X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • Jeżowa Autorytet
    Postów: 3181 8800

    Wysłany: 25 czerwca 2020, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelciu dla Ciebie też ogromne gratulacje, podczytuje wątek mięsieczny, no i widzę piękny suwaczek. Spokojnej ciąży <3

    Pilik ja na szczęście czuję się już dobrze, mdłości odeszły, energia wróciła :D

    pilik lubi tę wiadomość

    córeczka 2018 <3
    synek 2020 <3
  • Kaziaa Przyjaciółka
    Postów: 114 231

    Wysłany: 26 czerwca 2020, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Prosze zignorować ten wpis - kiedyś tu pisałam i kliknęłam o powiadamianiu, a żeby "odkliknąć" musze napisać nowy post.
    Gratulacje wszystkim zafasolkowanym i trzymam kciuki za zdrówko dla Was i dla maleństwa! <3

    Starania od X.2019
    10.08.2020 ⏸️
    11.08.20 bHCG 30,75 ❤️
    13.08.20 bHCG 116,9 :)
    🤰Okruszku, zostań z nami ♥️
    oar8yx8d57cjppf5.png
  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 26 czerwca 2020, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za każde dobre słowo kobiety 🤗
    Chciałam wam tu napisać parę słów ale ciągle nie mam czasu. Jesteśmy dalej w szpitalu, Ada musi przybrać na wadze. Przestała mieć tendencje spadkową, wczoraj wieczorem 1810g, dziś rano 1850 i teraz wieczorem też. Walczę z laktacją, a raczej o laktacje. Wczoraj usłyszałam od jednej położnej, że nie dam rady wykarmic jej swoim mlekiem i powinnam dac modyfikowane. Skończyło się moim płaczem i butelką o 22. Faktycznie zjadła 10ml i zasnęła, a ja potem uciagnelam laktatorem 25ml więc chyba te moje cycki coś tam produkują. Za to dziś już jest bajka 😊 tzn sutki zaczynają boleć, ale to dlatego, że Ada w końcu zaczęła nad nimi pracować. Jakoś nauczylyśmy się przystawiac i mleko jej leci cały czas. Z kolei inna położna dziś namawia mnie do dawania z butelki własnego mleka. Że to dla niej duży wysiłek ciągnąć tyle z cyca, a przecież jest taka malutka. I nie wiem co robić. Z jednej strony nie chce przyzwyczaić jej do butelki a z drugiej może to będzie dla niej dobre

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
  • Minnie89 Autorytet
    Postów: 791 1680

    Wysłany: 26 czerwca 2020, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta, a położne nie dały Ci takiej strzykawki żeby malutkiej podawać mleczko?
    Pamiętam że moja koleżanka z łóżka obok tak robiła, że miała małą przy cycusiu (też kruszynę ponad 2kg) żeby sobie wyrabiała nawyk ssania, ale trochę jedzonka (odciąganego oczywiście) dostawała "gratis".
    Odrobina butelki też nie zaszkodzi, szczególnie na początku i jeśli podajesz na zmianę. Rób tak, żebyś Ty czuła się spokojna i pewna, że dziecię jest najedzone.

    pilik lubi tę wiadomość

    dqprhdge2q9dik3m.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 26 czerwca 2020, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta jak mała ssie, to znaczy że ma siłę. Zaufaj swojemu dziecku a nie położnym i ich "złotym radom". Przy cycusiu jej najlepiej. Cudownie że tak dobrze Wam idzie, serce rośnie!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2020, 22:45

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 26 czerwca 2020, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta ja myślę tak samo jak Rucola, ale to jest Twoja decyzja :) butelka może Ci zrobić na źle, bo malej będzie łatwo leciało i będzie miała w nosie Twoje cycki przy których trzeba się tyle nameczyc. Jak ładnie ssie to tym bardziej bym tego nie psuła. Pomysł że strzykawka też jest fajny. A polozna do wymiany 🤨

    Swoją drogą nasza polozna o nas zapomniała, bo była ostatnio prawie 2 tygodnie temu.... Nie wiem nawet ile mała wazy...

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 27 czerwca 2020, 03:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minnie do takiej strzykawki ściągnelysmy z położną odbierającą poród siarę jeszcze na sali porodowej. Potem już właściwie nikt nie pytał jak będziemy karmić, czy umiem przystawiac itp. Wszystko co robię przy małej robię raczej intuicyjnie i na wyczucie. Teraz właśnie skończyłam karmić, zjadła z obydwu piersi i śpi. Wcześniej strzelając niezłą kupę swoją drogą 😆 i to też jest dla mnie sygnał, że skoro robi kupę i moczy pieluche to jej układ trawienny pracuje na tym moim mleku.
    Tak jak Iza i Rukola napisały nie chce jej przyzwyczaić do butelki. Przynajmniej nie na samym początku kiedy to wszystko trzeba rozbujać i ona musi się przyzwyczaić, że żeby się najeść musi popracować buzią. Ale wolałam się was poradzić, bo już sama nie wiedziałam czy dobrze myślę.
    Tak w ogóle to mała jest cudowna 🤗 jestem zakochana po uszy w swojej córce

    Rucola, JustynaG, Yoselyn82, pilik, Lunaris lubią tę wiadomość

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 27 czerwca 2020, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta super sobie radzisz i nie dziwię się że jesteś zakochana w takiej ślicznej Kruszynce!!
    Wnioskuję o zdjęcia!!

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 27 czerwca 2020, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta - słuchaj swojej intuicji i jeśli masz mleko a Ada ssie to nie słuchaj dziwnych "rad" położnych, bo w ten sposób daleko nie zajdziecie.
    Ola też była malutka (spadła do 2230g) i do tego wcześniak i w szpitalu myśleli, że nie da rady na samym cycusiu i zalecali ją dokarmiać. Dawałam tylko swoje mleko i panna szybko zaczęła odbijać z wagą ku zdziwieniu personelu szpitala 😉

    Rucola, pilik lubią tę wiadomość

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 27 czerwca 2020, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2a5eb14c55ad.jpg
    Dzięki dziewczyny za wszystkie rady 🤗 będę karmić tylko swoim tym bardziej, że dziś obudziłam się z wielką plama na koszuli więc pokarm jest

    frezyjciada, summer86, sliweczka92, Rucola, JustynaG, Minnie89, Yoselyn82, Kaczorka, Izape_91, golonat, Cabrera, nowa na dzielni, pilik, admiralka, Malgonia, Siwulec, Angelika0507, Morusek, Lunaris, ElfiaKsiężniczka, Lusesita lubią tę wiadomość

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 27 czerwca 2020, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta, Ada jest cudowna!
    Jako mama KPI, której właśnie w szpitalu kazali dokarmiać butelką (bo po 1 - na pewno mała spadła z wagi bo nie mam pokarmu, po 2 - na pewno traktuje mnie jak smoczek skoro jest przy piersi po 40 minut). Nikt nie spojrzał jak się przystawiamy. Od razu padły założenia. Co lekarz - inne zalecenia. Zwariować można!

    Dlatego ja sugeruję byś posłuchała własnej intuicji. A skoro mleko jest, a Ada ma odruch ssania to jesteście na dobrej drodze do skutecznego karmienia :) Oby szybko Was wypuścili, byście mogli całą rodziną cieszyć się sobą.

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 28 czerwca 2020, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta cudownie sobie radzisz i wygląda na to, że Ada też coraz lepiej! Pewnie musi dobić do 2kg żebyście wypis dostali? Trzymam kciuki! Jak już mleko Cię szaleją to na pewno szybciutko Ada poleci w górę 💗
    Piękna ta Twoja kruszyna!

    Ja mam jutro wizytę, podejrzewam że ten mój rozbójnik to już z 1,5kg waży jak nic 🙈 czuję że nabrał masy i siły w ostatnich dniach, brzuch mi rozrywa jakbym już miała rodzic conajmniej 😂...

    Jak się macie dziewczyny?
    Cisza tu straszna!

    Iza jak się czujesz w roli mamy? Jak malutka? Testujecie wielo?

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 29 czerwca 2020, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CHERESTA, jeżeli mała ssie, to myślę, że warto uwierzyć, że da radę i nie podawać butelki. Zawsze możesz ją podać jeśli zacznie lecieć z wagi lub zajdą inne wskazania. A póki co ja bym chyba próbowała po prostu karmić. Pamiętaj, jesteś wielka! A Ada jest cudna <3

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 29 czerwca 2020, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przychodzę się też pochwalić kilkoma zdjęciami z naszej weekendowej sesji <3

    f3c3c3368363.jpg

    8c4cd03b0a10.jpg

    5baf43782abf.jpg

    942fe5edacda.jpg

    3073f4208b0e.jpg

    pilik, Kaczorka, Yoselyn82, sliweczka92, Cheresta, Minnie89, JustynaG, olik321, golonat, Izape_91, frezyjciada, Morusek, Lunaris, Lusesita, Lena21 lubią tę wiadomość

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • Lunaaa Autorytet
    Postów: 731 1182

    Wysłany: 29 czerwca 2020, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta serdecznie gratuluję, przepiękna Twoja Calineczka ! Niech szybko przybiera i wracajcie do domu ;* dużo zdrowia!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2020, 22:13

    pilik, Siwulec, frezyjciada, Cabrera, JustynaG, Yoselyn82, Lunaris lubią tę wiadomość

    Nasz najkochańszy Synek już z nami 💙 29.12.2022 (36+6)

    age.png
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 29 czerwca 2020, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna to bardzo dobra wiadomość! Cieszę się:)

    Cheresta piękna Ada.

    Admiralka bardzo ładna, słoneczna radosna sesja.

    Rucola jak się czujesz? Kiedy następna wizyta?

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 29 czerwca 2020, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilik przepraszam, że nie odpisałam nic, teraz nadrabiam i się rehabilituje :) u nas różnie, chociaż nie uważam żeby było źle. Mała czasem ma humory, ostatnio wymyśla przy piersi. Bardzo wydziwia, muszę karmić ją na chodząco, inaczej odrywa się od piersi i marudzi, płacze. Boję się pomyśleć co będzie dalej. Ciężko z nią wyjść na spacer nad czym bardzo ubolewam :( byłyśmy razem same tylko raz... Znoszenie wózka też utrudnia sprawę. Nie wkem, troche mnie to wszystko przygnębia, mam straszny bajzel w mieszkaniu. No tragedia... Tu suszarka, tam wozek, nosidło, nie ma się jak ruszyc.
    Dzisiaj chciałam zabrać mała do rodziców wózkiem, ale nie wyszłyśmy nawet. Ja wszystko przygotowałam do zabrania że sobą, ale nie wyszło.... Mała płakała i chciała ciągle piers, bo jet gorąco i jest spragniona, więc kisilysmu się w domu. Ciężko mi uwierzyć, że to już miesiąc razem. Ten czas tak szybko leci, a ona jest codziennie inna. Bardzo mnie rozczula jak jest przy piersi, tak śmiesznie się emocjonuje tym że je, jest taka kochana. Ja nadal ćwiczę cierpliwość, he he...
    Trochę się wielopieluchujemy, a trochę używamy jedno. Głównie działamy z tetra, ale Zosia to mega sikacz i jest ciężko ☺️

    Cheresta cudna Ada!

    Dziewczyny Wasze ciążę mi tak szybko lecą....

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 29 czerwca 2020, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Admiralka piękna sesja

    Luna cieszę się, że możecie być choć z tej strony spokojni! Trzymam kciuki za holtera, oby się udało przeprowadzić badanie.

    Lunaris jak o holterze to od razu sobie o Tobie pomyślałam... jak się masz?

    Iza a nie myślałaś o chuście? Tak bardzo mi bliskie to co opisujesz...! Ściskam z nadzieją, że niedługo się dogracie i będzie łatwiej

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IZA, te początki takie są :* Przepiękne, ale też trudne. Pamiętam nasze pierwsze tygodnie z Tosią, mimo ogromnego szczęścia, sporo też płakałam, bo tak ciężko na początku się zorganizować, jakoś to wszystko połączyć i zapanować nad rzeczywistością.
    Będzie tylko lepiej <3

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • Angelika0507 Autorytet
    Postów: 745 742

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, mogę się do Was dołączyć?
    Gratulacje dla wszystkich Mam, tych świeżo upieczonych i tych, które jeszcze czekają na swoje kruszynki 😍

    Mam problem i kilka pytań do Was.
    Miałam wczoraj lekkie skurcze i później okazało się, że na papierze przy podcieraniu jest czysta krew. Wystraszyłam sie strasznie i pojechałam do szpitala. Lekarz zrobił USG, okazało się, że dzidziuś rośnie, serduszko bije i ogólnie z ciążą jest wszystko dobrze. Pokazał mi ciemne plamy na obrazie USG, które miały świadczyć o krwi w macicy. Te plamy nie dotykały pęcherzyka ciążowego. Wróciłam do domu z zaleceniami odpoczywania, obserwacji siebie, nie dźwignia, szlabanem na seks. Jakby się utrzymywało krwawienie mam się zgłosić do swojego lekarza. I teraz moje pytanie, kiedy stwierdzić, że sie utrzymuje, a kiedy że się oczyszcza to co tam było na USG? Tzn było mniej jak wróciłam do domu, ale później znowu było więcej w nocy, chwilami czysta krew, chwilami ciemniejsza pod brązowy kolor. Ani razu nie ubrudziło mi bielizny, ale na papierze było tego dość dużo i różniło się od plamień, które miałam jakieś 2tyg temu (wtedy były ciemno brązowe i spowodowane spadkiem proga, który został za szybko odstawiony). Towarzyszy mi przy tym dziwny ból pleców, ale niestety nie mam pewności czy ma to związek z krwią. Sama wzięłam na noc tabletkę Duphastonu na wszelki wypadek. Miała któraś z Was podobną sytuację?

    qb3ck6nle1gu1853.png

    12.02.2021 Kajetan 4300g, 56,5cm
    Drugi transfer 05.2020- mamy syneczka ❤♂️
    Pierwszy transfer 04.2020- nieudany ❌
    1 procedura In-vitro
    3x IUI- nieudane ❌
    Starania od 04.2019 💕
‹‹ 3756 3757 3758 3759 3760 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ