X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 24 lutego 2020, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frez to aż trudne do uwierzenia! Zrobiłabym igg, może przeszłaś i możesz być spokojna. Inaczej zostaje Ci siedzenie z dzieciakami w domu aż ospa minie... a to raczej mało ciekawa wizja 🙈
    Mdłości i wymiotów współczuje bardzo :( u mnie pomagały odrobinę gumy pregna vomi, ale też bez szału. Na pewno musisz znaleźć sposób jakikolwiek na picie ;(
    Dużo siły!

    Sliweczka trzymam kciuki i obserwuje co tu się wyprawia ;)

    Fozzie przykro mi bardzo, że choroby dokopują zamiast odpuścić :( dobrze że Klara w dobrej formie...

    Iza przepiękny pul! Ja muszę się właśnie zorganizować z szyciem, ale nadal nie umiem znaleźć sił na to...

    Ja dzisiaj byłam na prenatalnych i wszystko wyglada dobrze

    Lunaris, summer86, Madzik34, Siwulec, agulineczka, sliweczka92, Rucola, Yoselyn82, JustynaG, ibishka, Cabrera, Lusesita, Anna Stesia, Izape_91, Lena21 lubią tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 24 lutego 2020, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frez, w związku z tym, że Ania chodzi do żłobka a przez pewien czas brakowało szczepionek to bałam się,że złapie ospę zanim zdążę zaszczepić.
    Jeśli dziecko nie było szczepione lub nie chorowało na ospę, ryzyko ciężkiej choroby można zmniejszyć o 90%, podając mu szczepionkę w ciągu 72 godzin po bliskim kontakcie z chorym na ospę (np. rodzeństwem, rówieśnikiem w przedszkolu lub szkole). Choć w takiej sytuacji nie ma pewności, że dziecko nie zachoruje, na pewno choroba będzie przebiegała łagodniej źródło: https://www.mp.pl/pacjent/szczepienia/szczepienia-i-szczepionki/71841,szczepienie-przeciwko-ospie-wietrznej

    Może warto byś zrobiła sobie igg? Wtedy będziesz spać spokojniej.
    A szczerze mówiąc, wolałabym zaszczepić dzieciaki niż czekać aż przechorują. Szczególnie,że:
    a) Ty jesteś w ciąży i dla Ciebie ryzyko przejścia ospy czy półpaśca (przechorowanie ospy nie gwarantuje, że nie zachorujesz na półpasiec, który też jest paskudny_
    b) nie wiesz, kiedy dzieciaki zachorują. A co jeśli przyniosą ospę gdy będziesz mieć niemowlaka w domu?
    c) większość osób znosi ospę dość łagodnie, ale niestety są też przypadki ciężkich powikłań (wśród przyjaciół mam jedną osobę, która miała poważne powikłania).

    Myślę,że ze szczepieniem na ospę jak z rotawirusem. Dopiero jak dziecko przez to przechodzi to żałujemy, że wcześniej zrezygnowaliśmy.

    summer86, Madzik34, Anna Stesia lubią tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 24 lutego 2020, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilik gratulacje :) coś tam udało się podejrzeć? :D

    Podbijam to co napisała Justynka - u nas w domu brat z pracy przyniósł Półpaśca ( poza dziećmi od dorosłego też możecie się zarazić tą właśnie formą i przechodzić pełnoobjawową Ospę). Ponadto ja pracuję w szpitalu dlatego zaszczepiłam Frania jak miał 9 miesięcy. Dr powiedziała że jak już mieliśmy kontakt z bratem to izolacja nie ma sensu. Po szczepieniu Franek cały i zdrowy a Ospa przyniosła w przedszkolu pogrom- moje dziecko miało jedną krostkę na czole i też nie wiedziałam czy to alergia czy Ospa. Bardzo polecam to konkretne szczepienie.
    Ps jeśli dziecko chodzi do przedszkola/żłobka/klubiku malucha to po przyniesieniu oświadczenia o uczęszczaniu szczepienie jest darmowe (przynajmniej u mnie w POZ).

    Śliweczka :D :D :D będzie dym ? :D kciuki!

    sliweczka92 lubi tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • Madzik34 Autorytet
    Postów: 473 458

    Wysłany: 24 lutego 2020, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frez zdecydowanie zgadzam się z dziewczynami!!!przeciwciala warto zbadać,ale dzieci jak najszybciej bym zaszczepiła.to się nazywa ochrona kokonowa dla ciebie i noworodka.
    Trzymaj sie!!!

    Sliweczka jaki jest status???????
    Moje przeczucie jest takie ze właśnie rodzisz:)czy się mylę???

    Madzik
    l22nroeqnx13mwm3.png
    Mama 3 corek:)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2020, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. Przeciwciała zrobię, jutro podzwonie po labach czy robią to badanie.... Na chwilę obecną, to póki nie zacznę przyjmować jakiegoś jedzenia i picia- na razie wchodzi mi tylko herbata zielona gorzka(nigdy nie piłam, ale mam w domu, bo moja mama tylko zieloną pije) w ilości jedna szklanka na dobę😭🤦, to będzie mnie czekał szpital i kroplówki. Tak mnie dziś ginka poinformowała przez telefon, ba! Zadzwoniła do mojego męża!!!! Że ma mnie przypilnować i w razie braku poprawy wieźć na szpital 🙁

    Śliweczka jak sytuacja? Czyżby to już? Gdzie nasz live?

  • Minnie89 Autorytet
    Postów: 791 1680

    Wysłany: 24 lutego 2020, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja dorzucam swoje kciuki! Sliweczkaaaa :)

    sliweczka92 lubi tę wiadomość

    dqprhdge2q9dik3m.png
  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 24 lutego 2020, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siedzimy i oglądamy serial 🤣 skurcze są, średnio co 4-5minut , ale dopiero niedawno zaczęłam mierzyć. Więc po godzinie zobaczę jak to wygląda. Później gorący prysznic. Jezeli będą się nasilac, to szpital. Mam jakieś 3km, więc nie spieszno nam 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2020, 20:57

    Madzik34, Rucola, Lunaris, Yoselyn82, frezyjciada, Minnie89, Fozzie Bear, ibishka, Cabrera, Lusesita, Anna Stesia lubią tę wiadomość

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 24 lutego 2020, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilik no to pewnie kamień z serca! Cieszę się, że z maluszkiem wszystko ok.

    Co do szczepień to ja też zaszczepilam syna na ospe jak chodził do żłobka, a ja byłam w ciąży z Ulcią. Szczepienie darmowe dla zlobkowiczów, wystarczy zaświadczenie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2020, 20:58

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 24 lutego 2020, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sliweczka masz kciuki całego forum :)
    Dobrze, że humor Cię nie opuszcza, tak trzymać!

    sliweczka92 lubi tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 24 lutego 2020, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliweczka ja też trzymam mocno kciuki, choć ja pewnie trzymałabym skrzyżowane nogi do 29go :)
    Frez bidulo bardzo Ci współczuję :( Mdłości, widma ospy :(
    Pilik gratulacje prenatalnych! Jakies podejrzenia co do płci?

    sliweczka92 lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 24 lutego 2020, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliweczka, nie wiedziałam,że planujesz pierwszy forumowy poród domowy :D
    2,5cm rozwarcia na wizycie. Teraz ma skurcze co 4-5 minut i jeszcze sobie serial ogląda...

    Frez, a tak z ciekawości to Twój suwaczek to termin OM czy zredukowany już? Bo pamiętam, że miałaś długi cykl a przecież sikałaś dopiero co. :)

    sliweczka92 lubi tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 24 lutego 2020, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frezku szkoda że tylko zielona Ci wchodzi bo ona ma działanie odwadniające :( może jakaś polewka z imbirem by Ci weszła po trochu?

    Śliweczka zapowiada się uroczo :D

    sliweczka92 lubi tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 24 lutego 2020, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sliweczka mocne kciuki💪💪💪🥰

    Pilik cieszę się że wszystko u was dobrze. I że maluszek ladnie rośnie. 🥰

    Frez trzymaj się kochana!! Mam nadzieję że jednak poczujesz się z każdym dniem lepiej 😀 zdrówka

    sliweczka92 lubi tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 24 lutego 2020, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaris wrote:
    Frezku szkoda że tylko zielona Ci wchodzi bo ona ma działanie odwadniające :( może jakaś polewka z imbirem by Ci weszła po trochu?

    Śliweczka zapowiada się uroczo :D

    A normalna zielona herbata Lipton też czy tylko zwykła?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2020, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliweczka żebyś w domu nie urodziła 😂 ale jakbym miała tak blisko to bym też jeszcze w domu siedziała ;) ja wyjechałam ze skurczami co 7 minut a miałam dobre 70km do przejechania 😂 informuj nas na bieżąco!

    Justyna termin z USG, bo z om to by wychodziło we wrześniu 🤦

    Lunarisku ja już próbowałam wszystkiego... I nic, zupełnie nic... Nawet moja ulubiona herbata z pomarańczą i kardamonem mi nie idzie. Nie idzie= nie mogę się jej napić nawet. Przełknąć po prostu... Jedzenie też mi nie idzie, śmierdzi wszystko. Stary wymusił we mnie jajecznicę na jogurcie, zjadłam może jedno jajko i na razie nie zwymiotowałam, więc postęp jest ogromny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2020, 21:31

    sliweczka92 lubi tę wiadomość

  • Siwulec Autorytet
    Postów: 3166 5686

    Wysłany: 24 lutego 2020, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilik - gratuluje prenatalnych :) zawsze miałam wrażenie ze po tym badaniu ciąża staje się taka jakby poważniejsza ;) Rośnijcie zdrowo 😘😘😘.

    Lunaris - u mnie tez tez wielka kartka w przychodni ze szczepionka przeciwko ospie jest bezpłatna po okazaniu papierka potwierdzającego ze dziecko uczęszcza do żłobka, przedszkola, klubu malucha. Refundują jednak tylko dzieciom do 3 roku życia.

    Powiem Wam, ze moja córka zaraziła się ospa od brata gdy miała 5 miesiący i szczerze mówiąc zniosła ją o wiele lepiej niż starszak, miała zdecydowanie mniej krostek i chyba za bardzo jej nie dokuczały bo nie była jakaś bardziej płaczliwa czy niespokojna. No i przede wszystkim nie drapała się w odróżnieniu od 4 letniego wtedy syna.

    Frez - trzymam kciuki aby obyło się bez konieczności wywożenia Cię gdziekolwiek

    relgwn15fhhth20g.png
    30.05 - 9dpo HCG 2,24; 04.06 - 14dpo HCG 268,80; 06.06 - 16doo HCG 496,00; 13.06 - 24dpo HCG 8619,00
    20.06 zarodek 3,4mm z czynnością serca
    02.2018 - 12tc [*] ♥️
    Siła jest kobietą <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2020, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie nie ma darmowej szczepionki na ospę. Każde dziecko przechodzi wszystko inaczej, u męża siostry czwórka na raz miała ospę i najgorzej przeszedł najstarszy-jedyny szczepiony, a najlżej maluszek- miał 3msc i dosłownie dwie krostki. Także tu to jest ryzyk fizyk.
    Ale mniejsza o to. Mam nadzieję, że znajdę jakiś lab na moim zadupiu, który robi te przeciwciała, bo tylko mając wynik będę wiedzieć na czym stoję.

    Pilik kiedy teraz wizytujesz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2020, 21:45

  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 24 lutego 2020, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, te skurcze nie są jakieś mocne. Mam tylko porównanie do pierwszego porodu, gdzie skurcze miałam wywołane oxy. Były bardzo bolesne, więc sama już nie wiem, co myśleć .

    Na wszelki wypadek zadzwonimy już do znajomych, którzy mają się zaopiekować Hania w czasie porodu, nim Teściowa nie przyjedzie (ma 130km i jest uzależniona od pociągów), ze chyba coś zaczyna się dziać 🙊

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2020, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliweczka ja też miałam porównanie tylko z tymi z oxy i gdyby nie moja gin, która kazała mi natychmiast wsiadać w auto to nadal bym czekała i urodziła w najlepszym przypadku w samochodzie 😂 te "najgorsze" z drugiego porodu były lżejsze niż początkowe po oxy🤦

    Weź prysznic jak nie minie to sprawdź co ile są, jak co 3/4 minuty, to zbieraj mandżur....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2020, 21:54

  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 24 lutego 2020, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam tylko z oxy ale wszystkie pacjentki mówią że te z indukcji są mega okropne a normalny poród to inna para kaloszy. Jeśli jesteście we dwoje to może na wszelki wypadek pojedź sprawdzić? od odejścia wód to już może być mało czasu.

    Co do herbaty to raczej chodzi o każdy rodzaj zielonej herbaty (gatunek liści) w sumie nie piłam z Liptona to nie pomogę. Zielona herbata jest super sprawą ALE nie dla dzieci do lat 10, anemików, ciężarnych i osób starszych. Pomaga redukować tłuszcz-sprzyja odchudzaniu, nie działa strikte na zwiększoną produkcję moczu. Jak ktoś chce to tu trochę więcej o zielonej:
    https://www.zdrowienazdrowie.pl/tabletki-na-odchudzanie/zielona-herbata/

    U mnie na czarnej liście niestety :( ja jestem osobiście fanką Rooibosa i wszelkiej czerwonej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2020, 22:13

    frezyjciada lubi tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
‹‹ 3632 3633 3634 3635 3636 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ