X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 10 kwietnia 2020, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic nie mówcie o wakacjach, ja tak tęsknię za morzem 😭 w zeszłym roku nie byliśmy, bo budowa, bo zmiana pracy itd. W tym myślałam, że może jakoś w maju się uda, ale nie zapowiada się żeby sytuacja z wirusem się uspokoiła. W czerwcu na miesiąc przed porodem nie odważe się tak daleko ruszać od domu. No a potem to wiadomo pieluchy, karmienie, no i przede wszystkim odnajdywanie się w życiu we trójkę. Mamy plan żeby Ady roczek świętować nad morzem, zobaczymy co z tego będzie 🙂
    Małgonia co u was? Jak mała?

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2119 1819

    Wysłany: 10 kwietnia 2020, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze nigdy chyba nie zarezerwowałam nic wczesniej...Max tydzień przed ;) Tylko że my nigdy nie jezdzimy w miesiące wakacyjne. Jak widzę te zatłoczone plaże nad polskim morzem gdzieś na zdjęciach to szczerze mi się odechciewa w ogóle jechać, to samo stanie 2h w sierpniu żeby na 3 Korony wejsc ( koleżanka tak miała w zeszłym roku) Do tego wszystkiego jeszcze niepewna pogoda.

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 10 kwietnia 2020, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ibishka, kochana, co u Ciebie? Jak się czujesz? Jak Gabi i Małgosia?

    Piszecie o wakacjach, my nie byliśmy nigdzie razem (dosłownie nigdzie poza Krakowem) od dwóch lat. Można zwariować. Ale młodzież jeździła koszmarnie, mam nadzieję, że na tyle mu się w tym roku polepszy, żebyśmy mogli pojechać do moich rodziców (bardzo daleko) oraz w góry. Ale tak mi się już marzyło w zeszłym roku i nic z tego nie wyszło, więc tym razem nie robię planów i jeśli uda nam się pojechać do Ojcowa czy Niepołomic to też będę zadowolona.

    Jeżowa, mówisz o tej książce?
    https://www.zakamarki.pl/index.php/ilustrowany-inwentarz-zwierzat.html
    Rzeczywiście wygląda to cudownie. My mamy kilka różnych książek o zwierzętach i żadne mi się w 100% nie podobają, ani ten Pawlaków, ani Yuvala Zommera itp. Szukam dalej, bo jak na razie zwierzątkujemy się głównie dzięki naklejkom.

  • Jeżowa Autorytet
    Postów: 3181 8800

    Wysłany: 10 kwietnia 2020, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia tak, o tym :) książka ma dość grube strony więc tych rysunków nie ma jakoś meeeega dużo, ale u nas tak jak pisałam wcześniej to jest absolutne szaleństwo na tę książkę. Obecnie głów od na szympansa - co chwilę muszę wracać do tej strony i udawać dźwięk małpy i drapanie się po głowie. Agatka jest zachwycona a ja się zastanawiam czy moje IQ jest jeszcze powyżej 100 😂 mogę Ci jutro zrobić więcej zdjęć jeśli byś chciała. Ale ja szukam zawsze takich mega realistycznych książek i ta choć rysowana jest naprawdę bardzo dobra i bardzo estetyczna. To są reprodukcje szkiców kolorowanych akwarelami :)

    Ja przez sytuację w firmie to nawet nie mam co marzyć o jakichkolwiek wakacjach... Obowiązkowo do końca czerwca każdy piątek jest wolny i to idzie oczywiście z puli naszego urlopu, a że ja dopiero zaczęłam pracę to nawet nie mam żadnego zaległego ani nic :( więc zostaje mi 5 dni tylko na przerwę świąteczną i tyle...

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

    córeczka 2018 <3
    synek 2020 <3
  • Fozzie Bear Autorytet
    Postów: 1314 3910

    Wysłany: 10 kwietnia 2020, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do sytuacji związanej z pracą nie pociesza. Z racji,że obecnie pracuje w agencji pracy, to mogę powiedzieć, że u nas z zatrudnionych w outsoursingu 6800 osób, prawie 1/3 dostała w ciągu ostatniego miesiąca wypowiedzenie..
    Chyba nie docenialismy ostatnich lat, bo choć była masa problemów,.to ludzie nie było się o pracę, wręcz odwrotnie... z drugiej strony kruszy i tak by zaraz przyszedł, bo odwlekal się od ponad dwóch lat i w sumie kryzys gospodarce też jest potrzebny....

  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 10 kwietnia 2020, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ....strasznie mądre te książki dzieciom pokazujecie -albo moje dziecko takie mało inteligentne i nie docenia sztuki albo ja mam luki pedagogiczne że nie umiem mu takich treści sprzedać....
    książka piękna ALE widzę że jest też taka o roślinach <3 sama dla siebie chętnie sobie kupię i coś czuje że starszak miał by frajdę w odszukiwaniu różnych roślinek na spacerach :)

    Dziewczyny WESOŁYCH mimo wszystko, ZDROWYCH mimo korony, OBFITYCH mimo kolejek i WSPANIAŁYCH jak Wy wszystkie ŚWIĄT! <3 nie umiem dodać jajka więc dodaję <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2020, 22:10

    Anna Stesia, pilik, Ochmanka lubią tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 10 kwietnia 2020, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżowa, tak, też tak mam! Gdy udaję różne zwierzątka to ciesze się, że nikt mnie wtedy nie nagrywa :-D I oprócz tego, że niektórych zwierzątek nie umiem nazwać (a naklejki mamy niepodpisane, więc guglam albo pytam moją siostrę), to jeszcze odgłosów wielu zwierzątek nie umiem naśladować. No bo jak robi wielbłąd, narwal, maskonur czy dziobak? A synek ciągle "mama lobi!"

    Lunaris, moje dziecko najbardziej lubi prasę motoryzacyjną, serio. Ani to nie świadczy o nim, ani o nas (no dobrze, o mężu trochę). Synek przegląda książeczki, lubi, gdy o nich opowiadamy, ale najbardziej na świecie cieszy się, gdy co poniedziałek dostaje kolejny numer gazety do przeglądania ( cały tydzień nas nim katuje). Tak więc jeśli chciałybyście kupić auto albo miały jakieś problemy z samochodem to służę pomocą! ;-)

    Lunaris lubi tę wiadomość

  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 03:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje Wam pięknie! ❤️❤️❤️ Tak, bardzo punktualny się okazał. Wstawiam zdjęcie wykrzywionego pyszczka mojej miłości zaraz po porodzie :). Nie cytujcie :)

    Nie spodziewałam się tak skrajnie mało czasu przy małym, po pełnym dniu mam prawie pełna betarie w telefonie mino telefonów bo w ogóle nie mam czasu pogrzebać. Dużo to wynika z mojego stanu prawie jak po cesarce (taka jestem pocięta w kroczu :D) i tego ze faktycznie zostawione jesteśmy z dzieciakami od pierwszej minuty totalnie same, bez pomocy nikogo poza innymi dziewczynami z sali nawet przez minutę jeżeli chodzi o opiekę nad dzieckiem. Personel jest bardzo spoko, ale ograniczona ilość osób, tysiąc procedur i zwyczajnie wpdaja do nas w większości lekarze na badania na poporodowym. To ma swoje plusy bo mobilizuje żeby wszystko szybciej ogarnąć, (plus siebie ), mało nas krytykują bo pielęgniarki naprawdę tylko wpadają na chwile i go głównie nas ogarnąć, ale łatwo tez nie jest. W każdym razie swoje początki jako matki oceniam na całkiem ok :D w miarę sobie radzę póki co ;)

    A mój stan wybija z tego, ze do partych poszło mi migiem naprawdę, ale potem wszystko szło pod gorke, złe ułożenie, pępowina na szyjce, brak postępu porodu itd i trzeba było dla bezpieczeństwa naprawdę go ewakuować kosztem mojej ochrony krocza ;) Ale dobrze, bo najważniejsze ze malutki zdrowy a obiecali, ze mnie ponaprawiali i będzie spoko ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2020, 11:07

    summer86, frezyjciada, Cheresta, Jeżowa, Ania_1003, JustynaG, Yoselyn82, Minnie89, Anna Stesia, Lusesita, Niercierpliwa v2.0, Cabrera, pilik, Achia, Ochmanka, sliweczka92, Kaczorka, StaraczkaNika, Izape_91, agulineczka, MamaStasia :), ibishka, Rucola, Madzik34, Lunaris, Siwulec, Malgonia, ElfiaKsiężniczka, Aga9090. lubią tę wiadomość

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa o Boziu jaka słodycz 😍 przecudny jest gratulacje dzielna mamusiu
    Moja miała w nocy turniej gimnastyczny chyba, w każdym razie czułam jakby skakala mi po wszystkich narządach tam na dole jak po trampolinie. I tak do 23 robiłam ćwikle, a potem chciałam jeszcze machnac karpatke, tylko nie wiem co na to sąsiedzi by powiedzieli. Dodatkowo w tym tygodniu zaczęło mi się sączyć z piersi, co mnie zaskoczyło. Nie myślałam, że to już się może zacząć

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaa wrote:
    Ja jeszcze nigdy chyba nie zarezerwowałam nic wczesniej...Max tydzień przed ;) Tylko że my nigdy nie jezdzimy w miesiące wakacyjne. Jak widzę te zatłoczone plaże nad polskim morzem gdzieś na zdjęciach to szczerze mi się odechciewa w ogóle jechać, to samo stanie 2h w sierpniu żeby na 3 Korony wejsc ( koleżanka tak miała w zeszłym roku) Do tego wszystkiego jeszcze niepewna pogoda.

    My samolot rezerwujemy różnie , hotel parę dni przed wylotem. Zazwyczaj jeździliśmy za granicę. Bo dla mnie to pl jest zimna. A ja kocham upały. Oczywiście w miesiące wakacyjne nie jeździmy bo za dużo ludzi. Chociaż byliśmy też w miesiącach luty, grudzień gdzie np w Portugali czy Hiszpanii było 15 stopni ale wiał chłodny wiatr i wydawało się że jest chłodno.
    A byliśmy też w Portugali inny rejon ale we wrześniu to upał jak talala, to były mo ostatni wyjazd przed porodem.

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa jakie cudenko, miodzio , super minka. Dzielna mamusiu gratulacje ♥️♥️☀️

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Niercierpliwa v2.0 Autorytet
    Postów: 1182 2201

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa gratulacje mamusiu . Dużo zdrówka dla Ciebie i maluszka :)

    12.03.2020 II ♡
    H1rnp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa, cuuuudny malec 😍❤️😍❤️😍❤️
    A Ty jesteś bardzo dzielna!

    Dużo dobrego dla Was 😘

  • Ochmanka Autorytet
    Postów: 1466 3962

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa maluch jest przecudowny😍 jeszcze raz gratulacje Mamusiu!

    No właśnie my też narazie za granicę staramy się jeździć bo z dziećmi póki małe planuje obleciec Polskę, zawsze to łatwiej i taniej. A 3 lata temu tydzień przed wylotem posypało się wszystko i byłam (sama) prawie 3tysie do tyłu. Nie polecam.

    Mimo że moje samopoczucie nie pomaga w przygotowaniach świątecznych to lecę coś rzeźbić a Wam życzę aby te święta były możliwie jak najpiękniejsze w tych trudnych czasach. Buźka!

    🥚🍳 Lunaris łap jajko!😉

    Lunaris lubi tę wiadomość

    K5IHp2.png

    starania od 09.2018
    **************
    ona: długie cykle, hashimoto, niedoczynność, pai homo
    -euthyrox75, bromergon
    **************
    on: asthenoteratozoospermia> 92% nieruchomych, morfo 3%, żpn II st.
    **************
    10.2019 - 7tc [*]
  • Lunaaa Autorytet
    Postów: 731 1182

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa cudo 😍😍😍 podziwiam wszystkie kobiety, które rodzą teraz, jesteście bohaterkami :)

    Dziewczyny! Mimo tak trudnej sytuacji wokół, życzę Wam spokojnych świąt Wielkanocnych, cudownych długich rozmów z rodziną (nawet tych przez wideorozmowy), dużo zdrowia i radości :* a także siły, by przejść przez ten okres z pogodą ducha.

    A propo okresu. 37 dni po odejściu mojego maluszka witam się w 1 dniu mojej ciąży. Mówię tak sobie, bo łatwiej to wszystko znieść. Cieszę się, że organizm tak szybko doszedł do siebie, namęczyłam się okropnie, ale mam nadzieję, że w przyszłości czeka mnie za to cudowna nagroda i spokojna ciąża. :)

    sliweczka92, pilik lubią tę wiadomość

    Nasz najkochańszy Synek już z nami 💙 29.12.2022 (36+6)

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa gratuluję! Cudny maluszek!
    A powiedz mi, bo jestem ciekawa, lekarze byli jakoś specjalnie poubierani? Znajomej koleżanka wczoraj rodziła u nas i przyjęcie było w namiocie przed szpitalem, a rodziła w rękawiczkach i maseczce... Tej maseczki totalnie sobie nie wyobrazam... Na szczęście na sali poporodowej nie muszą ich mieć,tylko personel

  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, czy któraś ma doświadczenie z mokrym kaszlem u miesięcznego malucha? Zaczął się nagle wczoraj po południu podczas/zaraz po karmieniu i tak się utrzymuje. Młody nie potrafi tego dobrze odkaslac i nie wiem, co z tym robić. Odciagamy katarkiem, ale w nosie niewiele. Mamy dość sucho w sypialni (mimo nawilzacza) i od początku borykamy się z lekko przytkanym niski po nocy, ale woda morska nam dość przy tym pomaga. Inhalacje też zrobię. Wczoraj myślałem, zw to przez zalegający pokarm, ale dziś już sama nie wiem. Dodam, że od urodzenia Piotruś dość dużo ulewa. Jakieś porady? Bo na służbę zdrowia nie ma co liczyć, poza tym są święta...

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • Lunaaa Autorytet
    Postów: 731 1182

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliweczka ciężko mi doradzić z kaszlem u takiego maluszka :( co do ulewania to moja Zuzinka ulewała bardzo do 5 miesiąca i wówczas rodzinny kazał wprowadzać pokarmy stałe, przeszło choć trochę. Jeśli Piotruś dobrze przybiera to bardzo bym się tym nie martwiła, ale może ktoś zaraz coś więcej doradzi

    Nasz najkochańszy Synek już z nami 💙 29.12.2022 (36+6)

    age.png
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa na dzielni! Aaaa, jakie cudeńko sobie urodziłaś :D Wspaniały jest.

    Co do opisu opieki poporodowej, to co opisujesz jest w sumie standardem na większości sal poporodowych w tym kraju. Mnie lekarz ogladał cały jeden raz, a pielęgniarki zaczęły się wtrącać dopiero po przeniesieniu małej na neonatologię. Ale nie narzekam, bo spokojnie się obywałyśmy bez większej atencji ze strony personelu ;)

    Trzymajcie się oboje i niech Was szybko puszczą do domu.


    Przy okazji chciałabym Wam wszystkim złożyć życzenia Wielkanocne - odkryjcie w swoich domownikach to, co najpiękniejsze i spędźcie ten czas ciesząc się sobą. Obyście nie spotkały żadnych zawirusowanych oraz nadgorliwych policjantów ;)
    Całusy dla wszystkich naszych pięknych Króliczków i Kurczaczków

    Malgonia lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa, ogromnw gratulacje <3 masz mega punktualnego synka, jest śliczny a Ty się dzielnie spisałaś! Wszystkiego co najlepsze dla Was, wracajcie szybko do domu ;*


    Dziewczyny, podobnie jak Nika wpadam z życzeniami Wielkanocnymi. Przede wszystkim życzę Wam i Waszym najbliższym dużo zdrowia. Niech te święta, pomimo że spędzane w mniej licznym gronie będą dla Wasz czasem radości i nadziei na lepsze jutro.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2020, 13:03

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
‹‹ 3696 3697 3698 3699 3700 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ