X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 26 listopada 2019, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna warto zrobić test taki rzetelny jak chodzi (w zwykłej pieluszce, w wielo i bez, na tej samej powierzchni, bez butów, dobrze sobie nagrać to), Pielucha rzadko przeszkadza na tyle żeby nogi inaczej stawiac, ale jeżeli tak jest to może być kwestia za szerokiej pieluchy (Chinki np. Są dość szerokie), my używamy pieluch 13cm między nóżkami i nie na problemu. Nina też krzywo chodzi, mimo prostych nóg, przez obniżone napięcie w brzuszku i silniejszą jedną stronę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2019, 11:34

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 26 listopada 2019, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna ostatnio pisałam o wielopielo z kolegą osteopatą, bo na lokalnej grupie wielopielo była potrzebna konsultacja i on napisał, żeby rozpatrywać to indywidualnie, bo z reguły sa jakieś powody kostno-stawowo-mięsniowe dlaczego dziecko "krzywo chodzi" i on tego by nie łączył z wielopieluchowaniem takze sugerował wizytę. Patrząc racjonalnie wilopielo sa grubsze w kroku niż pampersy, ale nie grubsze od pierdyliarda warstw tetry z którą my chodziliśmy. Co do szerokości w kroku to ja gumki zawsze wciskam w pachwinki wiec dla mnie dodatkowe 1-2cm jest dobrym schowkiem na wkład. Z jakiegoś innego źródła wiem (ale nie mogę sobie przypomnieć skąd) dzieci mogą chodzić "dziwnie" do ukończenia 2go roku życia i to nie musi być żadną patologią. Nie wiem czy pomogłam ale Lewko wielopieluchowany już długo, pierwsze próby w 6tym miesiacu życia a w 8mym to juz tak na powaznie i chyba ładnie chodzi, choć nie wiem czy nie umówię się do fizjo żeby Go skontrolować.

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 26 listopada 2019, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilik - czytam, że Ninka ma te same problemy co moja Aluśka. Robicie coś z tym? My mamy zalecone ćwiczenia na piłce i poprawne siadanie (Ala ma tendencję do siadania z nogami w W). Teraz przez "zamieszanie" z Olką trochę odpuściliśmy.

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 26 listopada 2019, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! :)

    U nas wszystko w porządku, czuję się dobrze. Do wizyty jeszcze 3 tygodnie więc nadal - wiem, że nic nie wiem.
    No, ale staram się być dobrej myśli.

    Zaraz Boże Narodzenie, a ja jeszcze czuję się przytłoczona roczkowymi prezentami, a co tu myśleć w ogóle o kolejnych :P

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 26 listopada 2019, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam tak samo 😅

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 26 listopada 2019, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaczorka zwracam uwagę na poprawne siadanie, na robienie wszystkiego na dwie strony, staram się walczyć żeby po schodach też wchodziła od słabszej nogi i dużo ją stymuluje, staram się przynajmniej. Więcej fizjo nie podpowiedziała póki co. Panienka mi ucieka bardzo i nie da sobie zrobić innych ćwiczeń i tak

    Kaczorka lubi tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 26 listopada 2019, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilik - czyli też profilaktyka.
    Ale zauważyłam, że im starsza jest i ma więcej masy, tym lepiej sobie radzi :) więc liczę na to, że z czasem uda się wszystko wypracować.
    Ponoć dobre jest to, że dziecko jest aktywne.

    U nas w tym roku wyjątkowo problemów z prezentami nie ma :) a mikołajki mamy dla Ali zestaw garnków i warzywa i owoce do krojenia. I puzzle drewniane "alfabet".
    A pod choinkę dywan z ulicami i drewnianą kolejkę z torami i innymi gadżetami. I dziadek zapowiedział, że od niego rowerek biegowy, więc będę zamawiać ten, który poleciła Frez :)

    A Olka, z racji tego że mała i w zasadzie ma wszystko czego jej trzeba, to dostanie książeczkę kontrastową, ale taką materiałową. I myślę jeszcze o jakiejś fajnej macie, ale takiej bez pałąków. Pewnie stojak gimnastyczny by się też do tego przydał :p

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 26 listopada 2019, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilik a Ty sama zauważyłaś że u Ninki coś nie tak z chodzeniem? Kaczorka bo Ty byłaś u fizjo, dobrze pamiętam? Teraz sama się zastanawiam czy się nie przejść profilaktycznie. Możecie mniej więcej opisac na co zwrócic uwagę?

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 26 listopada 2019, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola, my zamierzamy iść, ale przez te choroby póki co nie ma kiedy i skupiamy się na tym. Ja nauczona przypadkiem Aluśki zwróciłam uwagę, że Ania szybciej chodząc lub biegając unosi wyżej prawy bark, więc chciałabym to sprawdzić. I tež siada w literę w, choć nie jest to mega częste i dość szybko zmienia pozycję.

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 26 listopada 2019, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas na początku Aluśka mocno opuszczała prawe ramię przy chodzeniu i lekko ciągnęła jedną nogę. Teraz jak chodzi to nic nie widać. Ale czasami jak stoi to widać jedno ramię wyżej.
    No i ma lekko wypięty brzuszek i pupę.
    Ten drugi fizjo powiedział, że ona może z tego wyrosnąć sama z siebie. Ale wiadomo, że ćwiczenia i dobre nawyki pomagają :)

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 26 listopada 2019, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za odzew.
    Pediatra z tymi krzywymi nogami to tak rzuciła tekstem i tyle. A ja byłam w szoku,że o to nawet nie zapytałam.
    A ja używam pieluch Chinek ale mam również kieszonki Kokosi, MRB czy Nappime.

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 26 listopada 2019, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaczorka dokładnie, nam mówią tak samo, wprawdzie argumentując że do drugiego roku życia tak może być i mamy obserwować i korygować, ale bez jakiegoś stresu. Jest bardzo zwinna, nie potyka się, nie przewraca itp., a to też ważne. Dlatego tak na luzie już podchodzę.

    Rucola nie da się j nas nie zauważyć, ewidentnie jak chodzi szpotawi nóżki (co jest właśnie efektem słabych mięśni brzucha i potrzeby stabilniejsze podstawy przy chodzeniu) i jak u Aluśki ma dość mocno brzuch do przodu wypchnięty. Jak chcesz mogę Ci podesłać jakiś filmik,
    Ale generalne przy jakiś większych problemach, wymagających korekcji byś coś raczej zauważyła niepokojącego.

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 27 listopada 2019, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To u nas Ala się czasami przewraca.. ale najczęściej powodem są jej duże palce u stóp.. :p jakieś takie niesforne ma i o nie haczy, gdy biega ;)

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • verita Przyjaciółka
    Postów: 90 114

    Wysłany: 27 listopada 2019, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ostatnio znajoma zwróciła uwagę że Ania ma mocno wypięty brzuch. Teraz jak tak piszecie to chyba też pójdę z nią na konsultację do fizjo. Muszę popatrzeć czy z ramionami ok.

    Myślałam że ten brzuch to wynik najedzenia :D

  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 27 listopada 2019, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałam, że wypięty brzuszek może być naturalny do około 2 roku życia.

    Wydaje mi się, że Ania ma całkiem mocne mięśnie brzucha. Kilka razy zdarzyło jej się uchronić przed uderzeniem głową w podłogę bo w trakcie upadku uniosła główkę jak do brzuszków. I wtedy leży jak kłoda na podłodze z głową w powietrzu a przy tym mięśnie brzucha nieźle pracują.

    Tak naprawdę to pierwsze kroki zrobiła zanim skończyła 11 m-cy a teraz to już biega. Jeśli nawet się o coś potknie to w locie takie pozycje łapie, że i tak nic jej nie jest. Ostatnio próbuje skakać ale robi to tak komicznie bo tylko ugina nogi. Uwielbia się wspinać i po jednym dniu użytkowania kitchen helpera nauczyła się wchodzić na blat. Ale za to z wychodzeniem samodzielnym ma problem i chce żeby ją wyjmować.

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 27 listopada 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak pisze Justyna wypięty brzuszek u małych dzieci to dość częsta przypadłość. Nasz synek też taki miał. Teraz jest w normie :) My chodziliśmy z Małym na ćwiczenia do czasu kiedy zaczął chodzić, ale to ze względu na wzmożone napięcie obręczy barkowej - urodził się duży (równo 4kg) i prawdopodobnie miejsce w brzuchu miało na to wpływ. Żaden fizjoterapeuta nie zwrócił uwagi na brzuszek :)

    Dziewczyny co Wasze dzieci podostawały na roczek poza jeździkami? Pytam, bo my na weekend robimy przełożoną imprezę, większość nie ma pomysłu na żaden prezent, bo jednak przy drugim dziecku to trochę inna sprawa. Pewnie dostaniemy pieniądze i tak się zastanawiam co za to kupić. Wolę później pokazać, że kupiliśmy to czy to niż schowac do portfela, bo się rozejdą na zakupy w Lidlu ;) Myślałam, że dołożę do fotelika samochodowego, no ale w końcu będziemy kupować synkowi, nie Małej

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 27 listopada 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teoretycznie do 3 roku życia dzieci mogą mieć słabszy brzuszek, ale u niektórych on bardziej wystaje a u innych mniej.
    Przy słabszych mięśniach brzucha dziecko popchnięte do tyłu z reguły leci i upada zamiast się asekurować.

    A co najlepsze - ponoć te wszystkie napięcia mogą być kwestią dziedziczną. I byłabym skłonna w to uwierzyć, bo mój mąż, gdy się człowiek przypatrzy, to krzywi się tak samo jak Ala ;)

    Agulineczka - chyba nie pomogę, bo u nas zamiast prezentów Ala dostała pieniążki ;) a jedyne czym się interesowała, gdy miała rok, to książki.

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 27 listopada 2019, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam np. Ponczo do samochodu. Ja akurat szyje dla Hani, ale mają piękne z Patulove. Trochę kosztuje, ale jak ma się wybrać prezenty, to jakoś aż tak nie szkoda 😅

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 27 listopada 2019, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AGULINECZKA u nas hitem roczkowym jest jednorożec na biegunach, taki bardzo niski. Tosia uwielbia się na nim bujać i robi to sama tak mocno, że aż nim jeździ po podłodze :D Potrafi też już sama z niego zejść! :)

    Poza tym dostała książki, sztućce, miseczkę z przyssawką, kocyk, samochód do jeżdżenia, pieniądze, lalkę pluszową, sorter drewniany, kulodrom z samochodzikami drewniany - też go bardzo lubi.

    O właśnie doczytałam Sliweczke - ponczo od patulove kupiliśmy z pieniędzy na roczek właśnie :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2019, 14:47

    sliweczka92 lubi tę wiadomość

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • Ania_1003 Autorytet
    Postów: 891 823

    Wysłany: 27 listopada 2019, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sliweczka92 wrote:
    Ja polecam np. Ponczo do samochodu. Ja akurat szyje dla Hani, ale mają piękne z Patulove. Trochę kosztuje, ale jak ma się wybrać prezenty, to jakoś aż tak nie szkoda 😅

    Mamy i lubimy.
    Chociaż teraz dziwnie mi myśleć, że u Was tak zimno. 😂
    Zapewne przeżyjemy szok.

    bbebe8755438.jpg

    sliweczka92, Lena21, Yoselyn82, Rucola lubią tę wiadomość

    [age.png
‹‹ 3547 3548 3549 3550 3551 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ