ze względu na ślinę albo na wpychające do buźki łapki :P

    Rucola, Aga9090, Anna Stesia, JuicyB, veritaserum lubią tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 22 marca 2019, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaStesia bardzo szanuję Twój punkt i widzenia i absolutnie się zgadzam.
    Co do zasłananiania się w miejscach poblicznych to ja Wam napisze szczerze, że jak podciągam bluzkę do góry to tej piersi naprawde nie widać.... a jak mam dekolt kopertowy to trudno, kto zobaczy moją pierś to jego szczęscie ;) choć staram się tak ustawiać dzień, żeby karmić tylko w domu. Wolę w domu, bo na leżąco mi jest wygodniej, bo Mały się tak nie rozprasza i nie muszę się stresować, że komuś to przeszkadza.
    AnnaStesia przypomniałas mi, ze musimy zamówić pana z glebogryzarką na nasz ogródek działkowy :D dziękuję :*
    Lusesita jesteśmy mało tolerancyjnym narodem. Na pewno jest tego jakaś przyczyna, może któraś pośród nas się na tym zna. Bo to nie chodzi o jednostki. Gdyby tylko ta starsza pani z artykułu była tą złą, to reszta ludzi w autobusie by ją zbeształa a nie pozwoliła na wyrzucenie biednej mamy z autobusu.

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 22 marca 2019, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusesita, naprawdę ciężko uwierzyć, że kierowca mógł okazać się tak bezdusznym człowiekiem. O starszej kobiecie nie wspomnę...

    Bazylku, gratuluję synka!

    Kaczorka, to się nazywa tandem!
    Teściowa opowiadała historię, jak to niedobrze jest długo karmić piersią dziecko bo sąsiadka tak karmiła i problem się pojawił gdy urodziła dziecko i wróciła do domu z drugim. Wyobrażasz sobie, że dziewczyna karmiła starszaka do porodu a po powrocie ze szpitala nie chciała już mu podać piersi? I odstawiła go tak z dnia na dzień i zdziwiona, że dziecko przeżyło koszmar? No i jaki z tego wniosek wyszedł? Że to wina długiego kp.

    A jeszcze w ramach kp. Jak w niedzielę nam auto siadlo, to byłam w aucie podpięta pod laktator. Zdażyłam się odłączyć, zasłonić cycki a tu znikąd pracownicy autostrady przy nas się pojawili :D Gdybym nie zdążyła się odłączyć to pewnie by im szczęka opadła :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2019, 11:33

    Lusesita, Anna Stesia, Aga9090, Rucola, staraczka1111, veritaserum, pilik, Achia, Jeżowa, KateKum lubią tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Lusesita Autorytet
    Postów: 1995 2563

    Wysłany: 22 marca 2019, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaczorka mi się w pierwszej ciąży 2 razy zdążył taki mega migrenowy ból głowy. Raz aż do wymiotow.
    No i przez pierwszy trymestr miałam rozwod z kompem, bo patrzenie w monitor potegowalo mdłości.

    f2wlbd3m7vs8avcj.png
    dxom8u698gwsp1q3.png
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 22 marca 2019, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cabrera, pewnie dziewczyny coś jeszcze wrzuca, ale jak dla mnie podstawą byly:
    - pieluszki rozmiar 1
    - chusteczki nawilżane (miałam waterwipes)
    - trochę bodziakow, pajacykow
    - niedrapki
    - rożek
    - szczoteczka do włosów
    - nożyczki
    - tetra (40 sztuk)
    - pieluszki bambusowe do otulania
    - kosmetyki: do mycia, do pupy (np. Alantan)
    - sól fizjologiczna
    - kompresy medicomp
    - witamina D 400j
    - espumisan i biogaia
    - poduszka do karmienia, laktator

    Cabrera, Bunia86 lubią tę wiadomość

  • staraczka1111 Autorytet
    Postów: 1820 3237

    Wysłany: 22 marca 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam mamuśki :)

    Bazylkowe gratuluję <3 kolejne klejnoty na forum i czekam na to foto z niecierpliwością :)

    Co do kp to ja patrzyłam i patrzę zawsze na pragnienia dziecka i gdy chciał cycka był głodny musialam dać bo inaczej krzyk na pół wsi.
    Karmie wszędzie na spacerze na basenie w sali zabaw a nawet raz w kościele :p

    Anna Stesia, Aga9090, mi88 lubią tę wiadomość

    f2wl3e5e75ssm4p5.png
    bHCG 7dpt - 14.7 , 9dpt-64, 13dpt-542, 20dpt-11534 <3
    25.07.2017 - transfer dwóch ⛄ ⛄
    26.08.2019 transfer dwóch 🐣🐣 7 dpt hcg 1,9 10dpt hcg 6 11dpt hcg 9,4 12dpt 14,3 hcg 15 dpt hcg 14,5 :( *
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 22 marca 2019, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusesita, niestety, nie znamy wersji drugiej strony. Możliwe, że ta mama pod wpływem stresu zachowała się wulgarnie lub agresywnie w stosunku do starszej pani. Ostatnio miałam taką śmieszną sytuację, że siedziałam w autobusie i słyszę, jak z tyłu jakaś pani zaczyna tyrade o tym, jaką to młodzież niewychowana i nie ustępują miejsca. Młodzieżą nie jestem, ale wstaje, odwracam sie i mówię, żeby sobie usiadła. A ona mi na to, że nie chce. Chciała narzekać, a nie siedzieć!

    Rucola, polecam się! :-*

  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 22 marca 2019, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusesita - do kompa nawet nie podchodzę. Migreny nigdy nie miałam. Bardziej to taki tępy ból w skroniach i czole..

    Kiedyś mi płacz małych dzieci w autobusie przeszkadzał. Teraz tylko współczuję rodzicom, bo wiem, jak się czują, gdy ich maluch płacze..

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 22 marca 2019, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cabrera jeśli koleżanka chce karmić piersią to totalnym must have są muszle ochronne medeli, maść regenaracyjna na sutki (tu sa różne do wyboru, ja miałam purelan, polecam ale Dziewczyny pisały o zwykłej lanolinie albo Solcoserylu). Mnie w szpitalu uratował smoczek lovi 0-2 miesiące. I na dzień dzisiejszy przy problemach z karmieniem w szpitalu (w sensie mało mleka na poczatku) będę wszystkim polecać zeby poczytali sobie o czyms takim jak SNS. Warto mieć świadomość ze coś takiego isnieje :) bardzo żałuję ze nie wiedziałam wczesniej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2019, 11:56

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 22 marca 2019, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    Cabrera, pewnie dziewczyny coś jeszcze wrzuca, ale jak dla mnie podstawą byly:
    - pieluszki rozmiar 1
    - chusteczki nawilżane (miałam waterwipes)
    - trochę bodziakow, pajacykow
    - niedrapki
    - rożek
    - szczoteczka do włosów
    - nożyczki
    - tetra (40 sztuk)
    - pieluszki bambusowe do otulania
    - kosmetyki: do mycia, do pupy (np. Alantan)
    - sól fizjologiczna
    - kompresy medicomp
    - witamina D 400j
    - espumisan i biogaia
    - poduszka do karmienia, laktator

    A dla kobiety do szpitala:
    - 2 koszule na zmianę
    - ręczniki
    - klapki pod prysznic
    - kosmetyki
    - ładowarka
    - podkłady poporodowe
    - recznik papierowy
    - tantum rosa
    - czopki glicerynowe
    - biustonosze do karmienia
    - wkładki laktacyjne
    - maść na sutki z lanolina

  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 22 marca 2019, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola, w kwestii autobusu - myślę, że to też kwestia pojmowania o co chodzi z tym płaczącym dzieckiem. Większość społeczeństwo odbiera to jako "brak wychowania". No bo przecież jak płacze dziecko to oznacza, że chce coś ugrać i manipulować! A przecież płacz jest sposobem komunikowania się ze światem.

    I tu anegdotka, rozmowa z moim tatą(T)
    T: Ta Wasza Ania ma charakterek.
    J: ??
    T: No bo jak mama (czyli babcia Ani) ją całowała w sobotę to się rechotała a w niedzielę była nie w humorze i płakała.
    J: To chyba normalne, że dziecko może jednego dnia mieć na coś ochotę a drugiego dnia nie mieć.
    T: No tak ... no tak...
    (...)
    T: Ale ja to tak na każde Twoje stęknięcie nie reagowałem.

    Czy tylko ja rozumiem to tak... Ja - dorosły, mam ochotę pobawić się z dzieckiem, to wtedy dziecko powinno dziękować za łaskę i się cieszyć. Ale jak ja - dorosły, mam inne plany to dziecko powinno być GRZECZNE i w żadnym wypadku nie powinno płakać. Jeśli postanowi zapłakać sygnalizując, że jest zmęczone i nie ma ochoty albo zapłakać bo ma ochotę na zabawę to przecież oznacza manipulację 6,5miesięcznego dziecka.
    Czasami mam wrażenie, że dla niektórych dzieci są jak zabawki.

    Anna Stesia, Aga9090, staraczka1111, Rucola, Lusesita, summer86, Jeżowa, KateKum lubią tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2019, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie czy któraś z Was zna wózek Bebetto Murano i czy polecacie? Mam okazję go mieć za mała cenę i się zastanawiam :P teraz mam Tako Warrior (dość wiekowy)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2019, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaStesia, Rucola, dziękuję <3

    Rucola, Anna Stesia lubią tę wiadomość

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 22 marca 2019, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaris- melduję, że nadal żyję! ;) Nieco słaba i blada (ha, wczoraj dwa ciśnieniomierze pokazały wynik 88/42, dziś już hajlajf i 90/50), ale mam się nieźle. Pracowałam do południa z domu, teraz wpadłam do pracy podpisać papiery i za godzinę wracam do domu.

    Co do karmienia się nie wypowiadam, bo a) nie znam się na tym, b) ze trzy razy mi się zmieni po porodzie, c) to indywidualna sprawa każdego i ile osób, tyle opinii. Aczkolwiek przyznam, że nie lubię jak mi ktoś nadmiernie epatuje biustem np. w restauracji- może to dziwne, ale mam tak, że mnie to krępuje, bo mam wrażenie, że JA wchodzę w czyjąś intymność.

    No i najważniejsze! BAZYLKU, gratuluję zdrowego synka! <3 i czekam na fotki!

    Lunaris lubi tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Madzik34 Autorytet
    Postów: 473 458

    Wysłany: 22 marca 2019, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bazylku gratulacje!!!

    Kaczorka mnie w ciazy bolala strasznie glowa na poczatku(to hormony).na szczescie potem minelo.bralam apap.trzymaj sie!

    Kaczorka lubi tę wiadomość

    Madzik
    l22nroeqnx13mwm3.png
    Mama 3 corek:)
  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 22 marca 2019, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna, ja kiedyś odciągając w korku w aucie trafiłam na pana w tirze obok. Sądząc po jego reakcji do tej pory wszystkim o tym opowiada :D

    W temacie KP i opinii innych:
    Matka matce najgorsza. Nie ma chyba tematu, w który by się obcy nam ludzie tak mocno wpierdalali jak w karmienie dziecka. A najgorsze, że nawet jak masz dupę zahartowaną to i tak boli.
    Ostatnio piękny tekst widziałam.
    - Co Cię najbardziej zaskoczyło na minus z macierzyństwie?
    - Inne matki.

    A przecież to takie proste - póki dziecko i mama szczęśliwi i zdrowi, to nie ma znaczenia czym się karmią.
    Coś czuję, że gdyby to panowie karmili piersią, to by temat nie był tak rozdmuchiwany.

    Bazylkowe - super wieści. Gratulacje też dla Reset za pięknego groszka z serduszkiem :)

    veritaserum, JustynaG, KateKum lubią tę wiadomość


    age.png
  • Minnie89 Autorytet
    Postów: 791 1680

    Wysłany: 22 marca 2019, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bazylku gratulacje! To przejęłaś nie tylko mój brzuszek, ale i płeć :)

    Mój syn dziś ma dzień krzyku. I działa tylko wózek. Więc łażę z audiobookiem po mieście...

    dqprhdge2q9dik3m.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2019, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale naprodukowalyscie !!

    U nas taki poziom smogu że spacer odpada a szkoda bo Ania się nauczyła ładnie na spacerze spać ale trudno .

    Bazylkove ogromne gratulacje ! Co do list wyprawkowych to Anna Stesia napisała wszystko aczkolwiek przyznam że ilość tetry mnie mocno zszokowała ;D ale ja nie miałam ulewajacego dziecka. Ja mam 20 sztuk i w zupełności mi starczy.

    Co do kp to wszystko zostało napisans. Ja jestem dumna z siebie że mi się póki co udaje karmić bezproblemowo. Mój mąż też powtarza że jest mega że mnie dumny co mnie osobiście cieszy.
    Ja się wstydzę karmić w miejscach publicznych i strasznie denerwuje mnie sytuacja że wchodząc do restauracji nie mogę sobie.nawet usiąść tam gdzie mi się podoba tylko szukam stolika najbardziej na uboczu, gdzie jest najmniej ludzi żeby przypadkiem kogoś nie urazić... Na ten moment nie potrafię się przełamać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2019, 13:30

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 22 marca 2019, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktoś pyta wczoraj (Veritaserum?) o wysokość zasiłku chorobowego/ macierzyńskiego w sytuacji, gdy zmieniło się pracę w ciągu poprzednich 12 miesięcy?

    Stosownie do art. 47 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (tekst jedn.: Dz. U. z 2014 r. poz. 159) – dalej u.ś.p., przy ustalaniu podstawy wymiaru zasiłku macierzyńskiego stosuje się odpowiednio przepisy art. 36 – 42 i art. 45 u.ś.p. Z art. 36 ust. 4 u.ś.p. wynika, że podstawę wymiaru zasiłku chorobowego ustala się z uwzględnieniem wynagrodzenia uzyskanego u płatnika składek w okresie nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego, w trakcie powstała niezdolność do pracy. Należy przyjąć, że w podstawie wymiaru zasiłku macierzyńskiego nie może być uwzględnione wynagrodzenie wypłacone pracownikowi przez poprzedniego pracodawcę.
    Analogicznie jest przy zasiłku chorobowym.

    Polecam też ten artykuł: https://www.rp.pl/artykul/1187303-Zasilek-chorobowy-a-zmiana-pracy-w-ciazy.html

    frezyjciada, veritaserum lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
‹‹ 3128 3129 3130 3131 3132 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ