X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2019, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    Achia nie korzystam, ale mam :) bedzie okazja sie w "nowe" technologie zaglebic :) dziekuje
    Powiem Ci, że gdybym myślała o wielopielo to chyba poszłabym w system, którego ona używa. Fajnie mówi o plusach, minusach różnych opcji, i ten jej jakoś brzmi dla mnie najsensowniej. Ale to moje odczucie :)

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 24 września 2019, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia wrote:
    Powiem Ci, że gdybym myślała o wielopielo to chyba poszłabym w system, którego ona używa. Fajnie mówi o plusach, minusach różnych opcji, i ten jej jakoś brzmi dla mnie najsensowniej. Ale to moje odczucie :)

    No wlasnie chyba mnie ta technologia przerosla, bo ogladalam od polowy ;) ale moze po obiedzie jakos sprawniej mi pojdzie ;) glofna ciezarna to zla ciezarna wiec trzeba wrocic do aktualbych potrzeb mojego malego pasozyta ;)

    Achia lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 24 września 2019, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie u drugiego z moich lekarzy- Julka u niego już 2100 g, szyjka wg jego pomiarów 3.7 cm, zaś wody w normie. Do końca nie czaję sposobu pomiaru wód, bo afi jako takiego nie podał- badał je w czterech miejscach brzucha i wychodziły wartości 5,7 i 12, więc nie wiem, czy z tego nie bierze się średniej. Jeśli średnią to wtedy poziom wód będzie taki jak u dr Z.
    Ciut mi lżej na sercu, więc jadę na podbój Ikei 😄

    Cabrera, sliweczka92, pilik, frezyjciada, Rucola, Lena21, JustynaG lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2019, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje Dziewczyny za rady, wszystkie przeczytałam i większość wprowadzam w życie ❤️
    Przede wszystkim staram się nie panikować, bo to zapewne nie pomoże...;)
    I tak dziś już chyba troszke lepiej...stety-niestety pomógł trochę smoczek.
    Staś ma bardzo mocny odruch ssania i wkładania piastek bardzo nerwowo do buzi (stad moje wrażenie, ze jest głodny). Do tego wczoraj robił bardzo dużo kupek i waga spadła nam już niestety do 2520 gram :/
    Mimo smoczka przystawiam go co chwilka, odstawiam tylko jak przestaje ssać (za rada położnych).

    Edit. W międzyczasie pisania posta byla bardzo fajna szpitalna doradczyninlaktacyjna i tez udzieliła fajnych wskazówek 😊

    Malgonia, Rucola, Lena21, Lunaaa, JustynaG lubią tę wiadomość

  • Jeżowa Autorytet
    Postów: 3181 8800

    Wysłany: 24 września 2019, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cabrera u nas też smoczek dał mi trochę życia - Agata od poczatku bardzo mocno ssała, nie wiem, może dlatego aż tak bardzo bolały mnie piersi. U nas smoczek nie wyrządził krzywdy, ale wiadomo - co człowiek, to opinia.

    Małgonia jeśli masz suszarkę bębnową to rozważyłabym AIO, ale jeśli nie - to jednak stawiałabym na kieszonki. Naprawdę mega proste w obsłudze, według mnie idealne jeśli chodzi o prostotę użytkowania. My mamy tylko jeden otulacz i nie lubię go używać, bo mi ten wkład strasznie jeździ. Same kieszonki nadal polecam z Ali, nie widzę powodu aby kupować droższe polskie, jednak przy kolejnym dziecku na pewno rozważyłabym kupno polskich wkładów - te z Ali są ok do około 10 miesiąca życia, potem jednorazowe siku i wszystko przemoczone, łącznie ze spodenkami. Polecam kieszonki z podwójnymi gumkami przy pachwinach, na Ali na pewno są takie od happy flute.

    Cabrera, Malgonia lubią tę wiadomość

    córeczka 2018 <3
    synek 2020 <3
  • Jeżowa Autorytet
    Postów: 3181 8800

    Wysłany: 24 września 2019, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset bardzo się cieszę że jesteś uspokojona po wizycie <3 małymi kroczkami do przodu i jeszcze przenosisz tę ciążę!

    reset lubi tę wiadomość

    córeczka 2018 <3
    synek 2020 <3
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 24 września 2019, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset cieszę się z dobrych wieści :)

    Cabrera kilka dni i nauczycie się siebie, w domu też już zupełnie inaczej i będzie lepiej i spokojniej 💗

    Małgonia jest kilka opcji. Na próbę najtaniej... wełna! Serio, jednostkowo nie jest tania, ale starczą 3-4 otulacze, dwie pary gatek i tetra lub formowanki. Ja czy Jardanka możemy Ci uszyć w miarę budżetową wyprawkę nb ;)
    Prania przy wełnie masz najmniej w sumie bo tylko formowanki/wkłady. Otulacze wietrzysz i pierzesz co jakiś czas.
    Jeżeli chcesz pul to najtaniej chinki, ale nie są idealne. Co do drogich pieluch - jakbyście się nie polubili to sprzedasz je z małą stratą. Wielo schodzą jak świeże bułeczki...! Aio spoko, ale właśnie schnie wieki bez suszarki. Najwygodniejsze chyba jednak wtedy kieszonki.
    Fajne pulowe aio robi kokosi, magabi i smartbottoms (otulacze też mają całkiem całkiem). Piękne i zgrabne pieluszki szyje też lulli.
    Aaa i może masz gdzieś pieluchoteke? Dobry czas na zapisanie, dostałabyś cały pakiet przeróżnych systemów na testy :)

    AnnaStesia czy Jardanka na pewno więcej będą mogły powiedzieć, chociaż One chyba też #teamwełna ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2019, 13:22

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 24 września 2019, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje dziewczyny. Suszarki nie mam, ale do porodu planujemy zakupic. Udalo bam sie znalezc waski model wiec nie musze pralki wymieniac :)

    Welny sie troche boje, bo to lznolinowanie i w ogole.. jakos te pulowe wydaja mi sie byc latwiejsze w obsludze. Wlasnie ze wzgledu na to schniecie caly czas gylam bastawiona na otulacze ale teraz widze ze schniecie to najwieksza zaleta ;)

    Ogolnie i tak planuje na noworodka jednak uzywac jednorazowek i zaczac wprowadzac wielorazowki od 2 miesiaca jak sama troche sie oswoje ze wszystkim.
    Zaraz sie biore za szperanie na ali ;)


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 24 września 2019, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgonia po pierwsze to na początek potrzebujesz wyprawki nb. W zależności od wielkości dziecka starczy Ci na kilka tygodni lub miesięcy. Niemowlak jeszcze nie jest mobilny, wiec tu nie powinno być problemu z otulaczami (PUL lub wełna) a pod spód formowanki lub tetra. Jak dziecko będzie starsze i większe to przechodzisz na rozmiar OS (one size) i póki się nie przemieszcza i nie przewraca to według mnie realnym jest opcja wkład+otulacz, ale kiedy dziecko robi się mobilne według mnie jedyną opcją są kieszonki bądź AIO.
    Ze swojego punktu widzenia napiszę Ci, ze ja z wełną się nie polubiłam, wolę wszystko prać po jednokrotnym użyciu ale jestem w mniejszości, bo większość uwielbia wełnę. Ja jestem team PUL. Już nawet na noc używam zestawu formowanka+gatki PUL. jeśli masz jakieś konkretne pytania, to dawaj śmiało ;) jestem na świezo po spotkaniu wielopielo mam, więc coś tam w głowie zostało ;) Tak jak Pilik uważam, ze fajnie zapisac się do pieluchoteki jesli masz taką opcję, ja niestety nie miałam :(

    Malgonia lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Lena21 Autorytet
    Postów: 2201 6393

    Wysłany: 24 września 2019, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wielopielo to niestety nie mój temat, ale wspomnialyscie o suszarce bębnowej, a ja właśnie szukam jakiegoś fajnego modelu, może macie coś do polecenia ? Chcę kupić przed porodem, bo sobie nie wyobrażam suszenia takiej ilości prania zima w naszym mieszkaniu

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2019, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena21 wrote:
    Wielopielo to niestety nie mój temat, ale wspomnialyscie o suszarce bębnowej, a ja właśnie szukam jakiegoś fajnego modelu, może macie coś do polecenia ? Chcę kupić przed porodem, bo sobie nie wyobrażam suszenia takiej ilości prania zima w naszym mieszkaniu
    Bosch serie 4 polecam :)

    https://www.mediaexpert.pl/suszarki/suszarka-bosch-wtr85v5spl,id-1172944

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2019, 15:00

  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 24 września 2019, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, a czy ubrania są mocno wygniecione po takim suszeniu? Niektóre suszarki ponoć mają opcję 'prasowania'. Oczywiście nie mam na myśli koszul, bo je pewnie i tak tzreba by było przejechać zelazkiem, ale takie T- shirty np., czy ubranka dziecięce.

    Lena przy dwójce to faktycznie non stop chodzi pralka. My co prawda mieszkamy w domu i na brak miejsca aż tak nie narzekam, ale też mnie denerwuje, że w jednej sypialni non stop rozłożona suszarka w porze nieletniej. Niestety przy budowie domu nie wzięłam pod uwagę potrzeby posiadania suszarni...

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 24 września 2019, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cabrera u nas też poszedł smoczek i przy pierwszym i drugim dziecku i nic nie zanurzyć, ale tak jak pisała Jezowa co matka to inna opinia.

    Cabrera lubi tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 24 września 2019, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agulineczka wrote:
    Aga, a czy ubrania są mocno wygniecione po takim suszeniu? Niektóre suszarki ponoć mają opcję 'prasowania'. Oczywiście nie mam na myśli koszul, bo je pewnie i tak tzreba by było przejechać zelazkiem, ale takie T- shirty np., czy ubranka dziecięce.

    Moi rodzice mają suszarkę Miele. Teraz dałam mamie ostatnią partię Julkowych ciuszków do wyprania, bo raz, że chcę się oszczędzać (jak mam siłę to wolę iść do Ikei niż prać:P), dwa - u mnie zimno i nie schnie. Wyprała i wrzuciła do suszarki na program 'do szafy' - i gdyby nie to, że a) ja kocham prasować, b) to pierwsze ubranka Julkowe to spokojnie by można je założyć.
    Ich model ma 18 lat, więc nie polecę konkretnego, ale jak kiedyś dorobię się domu i dodatkowej, luźnej kasy to suszarka będzie must have.
    Pomijając kwestię miejsca na suszarkę to dla mnie niesamowita jest i wygoda (a np. były okresy, że z bratem jeździliśmy sporo na obozy sportowe i np. trzeba nas było przeprać i spakować w ciągu 24 h- bez suszarki nigdy w życiu) i oszczędność czasu na rozwieszanie prania- tak to przerzuca się z jednego bębna do drugiego i całe pranie z suszeniem to max. 2 godziny.

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 24 września 2019, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mysle o suszarce wlasnie przez to, ze jestem z prasowanirm na bakier. No i hak mala zacznue chodzic to nie chce zeby ciagle suszarka stala na jej drodze :)

    Rucola pytan konkretnych nie mam, bo jeszcze raczkuje z tematem. Dobrze, ze jeszcze jest chwila :)


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2019, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja dodam w ramach "plusów" jak ktoś jak ja mieszka w mieszkaniu, nie ma suszarni,a prać trzeba : pranie działa jako świetny nawilżacz powietrza :D

    Ps. U nas katar okropny. Ale sama woda. I Oskar gryzie wszelkie gryzaki na potęgę, więc może to od zębów...gorączki brak. Kaszlu brak. Marudzi tylko strasznie.

  • Minnie89 Autorytet
    Postów: 791 1680

    Wysłany: 24 września 2019, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia - Oskar przynajmniej bierze gryzaki. Milanowi idą górne jedynki, od 2 tygodni zero postępu. A jedynym gryzakiem jaki uznaje jest cyc.

    W ogóle chyba mamy jakiś hardkorowy kryzys 8 miesiąca, mamozę, lęk separacyjny i jeszcze te zęby...no kumulacja. Mały zasypia w dzień już tylko na cycu, w przeciwnym razie jest wrzask. Mama musi być na wyciągnięcie ręki przy każdej aktywności (dosłownie - bawi się i co chwilę szuka mnie jedna ręką, nawet nie patrząc).
    Stąd też mało mnie tu, przynajmniej naocznie, bo czytam cały czas w trakcie naszych jakże długich drzemek :p

    dqprhdge2q9dik3m.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2019, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minnie u nas podobnie. Wystarczy, że mnie zobaczy to jest 'eeee', i ręce wyciąga. Dopóki mnie nie widzi to bawi się z Tatą w najlepsze. Jak jesteśmy sami ,to też mamoza na całego. Średnio mi idzie przy nim nawet głupie gotowanie. No nic. Trzeba to przetrwać ;)
    A nam wybiła się w sumie niepostrzeżenie już druga dolna jedynka jakiś czas temu ;)

  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 24 września 2019, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgoniu w kwestii wielo polecam artykuł AnnyStesi, który w pigułce przedstawia wiedzę o wielo. https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko/wielopieluchowanie

    Obecnie w nocy korzystam z jednorazówek a w dzień z wielo. Mój stosik o w większości kieszonki chinki marki HappyFlute (koszt około 60zł za komplet 4szt). Tylko, że ja korzystam z opcji OS która jest raczej na większe dzieci, tak ponad 6kg (mimo tego, że producent podaje, że od 4kg). Jeśli chodzi o wkłady to polecam korzystać z polskich np. Kokosi. Choć ja na początku składałam tetrę albo ręczniczki ikeowskie.

    Jeśli masz możliwość korzystania z pieluchoteki to korzystaj. Naprawdę warto! Z tego co kojarzę to są pieluchoteki, które wysyłają pieluchy więc można korzystać nawet z drugiego końca Polski.

    Kieszonki schną zdecydowanie szybciej niż AIO. W taką pogodę jak obecnie ze schnięciem jest naprawdę słabo.

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2019, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulineczka moja ma opcje "do szafy" i nie sa pogniecione, powiedziałabym,że lepiej wyglądają po suszeniu w suszarce niż po tradycyjnym . A już o ręcznikach nie wspomnę po 1,25 h mięciutkie i suche 😀

    Edit opcja suszenia koszul też jest,choć ja nie korzystałam. Przeważnie używam program syntetyki "do szafy" i nie prasuje 😅
    592527bb7553.jpg

    Edit 2 opcja "do prasowania" ubrania są lekko wilgotne aby łatwiej się prasowało

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2019, 18:05

    Malgonia lubi tę wiadomość

‹‹ 3469 3470 3471 3472 3473 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ