X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2019, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusesita wrote:
    Achia tak z ciekawości, jaki masz skład tej robionej masci od pediatry?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2019, 10:13

  • Lusesita Autorytet
    Postów: 1995 2563

    Wysłany: 9 listopada 2019, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia dobry skład. U nas jak coś się dzieje, to też sięgam po masci robione.
    Dobrze się sprawdziła z wazeliny, lanoliny, parafiny cieklej i wody w równych częściach.

    Achia lubi tę wiadomość

    f2wlbd3m7vs8avcj.png
    dxom8u698gwsp1q3.png
  • Lunaaa Autorytet
    Postów: 731 1182

    Wysłany: 9 listopada 2019, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia u nas pupa pawiana zawsze oznacza zęby. I używam maść polecaną przez Summer.

    Lunaris dam znać ;* zawsze wieczorem próbuje usiąść i coś napisać, ale padam na twarz. Może z racji weekendu mi się uda ;) mi to się chyba marzy mały kawaler.. tak się zarzekałam, że nie, ale po cichutku sobie mysle, że może by trochę zrównoważył nasz babiniec. Choć najważniejsze żeby było zdrowe. Chciałabym choć jednej nudnej ciąży, bez powikłań, bez widma porodu przedwczesnego. Wiem, że szanse nikłe, ale póki co i tak się nie udaje :/

    Reset ja wspominałam o 11.11 ale niech Julka mnie tak nie słucha! Dzisiaj też jest piękny dzień :)

    Jeżowa bardzo się cieszę, że usg wyszło tak dobrze ;*

    Lunaris lubi tę wiadomość

    Nasz najkochańszy Synek już z nami 💙 29.12.2022 (36+6)

    age.png
  • AgaH26 Znajoma
    Postów: 25 38

    Wysłany: 9 listopada 2019, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam, że się wcinam w wątek, ale Achia warto poczytać o kwasie borowym i jego stosowaniu u niemowląt

    https://www.mp.pl/pytania/pediatria/najnowsze-pytania/207714,czy-roztwor-kwasu-borowego-mozna-stosowac-w-lekach-recepturowych-u-niemowlat-i-starszych-dzieci

    ckaiflw1zxek7xa9.png
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 9 listopada 2019, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dzięki za wsparcie. Wiadomo, że dam radę, wyjścia nie mam, ale po tych wszystkich zapewnieniach lekarzy (wszyscy trzej byli zgodni...), że urodzę w minutę pięć spacerkiem, to sądziłam, że będzie łatwiej. Pewnie jakbym przespała noc to też byłoby inaczej... A lekarz dyżurny, podczas badania o północy, powiedział, że organizm nie jest gotowy na poród i dlatego jeszcze "walczy". Gdyby nie te wody to ponoć kazaliby czekać na spontaniczna akcję, a tak to trzeba pokazać, kto tu rządzi ;)

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Lusesita Autorytet
    Postów: 1995 2563

    Wysłany: 9 listopada 2019, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaH26 wrote:
    Przepraszam, że się wcinam w wątek, ale Achia warto poczytać o kwasie borowym i jego stosowaniu u niemowląt

    https://www.mp.pl/pytania/pediatria/najnowsze-pytania/207714,czy-roztwor-kwasu-borowego-mozna-stosowac-w-lekach-recepturowych-u-niemowlat-i-starszych-dzieci

    Zgadzam się, odchodzi się już od kwasu bornego w zastosowaniu u małych dzieci i niemowląt że względu na jego szkodliwość, ale w tej masci która dostała Achia, całościowo wychodzi go okolo 0.9 g, czyli w masci jego stezenie jest niecaly 1%.

    Achia lubi tę wiadomość

    f2wlbd3m7vs8avcj.png
    dxom8u698gwsp1q3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2019, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Lusesita :)
    AgaH- Myślę że jednak pediatra widząc dziecko i poziom odparzenia przepisał to co nie zaszkodzi, a pomoże.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2019, 10:07

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 9 listopada 2019, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset, trzymam kciuki za szybką i bezproblemową akcję. Każda z nas ma inną opowieść i Ty tez bedziesz miala swoją indywidualną. Mozemy Ci pisac, ze po cewniku bedzie szybko, albo ze cewnik nic nie dal - ale Twoja podroz o tytule 'porod' wlasnie sie zaczyna, i jest to podróż w nieznane, bo każdy poród jest inny. Wiadomo, że indukcja nie jest rzeczą prostą , dziecko dostaje nakaz eksmisji i nie zawsze ma ochotę na opuszczanie swojego przytulnego lokum. Mnie pomagało myślenie, że wiecznie to trwać nie będzie i że kiedyś w końcu jakoś urodze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2019, 10:13

    Lunaris, Achia, pilik, Lunaaa, Rucola, Lusesita lubią tę wiadomość

  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 9 listopada 2019, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez caly czas polecam Tormentalum- sklad taki jak tormentiol, ale bez kwasu. U nas uratowal sytuacje, gdy bepanthen, sudocrem, linomag, maka ziemniaczana nie dawaly rady

    Lunaaa lubi tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2019, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaStesia - jak zawsze w punkt ♥️ co u Twojego synka słychać?:)

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 9 listopada 2019, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia ja w zeszłym tygodniu, zanim trafiłam na SOR byłam u lekarza na opiece nocnej świątecznej i przepisał mi czopki przeciwwymiotne, które można stosowac podczas ciąży i karmienia piersią. Czopki kupiłam, czytam ulotke a tam info jak byk- zabrania się stosowania w ciąży i przy kp także ja bezgranicznie lakarzom nie ufam ;) co nie zmienia faktu, że to zazwyczaj dawka czyni truciznę, dużo zakazów jest trochę na wyrost i ważne żeby pomogło a jednoczesnie nie zaszkodziło. Właśnie, widac już poprawę?
    Ostatnio sporo czytałam i zamówiłam masło shea, jest ponoc super do pielęgnacji pupy, jako krem ochronny na zimę, jako balsam do ciała.... Zmęczona jestem toną kosmetyków. Chciałabym miec kilka rzeczy, które są maksymalnie naturalne, uniwersalne i nie testowane na zwierzetach...
    Reset nieustająco trzymam kciuki.

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2019, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola ale ja też bezgranicznie nie ufam :) zwłaszcza po historii z internistą co przepisał mi lek, który przy kp jest bezwzględnie zakazany..a oczywiście mówiłam że karmię. Ale z drugiej strony nikt nie testuje leków na mamach w ciąży i kp i uwagi na ulotce są przede wszystkim by chronić producenta.. ciężki los kobiet w ciąży i mam kp ;)
    Widać lekką poprawę na szczęście, no ale do pełnego zagojenia jeszcze brakuje..
    Co do kosmetyków to zgadzam się z Tobą. Staram się używam minimum, bo tego wszystkiego jest po prostu za dużo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2019, 12:05

    Rucola lubi tę wiadomość

  • Lusesita Autorytet
    Postów: 1995 2563

    Wysłany: 9 listopada 2019, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset taka cisza. Mam nadzieję, że to dobry znak :-)

    Dorola31 lubi tę wiadomość

    f2wlbd3m7vs8avcj.png
    dxom8u698gwsp1q3.png
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 9 listopada 2019, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musi coś się kręci ;)
    Wszyscy widzę podglądają :D ekipa na posterunku!


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2019, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też czekam jak na szpilkach...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2019, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaris wrote:
    Musi coś się kręci ;)
    Wszyscy widzę podglądają :D ekipa na posterunku!
    Też zaglądam!! :)Ah te porodowe emocje :)

  • Minnie89 Autorytet
    Postów: 791 1680

    Wysłany: 9 listopada 2019, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taaaak wreszcie!
    Moje kciuki też zaciśnięte :) brakowało mi tego!

    PS Achia, suwaczek Ci coś synka odmłodził o miesiąc ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2019, 16:21

    dqprhdge2q9dik3m.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2019, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minnie89 wrote:
    Taaaak wreszcie!
    Moje kciuki też zaciśnięte :) brakowało mi tego!

    PS Achia, suwaczek Ci coś synka odmłodził o miesiąc ;)

    Jak to? Patrzę i patrzę i jest ok przecież... Czy po prostu mój poziom niewyspania + beznadziejna pogoda w Gdańsku sprawia że czegoś nie ogarniam? :P

  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 9 listopada 2019, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wydaje mi się że suwaczek jest ok

    powkurzam Was- u nas dziś 15 stopni i słońce było :D

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2019, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaris wrote:
    wydaje mi się że suwaczek jest ok

    powkurzam Was- u nas dziś 15 stopni i słońce było :D
    U nas leje bądź pada od jakiejś 14, a od rana była pogoda rodem z horroru "mgła"....

‹‹ 3524 3525 3526 3527 3528 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ