X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2019, 05:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaStesia- też trzymam kciuki za tego chłopczyka.

    Mi- ja też mogę prosić ćwiczenia? Jeśli jest sens,bo nie wiem czy mam to rozejście :p

    A Oskar już nie śpi...

    Patrycja- zdrówka!!!!

    Dziewczyny, znajomy poprosił mnie o udostępnienie tej akcji- to jego kuzynka i chrzestna jego córki. Jeśli możecie, wrzućcie to np na swoje tablice na FB...

    https://www.siepomaga.pl/ratujemy-ize?fbclid=IwAR39v4xQnYS5NYozeJq85ZbRjOLNs1CvU5nvsTPkiFFETHtJfnu4xhyszuY

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2019, 06:04

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

  • KateKum Autorytet
    Postów: 1451 1706

    Wysłany: 22 marca 2019, 06:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)
    Ja też ostatnio wstaję z kura i. O 5 mężowi śniadanie do pracy robię.... chyba powinnam nagrodę za to dostać

    Bazylku kciuki zaciśnięte. Czekam na wieści :)

    Patrycja zdrówka, oby szybko odpuściło Was chorobsko.

    Co do karmienia piersią, ogólnie tamatu, co, gdzie, jak długo mam mieszane uczucia. Oczywiście jestem za kp, jednak jak ostatnio czytam na grupie fb, że kobiety karmią do 4-5 roku życia.... Sorry do mnie to zupełnie nie przemawia. Takie samo mam podejście do karmienia ostentacyjnego w miejscach publicznych. Wiele kobiet chyba wzięło sobie za cel, żeby pokazać całemu światu, że karmią. Oczywiście chodzi mi tutaj o takie typowe sytuacje na pokaz, bardzo się rzucają w oczy.

    Aicha ja niestety nie załapałam się na foto przystojniaka :(

    Luna1993 lubi tę wiadomość

    xnw4lbete8c7uekt.png

    10.2017 [*] 8tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2019, 06:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateKum-z tym karmieniem do 4/5 rż mam podobnie...i zajrzyj na priv ;)
    A mąż docenia Twoje śniadania?
    Ale w miejscach publicznych nie widziałam nigdy takiego ostentacyjnego karmienia . Tak naprawdę mało kiedy widziałam mamę karmiącą jak teraz pomyśle. Albo nie zwracałam uwagi ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2019, 06:40

  • moniśka... Autorytet
    Postów: 950 1084

    Wysłany: 22 marca 2019, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry.
    Ostatnio zabiegana jestem i czytam pobieżnie z doskoku, po weekendzie będę miała już więcej czasu.
    Wszystkie zdjecia dzieci, które widziałam są przeurocze.
    Co do picia mleka, mój starszak bardzo długo pił rano i wieczorem czy to z kaszka czy kakao. Teraz na wieczór ma mleko, dalej mm bo ma uczulenie na bmk a roślinne nie wchodzą. Lubi do kolacji kakao, choc czasem woła kaszę. Wg mnie jeśli odstawia sie całkiem mleko to trzeba jakiś inny posiłek mleczny dawać, głównie ze względu na wapń. Koleżanki synek po roku odrzucił całkowicie mleko a że jogurtów też nie chciał to ona nic mu nie dawała a po pół roku zaczęły się problemy, płacz pokazywanie na nóżki i rączki. I okazało się że ma niedobory wapnia, rośnie i kości bolą.
    AnnaStesia dziękuję, że pytasz, u nas pomału do przodu, walczymy. Ja poszlam do psychologa i jestem bardzo zadowolona z tego, cały czas walczę o to, żebyśmy razem chociaż kilka razy poszli. No ale pomału, narazie widzę że się stara.

    Leon jeszcze nie chodzi i nie wstaje, za to raczkuje jak szalony i nie patrzy gdzie, co skutkuje masą siniakow i guzem, bo nie zauwazyl ze idzie prosto w metalową balustradę. Na szczęście potrafi sam się zająć na jakiś czas zabawkami brata także jestem w stanie na spokojnke coś ogarnąć.
    Lece szykować starszaka do przedszkola a później do tesciowej pomóc organizować imprezę.

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

  • Lusesita Autorytet
    Postów: 1995 2563

    Wysłany: 22 marca 2019, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry.
    U nas nawet dobra noc. Spala od 20.30 do prawie północy, później do 2, 3.50, 5 ,6 i 7 :-D czyli nie było dramatu hehe

    Wiecie, że równo 12 lat temu zobaczyłam pierwszy raz 2 kreski na teście? :-) Data jak dla mnie, bardzo sentymentalna.

    W temacie kp. Moje dziecko od zawsze się upominalo. Nawet nie wiedzialam, że może tak być, że się nie upomina.
    A co do odstawienia, jak by mi ktoś sprzedał patent na bezbolesne odstawienie, to już bym to wcieliła w życie.

    Mi88 ja też poproszę o te ćwiczenia. Choć i tak pewnie powinnam iść do fizjo.

    JustynaG, summer86, Luna1993, Rucola, Anna Stesia, Aga9090, Bunia86 lubią tę wiadomość

    f2wlbd3m7vs8avcj.png
    dxom8u698gwsp1q3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2019, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaStesia, trzymam kciuki za tego małego Wojownika, takie rzeczy naprawdę nie powinny się dziać :(

    Bazylku, mam nadzieje, ze ty dziś przyniesiesz dobre wieści i cudowne zdjęcia jak zawsze <3

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

  • Lena21 Autorytet
    Postów: 2201 6393

    Wysłany: 22 marca 2019, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia w mojej miejscowości miesiąc temu była taka sytuacja: moja znajoma ma 2 dzieci, pojechała ze starszym do dentysty a młodszy niespełna 3 letni został z babcią, kiedy wracała zobaczyła karetki pod domem i słyszała helikopter. Mały obserwował coś przez okno, przewrócił się i nieszczęśliwie zahaczył o sznurek z rolety, był nieprzytomny w stanie krytycznym przetransportowany do Katowic. Wszyscy zamarlismy, bo znamy się przecież i wiele osób ich wspierało. Po kilku dniach wybudzili go ze śpiączki, jakoś po dwóch był wypisany do domu, a wczoraj spotkałam ich na spacerze - mały biegał i się śmiał <3 wiem, że to inna sprawa, ale tez bardzo to przeżywałam i ta historia daje nadzieję, trzymam kciuki za małego wojownika

    Anna Stesia, pilik lubią tę wiadomość

  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 22 marca 2019, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry,
    Noc przyzwoita. Koło 5 Ania obudziła się i miała ochotę pogadać i pobawić się. Zmieniłam pieluchę, dałam jej mleko, ściągnęłam mleko, poszłam spać... gdy zasypiałam to słyszałam tego mojego gałgana ;)
    więc teraz dosypia a matka je śniadanie nadrabiając forum.

    Wczoraj Aneczka z zaciekawieniem patrzyła jak ściagam mleko. Dałam jej cycka po wszystkim to zrobiła taką minę jakby jej coś okropnego dała do buzi. Co najlepsze, przy rozszerzaniu diety też robi miny ale chce więcej a cycka to ona nie chce. Jeśli któraś ubolewa nad faktem, że dziecko nie zachwyca się nad cyckiem to przypominam - zawsze może być gorzej - zawsze maluch mógł patrzeć na cyca z niechęcią.

    Póki nie miałam dziecka i nie wiedziałam nic na temat kp, to bardzo mnie dziwiło długie karmienie. Teraz podchodzę do tego inaczej... przede wszystkim nie traktuję już 2letniego karmienia jako czegoś nadzwyczajnego. Bo tak szczerze, w moim otoczeniu jak ktoś mówił, że był kp 8-10 mcy to wszyscy mówili "WoW. to długo." "miałaś pokarm?".
    Ostentacyjnego kp też nie widziałam jeszcze...

    Bazylku o której i gdzie masz te badania? Gdańsk? Gdynia? Na wszelki wypadek już trzymam kciuki i czekam na foty!

    AnnaStesia nie dziwię się, że tak Cię uderzyło cierpienie i walka o życie tego małego chłopca.
    Pamiętam jak nasza mała miała 3m-ce i urodziło się chore dzieciątko naszym przyjaciołom. Powiedziałam mojemu emkowi, że całe szczęście, że urodziłam pierwsza bo gdyby było odwrotnie to cały 3 trymestr chodziłabym w stresie. Dziecko ma chorobę uleczalną, co nie zmienia faktu, że czeka je kilka operacji i ciągle konsultacje lekarskie (oczywiście prywatnie, bo na NFZ to się czeka rok), o specjalnej codziennej opiece nie wspominając.
    Ile te maluchy muszą wycierpieć przez te straszne choróbska :(

    Bajka u nas z doidy wyszło samo... bo Aneczka próbuje nam dobrać się do kubka gdy pijemy. Pozwalam jej więc trzymać doidy za uszka a ja trzymam od spodu i kontroluję jej ruchy. W innym wypadku wylałaby wszystko bardzo szybko a tak to się jednak napije.

    Frez , założyłam, że przez 1 rok Aneczka nie dostanie żadnych słodyczy. Ale niestety w żłobku, do którego idzie organizowane są urodzinki i rodzice przynoszą na nie torty i inne słodycze (widziałam to na zdjęciach na facebooku). No a przecież nie zabronię dziecku, podczas gdy inne maluchy będą jadły. Rozmawiałam na ten temat z dyrektorką żłobka i jej słowa brzmiały w tym stylu: "no my rozmawiamy z rodzicami, że jak chcą torta to malutkiego, tak tylko symbolicznie ale rodzice i tak robią po swojemu".

    Jeżowa , myślę, że w kwestii kp to nie Ty a Agatka podejmie decyzję :) Bo jak nadal będzie tak kochać to karmienie to jej nie zabierzesz.

    Moniśka , cieszy mnie niezmiernie postęp w sprawach z emkiem. Oby było coraz lepiej!

    Lusesita polubiłam za sentymentalną datę!

    Lena gdy przeczytałam o tym chłopcu to aż ciarki mnie przeszły. Całe szczęście, że z małym wszystko gra.

    Rucola, Anna Stesia, Jeżowa lubią tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Madzik34 Autorytet
    Postów: 473 458

    Wysłany: 22 marca 2019, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry,
    Ale dzisiaj mialam fajna noc-po nieodkladalskim dniu Hania chciala mi to zrekompensowac-po karmieniu o 22:00 obudzila sie o 2 potem 5, 7 a teraz jeszcze spi:)moge napic sie kawki w spokoju!

    Anna Stesia trzymam kciuki za dzielnego
    Wojownika.cuda w medycynie zdarzaja sie naprawde czesto,oby tym razem tez wszystko bylo dobrze!

    Patrycja zdrowka zycze!!

    Odnosnie odstawienia od piersi starszaka to ja karmilam najstarsza corke do 2 roku zycia..oczywiscie pod koniec tylko
    Nocne karmienie zostalo...ale juz bylam zmeczona i mi to przeszkadzalo.najwazniesza to jest decyzja matki:)bo jak jest zdeterminowana(ja juz bylam na to gotowa)to dziecko to zaakceptuje.Moja byla cycocholikiem,ale odstawilam ja w 1 noc...bylo troche placzu,ale przytulalam duzo itp i jakos poszlo!!!
    Milego dnia Dziewczyny

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

    Madzik
    l22nroeqnx13mwm3.png
    Mama 3 corek:)
  • Bajkaaa Autorytet
    Postów: 4691 6053

    Wysłany: 22 marca 2019, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny będę próbować a kubek z rurka Zosia się zakrztusila i zwymiotowala po tym i trochę się boję...

    Dziewczyny przerażające są te historie o dzieciach ja od kiedy jest Zosia to jak słyszę o jakiś tragediach to zawsze płaczę, nie umiem inaczej a jak już włączę piosenkę na YouTube "Mania jest i zawsze będzie" to ryczę cały czas pewnie dlatego że ta dziewczynka wygląda jak ja gdy byłam dzieckiem

    bhywdf9hizoki5ai.png
    Córeczka <3 Zosieńka <3
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 22 marca 2019, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry,

    U nas ciężka noc -nie wiem zęby czy co to było? Od 17 Stasio nie zasnął do 21 a potem co 30 min się budził płakał i tylko na rękach. Nie mogłam go odłożyć. W końcu o 00.30 dostał gorączki, po lekach na szczęście zasnął a temperatura spadła. Mało w nocy jadł ale o 6 wstał jak gdyby nigdy nic... nie wiem co to było. Może reakcja na łóżeczko? :P he he pierwszy raz próbowałam go odstawić :P

    Załapałam się tylko na "opitą" mlekiem Łusię <3 i dorosłego Frania <3 matko! kiedy on Ci tak urósł! toż to dopiero się urodził :)

    Reset o mamo ale mnie przestraszyłaś tymi swoimi omdleniami! teraz będę się telepać jeśli nie będziesz się meldować codziennie! Uważaj na siebie i staraj się pić więcej wody i tak jak już ktoś radził (przepraszam nie pamiętam kto) sprawdź magnez i potas.

    Anna Stesia kciuki za tego małego wojownika. Ja zawsze ryczę jak w wiadomościach mówią o chorym lub krzywdzonym dziecku. Mój starszak nie wie co się dzieje i taki wystraszony więc muszę się chować do łazienki ale hormony normalnie nie do powstrzymania. Serce matki bije nie tylko dla własnych dzieci.

    EF nie było mnie chwilę ale nie wiem czy coś pisałaś- jak u Was? myślę czy wszystko OK z Wami.

    MM po 1 rż Tak sobie myślę że jeśli nie chcecie go podawać dziewczyny to nie musicie, są produkty zastępcze a ostatecznie kaszkę i na wodzie można zrobić, na kozim mleku, sojowym. Mój starszak jadł jeszcze bardzo dużo mleka i kaszek do 3 rż ale on alergiczny i nie było co mu podać. Ale jak dziecko ładnie je to spokojnie "powinno" się najeść w dzień stałymi posiłkami plus kaszki. Ważne tylko żeby dostało jakiś mleczny posiłek : może być jogurt przecież czy serek.

    SŁODYCZE jako ciekawostkę bardziej Wam powiem że dzieci się bardzo przyzwyczajają. Franek- alergik nie mógł jeść słodyczy z uwagi na barwniki, czekolada- wiadomo mleko, ciastka- jajka, mleko i spulchniacze. Pierwszy raz zjadł żelka i lizaka jak miał 2,5 r.ż. i do tej pory to jego ulubiony słodycz. Gorzka czekolada doszla w małych ilościach (1 kostka dziennie) a jak idziemy na urodziny do dzieci to zawsze zostawia tort po 2 łyżeczkach :P po prostu nie przyzwyczaił się i jakoś nawet nie krzyczy o słodycze. Kiedyś wybrał by jabłko banana czy marchewkę, teraz już nie bo pozwalam mu więcej żelków czy sorbetów owocowych w lecie. Ale sprawdza się to że mamy wpływ na nawyki żywieniowe naszych dzieci.
    Ps nie ma żadnego ubytku z czego jestem bardzo dumna aczkolwiek myślę że to zasługa genów.

    Rucola, Anna Stesia, sliweczka92, pilik lubią tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 22 marca 2019, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateKum mysle że jak urodzisz to albo poczujesz bluesa albo nie ;) Kp do 4/5 roku życia jest zupełnie naturalne i nie jest żadną dewiacją. Tak samo karmienie w miejscach publicznych, choć ja nigdy nie widziałam zeby ktoś robił to ostentacyjnie. raczej wszyscy kryją się po kątach jakby się wstydzili ze karmią. Ale każdemu moze się to podobać/nie podobać. A jesli chodzi o publiczne obnażanie to jakos nikomu nie przeszkadzaja wszechobecne cycki na okładkach gazet, w filmach, na reklamach... Nie rozumiem czemu kp budzi tyle kontrowersji. Myślę że każdy musi znaleźć swoje własne miejsce w tym wszystkim.

    Lunaris, Aga9090, Jadranka, Anna Stesia, Jeżowa, pilik, frezyjciada, mi88 lubią tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2019, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bazylku mocne kciuki za prenatalne ;* czekamy na fotki maluszka <3

    Kate zgadzam się z Tobą :) nie spotkałam się z ostentacyjnym karmieniem, ale mój znajomy owszem. Jest tyle fajnych ciuchów do karmienia, można się zasłonić chustką, apaszką, czymkolwiek żeby czuć się komfortowo. A karmienie do 5 rż- domyślacie się jakie mam zdanie.

    Jestem w wiecznym niedoczasie przez to, że Tosia ma kwarantannę w domu, myślę że wybaczycie moją nieobecność i to, że nie mam jak się odnieść do wszystkich, mimo że czytam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2019, 09:56

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 22 marca 2019, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaris fajnie że piszesz o nawykach dot. słodyczy. Mam nadzieję że u nas też się to spawdzi :) Zarówno jesli chodzi o zeby jak i ogólnie o cały metabolizm.

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2019, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola dla mnie to juz przesada karmienie 4/5 latka. Ale znam lepsza historie, w googlebox ogladali jak matka karmila dziecko z jednej piersi,a z drugiej koza i się bili! Hahah
    To jest dopiero chore.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2019, 10:01

    Luna1993 lubi tę wiadomość

  • bazylkove Autorytet
    Postów: 2054 3417

    Wysłany: 22 marca 2019, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już po badaniu, wygląda na to że wszystko jest Ok!! :) tylko maluch nie chciał współpracować podczas badania i trochę to trwało :) pobrali mi krew do testu Pappa i wynik za ok. Tydzień, ale doktor powiedział że nic niepokojącego nie widzi :)

    Fotkę wstawię jak wrócę do domu, teraz jedziemy z emkiem na zakupy.

    Jejku jak się cieszę, kamień z serca!

    Aaaa i maszt między nogami stał pionowo, co swiadczy że to chłopak :)

    Aga9090, Luna1993, Cabrera, veritaserum, Achia, Rucola, Lusesita, Lunaris, Anna Stesia, Fozzie Bear, Bajkaaa, summer86, Jadranka, StaraczkaNika, emi2016, JustynaG, Lena21, moniśka..., Minnie89, sliweczka92, staraczka1111, Yoselyn82, Jeżowa, Siwulec, blue00, Madzik34, reset, pilik, frezyjciada, JuicyB, -Mamunia-, mi88, Nadzieja22, KateKum, Bunia86, Morusek lubią tę wiadomość

    7dpt: 174 mIU/ml, 9dpt: 389 mIU/ml, 11 dpt: 755 mIU/ml, 12 dpt jest pęcherzyk 4 mm, mamy serduszko! <3
    1x HSG, 2x HSC,
    M: fragmentacja DNA 7.5%, HBA 81%, Kariotypy ok
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2019, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bazylkowe gratuluję synusia <3 bardzo się cieszę że wszystko jest dobrze :) cudownie!

    Mamunia też to oglądałam :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2019, 10:04

    bazylkove, -Mamunia- lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2019, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bazylkove, cudownie, wstępnie gratuluje Synka <3

    bazylkove lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2019, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bazylku cieszę się , że wszystko dobrze!!:)
    Gratuluję synka <3
    Udanych zakupów i czekamy na zdjęcie Maluszka!:)))

    bazylkove lubi tę wiadomość

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 22 marca 2019, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    -Mamunia- wrote:
    Rucola dla mnie to juz przesada karmienie 4/5 latka. Ale znam lepsza historie, w googlebox ogladali jak matka karmila dziecko z jednej piersi,a z drugiej koza i się bili! Hahah
    To jest dopiero chore.
    Ta dyskusja nie idzie w dobrym kierunku...

    Anna Stesia, frezyjciada, mi88 lubią tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
‹‹ 3126 3127 3128 3129 3130 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ