X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 11 lipca 2020, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Admiralka,ledwo co urodziłaś a Ty już w domu jesteś? Cudowne spotkanie rodzeństwa!

    Cheresta, właśnie!! Co tam u Was slychać? Jak się macie z Adą i jej wagą?

    Jedna, bardzo mi przykro, że historia nie ma szczęśliwego zakończenia ale... skoro się udało raz to uda się i drugi.

    Izape, Jeśli wyrośnie z nb to dla męża możesz szykować kieszonki i wtedy szykujesz mężowi gotową kieszonkę i on już niczego nie musi składać, tylko zapiąć (na rzepy lub napy).
    Na początku do środka wkładałam złożoną w prostokąt tetrę. Z czasem kombinowałam z innymi wkładami tak by zwiększyć chłonność.
    A jeśli chodzi o alergię to niestety potrzeba czasu aby było widać efekty. Jeśli eliminujesz nabiał to zwracaj uwagę na składy produktów, naprawdę wiele rzeczy zawiera mleko. Co prawda ja jadłam wszystko co miało "może zawierać mleko" ale w składzie nie miało go zawartego i u nas było ok.

    Lunaris, my w tym roku postanowiliśmy zaszaleć i pod koniec sierpnia jedziemy na tydzień na Mazury, do Zalesia. Jest to rodzinny kompleks wypoczynkowy all inclusive. Pełne wyżywienie, mnóstwo atrakcji dla dzieci, basen, minizoo, 3 place zabaw... Liczę na udany wypoczynek :)

    Yos, moja Ania też ma dużo energii. Od początku staraliśmy się wyznaczyć pewne granice np.nie pozwalamy wchodzić na blat w kuchni czy stół i to nie podlega negocjacjom. Ale np. jeśli ma ochotę skakać po kanapie/łóżku/fotelu to jej pozwalamy na tego typu szaleństwa. Wie, że może zrobić BAM i uczy się jak pokonywać trudności i spadać bezpiecznie. Nie wiem jak to możliwe ale ona nie robi sobie krzywdy podczas szaleństw bo jest uważniejsza i skupiona tylko podczas zwykłych czynności. Dziś się zagapiła i walnęła głową w krzesło i już siniak gotowy. A skacząc z fotela spada jak kot, zawsze na przysłowiowe cztery łapy.
    Może to byłoby rozwiązanie dla Was? Pozwolić mu szaleć i uczyć się przy tym ale na wyznaczonym przez Was gruncie?

    Izape_91, Rucola, Lunaris lubią tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 11 lipca 2020, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Agulineczka i dlatego wiem ,że jest o co powalczyć. Podniosę się i zawalczę tylko nie teraz, bo za bardzo boli. (Serce) Ja nikomu nie mówię, że się staram, bo nie którzy nie rozumieją jak może się nie udać. Słyszałam też, że nie mam co przesadzac bo jedno już mam . To tak jakbym miała mniej odczuwać przez to ?

    Wy jesteście moją wiarą i siłą <3
    Po takim czasie nie pisania na forum przyjęłyście mnie bez złego słowa.
    Nie umiem się wypowiadać, ale jeśli coś mogę to pomogę.
    Myślami zawsze z Wami jestem i byłam.

    Edit
    Można Cię agulineczka do przyjaciółek?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2020, 23:21

    Starająca lubi tę wiadomość

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2020, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Admiralka toż to szaleństwo! czasem mam wrażenie, że wystarczy poczytać historie porodów innych dziewczyn i będzie się mieć większe wyobrażenie o porodzie i możliwym jego nagłym postępie, niż lekarz dyżurujący. Masakra. A gdyby tak nie przyjęli Cię, tylko uparli się, że masz wracać do domu i przyjechać z rozwiniętą akcją, to co wtedy?😱 Super, że jesteście już w domu❤️ dawaj nam znać od czasu do czasu co u Was słychać 😊 a tak na marginesie mam wujka Leonarda i to najcieplejszy facet jakiego znam. Serio, chciałabym mieć takiego męża. Chłop ponad 70 na karku, a komara nie zabije, żonie raz w tygodniu kwiaty przynosi, przetwory,obiady, sprzątanie, wszystko on 🤷no złoty człowiek!

    Cabrerka no serio, serio(zresztą zaraz zobaczysz) gratuluję Kropeczka z serduszkiem! Cudownie! Nudnej ciąży Skarbie 😉

    Lunarisku, no po każdej kolejnej ciąży trudniej zrzucić, już nie jedna osoba mi to mówiła. Dlatego tak martwię się tymi kg... Bo ja i tak zawsze miałam niską samoocenę, a kiedy nie czuje się dobrze w swoim ciele, to to dość mocno wpływa na całą rzeczywistość.
    Kleszcze? Okropieństwo! Że Ty zauważyłaś takie maleństwo, to szok! Ja zawsze się boję, że przeocze 🙊 boję się wszelkich takich robactw, bleh
    A! Młody u nas ma wyjęte szczebelki w łóżeczku, obawiam się zdjęcia boku, bo on się taaaaaaaaak wierci, że zaraz by wylądował na podłodze.

    Justyna u nas rowerek biegowy z lionelo(chyba tak to się pisze), jest dość lekki, wygodnie go nieść w razie co, no i ma dwa lata, starszak nim nie raz walnął w ścianę, klatki, palety, płot itd. no lubi chłopak adrenalinę, więc go nie oszczędzał, a wszystko działa gites. Jak robiłam rozeznanie, to większość polecała puky, ale mi jakoś nie przypadł do gustu. Najważniejsze to sprawdzić jaka ma najniższą odległość od podłoża, czy Anulka będzie mogła spokojnie stanąć na nogi i na niego wsiąść. No i kask obowiązkowo 💪

    Jedna wpadaj tu jak masz siłę! Mam nadzieję, że Twój organizm upodoba sobie tryb "ciąża" i szybko zatrybi od nowa. A później zobaczysz bijące serduszko, a potem kopiącego bobasa i tym razem zakończy się happy endem. Często po biochemach tak właśnie jest, więc mocno dalej trzymać będę kciuki❤️

    Izulek pewnie będę się odzywać w kwestii wielopielo, bo jesteś na bieżąco z Nb 😂 także bądź gotowa na napaść na Messengerze 😉

    Yos moi obaj chłopcy, to takie Pędziwiatry 😂 więc rozumiem o czym mówisz! Kciuki trzymam za szybkie zabrzuszkowanie❤️

    Jeżowa kiedy dokładnie wizytujesz? Liczysz na poznanie płci lokatora?

    Frelcia! Wpadaj do nas częściej! I koniecznie daj znać po wizycie!

    Reset wszystko u Was ok? Jak Wam się żyje?

    Pilik o matuchno! Ty już ten tydzień?!😱 Matko😱 wyprawka gotowa? Walizka spakowana?

    Agulineczka, a jak Ty się czujesz tak w ogóle? Jak Twoje problemy gastrologiczne? Jest lepiej? Czy nadal się męczysz?

    AnnaStesia, Fozzie, Summer, Minnie, Cheresta, Verita i reszta ferajny! Dajcie znać co u Was

    A teraz dla Wszystkich, którzy dotrwali do tego momentu, w nagrodę przedstawiam swoje 🐘 oblicze (nie znalazłam naklejki słonia na ryjek🤷😂)
    [url=http

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2020, 07:08

    Jeżowa, Ania_1003, nowa na dzielni, Lunaaa, Minnie89, sliweczka92, Jedna_z_Wielu, Kaczorka, Lusesita, Yoselyn82, Izape_91, Rucola, admiralka, Lena21 lubią tę wiadomość

  • Jeżowa Autorytet
    Postów: 3181 8800

    Wysłany: 12 lipca 2020, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frez wyglądasz wspaniale!!! Ty to chyba słonia nie widziałaś! 😁😁

    Justyna my mamy rowerek biegowy z eco toys ale Agatka już jest na niego nieco za wysoka, przynajmniej takie odnoszę wrażenie, więc jakby coś to nie polecam, bo zakładam, że na Anię też będzie za mały :) choć ogólnie jest ładny, zwrotny i lekki.

    Ja jutro wizytuję, trochę się stresuje że jeszcze nie czuje ruchów (raz czy dwa miałam wrażenie że coś tam się dzieje), ale wiem że to nadal wcześnie. Mam nadzieję, że maleństwo jest zdrowe a ja nie mogę się doczekać poznania płci, jestem bardzo, bardzo ciekawa :D

    córeczka 2018 <3
    synek 2020 <3
  • Minnie89 Autorytet
    Postów: 791 1680

    Wysłany: 12 lipca 2020, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frez, aż mi ciśnienie podniosłaś! Śliczności <3 pomijając fakt, że kobieta z brzuszkiem to widok absolutnie przepiękny, to Ty jesteś seksbomba ;)

    Jeżowa - kciuki za wizytę, też jestem ciekawa jaka płeć. No i przede wszystkim mam nadzieję, że wizyta Cię uspokoi na kilka najbliższych tygodni :)

    Admirałka - gratulacje! Wszystko się dobrze skończyło. Piękne imię wybraliście.

    Jedna - chyba się nie znamy, choć też Cię kojarzę z wcześniejszych wątków. Myślę, że tu jest miejsce dla każdej z nas. Jeśli tylko Tobie nie przeszkadza czytanie o pieluchach, gorączkach itp, to my chętnie powspieramy kciukami, słowami otuchy albo dobra radą. W tym jesteśmy dobre! Mąż do dziś się ze mnie śmieje, ale ostatecznie zawsze się zgadza że "moje dziewczyny" na pewno będą wiedzieć :)

    U nas...od 4 dni gorączka ponad 38. Tak na dobrą sprawę nie wiem z czego. Nos ewidentnie zatkany, ale w nosie sucho. Chyba idą trójki, ale czy możliwe żeby aż tak gorączkował od zębów?
    Jutro wysyłam męża do lekarza z małym, bo trochę się martwię czy coś się ukradkiem nie przyplątało. Na razie na szczęście maruderek śpi. Nie wiem czy ja jestem panikara, ale cokolwiek mu dolega to dosłownie mam ochotę siedzieć przy nim i patrzeć jak śpi.

    dqprhdge2q9dik3m.png
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 12 lipca 2020, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frez, czy Ty kobieto oszalałaś? Czy Ty wiesz jak wygląda słonica? przecież wyglądasz fenomenalnie i widać, że wszystko w cudowną piłeczkę poszło. Myśle, że większość kobiet chciałaby TAK WYGLĄDAĆ w ciąży.

    Jeżowa, a jak masz ulokowane łożysko? Bo jeśli na przedniej ścianie to możesz czuć ruchy trochę później.

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 13 lipca 2020, 01:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frez WOW WOW WOW figura jak marzenie i brzusio cudo <3

    Minnie Dziękuję <3 Absolutnie mi nie przeszkadzają te tematy, tylko że mało się udzielam, a jeśli już to tylko pesymizm wnoszę choć bardzo nie chcę.
    Będę zaglądać po wieści co z małym :*

    Jeżowa kciuki mocne za wizytę <3

    JustynaG <3 <3 <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2020, 01:45

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • Jeżowa Autorytet
    Postów: 3181 8800

    Wysłany: 13 lipca 2020, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna nie mam pojęcia gdzie mam łożysko, ostatnio byłam na wizycie na zastępstwie u kogoś innego i wtedy lekarka nic nie mówiła, była zbyt przerażona moją infekcją 😅 pewnie dzisiaj się wszystkiego dowiem :D

    Dziękuję kochane za kciuki, jak już będę wiedziała co i jak to na pewno dam znać. Od 5 już nie śpię, bo się podniecam haha.

    pilik lubi tę wiadomość

    córeczka 2018 <3
    synek 2020 <3
  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 13 lipca 2020, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezowa, kciuki za wizyte!

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 13 lipca 2020, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilik przecieki się zdarzają, ale na jedno też mamy:) no ale te przecieki w wielo to są może z mojej winy, bo trochę mam gumeczki w pachwinach za luźne, dlatego będę chyba wszywala na większym odcinku te gumki. No i kilka razy załatwiła mi otulacz wełniany 2, więc czeka nas znowu lanolinowanie haha :p otulacz muszę czesto suszyć, bo łapią wilgoc

    Frez ja to taka specjalistka jestem że hej, ale jak coś to pisz :) na początku też nie wiedziałam co z czym, a teraz nawet spoko :) Ty słoniem?! Blagam! Wyglądasz pięknie! ♥️♥️

    Apropos łożyska, wiecie ze ja juz nie wiem gdzie miałam łożysko😂😂😂 wszyscy na początku twierdzili ze na przedniej ścianie, a potem jeden lekarz na usg stwierdził że na tylnej, no i ten młody lekarz przed porodem też stwierdził łożysko na tylnej. No cyrk. Więc 3 lekarzy na przedniej, a 2 na tylnej 😉 a to tylko łożysko.

    Dziewczyny, 22 lipca mamy szczepienia, napiszecie mi jak Wy szczepiłyście? Czy za szczepienia się dodatkowo płaci? Które wybrać? W szczepieniach jestem noga, muszę zacząć czytać.

    Jezowa ale super!! Ja bardzo czekałam na tą wizytę i też w 17 tc dowiedziałam się, że nasz orzeszek to Zosia:)) będę zaglądać!!

    Moja siostra jest w ciąży, i u nich będzie chłopak, więc Zosia prawdopodobnie pozostanie rodzynką wśród 5 chłopców :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2020, 09:09

    Rucola lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 13 lipca 2020, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza właśnie miałam na myśli wycieki dwójki na otulacz 😂 u nas się wiecznie zdarzały... i nie po
    Każdym praniu trzeba lanolinowac, często spokojnie 2-3 brania lanolina wytrzymuje :)
    Ja się muszę zabrać za szycie a mocy nie mam...

    Mysmy szczepili tak jak neurolog zalecił? Skojarzonym 5w1, mieliśmy je refundowane przez zalecenia, normalnie są płatne. Jakbyś chciała szczepić na Rota to ostatnia szansa, żeby zdążyć z dawkami (to też szczepienie płatne).
    Pneumo u nas to z NFZ, można też wybrac płatne z większą ilością szczepów.
    Większość dziewczyn jeszcze szczepili meningo i tu też to szczepienie płatne jest, myśmy nadal nie zdążyły, dopiero udało się nadrobić podstawowe i się umówiłam z pediatrą, że przy pierwszym szczepieniu malucha zapisze też Ninę na meningo wtedy.

    Frez wyglądasz przepięknie 😍

    Jezowa trzymam kciuki!

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Jeżowa Autorytet
    Postów: 3181 8800

    Wysłany: 13 lipca 2020, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja mam jednak wizytę w środę... Poszłam z rana na wizytę i się dowiedziałam :/ niech żyje budyń ciążowy!

    Lunaris lubi tę wiadomość

    córeczka 2018 <3
    synek 2020 <3
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 13 lipca 2020, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe czy te problemy z krwia nie są przeciwwskazaniem do szczepień :/ ale na teleporadzie to mi lekarz zbyt wiele nie powie... To jest chore z tą służba zdrowia, że nawet niemowlaka miesięcznego nie przyjmą na normalna wizytę :/ wygodni się zrobili przez tego koronawirusa... Na badania z krwi musiałam zapisywać się 2 tygodnie wcześniej, a ile dzwonienia żeby się zapisać w ogóle, i oczywiście zmienić termin wizyty u lekarza, bo teraz to nikt krwi nie pobiera.... znaczy teleporady u lekarza... Chyba 2 godziny wisiałam na telefonie.

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 13 lipca 2020, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżowa trzymasz w niepewności haha :p ojj poczekamy i do środy!

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 13 lipca 2020, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape Już spieszę Ci z pomocą dotyczącą szczepień.
    Masz różne drogi do wyboru..

    1) Droga bezpłatna
    4 wkłucia (DTPw, Hib, wzw B, pneumokoki*)

    2) Program na 5tkę ze szczepieniami skojarzonymi (one są refundowane u wcześniaków i u części maluchów jeśli pediatra tak zaleci,dla reszty płatne)
    3 wkłucia (5w1, wzw B, pneumokoki*

    3) Program na 6tkę ze szczepieniami skojarzonymi (płatne)
    2 wkłucia (6w1, pneumokoki*)

    *Pneumokoki - można wybrać bezpłatne albo poszerzoną wersję płatną

    Szczepienia dodatkowe, płatne, zalecane
    ROTAWIRUSY - szczepionka doustna, polecam każdemu. Ale można nią zaszczepić jedynie do 12tygodnia życia więc u Was chyba będzie za późno.
    Każdy kto przechodził przez jelitówkę ten wie jak to jest potworne. Szczepionka nie daje pewności, że dziecko nie zachoruje ale minimalizuje jej objawy i dziecko tak się nie męczy.
    Szczególnie warto gdy planujesz oddać dziecko do żłobka.
    MENINGOKOKI - choroba niezbyt częsta ale jak już dziecko złapie wirusa to walczysz o jego życie. Każda godzina zwłoki może przynieść katastrofalne skutki. My szczepiliśmy nią po 6mcu zgodnie z sugestią pediatry bo wtedy jest trochę krótsza droga (2 dawki do pierwszego roku życia i później jedna przypominająca w drugim roku życia)

    Frez Mam wybrane 2 modele takiego rowerka, jeden jest bez blokady skrętu (producent twierdzi,że dla bezpieczeństwa) i drugi z blokadą skrętu (producent twierdzi,że mniejsza to ryzyko upadku dziecka) i nie wiem, ktory jest lepszy. Czy ta blokada skrętu jest naprawdę potrzebna?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2020, 09:55

    Izape_91 lubi tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2020, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna u nas mamy bez blokady, mój brat mają z blokadą i tyle razy Tymek wyrżnął na tym rowerku, że głowa mała, raz sobie kierownikiem guza nabił wielkości pięści, co przy tym naszym nigdy się nie zdarzyło. Moim zdaniem zupełnie bez sensu. Dużo łatwiej podnieść nawet jak nie ma tej blokady, przy upadku się dziecko nie nadzieje na sterczącą rączkę od kierownika.

    Jeżowa brawo Ty!😂 Też mam taki mózg, dlatego WSZYSTKO zapisuje w kalendarzu w domu wiszącym, w swoim w telefonie i jeszcze u męża, od razu po wizytach, bo po prostu zapominam, albo przekręcam godziny etc.

    JustynaG lubi tę wiadomość

  • Jeżowa Autorytet
    Postów: 3181 8800

    Wysłany: 13 lipca 2020, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza - fajna jest strona szczepienia.pl tam jest wszystko ładnie rozpisane, choć tak naprawdę Justyna zawarła w swojej wypowiedzi większość z tego co tam znajdziesz, choć tam na tej stronie jest fajny kalendarz co, kiedy ile dawek etc. Wierz mi, że ja też nie ogarniałam tych szczepień, ale jak machina ruszyła to poszło, zaczną Ci wpisywać wszystko w kartę szczepień to już będzie Ci łatwiej. U nas jest super pielęgniarka od szczepień, zawsze wpisuje kolejną datę szczepienia numer dawki etc. Myśmy wybrali 6w1 żeby było jak najmniej wkłuć, płatne pneumokoki (te 3 dodatkowe szczepy w płatnych pneumokokach są najczęściej występującymi szczepami w Polsce) plus dodatkowo rotawirus plus meningokoki typu B na początek (częściej występują w Polsce, jest jeszcze inna szczepionka na typ A i C, ale można zaszczepić później).

    I tak, za szczepionki skojarzone, rozszerzone pneumokoki, rotawirus i meningokoki się płaci i to niestety niemało, plus jest kilka dawek, więc myśmy wydali małą fortunę na to. Ale no uznaliśmy, że tak trzeba. Nie narzucam nikomu takiej samej wersji, pisze tylko jak było u nas.

    Izape_91 lubi tę wiadomość

    córeczka 2018 <3
    synek 2020 <3
  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 13 lipca 2020, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżowa Zatem czekamy do środy <3



    Edit:
    Kochane jakby któraś weszła na dinki to zadałam tam pytanie, ale serio już żadnej tam nie ma. Nie ukrywam, że czuję się zagubiona w tej sytuacji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2020, 11:01

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 13 lipca 2020, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny ♥️ jesteście mega pomocne. Czyli wstępnie wybierzemy 5w1, pneumokoki płatne, rotawirusy (Justyna my dziś zaczynamy 7 tydzień więc zdarzymy:))
    O meningokoki dopytam na szczepieniu pediatre.

    Jedna ja bym nie czekała że staraniami. Jak się sama oczyszcilas i masz @ to moim zdaniem można działać. Ja nie czekałam. Zrób sobie może badania na zespół antyfosfolipidowy i test dna - pakiet po poronieniu albo chociaż na mutacje jak jeszcze nie robiłaś. Ja w pierwszej kolejności zrobiłam te badania.

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 13 lipca 2020, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape Ja szczepienia konsultowałam z pediatrą.

    Dzięki za odp. Szczerze nie wiem czy robić te badania po jednym poronieniu. Jakoś się boję co mogło by w nich wyjść. Ewidentnie mam kłopot z progiem. Czyli to krwawienie od soboty ( straty ) traktuję jak @ tzn, że po skończeniu krwaw. podchodzę do wszystkiego jak w zwykłym cyklu??

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
‹‹ 3764 3765 3766 3767 3768 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ