X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frezyjciada wrote:
    Aga no zmienia, tylko oni nie widzą powodu do dania tej opieki. Bo a-dziecko chodzi do przedszkola, a b-ma ojca, który jest rolnikiem, więc teoretycznie on może się nim zająć, kiedy ja będę z młodym w szpitalu.
    To do doopyy.. :( wyczytałam też, że na starszaka nie możesz wziąć wychowawczego


    http://www.urlopypracownicze.pl/artykul,84,17226,korzystanie-z-urlopu-wychowawczego-w-razie-uczeszczania.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2019, 10:29

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2019, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frez bezduszna biurokracja i zasady :/ mam nadzieję że mimo wszystko uda się coś wykombinować!

    Nika domyślam się, że rodzina przeżywa spory stres ..trzymam kciuki,żeby się okazało w przyszłości że to najłagodniejsza forma jaka może być...

    Kaczorka- śliczna Olusia ;)

    Justya- a jakie objawy ma Ania? Oskarowi ostatnio wychodzi pokrzywka. Byłam u pediatry, podejrzane rzeczy zostały wyeliminowane,a ona wraca.ale czy np po ponad 9 mcach może mu wyjść np na nabiał który ja jem? Jesteśmy po badaniu krwi na najczęstsze alergeny pokarmowe ,a wizyta u alergologa 5.11- i to prywatnie

    Kaczorka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2019, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika ciągle myślę co napisać, poprostu brakuje mi słów :( przytulam mocno i kciukam aby choroba była łagodna

  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 16 października 2019, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika doskonale rozumiem Wasz strach :( ja miałam jeden guz- ale wystarczyło że był on w głowie... Mam nadzieję że nic złego się nie rozwinie ale wiadomo że o ile dziecko żyje normalnie to rodzice martwią się na zapas 24h :(


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2019, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo hajs by się przydał, tego nigdy dość, tym bardziej przy wykańczaniu domu, ale na chleb nam starczy, a to najważniejsze. Teraz to mi tylko zależy na tym, żeby ta operacja się w końcu odbyła, a Florek w nocy zaczął kasłać, dziś już ma gila... I od nowa impreza z inhalatorem :/ swoją drogą to ja chyba muszę isc do laryngologa, bo obawiam się głuchoty od tego hałasu. Mój inhalator jest jak odrzutowiec, a robiąc po 4,5 inhalacji dziennie obu chłopcom idzie ogłuchnąć.

  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 16 października 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika a duzo ma tych plam siostrzenica? Moja córcia też ma jakieś 2 malutkie plamki na skórze (szyjka i z boku na pleckach) od urodzenia (nie są bardzo widoczne - takie lekkie przebarwienie) i teraz zaczęłam się stresować i coś wkręcać.
    Współczuję naprawdę.

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 16 października 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frez- moim zdaniem priorytet wysłany przed 15 dojdzie na piątek, ale możesz też spróbować wysłać skan (forma dokumentowa- powinno przejść).
    Ja chyba czegoś nie rozumiem jednak (a wybaczcie, ale właśnie dowiedziałam się godzinę temu o diagnozie nowotworu u teściowej i trochę czuję się jakbym dostała obuchem po głowie)- dlaczego nie możesz wziąć opieki nad chorym dzieckiem od czasu pobytu w szpitalu? Nawet za czas pobytu przysługuje Ci opieka, a łącznie masz jej w roku 60 dni na chore dziecko i 2 dni na zdrowe. Podstawy prawne to:
    §6 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 22 lipca 2005 r. w sprawie orzekania o czasowej niezdolności do pracy (Dz. U. Nr 145, poz. 1219)
    §1 ust. 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 22 lipca 2005 r. w sprawie orzekania o czasowej niezdolności do pracy (Dz. U. Nr 145, poz. 1219)
    §5 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 22 lipca 2005 r. w sprawie orzekania o czasowej niezdolności do pracy (Dz. U. Nr 145, poz. 1219), a także art. 42 ust. 1 ustawy z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty (tekst jedn.: Dz. U. z 2011 r., Nr 277, poz. 1634 z późn. zm.).

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2019, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frez ja chyba coś tu czuje celowe wprowadzenie w błąd Ciebie przez kadrowe (o ile pamiętam mówiłaś, że nie masz za bardzo do czego wracać) tak tylko rozmyślam 🤔
    Zgadzam się z powyższym postem Reset.

    Reset tak mi przykro☹️

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 16 października 2019, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frez, jeszcze jedno - nie masz jakiegoś urlopu wypoczynkowego zaległego? Bo może wybrać urlop, wziąć opiekę nad Florkiem, a potem myśleć, co dalej i dopiero brać wychowawczy? Zawsze zyskasz nieco czasu...

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2019, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset w kadrach mi powiedzieli, że i tak jestem na urlopie, a wniosek o wychowawczy i tak i tak muszę złożyć. Nie wiem czy dojdzie do operacji, więc nie mogę ryzykować, że nie złoże wniosku, a nie będziemy w szpitalu i nie będę mieć tych dni na opiekę. W szpitalu ostatnio pytali, czy mam urlop i żeby go zostawić na czas operacji.
    Współczuję sytuacji z teściową... Wiadomo już coś więcej, co to za nowotwór i co mówią lekarze, jaki plan działania?

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 16 października 2019, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frez, ja bym w szpitalu żądała opieki i tyle (możesz nie mieć urlopu). A wniosek o wychowawczy w takim razie może w jakimś mniejszym wymiarze na razie?
    A co do kadr- teraz jesteś na urlopie rodzicielskim tak? Bo jeśli tak, to wtedy nabywasz prawo do wypoczynkowego i możesz go brać zaraz po zakończeniu rodzicielskiego, a dopiero potem wychowawczy...

    A u teściowej wiem tyle, że 7.11 operacja i usunięcia guza wraz z jakimś marginesem, ale raczej oszczędzą pierś. Nic więcej nie wiem, zadzwoniła zapłakana ze szpitala.

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2019, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem już teraz na wypoczynkowym.. który kończy mi się 14 listopada...

    No i właśnie nie wiem na ile ten wychowawczy pisać... Pół roku, rok... Nie mam pojęcia...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2019, 12:01

  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 16 października 2019, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frez a brałaś już kiedyś wychowawczy?

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2019, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agulineczka wrote:
    Frez a brałaś już kiedyś wychowawczy?
    Nie, bo będąc na urlopie zaległym zaszłam w drugą ciążę i poszłam na l4

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 16 października 2019, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frezyjciada wrote:
    Ja jestem już teraz na wypoczynkowym.. który kończy mi się 14 listopada...

    No i właśnie nie wiem na ile ten wychowawczy pisać... Pół roku, rok... Nie mam pojęcia...

    Nie wiem, dlaczego każą Ci do piątku złożyć wniosek, skoro składa się najpóźniej na 21 dni przed powrotem do pracy? Poza tym na 15.11 i potem po weekendzie na 18.11 weź opiekę nad dzieckiem zdrowym.
    Dwa- a gdybyś tak zaryzykowała i najwyżej zamiast wychowawczego wzięła urlop bezpłatny, który być może zastąpisz zwolnieniem na opiekę nad chorym dzieckiem? Takie zwolnienie chyba może też wypisać lekarz rodzinny/ pediatra itp.

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2019, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem Reset czemu tak, taką informację dostałam w kadrach. Już im wysłałam wniosek i moja przygoda się kończy, choć b.lubię tą pracę, to z obecnym składem nie mam gdzie, ani do kogo wracać.
    No nic, teraz misja pt."doprowadzić Florka do zdrowia" i na tym trzeba się skupić.

  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 16 października 2019, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frez, zdrowaska za zdrówko Twoich chłopaków codziennie odmawiana. ;) żebyś Ty, kobieto nie miała juz więcej powodów do zmartwień. 😘

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 16 października 2019, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frez, a dlaczego nie chcesz na Florka wychowawczego? To chyba najprostsze, wychowawczego masz aż 36 miesięcy do wykorzystania, możesz go też przerwać w każdej chwili jakby się udało z ciążą.

    Reset i Nika bardzo mi przykro, ciężkie sytuacje :(

    Kaczorka Ola jest piękna <3

    Sto lat dla naszych dzieciaczków urodzinowych!

    Lamka to mamy podobną sytuacja :( my też z lekarzem ustaliliśmy że przynajmniej do wiosny nie pójdzie do palcówki. I od kilku dni jestem na wychowawczym cała zestresowana ;)...

    Kaczorka lubi tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 16 października 2019, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agulineczka wrote:
    Nika a duzo ma tych plam siostrzenica? Moja córcia też ma jakieś 2 malutkie plamki na skórze (szyjka i z boku na pleckach) od urodzenia (nie są bardzo widoczne - takie lekkie przebarwienie) i teraz zaczęłam się stresować i coś wkręcać.
    Współczuję naprawdę.
    Cały czas wychodzą nowe. Urodziła się z jedną i wszyscy myśleli że to takie tam znamię. Problem jest dopiero jak z czasem wychodzi więcej i jeśli do powiedzmy 6 roku życia jest ich co najmniej 5-6. Także jeśli u Was w ciagu prawie roku nie pojawiło się nic nowego, to możecie byc spokojni. Zwlaszcza że piszesz, że plamki sa malutkie. Ponoć 1 ma 5 osób ma jedną czy dwie takie plamki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2019, 15:32

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • ibishka Autorytet
    Postów: 2498 4015

    Wysłany: 16 października 2019, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaczorka gratulacje :-)

    Kaczorka lubi tę wiadomość

    qdkkjw4zawimnwp4.png
    klz9ej285vh7zkgy.png
‹‹ 3496 3497 3498 3499 3500 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ