X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżowa, sorbet z bananów i truskawek jest pycha, sama kiedyś zajadałam!

    Reset, przy lożysku na przedniej ścianie ruchy poczułam dopiero w 22 tc.
    Gratuluję sukcesów zawodowych!

    Justyna, śliczna Aneczka <3

    Cabrera, Bunia, piekne brzuszki <3

    Jeżowa, Cabrera, Bunia86 lubią tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliweczka, polubić posta 14 razy! WoW! :) A ja się zastanawiałam o co chodziło Jeżowej gdy wspomniała,że Ci się post bardzo podobał. :)

    Summer, a co u Was?

    Mi88, jak tam Zośka? Co nowego umie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 czerwca 2019, 18:21

    mi88 lubi tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżowa- brawa dla Agaty! :)))

    Jeżowa lubi tę wiadomość

  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna, Jezowa, hahaha, nie wiem jak to się stało 🤣🤣🤣

    Jeżowa lubi tę wiadomość

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do lodów - ja ostatnio co dzień jadam albo sorbet domowej roboty (z samych truskawek, lub truskawki + gruszka lub truskawki + jabłko), ewentualnie to samo tylko z odrobiną mleka. Pycha!

    Jeżowa, sliweczka92, pilik lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Jeżowa Autorytet
    Postów: 3181 8800

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Co do lodów - ja ostatnio co dzień jadam albo sorbet domowej roboty (z samych truskawek, lub truskawki + gruszka lub truskawki + jabłko), ewentualnie to samo tylko z odrobiną mleka. Pycha!

    I to tylko mam zmiksować i dać do zamrażarki? Sorki, ale ja z tych co to nawet kanapki spierdolą 😂

    mi88, JustynaG lubią tę wiadomość

    córeczka 2018 <3
    synek 2020 <3
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżowa wrote:
    I to tylko mam zmiksować i dać do zamrażarki? Sorki, ale ja z tych co to nawet kanapki spierdolą 😂

    Tak. I albo wyciągasz zanim mocno zamarznie albo jeśli na następny dzień to dolicz chwilę czasu na odtajanie.
    Można też- jeśli ma się w miarę dobry blender (ja mam z Lidla 600 W i daje radę) - zblenderować mrożone truskawki z mlekiem i wtedy wychodzi taki mrożony jogurt (mocno mrożony, aż zęby bolą, ale pycha).

    Jak chcesz mieć taki typowy sorbet, to wtedy już trzeba dodać więcej tj. na 500 g truskawek pół szklanki cukru oraz dodatkowo sok z jednej cytryny i dwie łyżki stołowe wody. Podgrzewasz w rondelku wodę z cukrem i sokiem, odstawiasz do wystygnięcia. Blenderujesz truskawki solo, potem dolewasz syrop i blenderujesz razem. Do zamrażarki i po ok. 2 godzinach jeszcze raz blenderem, by była idealna gładka masa. Potem znów zamrażarka. Przy tej drugiej opcji są gładkie i dają się nakładać na gałki, ale ja teraz ograniczam cukier, więc robię takie 'oszukane' sorbety i sobie mrożę w małych plastikowych pudełeczkach na raz, więc nie muszę porcjować na gałki, tylko wyjadam łyżeczką.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 czerwca 2019, 22:39

    Jeżowa, JustynaG lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DOBRY WIECZÓR DZIEWCZYNY!!!!!
    Lena ogromne gratulacje!!! Cudowny Maluszek!!! i czekam z Tobą na kolejną wizytę :*
    Justyna dziękuję za tabelkę, wiadomo ze to uśrednione dane ale jeśli mama albo teściowa bąda mi pieprzyć że już mam wodę a nie mleko, to zamierzam im wydrukować te dane i powiesić na lodówkach :D
    Bunia śliczny brzuszek!!!
    Jeżowa ogromne gratulacje dla Agatki!!! Pięknie się rozwija!!!
    Dziewczyny na naszych mini wakacjach było cudownie!!!! Lewko poza tym, ze nie miał czasu na spanie był totalnie bezproblemowy. Droga w pierwszą stronę z licznymi załatwieniami w trakcie trwała 5 godzin, które upłynęły nam bardzo przyjemnie. Powrót zdecydowanie krótszy i tu już zmęczenie troszkę pogorszyło nastrój Małego, ale teledysk Baby Shark puszczany w kółko przez godzinę uratował sytuacje i na luzie dojechaliśmy do domu ;) Zaliczyliśmy Termy w Chochołowie, Morskie Oko, Polanę Strążyską, poza tym mieliśmy pensjonat z niezmąconym widokiem na tatry, coś pięknego i często piknikowaliśmy na trawie w ogromnym ogrodzie. Mały chętnie bawił się z ciociami, wujkami, dzięki czemu my tez wypoczęliśmy. Jutro obiecuję jakieś zdjęcia bo dziś już nie mam siły zgrywać wszystkiego na komputer :)

    Kaczorka, Cabrera, Lena21, sliweczka92, JustynaG, Bunia86, Jeżowa lubią tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżowa, rozbawiłaś mnie tekstem o Śliweczce :D Swoją drogą ciekawe, co siedzi w brzuszku ovufriend, że tak czasem świruje.

    Z owocami bardzo lubię na odwrót - mrożę całe owoce, a potem jeszcze takie zamrożone blenduję. Wtedy mam zmrożoną mase o konsystencji kremu. Ale Zosia jeszcze nic z zamrażalki nie dostała, może spróbuję potem :)

    Justyna - z ostatnich umiejętności Zosi najbardziej znamienną jest gryzienie. Wyszły jej wszystkie jedynki, są ostre jak brzytwy. Nasze karmienie ostatnio wygląda tak - ona sobi grzecznie ssie, prawie przysypia, ja już prawie szczęśliwa, a tu słyszę 'hłehłehłehłe' i widzę jej usta rozciagnięte w szerokim uśmiechu, a zęby zaciśnięte tak, że zaraz odgryzie mi pierś. ZAWSZE jak mnie gryzie, strasznie się śmieje. Fantastyczna zabawę mamy :D
    Jak z tym walczyć? Czasem mnie rozbraja tym chichotaniem i śmieję się razem z nią, ale to zgubne. Na razie po takim gryzieniu zabieram pierś na jakiś czas i mówię, że nie wolno, ale czuję, że to nie pomaga.

    Jeżowa lubi tę wiadomość

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi88 wrote:
    Z owocami bardzo lubię na odwrót - mrożę całe owoce, a potem jeszcze takie zamrożone blenduję. Wtedy mam zmrożoną mase o konsystencji kremu. Ale Zosia jeszcze nic z zamrażalki nie dostała, może spróbuję potem :)

    Mi, też tak robię przez większą część roku (zresztą i Jeżowej to polecałam, o ile ma blender pow. 500W), ale teraz mam tyle owoców, że przerabiam na bieżąco, żeby się nie zepsuły, a nadwyżki mrożę na zapas.

    AnnaStesia- czy ja przegapiłam jakiś Wasz wyjazd na wakacje czy po prostu Cię tu nie ma ostatnio? Zamelduj się, bo jak nie to mam Twój numer i będę Cię nękać niczym wytrawny pracownik call center ;)

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)

    Przede wszystkim chciałam pogratulować Lenie pierwszej wizyty :) Cieszę się, że póki co wszystko idzie w dobrym kierunku i wierzę, ze tak zostanie :)

    My bylismy wczoraj na szczepieniu i dałam radę z dwójką :) Syna doszczepilam Nimenrixem, a córcia Bexsero. Ulcia waży juz 8600g :)Wyszła nam lekka anemia (hg w normie, ale żelazo poniżej) więc mam jej podawać actiferol.

    Wiem, że temat kubków był poruszany bardzo często, ale tak na szybko możecie coś polecić ? Mała jest na piersi, ale skoro rozszerzamy dietę chciałabym zacząć podawać jej wodę do picia, tym bardziej, że są takie upały. Synkowi wprowadziłam w jej wieku kubek z rurką, taki mały bidon i sprawdził się świetnie. Może mała szybko załapie. Wiem, że pisałyście o TUm Tumach z obciążnikiem. Warto?

    P.S. Co ja bym dała, żeby znow być nad morzem :) Mimo, że mieszkam w domu, a nie w bloku to cieżko wytrzymac w nocy z tymi upałami. Swoją drogą u Was też tyle komarów??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2019, 09:22

    Lena21 lubi tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • LaBellePerle Autorytet
    Postów: 1981 3236

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja tak z innej beczki, wbiję się tu do Was :D

    miała któraś z Was w którejś ciąży plamienie implantacyjne?

    Kokoszka lubi tę wiadomość

    preg.png


    17.04.2023 14:00 - Amelia, 4060g, 51 cm SN
    14.10.2021 13:54 - Oliwia, 4150g 53cm SN
    27.09.2020 0:55 - Wiktoria, 1150g, 36 cm CC

    "Nie ma takiego cierpienia, którego miłość nie byłaby w stanie uleczyć"


    9.10.2018 biochem.
    10.02.2019 18tc (*) Oliwia
    3.10.2019 20tc (*) Gabriela
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulineczka, mam wrażenie, że TumTum jest mniej wytrzymały od B-Boxa. Nasz regularnie ląduje na płytkach i betonie - najpierw odpadło mu jedno uszko, potem cała pokrywka. Teraz muszę go wsadzać do torebki bez zamykania. Dziewczyny w B-Boxach przy podobnym sposobie "użytkowania" mają tylko odrapane plastikowe elementy.

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Chwilę nas nie było, ale odwiedzili nas moi rodzice, pojechali wczoraj po południu. Było bardzo miło. Sporo spacerowalismy. Babcia z dziadkiem nacieszyli się wnuczka. :)

    W Krakowie taki skwar, że ciężko się spaceruje. Postanowiliśmy więc pójść na rodzinny spacer o 20. Chyba gorzej niż upał, bo w Krakowie jakąś plaga komarów!!! Pierwszy raz spotkałam się z Komarami w Krakowie. Jednak wolę spacery mokra od potu, ale bez komarów.

    Jezowa, gratuluję postępów Agatki. Hania jeszcze nie siedzi, ale też zaczyna się wspinać. Raczkowania natomiast super jej wychodzi. :)

    Lena ❤❤❤ cudny człowieczek 😍 spokojnej i nudnej ciąży. Niech Maluszek zdrowo się rozwija. Mam nadzieję, że niedługo do Was dołączę. :)

    Agulineczka, u nas tum tum sprawdza się super. Może nie ładuje tak często na podłodze i mamy panele. Hania od razu załapała ciagniecie przez rurkę. Ja polecam. Niezła waga Ulci. :)

    Lena21 lubi tę wiadomość

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola Cieszę się, że wakacje Wam się udały.
    Ten teledysk puszczałaś na telefonie? Ja nadal wierzę w to, że uda mi się wyeliminować oglądanie filmików w pierwszym roku, a najlepiej w pierwszych dwóch latach. Podejrzewam jednak, że jeśli zacznie mi marudzić w dłuższej trasie to też będę kombinowała jak ją zająć.

    Mi , może się mylę ale te nasze dzieciaczki rozumieją więcej niż nam się wydaje. Przez co nasz śmiech jest odbierany "to jest takie fajne, zrobię to jeszcze raz!".
    Któregoś dnia przygotowałam kaszkę z rodzynkami. Podaję jej jedną, drugą łyżeczkę - ładnie je. W kolejnej łyżeczce trafił jej się owoc ... jak parsknęła, pluła dalej niż widziała. No i oczywiście ja z emkiem nie potrafiliśmy się powstrzymać (wyglądało to komicznie). Jaki był efekt? Koniec karmienia bo kolejnymi łyżeczkami też pluła.

    Agulineczka , my mamy TumTuma. Ania bardzo ładnie z niego pije, ale rownież nim rzuca na wszystkie strony. Póki co, poza rysami - jest cały. Jedyne co mnie irytuje to, że ta słomka sama napełnia się wodą przez co po przechyleniu kubeczka leje się woda. Nie wiem z czego to wynika.
    Myślę nad tym czy jednak na spacery nie kupić bidonu bboxa.

    Sliweczka a to da się nacieszyć wnuczką? Moi rodzice jakos się wnuczką nacieszyć nie mogą bo ona jak na indywidualistkę przystało ma swoje plany i jak tyle nowego terenu do eksplorowania to ona woli poznawać na czworakach a nie siedzieć na rękach u babci/dziadka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2019, 10:39

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna, trochę na rękach, reszta z Hania na podłodze. Nie narzekali :D

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna tak, na telefonie mu włączam. Przy teledysku też strzygłam mu włosy i próbuję obcinać paznokcie ;)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset, kochana, nękaj nękaj! W końcu musimy umówić! A mało piszę i rzadziej zaglądam, bo dopiero całą trójką wychodzimy z przeziębienia. Synek zniósł je mężniej niż jego ojciec! ;-) 🤕😷🤓😀

    Jeżowa lubi tę wiadomość

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    Reset, kochana, nękaj nękaj! W końcu musimy umówić! A mało piszę i rzadziej zaglądam, bo dopiero całą trójką wychodzimy z przeziębienia. Synek zniósł je mężniej niż jego ojciec! ;-) 🤕😷🤓😀

    Kochana, teraz mam najazd szwagierki z dwójką dzieci i chyba weźmiemy dziewczynki gdzieś za Kraków w weekend (choć nie wiem, czy 19 tc, 32 stopnie w cieniu i dwójka dzieci 3 i 4 lata to dobra mieszanka:P), ale jak tylko wyjadą i unormuje się pogoda plus Wasze zdrowie to idziemy na lody! :)

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna, oczywiście że rozumieją :D Tylko ja też się nie mogłam powstrzymać przy tym jej rechotaniu :D Zwykle robię poważną minę i mówię, że nie wolno, ale no czasem się nie da :) Ale na poważną minę też się śmieje!
    Dziś za to podczas wyjmowania jej piersi spomiędzy zaciśniętych ząbków chyba drapnęłam ją paznokciem, bo się rozpłakała - i przez parę minut płakała i nie chciała się przyssać. To już wolę, jak gryzie!

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
‹‹ 3343 3344 3345 3346 3347 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ