X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • Patrycja20 Autorytet
    Postów: 2236 3755

    Wysłany: 15 sierpnia 2019, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena dodzwoniła się do swojego ginka i zeobila wczoraj betę wyszła jej 780 :) jutro idzie powtórzyć :) modlę się żeby ładnie rosła :)

    sliweczka92, Kaczorka, Minnie89, pilik, emi2016, JustynaG, Lena21, Lunaris, Aga9090, Nadzieja22 lubią tę wiadomość

    Olivierek 27.01.2015🥰❤
    201901205364.png
  • Ania_1003 Autorytet
    Postów: 891 823

    Wysłany: 15 sierpnia 2019, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset do niedzieli postaram się coś napisać. Chyba że pilniejsza sprawa.

    Pozdrawiamy z Włóczykijem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2019, 08:25

    summer86, Yoselyn82, pilik, Achia, emi2016, JustynaG, Malgonia, Aga9090, veritaserum, reset, Lena21, Emiilka, Rucola, Lusesita, Lunaris, Cabrera lubią tę wiadomość

    [age.png
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 15 sierpnia 2019, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania- nic pilnego! :)
    Chwilowo zamiast zakupów dziecięcych szykujemy dom... Zakupy w razie w ogarnę z łóżka, a póki jeszcze mam siły to segregujemy rzeczy, opróżniamy pawlacze z gratów, dziś np. sprzątamy pralnio - serwerownię, bo w takim kurzu strach było prać rzeczy dla dziecka ;) Ale chyba aż przegięłam, teraz poszłam do łóżka odpocząć, bo czuję jakieś kłucia w szyjce/ pochwie ?!

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 16 sierpnia 2019, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja kciuki za betkę siostry! Niech się rozwija zdrowo <3

    Patrycja20 lubi tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • Patrycja20 Autorytet
    Postów: 2236 3755

    Wysłany: 16 sierpnia 2019, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Lunaris, siedzę jak na szpilkach :*

    Olivierek 27.01.2015🥰❤
    201901205364.png
  • Jeżowa Autorytet
    Postów: 3181 8800

    Wysłany: 16 sierpnia 2019, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja kciuki dla siostry, też bardzo mocno Jej kibicuje, po tak długich staraniach jeszcze bardziej się życzy, by było jak najlepiej <3

    Pozdrawiamy z moją dziesięciomiesięczną córeczką <3 i życzymy udanych kolejnych weekendowych dni :)
    16f5767ef8b6.jpg

    summer86, Minnie89, Aga9090, JustynaG, Patrycja20, Kaczorka, Cabrera, Yoselyn82, sliweczka92, Lena21, Lunaaa, emi2016, Lusesita, pilik, Rucola, Lunaris, Nadzieja22, Emiilka, staraczka1111 lubią tę wiadomość

    córeczka 2018 <3
    synek 2020 <3
  • Patrycja20 Autorytet
    Postów: 2236 3755

    Wysłany: 16 sierpnia 2019, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatka cudowności <3

    Olivierek 27.01.2015🥰❤
    201901205364.png
  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 16 sierpnia 2019, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fozzie, prośba do Ciebie. Podziel się, proszę jakimś dobrym przepisem na sałatkę z ogórków i sos pomidorowy. Chce zrobić do słoików, ale nie mam sprawdzonego przepisu. :)

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 16 sierpnia 2019, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliweczka, oto przepis Fozzie

    Sałatka szwedzka na zimę
    Składniki:
    około 3 kg ogórków gruntowych
    5 średnich marchwi
    2 duże czerwone papryki
    3 młode cebule
    *osobiście lubię dodać jeszcze małe różyczki kalafiora i czasem pokrojoną fasolkę szparagową
    4 łyżki soli kamiennej

    Zalewa:
    3 szklanki wody
    1,5 szklanki octu 10%
    1,5 szklanki cukru
    3 łyżki oleju
    ziele angielskie, ziarna pieprzu czarnego, gorczyca

    Sposób wykonania:
    Ogórki myjemy i kroimy nieobrane w plastry.
    Marchew czyścimy, obieramy i również kroimy w plastry. Cebulę kroimy w krążki.
    Wszystko razem mieszamy i solimy. Odstawiamy na pół godziny, po czym odsączamy sok z warzyw.
    Paprykę szatkujemy w małe paski. Dodajemy do całości.
    Sałatkę wkładamy do słoików i dodajemy do każdego po parę ziaren ziela, pieprzu i gorczycy.
    W garnku łączymy wszystkie składniki zalewy i doprowadzamy do wrzenia. Mieszamy aby cukier się rozpuścił.

    Zalewę nalewamy do słoików i mocno zakręcamy. Pasteryzujemy przez 10 minut.

    Gorące słoiki układamy do góry dnem i pozostawiamy je tak aż do wystygnięcia.

    sliweczka92, Fozzie Bear, Yoselyn82, pilik lubią tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Fozzie Bear Autorytet
    Postów: 1314 3910

    Wysłany: 16 sierpnia 2019, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sie mówi, się ma :)

    Sos pomidorowy

    5 kg pomidorów polnych lima 
    3 kg papryki
    2 duze cukinie
    1 kg cebuli

    2 male główki czosnku 
    1 opakowanie bazylii
    Sól i pieprz do smaku

    100 ml szklanki oleju 

     

    Pomidory, cebulę, cukinię i paprykę myję i kroję na części. Obieram i siekam czosnek. W dużym garnku rozgrzewam olej,podsmażam delikatnie ( do puszczenia zapachu ) czosnek i dodaje warzywa mieszam od razu porządnie ( w razie w podlać wodą), zostawiam na gazie i raz na jakiś czas ( średnio co 5-10 minut mieszam ). Gotuję tak, aż warzywa się rozpadną (pomidory, cukinia) i porządnie zagotują. Wyłączam gaz, studzę, miksuje porządnie blenderem, zagotowuję jeszcze raz. Przelewam do wyparzonych słoików, na wierzch sosu wylewam olej tak aby pokrył sos pomidorowy, zakręcam i odstawiam gorące słoiki do góry dnem do ostygnięcia. Po odwróceniu słoików olej wypłynie na wierzch i zrobi barierę ochroną przed psuciem się. Koniecznie zapasteryzować!

    *w wersji na bogato można dodać pieczarki i kukurydzę !

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2019, 16:41

    JustynaG, sliweczka92 lubią tę wiadomość

  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 16 sierpnia 2019, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna, Fozzie, dzięki! <3

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja20 wrote:
    Dzięki Lunaris, siedzę jak na szpilkach :*
    PAtrycja! były wyniki siostry dzisiaj?

  • Patrycja20 Autorytet
    Postów: 2236 3755

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia tak 1860 :) :) :)

    Lena21, Lunaris, Aga9090, Achia, pilik, sliweczka92, Nadzieja22, mi88 lubią tę wiadomość

    Olivierek 27.01.2015🥰❤
    201901205364.png
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati wspaniałe wieści! :)

    Agatka <3 śliczna panienka- wyjaśniały jej włoski czy mi się wydaje? :)

    U mnie ogórki kiszone tylko zrobione w tym roku.... mam ochotę jeszcze szarpnąć się na paprykę a reszta poszła do zamrażarki...szkoda mi tylko że nie zrobiłam przecieru pomidorowego bo to zawsze w zimie idzie do zup czy sosów.

    Patrycja20 lubi tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • Jeżowa Autorytet
    Postów: 3181 8800

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja wspaniale <3

    Lunaris tak, Agatce bardzo się włosy rozjaśniły i przerzedziły (staram się nie myśleć o tym, że mi smutno z tego powodu bo to taka pierdoła :/). Co do przecieru - wydaje mi się, że jeszcze nie jest za późno, pomidory limy dopiero zaczynają być w korzystnych cenach, sama też dopiero w tym tygodniu będę robić :) za to za ogórki muszę się wziąć w trybie pilnym :D

    Patrycja20 lubi tę wiadomość

    córeczka 2018 <3
    synek 2020 <3
  • Ania_1003 Autorytet
    Postów: 891 823

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset

    Joolz Hub
    Wersja głęboka
    + fajnie się sprawdza ten pałąk do przenoszenia gondoli, pytanie tylko czy nie będzie to działać na zasadzie wagi- przeciążenia - w zależności w którym miejscu w gondoli będzie ciężej
    + gondolę można złożyć na płasko
    + zrezygnowali w obu wersjach z aluminiowego wykończenia bud, bo bardzo często ta farba schodziła i nie wyglądało to estetycznie. Flo się zastanawiała kiedyś nad Joolzem (z tego co pamiętam to chyba Day2).
    - nie do końca podoba mi się panel z siatką- jego osłona nie jest zapinana tylko jest jak zakładka
    - brak powiększanej budy

    Wersja spacerowa
    + przekładane siedzisko
    + wkładka dla niemowlaka- hub cocoon- z siatką osłaniającą stopy (coś w stylu miękka gondola), przypuszczam że zabieg celowy z uwagi na gabaryty gondoli
    + szybkie składanie w kanapkę
    + klips zabezpieczający przed rozłożeniem
    + powiększana buda
    + regulowana rączka + skórzana
    + fajny patent z blokowaniem przednich kółek
    + koła gumowe, wszystkie
    + pałąk odginany obustronnie
    - nie lubię tej poprzeczki w Joolzach przy koszu. Sama się nad nim zastanawiałam ale akurat u mnie to go skreśla. Za to plus że tylna część kosza jest ruchoma
    - żeby zmienić kierunek jazdy, trzeba podnieść podnóżek pionowo i pod nim wcisnąć guzik. Siedzisko przypomina Baliosa, którego obracam z Oskarem w środku. Tutaj jest to niemożliwe. Szczególnie jeśli dziecko jeszcze nie siedzi czy nie stoi, tak aby można było go odłożyć na chwilę i zmienić kierunek jazdy.
    - dla mnie na nie siateczka po rozpięciu budy, akurat wolę jak jest możliwość zasłonięcia jej

    Day2 trochę widzę zrobił się przekombinowany. Szczególnie jeśli się popatrzy na ten wysuwany podnóżek z 'dyndającym' materiałem. Hub tutaj wydaje się lepszy jeśli chodzi o przemyślenie detali. I raczej byłabym na TAK. Szczególnie że może się składać z siedziskiem. Przy kubełkach (Stokke) ciągle szukam miejsca żeby odłożyć siedzisko lub go komuś wciskam do potrzymania.
    No i Hub ma bardzo przyzwoitą wagę. Szkoda że trzeba kupować osobno wszystkie akcesoria- głupia przypadłość wózków klasy premium.

    Mutsy Nio
    Wersja głęboka
    + uchwyt do noszenia w budzie
    - płytka gondola

    Wersja spacerowa
    + panel budki zamykany na zamek
    + można zmienić kierunek jazdy z dzieckiem w środku
    + skórzane wykończenie
    + lekkie siedzisko
    + bardzo duży wybór kolorów, zarówno ramy jak i materiałów
    + bezproblemowy dostęp do kosza
    + regulowana rączka
    + blokada przed rozłożeniem
    + składanie z siedziskiem
    + duże koła
    + miękkie zawieszenie
    - dla mnie buda totalnie na nie, niestety Mutsy od dawna tutaj ma najsłabszy punkt.
    - przy jeździe przodem do kierunku jazdy, kiedy oparcie jest na płasko, przypuszczam że będzie obijanie kolanami. Chodzi o tą pozycję:
    119b841059fa.jpg
    I zaznaczę, że to jest już zakres budy przy rozpiętym panelu!
    - po złożeniu jest wysoki- z racji tego że kółka są w takiej pozycji jak do jazdy, on nie będzie płaski. Wątpię żeby za każdym razem chciało Ci się odpinać kółka żeby zyskać trochę więcej miejsca.

    Z całą sympatią do designu Mutsy, który jest na pewno niepowtarzalny, to w każdym ich modelu największym rozczarowaniem dla mnie jest buda, gondola i gabaryty po złożeniu. Na pewno brałbym go pod uwagę gdyby nie te rzeczy. Co więcej są one dla mnie istotne. A w okolicy mam osoby (koszykarze) z Mutsy i moje wrażenia są takie, że jest to raczej wózek dla niskich osób. Przy kimś 170cm w górę wygląda dość nieproporcjonalnie a dziecko jakby jeździło pupą po ziemi- bardzo nisko jest poziom siedziska. U wyższych osób odbije się schylanie.

    Więc w tym pojedynku dla mnie na pewno Joolz Hub.
    Do Salsy jakoś od zawsze nie mogę się przełamać. Może to złudne uczucie, ale pierwsze co to mi się rzucają w oczy same rurki na stelażu. Tak jakby chcieli go z każdej strony wzmocnić- patrząc na Nio, to im mniej tym lepiej.
    Chociaż ta wersja z czarnymi pompowanymi kołami jakoś nadrabia. Na nie natomiast zostaje podnóżek - materiał zaczepiony o rurkę i rurka wokół podnóżka - pierwsze skojarzenie że się nagrzeje i poparzy.
    https://www.bobowozki.com.pl/wozki-dzieciece/wielofunkcyjne/gleboko-spacerowe/p/wozek-dzieciecy-2w1-abc-design-salsa-4-air-special-edition-8761.php

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2019, 13:30

    [age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu obracasz siedzisko w baliosie z Oskarem ? Bo pan w mamaija niby powiedzial, że nie można, ale się zastanawiałam właśnie czy jest to możliwe;)

    Patrycja- piękna beta!:))

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2019, 14:09

    Patrycja20 lubi tę wiadomość

  • Ania_1003 Autorytet
    Postów: 891 823

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia tak. Obracam ;) W Stokke też.
    Każdy powie że nie można, ze względu na bezpieczeństwo ;)
    W instrukcji też pokazują że nie wolno, tak samo jak nie wolno wciągać/ spuszczać wózka po schodach z dzieckiem w środku.
    Jedynie co to nigdy nie łapię za pałąk. Chwytam zawsze jedną ręką za bok oparcia a drugą tam gdzie się zgina podnóżek i robię kółko wokół stelaża.

    Achia lubi tę wiadomość

    [age.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pare pytań :-)

    1. Ile u was ze dzieci pija mm w butelce? I co ile godzin?

    2. Jaki pierwszy produkt był wprowadzany do diety,? Marchewka czy co innego i ile sie tego podaję? Pol słoiczka czy jak? I na 2 dzień kolejny pół?

    3. Jak podaje nowy przysmak to z którego posiłku mlecznego lepiej zrezygnować? W dzień czy w nocy? Czy to trzeba wypracować kiedy młody woli?

    4. Jakie najlepsze sa słoiczki ? Gerber?

    5. Od którego miesiąca podajecie nowy smak?

    6. Po jakim czasie może coś ewentualnie wyjść że dziecko nie toleruje produktu?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na forum dziś urodzinowa kulminacja, Olik, Mi88, Cccierpliwa (może jeszcze zaglądasz) życzenia wszystkiego najcudowniejszego dla Waszych maluszków z okazji roczku <3

    Lena21, Kaczorka, Minnie89, pilik, mi88, admiralka, Lunaris lubią tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
‹‹ 3421 3422 3423 3424 3425 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ