X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • Ania_1003 Autorytet
    Postów: 891 823

    Wysłany: 24 września 2019, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja za to nie polecę 2w1:
    https://m.oleole.pl/pralko-suszarki/lg-f4j6tg0w.bhtml?from=pla&gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQjw_absBRD1ARIsAO4_D3tHq-SUQOty9zZUtZb1OdY7zcYAqwzfVKalMxIMWEu2sbgHqRbqxuMaAssYEALw_wcB

    Mieliśmy w Szczecinie i trafiało mnie jak miałam zrobić pranie.
    - nie wyskakiwał czas prania/suszenia po ustawieniu programu, dopiero aż zważyła, to po 5min się pojawiał tylko czas prania. Suszenie trzeba było sobie doliczyć... Też nie miało wpływu na to ile było prania, bo zwykle wyskakiwał jeden czas suszenia.
    - dając nawet mniej prania niż w instrukcji, prawie zawsze było wilgotne. Często nawet po 3h suszenia i wirowania 1200...
    - a suszenie zamiast prasowania to tutaj nie istnieje ;D
    - po wysuszeniu włącza się opcja COOL DOWN- automatyczne chłodzenie bębna. Pranie lepiej wyjąć przed włączeniem tego, bo jak się zapomni, to nawet prasowanie nie pomoże
    - całość wyglądała tak, że ustawiałam minimalny czas prania i na resztę nie miałam już wpływu.
    45min pranie + 3h20 suszenia + 3h COOL DOWN
    Odechciewało się prać... Nie mówiąc już o kolejnych praniach czy ukropie w szafie (w przedpokoju).

    Dlatego jeżeli ktoś ma miejsce i możliwość kupić osobno, to bez wahania bym brała.

    Małgonia Z racji tego że otwarcie mówię, że nam nie wyszło wielo, mam pieluchy z AliExpress. Polecane przez Jeżową. Użyliśmy kilka razy i się poddałam. Jak chcesz możemy się dogadać, bo chętnie się pozbędę.

    Madzik, Yos wyślę zaproszenia, bo znajdą się pytania co do podróży.

    Malgonia lubi tę wiadomość

    [age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2019, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu z tego co sie orientuje (dość długo szukałam) wszystkie 2w1 sa o kant rozbić. Sama chciałam 2w1 gdy sie pralka zepsuła ale zrobiłam rozeznanie i lepsze są osobno. I tym sposobem mam suszarkę na pralce w wc na powierzchni okolo 2m2 😂 nie bylo innej opcji postawienia (łazienka za mala) no ale przy tylu osobach jest mi niezbędna, a i tak żałuję, że dopiero od jakis 6 mc ja mamy, jak ja mogłam żyć bez niej tego nie wiem🤣

    Pralka pierze 1 godzinkę, suszarka suszy około 1,25 i tym sposobem w 2:30 mam wyprane i wysuszone 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2019, 19:18

  • Lunaaa Autorytet
    Postów: 731 1182

    Wysłany: 24 września 2019, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga a takie ustawienie jedno na drugim jest w 100% stabilne? Pytam bo jeśli tak to poważnie rozważę zakup

    Nasz najkochańszy Synek już z nami 💙 29.12.2022 (36+6)

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2019, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaaa wrote:
    Aga a takie ustawienie jedno na drugim jest w 100% stabilne? Pytam bo jeśli tak to poważnie rozważę zakup
    Suszarka na pralce ze względu na to, że suszarka jest dużo lżejsza

    b59786d4db74.jpg

    U mnie wyglada to tak ( wiem nie specjalnie z miejscem ale inaczej sie nie dało)
    Jest tam specjalny łącznik,który łączy suszarkę z pralka i nie ma opcji by to spadło itp.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2019, 19:35

    Lunaaa lubi tę wiadomość

  • Lunaaa Autorytet
    Postów: 731 1182

    Wysłany: 24 września 2019, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga dziękuję. Taki łącznik dostanę też w sklepach z AGD? U mnie też tylko takie rozwiązanie wchodzi w grę, już nie raz się zastanawiałam na jakiej zasadzie da się ustawić jedno na drugim :)

    Nasz najkochańszy Synek już z nami 💙 29.12.2022 (36+6)

    age.png
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 24 września 2019, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do laczenia pralek z suszarksmi sa laczniki. My dlugo sie wstrzymywalismy bo mamy waska pralke i musielibysmy jakis stelaz zbudowac. Ale od kiedy odkrylam waslie suszarki to nie odpuszcze. Tylko teraz sie milion rzeczy nawarstwilo i w pierwszej kolejnosci musze ogarnac pokoik malej.

    Ania wyslalam zaproszenie do przyjaciolek :)


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2019, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna cały zestaw w jednym sklepie kupiliśmy

  • Lunaaa Autorytet
    Postów: 731 1182

    Wysłany: 24 września 2019, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super :) idę urabiać męża :P

    Aga9090, Achia lubią tę wiadomość

    Nasz najkochańszy Synek już z nami 💙 29.12.2022 (36+6)

    age.png
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 24 września 2019, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mi się marzy suszarka. Niestety nie mam gdzie jej postawić. Musiałabym zrobić remont łazienki...a ona jeszcze remontu nie potrzebuje. Jedynym miejscem jest duża narożna szafa w przedpokoju.Ale nie wiem czy to dobry pomysł pakować suszarkę do szafy.

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 24 września 2019, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w nowym mieszkaniu tez rozważamy suszarkę i zastanawiam się czy 2w1 czy osobno, bo miejsce będzie na 2 osobne urzadzenia.
    Justyna nie miałam pojęcia że mogę skorzystać z pieluchoteki w innym mieście!!! Ale w sumie spróbowałam już prakrtycznie każdej kombinacji poza tetrą bezpośrednio na pupę z otulaczem i AIO. Ale jeśli będę drugi raz mamą to od tego zacznę wyprawke nb :)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 24 września 2019, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy 2w1 i spoko się sprawdza :). Mamy electrolux eww 1697 swd. Pewnie suszarka osobno sprawia się lepiej, ale ta tez działa, suszy ładnie, ma te duży bęben :), do 9kg pranie, suszenie mniej

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2019, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaG wrote:
    Też mi się marzy suszarka. Niestety nie mam gdzie jej postawić. Musiałabym zrobić remont łazienki...a ona jeszcze remontu nie potrzebuje. Jedynym miejscem jest duża narożna szafa w przedpokoju.Ale nie wiem czy to dobry pomysł pakować suszarkę do szafy.
    Suszarka dość dużo oddaje ciepła i nie wiem czy to dobry pomysł aby stala w szafie (nie znam sie ). Plus suszarki to to,że nie potrzebuje ani wody ani odpływu -moze stać gdziekolwiek

    Rucola tylko i wyłącznie osobno 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2019, 21:06

    Rucola lubi tę wiadomość

  • Ania_1003 Autorytet
    Postów: 891 823

    Wysłany: 24 września 2019, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga9090 wrote:
    Suszarka dość dużo oddaje ciepła i nie wiem czy to dobry pomysł aby stala w szafie (nie znam sie ). Plus suszarki to to,że nie potrzebuje ani wody ani odpływu -moze stać gdziekolwiek

    Rucola tylko i wyłącznie osobno 😉

    Ja mam pralkę w szafie w łazience. I jest super. Natomiast w Szczecinie to 2w1 było w szafie w przedpokoju i NIGDY WIĘCEJ. Jeśli już, to ewentualnie pod blatem w łazience bez frontu meblowego albo jeśli z frontem, to suszenie przy otwartych drzwiczkach. Gdzie założenie ukrycia tego się mija z celem. Lub tak jak u Agi.
    Robi się z tego drugi kaloryfer...
    Ja dlatego tak kombinowałam, żeby w domu pralnia miała okno.

    Więc nie polecam przedpokoju i szafy do suszenia, tym bardziej jak jest otwarty na salon- gorzej mi przeszkadzała niż czajnik.

    Ja mam w łazience tak i akurat z samą pralką to idealne rozwiązanie. Szafa mega wycisza. Suszarka się nie mieści. Ale po doświadczeniach, suszarki na pewno już bym nie wstawiła do przedpokoju.
    904cea3171e1.jpg

    Małgonia odpisuję na raty w notatniku i wyślę priv jak Oskar zaśnie gdzieś po 23.

    Malgonia lubi tę wiadomość

    [age.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 24 września 2019, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziękuję za rady :) czyli pralkę zabuduję a suszarka powyżej będzie otwarta ;) na szczęście w łazience pralkowo-suszarkowej mamy okno!!

    Aga9090 lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2019, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suszarka 😍 też mi się marzy! Zimą nasze maleńkie mieszkanie wygląda jak jedna wielka suszarnia. Dwoje dzieci i chłop rolnik, to tego prania jest multum. Na szczęście urobiłam męża, żeby w domu w piwnicy jedno pomieszczenie zostawić na typową pralnię, mam też tam okno, to póki nie uciułam śrutu na suszarkę, będę suszyć wszystko tam :) koniec z łańcuchami z ubrań na mieszkaniu! Ha! Mądra ja 😜
    Obyśmy tylko wyrobili się przeprowadzić do zimy... A tu na razie ciągle pod górkę :/ nadal nie mamy przyłącza kanalizacji- czekamy od grudnia, wykonawca nadal czeka na projekt organizacji ruchu z zarządu dróg powiatowych, a kij wie ile mu zejdzie zanim się ogarnie, żeby to zrobić. I o ile bez mebli jestem w stanie się przeprowadzić, o tyle bez kanalizacji ni huhu. Kuchnia już w sumie gotowa, łazienka"prawie", więc można by było i na materacu spać. Ale bez kanalizacji nie ma takiej opcji

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2019, 22:44

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 25 września 2019, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja mimo mieszkania w mieszkaniu uparlam sie by jedna lazienke przerobic na pomieszczenie gospodarcze i to byla super decyzja. Mamy tam dodatkowe wc w razie zbiorowej awarii, ale przynajmniej 90%klamotow praniowo-sprzataniowych tam mam schowanych. Nie miesci sie niestety rozkladana suszarka, ale jak mowilam od razu chcielismy miec bebnowa tylko logistyka nas przerosla. Juz sie jej doczekac nie moge :)

    Aniu odpisalam. Wczoraj mnie tak scielo, ze juz o 21 zaczelam mezowi dziure w brzuchu wiercic ze juz pora spac ;) chyba za duzo wpartrywania sie w telefon.

    Milego dnia dziewczyny :)

    Jeżowa lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Lena21 Autorytet
    Postów: 2201 6393

    Wysłany: 25 września 2019, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za wszystkie info :)
    Mój mąż właśnie z takiego pomieszczenia w piwnicy, które moglibyśmy wykorzystać na pralnio-suszarnie , chce sobie zrobić saunę, wiec nie miał wyboru i musiał się zgodzić na suszarkę bębnową :) a dla mnie to akurat wygodniej, bo nie wiem jak z dwójka dzieci miałbym iść do piwnicy wstawiać pranie, a tak mam mikro pomieszczenie gospodarcze, które jest spiżarnia i pralnia w jednym, a suszarka właśnie najprawdopodobniej będzie na pralce właśnie na takim łączniku

    Edit: ależ ten Google nas śledzi - już mi pokazuje artykuł u Szelagowskiej o suszarkach :p „lekko” sponsorowany przez bosha, ale tipy odnośnie ustawienia uniwersalne
    https://akademiasmaku.pl/wnetrza/pralka-i-suszarka-w-domu-jak-nie-oszpecic-naszego-mieszkania,62?utm_source=Facebook_Dorota&utm_medium=Dorota_Urzadza_Siebie&utm_campaign=asb_2019

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2019, 09:00

    Jeżowa, Rucola lubią tę wiadomość

  • Jeżowa Autorytet
    Postów: 3181 8800

    Wysłany: 25 września 2019, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim życiowym celem jest posiadanie domu ze spiżarnią i pomieszczeniem gospodarczym! Och jak cudownie byłoby mieć wszystko w jednym miejscu a nie tak jak teraz odkurzacz pod łóżkiem, mop na balkonie, deska do prasowania za drzwiami, chemia do mycia w kuchni... Zwariować można :/ i suszarkę bębnową wtedy oczywiście też zakupię - jak można sobie ułatwić życie to czemu tego nie robić, prawda?

    frezyjciada lubi tę wiadomość

    córeczka 2018 <3
    synek 2020 <3
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 25 września 2019, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z takich bajerów, które spotkałam w wynajmowanych mieszkaniach w delegacji czy na wakacjach - marzy nam się młynek do odpadów w zlewie. Ciągłe czyszczenie zlewu, zbieranie resztek jedzenia ręką, odsączanie i wrzucanie do kosza to dla mnie kara - w dodatku potem się z tego.kosza leje. A z mlynkiem wciskasz guziczek i problem z głowy. Wielu osobom nie przeszkadza czyszczenie zlewu, ale oboje z mężem się w tym zakochaliśmy tak mocno, jak w suszarce :) Póki co, to nawet zmywarki nie mamy :D

    Jezowa, kiedy zaczynasz? Wypadło mi z głowy!

    U nas temat niani dalej w powijakach, a październik i wizja urlopów i pracy na zmiany za pasem, proszę więc tylko o garść kciuków, głównie dla Zosinki :)

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 25 września 2019, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi- młynek miałam w restauracji i potwierdzam- genialne rozwiązanie! <3

    A z tematów domowych - kupiliśmy z M. drugi odkurzacz (mamy jeden, wielki Rainbow, który fajnie sprząta, ale noszenie go z pralni, napełnianie wodą, potem płukanie pojemnika itp. to ponad moje siły i cierpliwość) pionowy, stojący, bez kabla, na baterię. Na Dysona nie było kasy, więc wzięliśmy Hoovera i jesteśmy oboje zakochani w nim.
    Do tego stopnia, że M. zapytał, czy nie dałoby się mojej szafy na sukienki (mam taką wnękę w przedpokoju na 90 cm i mam tam same kiecki) przeorganizować w ten sposób, że będzie tam stał JEGO odkurzacz oraz inne rzeczy do sprzątania, by tego nie nosić z dołu. Na taką opcję oczywiście nie pójdę, ale odkurzacz jest tak mały, że spokojnie sobie na niego miejsce znaleźliśmy i teraz nawet najmniejsze okruszki ogarniam nim, a nie np. zmiotką. Także polecam :)

    No i melduję 33 + 3 tc <3 Julka kopie, matka spokojna, póki co nieco pracuję zdalnie z łóżka i choć miałam plany dziś coś poogarniać to chyba jednak będzie to dzień lenia. Wczorajsza ikea i szkoła rodzenia dały w kość, więc dziś tylko spakuję M. na wyjazd integracyjny i będę cieszyć się ciszą i spokojem, bo chyba przez długi czas już domu wyłącznie dla siebie mieć nie będę ;)

    Rucola, Cabrera lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
‹‹ 3470 3471 3472 3473 3474 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ